» »

Priklop za tv ni jasen

Priklop za tv ni jasen

ladoslo ::

Živjo !
Imam preprosto uprašanje, ki pa mi dela probleme...
Nameravam kupiti nov lcd televizor, in sicer tale http://www.mimovrste.com/artikel/135017... .
Nameravam ga kupiti zato, ker je tako ali tako treba na mpeg4, za starega pa ne nameravam kupiti pretvornik ker je res zelo star.
Po manjšem ogledu priključkov sem ugotovil, da nevem če bo sploh šel na anteno ki jo trenutno uporabljam.




Torej uprašanje je, če bo ta televizor sploh možno priklopiti na ta priključek, pa prosim povejte še kako se imenuje.

Hvala za odgovor, pa prosim brez takih naj si pomagam z googlom ker sem si že in ni bilo uspeha.

PS: lahko tudi sami predlagate kak televizor če po vašem mnenju kje za ta cenovni razred lahko dobim tako kakovost oz. "moč".
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

AmokRun ::

Lahko boš priklopil anteno. Temu se reče RF priključek.

ladoslo ::

Torej to je to, ne rabim nobenih več priključkov in bo lovilo tanov mpeg4 ???
Hvala :)
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

paljer ::

Bo delalo. Moraš pa imeti dober signal, drugače se bo slika ustavljala oziroma kockala oziroma kako drugače nagajala. Ravno čez vikend sem priklapljal eno starejšo tv prek pretvornika in na obstoječo zunanjo anteno ni delalo zadovoljivo (analogna tv je delala dobro), zato je bilo potrebno zamenjati zunanjo anteno za sobno. Tako da, pred nakupom preveri, kakšno je stanje tvoje antenske napeljave, koliko različnih spojev je na poti od anetene do tvja.

Okapi ::

Za vsak slučaj povej, ali imaš lastno tv anteno na strehi ali mogoče kabelsko tv?

O.

ladoslo ::

Okapi je izjavil:

Za vsak slučaj povej, ali imaš lastno tv anteno na strehi ali mogoče kabelsko tv?

O.


Mamo zunanjo tv anteno na podstrešju :D ni uzunej ampak je montirana pod steho...do zdej je lepo lovilo, upam da bo tudi sedaj čene bom pa kupil sobno in to je to če prav razumem
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

Okapi ::

No, ta da podstrešju bi morala bolje loviti od vsake sobne. Če sprejem ne bo dober, jo malo obračaj.

O.

bauci ::

Moj primer:
na sobno anteno sem lovil samo Slo1, Slo2, Kanal A in PopTV pa še to bolj sneženo. Kupil nov TV in se odločil za montažo ustrezne antene in ojačevalca na podstrečju. Sedaj dobim digitalni signal iz obeh SLO multiplexov (6+3), en hrvaški multipleks(4) in en avstrijski (4) torej skupaj 17 programov.
Torej - poceni prodam sobno anteno :).
Za montažo antene in ves potreben material sem dal malo čez 100EUR ampak se je res splačalo.
Pokliči pravega mojstra za antene.

Valentin ::

paljer je izjavil:

...na obstoječo zunanjo anteno ni delalo zadovoljivo (analogna tv je delala dobro), zato je bilo potrebno zamenjati zunanjo anteno za sobno.



Sobna antena ne more delati bolje od zunanje. Razen, če je z zunanjo kaj narobe...

ladoslo ::

Šeno vprašanje za tale televizor: http://www.mimovrste.com/artikel/135017...
Pod drugo piše analogni oddajnik...a to pomen da bo do novembra brez antene delala tv al kako ???
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

Okapi ::

Zakaj bi brez antene delal? Verjetno je mišljeno, da sprejema tudi analogni signal, ampak to te v resnici niti ne zanima, ker oddajniki že sedaj praktično vsi oddajajo tudi digitalno. Ni treba nič čakati, da bi analogne odklopili.

O.

ladoslo ::

Danes sem še zadnjič se poglobil v to mpeg proceduro in sem izvedel, da je potreben aac zvok...
A ima mogoče kdo doma tale televizor ali pa ve, da ima le-ta aac zvok ker ni podatka ????
http://www.mimovrste.com/artikel/135017...
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

Okapi ::

Vsi novi televizorji, ki podpirajo MPEG-4, podpirajo tudi AAC.

O.

ladoslo ::

Sem danes poslušal po radiju, in je ena gospa povedala da ima sony televizor z ugrajenim mpeg4 in da je zvok na nekaterih programih ne dela, ima pa tudi en star televizor z boxom in da na istih programih pravtako nima zvoka....zato sem se zbal :P
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232819 (2555) ...:TOMI:...
»

nov LCD televizor

Oddelek: Kaj kupiti
193903 (3081) zoot
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956274 (32986) Alexius Heristalski
»

32" LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
194349 (3552) kmetek
»

Lidl in vračilo blaga

Oddelek: Loža
242536 (1849) Sims

Več podobnih tem