» »

Računalnikar

Računalnikar

Meglič ::

Lep pozdrav imam se namen vpisati v sredjno šolo .. poklic Računalnikar
Pa nevem v kero smer je najboljše it... je kdo tukaj ki hodi v srednjo za Računalnikarja?
rabim par nasvetov...
https://infire.si - Owner

kixs ::

Kako se meni hecno slisi racunalniKar. Cisto lepo domace bi lahko bilo racunalniCar.

Gres seveda v tisto smer, ki te veseli.

lp

Meglič ::

a je fajn it v smer računalniški tehnik ali je bolše it v smer programer?
https://infire.si - Owner

tony1 ::

Programer. To pa zato, ker bo programer brez težav delal vse, kar dela tehnik - obratno pa (precej) težje.

zuz3k ::

a dela kdo tu na osnovni šoli kot RačunalniKar?

gre za popravilo računalnikov na osnovnih šolah, v oglasu je pod RačunalniKar

gre se da je delo samo 5 ur dnevno in ne 8, torej je samo 110 ur kar je nižja plača

zanima me ali je kdo tu ki opravlja to delo za tako malo ur, kaj se mu zdi,
a da zahtevajo več (te izkoriščajo) kot če delaš drugje na računalniku al da mu je delo ok


lp
Life is a psychological game.

Pimoz ::

Izogni se takega dela. Naj vzamejo kaksnega invalida ali pa pogodbenega zunanjega sodelavca.
Od kje si dobil 110 ur? Ponavadi gledas st. ur na teden. Torej 25 ur na teden za kar se lahko mogoce dogovoris za 3 polne delovne dni.
Nadure pac zahtevas dodatno placane in jih pridno belezis. V nasprotnem primeru prides na siht na minuto natancno in iz njega tudi na minuto natanco odides. Saj nisi delavski karitas.
Racunaj na to da se ti odvaja sorazmeren del prispevkov in placilo regresa in delovne dobe.
St. dni dopusta pa je odvisno ali delas vse dni v tednu ali samo dolocene.

Torej dobronameren nasvet, da se ognes takih zaposlitvam kot hudic kriza. Izkusenj ali referenc pa na tem delovnem mestu tudi ne bos pridobil. Pojdi potem raje nekam voluntirat za sendvic na dan.

kuall ::

wtf je računalnikar? wikipedija pravi, da takole izgleda:

_Denny_ ::

kuall je izjavil:

wtf je računalnikar? wikipedija pravi, da takole izgleda:

3-letna verzija elektrotehnika računalništva oz. računalniškega tehnika (ne sanja se mi kako se zdaj ta smer imenuje) s poudarkom na praksi. Se še spomnim kako so nam v 4. letniku učitelji poročali o novostih šolskega sistema, kreditnih točkah, modulih, itd. in kako smo lahko srečni, da ne bomo tega rabili "trpeti". Med temi razlagami je bila omenjena tudi smer računalnikar, kjer so se učitelji iz nje norčevali, češ "po pridobitvi tega poklica boš lahko samo sestavljal računalnike, priklapljal monitorje in periferijo, v tiskalnike vlagal papir, spreminjal wifi geslo routerja in ponovno inštaliral Windows", jaz pa si mislim wtf, ravno to sem si želel celo življenje početi in kako sem se 5 let prehitro rodil :))

Če smo že pri nostalgiji je tu še ena stvar zaradi katere sem še zdaj po ohoho letih zagrenjen - moja smer (elektrotehnik računalništva) je po prenovi šla v več različnih in si si lahko izbiral, če hočeš biti sysadmin, programer, webmaster, itd. medtem, ko je stara smer z osnovami vsega bila "jack of all trades, master of none". Od tam dejansko nisem odnesel nič novega znanja.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

KTr1sk ::

Meglič je izjavil:

Lep pozdrav imam se namen vpisati v sredjno šolo .. poklic Računalnikar
Pa nevem v kero smer je najboljše it... je kdo tukaj ki hodi v srednjo za Računalnikarja?
rabim par nasvetov...

Verjetno že dandanes opravljaš svoj poklic ali delaš kaj drugega?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pimoz ::

Če smo že pri nostalgiji je tu še ena stvar zaradi katere sem še zdaj po ohoho letih zagrenjen - moja smer (elektrotehnik računalništva) je po prenovi šla v več različnih in si si lahko izbiral, če hočeš biti sysadmin, programer, webmaster, itd. medtem, ko je stara smer z osnovami vsega bila "jack of all trades, master of none". Od tam dejansko nisem odnesel nič novega znanja.

