» »

Inštalacija XP-jev ne dela ali XP v VB pod Ubuntu 10.10

Inštalacija XP-jev ne dela ali XP v VB pod Ubuntu 10.10

Aston_11 ::

Zamenjal sem mamo plato in procesor in sicer sedaj imam noter Gigabyte G41M-ES2L ter Intel 6500 procesor. Problem, ki je nastal, je, da ko se zaženejo xp-ji, ne delata ne miška ne tipkovnica, obe USB.

OK, Ubuntu dela, kar je glavno. Na xp-jih je KLIK s čitalcem na COM-portu.

Nato sem poskusil na novo namestiti XP-je. Namestitev se ustavi, ko pride do Setup in runing windows in tam obstane. POskusil sem že vse živo - fizično odklopil vse diske, pustil samo DVD, pa se še vedno obesi na istem mestu, spreminjal nastavitve v Biosu - ACPI, SATA itd.

Ne pali nič. Ima še kdo kakšno idejo?

Alternativa bi bila, da bi stvar delala v VirtualBoxu pod Ubuntu 10.10. (enako, kot je napisano, v nadaljevanju, je bilo par generacij ubuntuja nazaj) - tam sem namestil ProKLik, čitalec se namesti, COM port v xp-jih sem namestil ročno, kljub opozorilu sem ga nastavil na COM1, v xp/Device Managerju se vidi čitalec kartic - cardman 1010 - ikona je desno spodaj, tam pa piše Waiting... - kot kaže, kartice v čitalcu ne bere ali pa ne komunicira s čitalcem, verjetno... kakšna ideja?
V VB sem enablal COM port, nastavil sem ga na host device in /dev/ttyS0 - je morda tu kakšna fora, da bi moral nastaviti kakšno grupo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Proklik NLB, Oberthur ter WinXP

Oddelek: Programska oprema
62585 (2226) Klemenn
»

Proklik na Win89/ME

Oddelek: Pomoč in nasveti
72033 (1608) smrkecXY
»

Proklik???

Oddelek: Pomoč in nasveti
82251 (2055) Klemenn
»

Service Pack 2

Oddelek: Programska oprema
71015 (911) gfighter
»

Zakaj uporaba Microsoftovih rešitev NI zavarovana

Oddelek: Loža
292479 (1877) BigWhale

Več podobnih tem