» »

IBM IC35-VA 60GB 7200 A133 8MB

IBM IC35-VA 60GB 7200 A133 8MB

cekr ::

A ima že kdo disk IBM IC35-VA 60GB 7200 A133 8MB?
Zanima me kako se obnese,
pa prosim nobenih komentarjev v stilu: IBM-ovi diski crkujejo,....

_Mortal_ ::

Pol ga pa kup pa boš vidu. Ker tuki ni (vsaj upam da ni) takšnega kretena ki bi kupil IBM disk
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

bastadu ::

A to to nič ne pove, da je sam IBM zapisal, da ne priporočajo obremenjevati diska več kot 8 ur/dan?:\

Gandalfar ::

nisem cisto sure ampak mislim, da je pri starih diskih prej pa pisalo zivljenjska doba v delovnih urah. Kalkultor v roke pa pogledat kaksna je dejanska razlika...

cekr ::

Sem pričakoval takšne izbruhe.
Zanima me samo tisto, za kar sem postavil vprašanje.

Samo čista praktična izkušnja, če se kaj pozna pri tem disku, da ima več rama in UDMA 133.

Pepo ::

Cekr, disk je v redu. Dela hitro, greje se bolj malo in je zelo zanesljiv. Ocitno je IBM uspelo popraviti napake, ki jih je imela serija DTLA. Sam sem imel tri diske te serije, a zgolj zato, ker sem jih menjaval na osnovi garancije vsake pol leta. Tale IC je po performansah enak DTLA, po zanesljivosti pa bistveno boljsi. Pa se ceno poglej v primerjavi z drugimi. Pa kaksen test. Tule so pred meseci prepevali slavo Maxtorju, pa poglej: pocasen kot polz.

In ce ze IBM crkne: po mojih izkusnjah IBM ne dela tezav z zamenjavo.
Tehnika ljudstvu!

cekr ::

Imam namen kupiti dva diska, verjetno se bom odločil za ta tip diska, mogoče za malo večja.

BendeR ::

Ja Maxtor res ni hitrostni prvak samo zato pa ti ne crkne kuj tak.>:D
:=)

jos81 ::

jaz se tudi odločam med IBM in Western Digital nekako se nagibam za IBM prijatelj ga ima in se ne pritožuje.:\
jos

Han ::

Samo mimogrede, danes sem od Rolana dobil "ponudbo" za novo Seagate Barracudo ATA V 120 GB.

cekr ::

Zdaj imam že odgovor, na moje vprašanje. Sem ga šel kar kupit, pa mi vsaj za sedaj ni žal. Pri večjih datotekah, se vsaj po testiranju nekaj pozna. Kdor bo kupoval, naj kupi varijanto z 8MB. Je samo malo več kot 2 jurja razlike.

Han ::

Si dobil 3-letno garancijo?

cekr ::

Ja

_Mortal_ ::

Cekr: Amapk ti bo verjem mi ti bo. Kok jih je tko branil IBM in pol jim je skor vsem pocrkavu. Sploh nevem zakaj tuki sprašuješ takšna vprašanja k sploh nočeš poslušat da ti folk "svetuje" in predlagajo samo najboljše.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

skalca_man ::

Pol ga pa kup pa boš vidu. Ker tuki ni (vsaj upam da ni) takšnega kretena ki bi kupil IBM disk


Res je enkrat se mi je sesul,po kakšnem mesecu:j*** ga.

Kar se pa tiče obremenjevanja pa ga sam obremenjujem 24/7,dostikrat z polnim ADSL 2Mbit zabitim bandwidth-om,+da sproti odraarujem 700Mb datodeke pa laufa k urca.

Ker pa si ga že kupil mi samo povej kje si ga kupil ker bi rabil še enega za v RAID.
Problemi pa so bili z MADŽĐČARŠKIMI kulemvakuf serijami.To pa imam tudi 15Gb,pa je bla tud enkrat na specialnem formatiranju.Nahitro pa lahko tečem Anotherone bites the dust..>:D

AngelOfDeath ::

skalca_man

Problemi pa so bili z MADŽĐČARŠKIMI kulemvakuf serijami.To pa imam tudi 15Gb,pa je bla tud enkrat na specialnem formatiranju.Nahitro pa lahko tečem Anotherone bites the dust..


Men je nova serija vancouver crknila ;((

Pa ni bil narejen v hungary >:D

cekr ::

Disk dobiš pri Mlacomu.

Jaz ima dva diska DTLA-307045, 45GB, oba kar precej obremenjena, pa sta še vedno v takšnem stanju, kot ko sta bila nova. Pa oba sta madžarska. Imam pa tudi enega Vancouver, ki si ga lastim 4 mesece, pa moram reči, da je zadeva vredu, brez pripomb.

Je pa nekaj res, da imam oba iz dtla serije priklopljena na stroj, ki ima samo UDMA33. Tako da nista popolnoma izkoriščena, glede na hitrost.

Han ::

cekr, tudi jaz imam DTLA-307045, priklopljen na eno najboljših BX plošč (Asus P2B), star leto in pol, in ravno švicam ter penim, ker v njem na pol leta nekaj zaškrta (disk kot da bi za trenutek izgubil napajanje). Chkdsk trenutno rajši ne poženem, ker moram arhivirat par GB podatkov. Vsakič se pojavijo slabi sektorji, garancija pa mi nič ne pomaga, ker ga DFT (Erase Disk) žal še vedno spravi k sebi. Sem že čisto na koncu z živci in ne vem če ne bom jutri naročil 120 GB Seagate Barracuda ATA V. Tudi ušesa mi bodo hvaležna...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM => a sploh še kakšen disk dela?

Oddelek: Strojna oprema
231298 (785) Clemento
»

IBM 45GB 7200obr/min

Oddelek: Strojna oprema
231782 (1306) Mac
»

Izkazalo se je za resnično...

Oddelek: Novice / Diski
381992 (1992) branko_bm
»

Kateri HD je zdaj IN?

Oddelek: Kaj kupiti
211189 (889) MadMax
»

rabim nov disk, kaj kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
191367 (1080) Yohan del Sud

Več podobnih tem