» »

Proklik NLB, Oberthur ter WinXP

Proklik NLB, Oberthur ter WinXP

Saruman1 ::

Lastim si Proklik z Oberthurjevim čitalcem kartic OCR136. Uporabljam Windows XP. Problem je v tem, da ko zaženem Proklik program mi javi, da nima povezave s čitalcem. Ko v Control Panel-u grem v opcijsko okno tega čitalca mi javi, da "Resource Maneger" ni aktiven. Z Neta sem tudi že potegnil najnovejše gonilnike za čitalec. Nič. Nato sem v Services vklopil Smart Card. Še vedno enako. Kaj naj storim?

McNato ::

Ponavadi pomaga, če večkrat zaustaviš / startaš SmartCard servis.

j.

alf__ ::

tkole je...gres u services in nastavs da nej smart card zalaufa avtomaticno...ker xpji pac tega sami ne nardijo..
drgac se pa mal po zaslonovi strani sprehod pod elektronskim bančnistvom za podjetja pod pogostimi vprasanji marskej najds...

lp
Ales
___________________
http://www.piara.net

SkIDiver ::

Jaz imam isto težavo. Kje nastavim da xp-ji avtomatično zalaufajo smard card? Problem je ker mi sploh ne zazna čitalca pametnih kartic!!!

misso ::

nastavis tle :D

nadzorna plosca-skrbniska orodja-storitve-
(najdeš smard card) in nastavis samodejmo.


drigace se pa poklice pomoc v lj banki 01/477-20-60 skor vse vedo:D samo zadnic sem caku 20 minut da se je kdo uglasu :8)


tommyknocker ::

Dej probi mal počakat, ko resitiras računalnik po drugačnih nastavitvah....prin winxp-jih ti ID2 začne delat šele po cca.3 minutah.
Drgač ša tud pomaga, da v device manager-ju odstraniš COM port, na katerem maš OCR136 priklopljen!

Pa upam, da pri inštalaciji Proklika nisi inštaliral SmartCard base komponent, če si jih je bilo pri win2000 potrebna nova inštalacija windowsov.
Če boš imel še kakšne težave, me lahko emailas na tomazh@halcom.si

LP

Klemenn ::

torej mam podoben problem

usb activcard na prenosniku, po formatiranju, posnel proklik 11

vem da mora biti usb čitalec priklopljen preden pride u winse drgač ne dela

no, še zmer ne dela. pač ni povezave s čitalcem. nwem pa kaj nej preverim. smart card seveda laufa na samodejno

a ve kdo kaj bi še lahk blo narobe?

stvar je že delala, pred formatom seveda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup 13.3 z nemsko tipkovnico, se da spremeniti v slo tipk.?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5820 (697) Šimpanz
»

USB čitalec pametnih kartic Phoenix (VirtualCom port)

Oddelek: Kaj kupiti
132316 (1807) Oldi
»

NLB Proklik in Vista - ni povezave s kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
74438 (4305) mato22
»

Proklik???

Oddelek: Pomoč in nasveti
82202 (2006) Klemenn
»

Smartcard in XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
91120 (1012) Yurko

Več podobnih tem