» »

Nakup telefona - Android in sinhronizacija

Nakup telefona - Android in sinhronizacija

ncc2000 ::

Velikokrat se najdem na terenu, kjer umts-a ni pa še gprs ni zanesljiv. Mi je zelo pomembna sinhronizacija podatkov med prenosnikom in telefonom, predvsem gre za stike, koledar in opravila iz MS outlooka. Ravno tako uporabljam office tudi na telefonu, za branje in pisanje.
Tu vse seveda WM 6.++ omogoča z activesync preko USB-ja ali peer to peer wifi-ja. Ker rabim nov telefon, malce brskam in vidim, da sinhronizacija androida teče le preko neta, to pa je meni res nespremeljivo.

Vsi malce boljši telefoni so danes androidni, novi WM telefoni so tehnološko zastareli, windows phone tudi menda ne podpira sync brez neta, drugih OS-jev pa ne poznam.

Glede hardvera bi mi popolnoma ustrezala recimo robustna Motorola defy +, samo kako bi se udaril z officem in sinhronizacijo brez neta na njegovem Androidu pa ne vem.

Prosim za info:
ali se da na androidu brati in pisati word, excel, pp ..
se da narest sync na androidu brez da si na netu
ali kak drug OS vse to omogoča, pa da zanj obstajajo vsaj 1Ghz hardware?

telefon rabim izključno za telefon, maile, kadar net dela, office programe in seveda synizirane podatke iz outlooka, za fotoaparat, igre ipd mi je vseeno.

Zeratul ^^ ::

Windows Phone ima Office
#yolo

dunda ::

ncc2000 je izjavil:


se da narest sync na androidu brez da si na netu


Recimo:
https://play.google.com/store/search?q=...

ncc2000 je izjavil:


ali se da na androidu brati in pisati word, excel, pp ..


Recimo:
https://play.google.com/store/apps/deta....
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

francek1 ::

Sem tudi dosti na terenu, pa mi sinhronizacija SGS 2 z Dropboxom ne dela težav...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

amigo_no1 ::

OP sprašuje zakaj bi sinhroniziral nekam v oblak če ima zraven telefona prenosnik ter kateri telefona to podpira.
Kot bi šel Iz LJ Centra na Vič preko Ormoža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

St235 ::

ncc2000 je izjavil:

Velikokrat se najdem na terenu, kjer umts-a ni pa še gprs ni zanesljiv. Mi je zelo pomembna sinhronizacija podatkov med prenosnikom in telefonom, predvsem gre za stike, koledar in opravila iz MS outlooka. Ravno tako uporabljam office tudi na telefonu, za branje in pisanje.
Tu vse seveda WM 6.++ omogoča z activesync preko USB-ja ali peer to peer wifi-ja. Ker rabim nov telefon, malce brskam in vidim, da sinhronizacija androida teče le preko neta, to pa je meni res nespremeljivo.

Vsi malce boljši telefoni so danes androidni, novi WM telefoni so tehnološko zastareli, windows phone tudi menda ne podpira sync brez neta, drugih OS-jev pa ne poznam.

Glede hardvera bi mi popolnoma ustrezala recimo robustna Motorola defy +, samo kako bi se udaril z officem in sinhronizacijo brez neta na njegovem Androidu pa ne vem.

Prosim za info:
ali se da na androidu brati in pisati word, excel, pp ..
se da narest sync na androidu brez da si na netu
ali kak drug OS vse to omogoča, pa da zanj obstajajo vsaj 1Ghz hardware?

telefon rabim izključno za telefon, maile, kadar net dela, office programe in seveda synizirane podatke iz outlooka, za fotoaparat, igre ipd mi je vseeno.


Office dokumente brez vsakih težav obdeluješ na andoridu, samo ustrezen program rabiš, enako velja za sinhronizacijo. Edino s taski vem, da je bil včasih problem, ne vem pa če so to že rešili. Dejaoffice po drugi strani omogoča 100% sinhronizacijo ampak potem stvari ne integrira v androidove kontakte/koledar ampak vse ohrani v svojem programu.

BladE_ ::

ncc2000 je izjavil:

Prosim za info:
ali se da na androidu brati in pisati word, excel, pp ..
se da narest sync na androidu brez da si na netu
ali kak drug OS vse to omogoča, pa da zanj obstajajo vsaj 1Ghz hardware?


Da
Da
Hmm... WP7 mislim, da nima možnosti sinhronizacije brez interneta, imeti moraš Exchange, ostale platforme po mojem mnejnu niso omembe vredne...

Glede na to, da je Android v tem primeru najbolj prilagodljiv za tvoje potrebe(tudi odprt je za "crackane" aplikacije", če nočeš v nakup) bo to prava izbira zate neglede na znamko.
Akcija - Reakcija

ncc2000 ::

hvala za odgovore!

android phone torej

še eno vprašanje glede androida, ker z njim nimam čisto nič izkušenj..

berem, da se sistem strašno rad povezuje v net za sihro vsega...

se da to čisto izklopit, tako da se povezuje le z željenimi aplikacijami (v mojem primeru le pop maili), za ostali crap pa nikoli niti da ne teži za povezavo?

dunda ::

Android je silno odprt - če pa ga rootaš pa sploh :)

Vse lahko izključiš, brez skrbi. Lahko tudi po aplikacijah, skratka zadeva je odlična, je pa potrebno nekaj spoznavanja kot pri vsaki takšni novosti.
https://www.kacnje.eu

Meizu ::

Za sinhronizacijo lahko v določenih primerih uporabljaš kar bluetooth. Recimo za izmenjavo datotek itak.