Smem vprašat na katero šolo si hodil? Seveda vprašam, ker bom v naslednjem sporočilu okrivil ali tvojo nesposobnost ali pa nesposobnost šole. Mnenja profesorjev mislim, da bi se kar kresala s tvojim. Novi programi šo šit.Stari program pa ti je dal širino. Konec koncev lahko na širino sklepaš že iz imena poklica.
Napisal si tudi:
"po pridobitvi tega poklica boš lahko samo sestavljal računalnike, priklapljal monitorje in periferijo, v tiskalnike vlagal papir, spreminjal wifi geslo routerja in ponovno inštaliral Windows", jaz pa si mislim wtf, ravno to sem si želel celo življenje početi in kako sem se 5 let prehitro rodil

Če kdo paše v opis "jack of all trades, master of none", si to ti s svojimi neambicioznimi željami. Mogoče si se pa samo družil z napačnimi.

WhiteAngel ::

zuz3k je izjavil:

a dela kdo tu na osnovni šoli kot RačunalniKar?

gre za popravilo računalnikov na osnovnih šolah, v oglasu je pod RačunalniKar

gre se da je delo samo 5 ur dnevno in ne 8, torej je samo 110 ur kar je nižja plača

zanima me ali je kdo tu ki opravlja to delo za tako malo ur, kaj se mu zdi,
a da zahtevajo več (te izkoriščajo) kot če delaš drugje na računalniku al da mu je delo ok


lp


Rihtaš računalnike, tablice, skrbiš za wifi, eduroam, zoom, spletno stran šole, rešuješ podatke na disku od tajnice in za ravnateljico kucaš podatke v excel, ker "si računalnikar in se na to bolje spoznaš". To zadnje ti v bistvu vzame večino časa in boš lepo delal 8-urni delovnik. Izgovor vodstva bo pa "saj poleti nimaš kaj početi in moraš notri prinesti". Če imaš boli me k*rac odnos, ti bo morda celo všeč. Če si pa k srcu ženeš, ker stvari niso proper narejene na koncu dneva, te bo pa ubilo.

_Denny_ ::

Pimoz je izjavil:

Če smo že pri nostalgiji je tu še ena stvar zaradi katere sem še zdaj po ohoho letih zagrenjen - moja smer (elektrotehnik računalništva) je po prenovi šla v več različnih in si si lahko izbiral, če hočeš biti sysadmin, programer, webmaster, itd. medtem, ko je stara smer z osnovami vsega bila "jack of all trades, master of none". Od tam dejansko nisem odnesel nič novega znanja.

Smem vprašat na katero šolo si hodil? Seveda vprašam, ker bom v naslednjem sporočilu okrivil ali tvojo nesposobnost ali pa nesposobnost šole. Mnenja profesorjev mislim, da bi se kar kresala s tvojim. Novi programi šo šit.Stari program pa ti je dal širino. Konec koncev lahko na širino sklepaš že iz imena poklica.
Napisal si tudi:
"po pridobitvi tega poklica boš lahko samo sestavljal računalnike, priklapljal monitorje in periferijo, v tiskalnike vlagal papir, spreminjal wifi geslo routerja in ponovno inštaliral Windows", jaz pa si mislim wtf, ravno to sem si želel celo življenje početi in kako sem se 5 let prehitro rodil

Če kdo paše v opis "jack of all trades, master of none", si to ti s svojimi neambicioznimi željami. Mogoče si se pa samo družil z napačnimi.



Kakor za koga. Po mojem mnenju je boljše, da recimo večino let klamfaš samo C++ namesto nekaj malega algoritmov, nekaj malega ASM-ja in programiranja PIC mikrokontrolerjev, malo SQL-a, malo omrežij, osnove tega in tega, itd. Raje "fahidiot" z enim perfektnim znanjem kot pa vsega po malo.

Sicer pa SERŠ MB, manj kot 4 sem imel samo ne-računalniške in ne-elektro predmete, maturo zaradi slovenščine naredil s 4, ker mi eseji ne ležijo. Vse to seveda skoraj brez učenja...mogoče vse skupaj 10h v vseh letih zaradi učenja na pamet pri slo, zgo in podobnih.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

Pimoz ::

In kdor klamfa C++ nikoli ne rabi vedeti nič o tem kako se dejansko zadeva prevede ali pa se nikoli ne poveže na podatkovno bazo ali pa nikoli ne programira omrežnih stvari? Take programerje sem že spoznal in niso vredni počenega groša. Osnove kot so ASM, SQL, XML in njegovi analogi, ISO/OSI...so pač poč pomembne. Kdor teh osnov nima ni samo "fahidiot" ampak "fahidiot med fahidioti".

