» »

Pok v bassu

Pok v bassu

LordTado ::

lp
Mam komplet zvočnikov in sicer en sistem 5.1 genius 5000,kjer sem dal zraven en bass 250W,tistega v genius škatli sem odklopil.
Zvočniki so malce starejši še med tistimi prvimi ko so pršli ven...
Skratka,parkrat mi je pri vklopu počlo v bassu in me zanima ali lahko takoj pride do poškodbe?
Včasih slišim med kakim filmom prasketanje oz. škrebetanje ali kako bi se lahko reklo temu.A to je zvočnik poškodovan ali ojačevalec?

Zanimivo je to da če spustim bass test skoz vse frekvence pa nič ne presketa...?
Ta test...
http://sinan.ussakli.net/basstest/

Scorpia ::

Nekje je slaba ozemljitev, odpret zadevo in dodatno ozemljiti ojačevalec.
////

LordTado ::

Ozemljitve sploh ni,ker je priključek za elektriko samo dvojni,se pravi nima ozemljitve

Scorpia ::

No če ni, pol pa poišči signalni vhod pred končno stopnjo. Ponavadi zna biti tudi predojačevalec, ki je zvezazn z končno stopnjo, ampak ni nujno. Lahko maso narediš tudi kjer imaš vhode, za priklop zunanjih naprav. Maso pa nikakor ne delati tam, kjer je napetost. Ker tukaj nimaš kaj brskati, ker se gre bolj za avdio signal, ki ti dela težave.
////

LordTado ::

Čr frls ta razpon grekvence na bassu normalno potem ni woffer poškodovan ali?
Ker pri tistem testu nič ne prasketa not...

Scorpia ::

wofer se je najboljše prepičat če je poškodovan, da primeš mebrano in ga odzadaj ven porineš. Ne noter, in če boš v rokah čutil prasketanje, je šlo navitje.
Glede na to da si opisal pok, ti ponavadi ne poškodujejo zvočnika, ampak pomeni da je nekje šla masa.
////

LordTado ::

Trenutno sem rešil zadevo z stiklom kjer pač izklopim signal ko prižgem zvočnike:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418410 (5631) settler
»

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Oddelek: Zvok in slika
436813 (6529) 2x'=2
»

Zvočniki iz servisa

Oddelek: Zvok in slika
192290 (1458) tomko030
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497304 (5080) bullet321
»

Mirovni tok

Oddelek: Zvok in slika
142306 (1758) advokat22

Več podobnih tem