Če se pa da zgoraj našteto počet na androidu z bluetoothom, pa nisem še sprobal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

c00L3r ::

Za lokalno sinhronizacijo s prenosnikom (MS Outlook) dobiš zraven kak program od proizvajalca aparata. Pri meni je bil to HTC Sync. Sem ga uporabil samo prvič, da sem dobil kontakte in koledar na nov telefon, saj sem prej imel Windows Mobile (Samsung Omnia). Zdaj pa še uporabljam samo gmail. Deluje dosti boljše, kot prek Outlook-a.

ncc2000 ::

hvala za vse informacije in nasvete.

nabavim potem tisto motorolo defy + ali bi mi svetovali
katerega drugega izmed outdoor (da je mehansko
čim bolj trpežen in pa ne prevelik) telefonov?

ncc2000 ::

No, počasi se privajam na androida, seveda pa je v uporabi še vedno
stara škatla, dokler ne prilagodim vsega svojim potrebam.

Prevsem me skrbijo programi, ki so v samem telefonu in se jih ne da
deinštalirat, ki tangirajo na updatanje v ozadju tudi kadar je v setingsis
ta opcija izključena.

Fon je defy plus, še vedno iščem nek rom, ki ga lahko naložil in bi podpiral
upgrade na ICS (če kdo ve za tak rootan rom), še bolj bistveno pa mi je, da bi lahko pobrisal vso programovje, ki sili na net. Trenutno je 2.3.6. in nek custom rutan rom, ki pa tega ne omogoča.

Nek program za lokalni sync iz outlooka še iščem (tudi s taski), sicer pa koledar in stike čisto lepo sinhronizira HiSuite. Pop maile pa testiram na osnovnem email programu in K9, office je pa Kingsoft.

Še vedno pa me je strah, da ko bom nekje bogu za hrbtom na roamingu in bo G3 data drag ko žafran in bom moral enjblat data zaradi emailov, da bo nek od teh android programov
v ozadju začel kaj skakat po netu in mi za bz nabil račun do neba...



Defy+ je čist okej, edino ... mini USB priključek ni standarden, drugi USB->MINI USB kabli ne pašejo v telefon ... je to res treba, kreteni ...

Rabim torej pomoč, kako se znebiti teh programov v sistemu android .. na tem telefonu MB526 4.5.1-134_DFP-231.

GeForce ::

Naložiš nek firewall iz Google Playa in blokiraš določenim aplikacijam dostop na net. Glede na to da imaš rootan telefon, mislim da ti to nebi smelo povzeočati nekih težav :)

ncc2000 ::

Bom kar takole naredil.
Par appsov sem muve-al brez blema, le še čas rabim za vso ostalo navlako.
Za ziher pa potem še na koncu firewall. Tko.

Infinity ::

veliko romov in navodil boš našel kle http://forum.xda-developers.com/forumdi... , telefon je praktično enak navadnemu defy-u tako da imata kar skupno sekcijo na xda.

LP, I

P.S.: jaz sem na svojem Defy-u uporabljal wiui rom

P.P.S.: http://forum.xda-developers.com/showthr... tale rom je stabilen in mi deluje kar vredu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

ncc2000 ::

@Infinity

imaš ti to defy-a ali defy+?

Za moj MB526 4.5.1-134_DFP-231 namreč postopki za defy niso špilal
kot tudi ne postopki za starejše verzije defy+ -a.
Potreboval sem kar nekaj nauspešnih poizkusov, da sem prišel
do pravega zaporedja flešov, ki je potem omogočil fleš rutane verzije.
Sem pa sedaj na 2.3.6, me pa mika seveda ICS, ampak system upgrade
mi pa ne gre skoz.

Infinity ::

Jaz sem imel navadnega Defy-a (brez +) pa je bil postopek tak da sem naložil frišen stock rom, ga rootal z One click root-om naložil Clockwork recovery in iz CWR naložil rom katerega sem hotel, umes pa še nekaj wipe-ov ki so bili zahtevani v navodilih. Na uradni ICS pa pozabi, za navadnega defyja np. sploh ni uradnega GB updejta, sem pa jaz uspešno fural ICS že od januarja.

ncc2000 ::

ja OK, tale **dpf-231 ima nek novejši BL in me je kar mal hecal, preden sem fon odklenil..

no, na ICS sem pa probal zaenkrat le takole, samo no go ..

en rom bi moral staknit ...

To pa vem, da defy-e Motorola ne misli updejtat v ISC ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega Android Ip67 Gsm-ja

Oddelek: Kaj kupiti
161430 (1076) Okapi
»

Kater smartphone kupit ?

Oddelek: Kaj kupiti
394114 (2948) Meizu
»

Singhronizacija GSM, Outlook in Exchange

Oddelek: Pomoč in nasveti
214123 (3997) SLO_Matej
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320444 (12955) Mrakw
»

Vodotesni telefon

Oddelek: Kaj kupiti
214412 (3876) aljazp

Več podobnih tem