Ocene iz srednje šole se po mojih izkušnjah pokažejo za tako zelo nerelevantne v parih letih po zaključku. Veliko več šteje, da si pridobil neka splošna znanja s katerimi se lahko zaposliš in nato pridobiš specialna znanja - seveda v skladu z delovnim mestom in malo manj tvojimi željami. Če pa sediš na delovnem mestu kjer si zagrenjen pa je to izključno tvoja krvida in nikakor ne krivda programa ali šole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

zuz3k ::

ste malo negativno napisali,

ali je kdo tu ki je delal to delo?

delo je 5.5 ur dnevno se pravi 100-110 ur nima veze

in par dejstev
nadur ni, 5,5 ur si, pol dveh greš domov

po šoli popravljaš računalnike manj stresa kot recimo če delaš
v pisarni proizvodnega podjetja kjer je stres, delo tudi ni toliko
zahtevno v primerjavi s kakšnim programiranjem

če se povzame pozitivne stvari, ob 2h si že doma
se mi zdi da ti država/csd plača razliko v plači do minimalne

minus
pomojem več kot 6 eur ne dajo se pravi je to 600 eur, ne vem
kako je z doplačilom do minimalne
moraš bit v stiku z profesorji, učenci v učilnicah

lp


Pimoz je izjavil:

Izogni se takega dela. Naj vzamejo kaksnega invalida ali pa pogodbenega zunanjega sodelavca.
Od kje si dobil 110 ur? Ponavadi gledas st. ur na teden. Torej 25 ur na teden za kar se lahko mogoce dogovoris za 3 polne delovne dni.
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

jshadlsa232 ::

zuz3k je izjavil:

ste malo negativno napisali,

ali je kdo tu ki je delal to delo?

delo je 5.5 ur dnevno se pravi 100-110 ur nima veze

in par dejstev
nadur ni, 5,5 ur si, pol dveh greš domov

po šoli popravljaš računalnike manj stresa kot recimo če delaš
v pisarni proizvodnega podjetja kjer je stres, delo tudi ni toliko
zahtevno v primerjavi s kakšnim programiranjem

če se povzame pozitivne stvari, ob 2h si že doma
se mi zdi da ti država/csd plača razliko v plači do minimalne

minus
pomojem več kot 6 eur ne dajo se pravi je to 600 eur, ne vem
kako je z doplačilom do minimalne
moraš bit v stiku z profesorji, učenci v učilnicah

lp


Pimoz je izjavil:

Izogni se takega dela. Naj vzamejo kaksnega invalida ali pa pogodbenega zunanjega sodelavca.
Od kje si dobil 110 ur? Ponavadi gledas st. ur na teden. Torej 25 ur na teden za kar se lahko mogoce dogovoris za 3 polne delovne dni.

what if i told you - da za to delo ne rabis sole?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

zuz3k ::

to ne drži.

naj kdo piše ki ve...

za to delo iščejo fax rač. dvoletn vsaj.
če pa imaš nedokončan/srednjo, pa imaš manjšo plačo

za winse in vse rabiš neko rač. znanje

ti gledaš kako delo delo dobiš kaj delaš
Life is a psychological game.

kuall ::

KTr1sk je izjavil:


Verjetno že dandanes opravljaš svoj poklic ali delaš kaj drugega?

good luck z odgovorom. nisi pogledal čas zadnje prijav?e

tony1 ::

zuz3k je izjavil:

a dela kdo tu na osnovni šoli kot RačunalniKar?

gre za popravilo računalnikov na osnovnih šolah, v oglasu je pod RačunalniKar

gre se da je delo samo 5 ur dnevno in ne 8, torej je samo 110 ur kar je nižja plača

zanima me ali je kdo tu ki opravlja to delo za tako malo ur, kaj se mu zdi,
a da zahtevajo več (te izkoriščajo) kot če delaš drugje na računalniku al da mu je delo ok


lp


Delo ni posebej komplicirano, in plačilo zato ni nič posebnega. Če lahko preživiš s takšno plačo, je lahko kul šiht, ker se ne boš našvical in verjetno tudi ne bo stresno. Kot je že nekdo napisal, pa moraš biti pravi tip človeka - če bi rad perfekcionistično rešil ves svet, to ni delo zate.

In še: zavedati se moraš, da to ni zaposlitev za poln delovni čas, in tako ne boš prišel niti do minimalne penzije. Tako da bi ob tej službi moral imeti še eno za 12 ur tedensko ali pa odpreti s.p. in se že v štartu zmeniti, da se pri njih ne boš redno zaposlil ampak delal kot zunanji izvajalec (če bodo pripravljeni na takšno sodelovanje). Če bi imel še univerzitetno pedagoško izobrazbo (???), bi lahko teh 12 ur naredil s poučevanjem šolskega predmeta za katerega imaš ustrezno izobrazbo (tipično tako v šolah naberejo ur za poln delovni čas)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miha Mazzini: Sodobna družba prezira njej koristno delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
577089 (4721) kow
»

Zahteve delodajalca za razpisano mesto "informatik"

Oddelek: Loža
234056 (2191) urosh
»

Prišel je Visual Studio 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5018077 (14567) Qushaak
»

Dvakrat bron na matematični olimpijadi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
167926 (7123) mojca
»

Tehnik računalništva ter računalnikar: Kaj izbrati

Oddelek: Šola
114861 (4567) bluefish

Več podobnih tem