» »

Še več matičnih plošč za LGA-1155

Še več matičnih plošč za LGA-1155

Gigabyte P67A-UD7

vir: techPowerUp!

MSI P67A-GD65

vir: techPowerUp!
techPowerUp! - Po prvih slikah plošč Gigabyte-a in Asusa smo dobili še slike trojice plošč MSI-ja ter celotnega nabora matičnih plošč za procesorje Sandy Bridge, ki jih bo na trg v začetku prihodnjega leta splavil Gigabyte. Slednji bo novo barvno shemo uporabil le na petih najdražjih ploščah, P67A-UD7, UD5, UD4, UD3R in UD3P, medtem ko bodo preostale obdržale staro barvno shemo svetlo-modre tiskanine z modrimi in belimi režami. Plošča v novi shemi z modrimi poudarki, ki smo jo že pokazali, je P67A-UD5, medtem ko ima dražja različica UD7 poleg nekaj več napajalnih elementov in dodatne PCIe x16 reže te poudarke v rumeni barvi.

Med ploščami v starem izgledu bodo štiri polne ATX velikosti, P67A-UD3, PH67A-UD3, PH67-UD3 ter H67A-UD3H (prve tri so si na moč podobne ter nimajo slikovnih izhodov, zaradi česar je zanimiv H v imenu dveh), ter trojica mATX plošč s čipovjem H67 (H67MA-UD2H, H67MA-D2H in H67MA-D2), ki se zna povezati z grafičnim čipom v procesorjih. Svojo prvo trojico matičnih plošč so razkrili še pri MSI-ju, kjer se držijo stare barvne sheme v črni in temno modri barvi.

Oznake matičnih plošč prav tako sledijo staremu kopitu, saj imamo dve plošči v polni velikosti ATX, P67A-GD65 in P67A-GD55, ki celo uporabljata enako tiskanino, a ima prva nekaj več bonbončkov (2 SATA priključka več, 2 eSATA priključka ter točke za merjenje napetosti s plastičnim nastavkom), ki bodo upravičili višjo ceno. Obe plošči podpirata tako CrossfireX kot SLI. Za montažo v manjša ohišja in izkoriščanje v procesorje vgrajenega grafičnega čipa bo poskrbela obenem najcenejša plošča, ki uporablja vezno čipovje H67, MSI H67MA-ED55.

Omenimo še, da so pri SweClockers.com pokazali UEFI na eni izmed Asusovih matičnih plošč za Sandy Bridge, ki bo zamenjal stari BIOS. Z UEFI-jem dobimo hitrejši zagon računalnika ter podporo trdim diskom prek 2 TB, poleg uporabnikom bolj prijaznega vmesnika.

14 komentarjev

kmetek ::

in kok časa bo ta podnožje, 1 ali 2 leti? :))

opeter ::

kmetek je izjavil:

in kok časa bo ta podnožje, 1 ali 2 leti? :))


Hehe, dobra ja. Zanima pa me, kaj lahko naredijo lastniki LGA-1156 matičnih plošč?
Ali bodo lahko nadgradili svoje CPU-je ali pa gre v odpad. Morda pa obstaja kakšna rešitev kot pri AMD-ju v navezi Socket 939 -> Socket AM?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kmetek ::

AMD ima vsaj AMD2 do AM3+ pokrito, ali kako imajo. Hvala bogu ne menjajo tok pogosto. Kok časa je bil 1156, 2 leti?

filip007 ::

Za tisti ubogi eden pin razlike bodo pa že poskrbeli, saj ni toliko razlike v CPU.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jest10 ::

kmetek je izjavil:

AMD ima vsaj AMD2 do AM3+ pokrito, ali kako imajo. Hvala bogu ne menjajo tok pogosto. Kok časa je bil 1156, 2 leti?

Teoretično pokrito. V praksi to žal marsikdaj ne velja, še posebno pri AM2 platah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

ivanuscha ::

Za tisti ubogi eden pin razlike bodo pa že poskrbeli, saj ni toliko razlike v CPU.


Nič ne bodo poskrbeli, kreteni so.

schime ::

Moje osebno mnenje je, da bo za običajne uporabnike še kar nekaj časa čisto dovolj računalnik s procesorjem na 1156 osnovni plošči.
Ne vem, če bo neka nuja za menjavo sistema.
Me pa nekaj zanima. Se bo proizvodnja teh procesorjev (za 1156) končala s prihodom procesorjev Sandy Bridge.

PrimozR ::

opeter je izjavil:

kmetek je izjavil:

in kok časa bo ta podnožje, 1 ali 2 leti? :))


Hehe, dobra ja. Zanima pa me, kaj lahko naredijo lastniki LGA-1156 matičnih plošč?
Ali bodo lahko nadgradili svoje CPU-je ali pa gre v odpad. Morda pa obstaja kakšna rešitev kot pri AMD-ju v navezi Socket 939 -> Socket AM?

Saj obstaja takšna rešitev - kupi novo plato in CPU (no, s939 na AM2 je bil potreben še nov RAM).

filip007 je izjavil:

Za tisti ubogi eden pin razlike bodo pa že poskrbeli, saj ni toliko razlike v CPU.

Ves point je v tistem pinu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

opeter ::

schime je izjavil:

Me pa nekaj zanima. Se bo proizvodnja teh procesorjev (za 1156) končala s prihodom procesorjev Sandy Bridge.


To tudi mene zanima.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Nekaj bodo verjetno še proizvajali, a bi rekel, da se bo dlje dalo dobiti LGA-775 CPUje kot pa 1156.

Mitja358 ::

Proizvajali bodo še vsaj 2-3 leta. Ne bo pa več poštenega razvoja.

PrimozR ::

Sej razvoj je itak že narejen. Lahko bi sicer naredili shrink (tega ne bo), višati multiplierje je pa tako ali tako đabe početje.

AtaStrumf ::

Eh ne se sikerat, itak ko menjas proc je obicajno fajn zamenjat se platko, zadnje case tudi RAM. Jaz sem ravno nabavil 1156 sistem za tamalga, pa kaj? Ko bom spet na trgu za novo masino bo tudi 1155 ze adijo, glede na to da zadnje case menjajo sockete kot spodnje gate. Ne pomnim kdaj sem nazadnje dejansko zamenjal samo proc, vedno nekaj novga naumijo da te prisilijo v nadgradnjo. Pa itak ne mislim kupit 1st gen plat, sem dovolj pretrpel zaradi njih, he, he.

Resnici na ljubo, 1156 nadomesca S939 DFI LP nF4 Ultra-D iz davnega 2006, tako da itak da nimam druge izbire. Pa tolk sem se takrat sikeral da bo ja nadgradljivo. Screw that, saj plate spet niso tolk drage. Vcasih se obnasamo kot da so nepremicnine, LoL.

PrimozR ::

Ma vseeno je fino, da imaš vsaj nekaj nadgradljivosti, čeprav to še najbolj velja za RAM. Ta je pa itak v DDR2 obliki še vedno relativno poceni, DDR1 se pa tako ali tako še komaj dobi (pa še to le v 1 GB palčkah).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ploščo za i7 2600k?

Oddelek: Kaj kupiti
252820 (2236) PNG
»

Plošče Z68 že v trgovinah

Oddelek: Novice / Matične plošče
143910 (3128) Fuks
»

Pomoč pri sestavlljanju novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
284714 (4067) svetetko
»

Računalnik po delih

Oddelek: Pomoč in nasveti
354701 (4503) _koki_
»

Gigabyte spreminja podobo svojih plošč

Oddelek: Novice / Matične plošče
316423 (5146) Spajky

Več podobnih tem