» »

Radeon 9000 & linux

Radeon 9000 & linux

CHAOS ::

Imam eno rahlo tezavo... nikakor ne morem usposobiti XFree86 server-ja z radeonom 9000 pro. A je kdo imel podoben problem ter kako ga je resil oz. ce kdo ve kako nastalo situacijo resiti?
Skratka pod driverji ni radeona 9000 / 9000 pr. Z driverji od navadnega radeona oz. radeona 8500 pa se ne zbudi. Ponuja mi sicer navadne vesa driverje, kjer pa ne dobim slike, ampak samo miskin kurzor? Kakrsni koli predlogi so dobrodosli. Tnx. ;(
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Maximus ::

Ati se nima linux driverjev za doticno kartico, tko da se bos moral sprijaznit z veso oz. vga.

LP!

CHAOS ::

Hvala za odgovor... :(
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

suse80 ::

Maximus, tvoja trditev ne bo čisto v redu.
Klikni na tale link: link!


Xfree86 že podpira Ati R9000. Kje pa si že videl, da bi ATI kdajkoli izdal driver za Linux? Še na njihovi strani piše, da sami ne delajo driverjev za Linux, ampak to prepuščajo drugim zainteresiranim ( Xfree86.org).

Za Večino kartic podptrih v Linuxu, proizvajalci nikoli niso napisali gonilnikov. Pišejo jih razni entuziasti in druge neformalne skupine.

Torej CHAOS- update tvojega Xfree86 bi moral pomagati, pa še malo googlanja po netu ne bi škodilo...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

SasoS ::

hja...očitno bo treba kompajlat iz cvs-ja...drugače pa Ati IMA driverje za 8500 na njihovi strani. Baje se jih da prepričat da delajo tudi z 9000...bom probal in poročal :D

suse80 ::

Kartica je podprta v Linuxu.
Glejte link:klikni!
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Maximus ::

Tale xfree... mi ni hotl neki dljat, tko, da sm pol ocitno pozabu nan cist.

Se pa opravičujem za zgornji post (če ni čisto točn).

LP!

SasoS ::

Evo...dons sm sele mal cajta najdu...in mi je ratal. Dela mi R9000 z default radeonovimi driverji v XFree 4.2.0. Hotu sm sicer kompajlat tanov driver iz cvs-ja...ampak mi ni glih uspelo. Evo konfiguracije ki dela:

Section "Device"
Identifier "AtiRadeon"
Driver "radeon"
ChipID 0x4242


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kde in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
101406 (1274) moj_nick
»

2 linux vprašanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523660 (3222) ShowDown
»

Radeon 9000pro & SuSE 9.0, a komu dela?

Oddelek: Operacijski sistemi
121189 (1102) ajagodnik
»

Problem z Linux Red Hat 9

Oddelek: Operacijski sistemi
171482 (1315) root987
»

Same težave z linuxom. Pomoč dobrodošla

Oddelek: Operacijski sistemi
191087 (822) Sahel

Več podobnih tem