» »

Digitalni fotoaparat Kodak z981 ali Nikon Coolpix L110

Digitalni fotoaparat Kodak z981 ali Nikon Coolpix L110

blazTHEmiš ::

Pozdravljeni,

Zanima me kakšno imate mnenje o tem fotoaparatu, sam sem v dilemi in se ne morem odločiti med tem ter nikonovim Coolpixu L110.

Tole se prebral na mimovrste (komentar):
Plusi:
- zoom fenomenalen
- če zoom ni dovolj, imaš na voljo panoramsko lepljenje slik, pri najboljši volji je sposobno posneti 180 stopinj.
- svetlobna občutljivost - odlično v slabi svetlobi.
- za ta cenovni razred zelo pameten avtofokus in prepoznavanje obrazov etc etc
Minusi:
- dolgo razmišlja o sliki, preden ti dovoli spet uporabiti sprožilec
- zoom je na tipko in tipka je zelo hitra - neuporabno pri videu.
- noče se odpreti, če je pokrovček na objektivu. Moraš ugasnit, snet pokrovček in spet prižgat.
- pokrov za baterije je zelo nežen v primerjavi z močjo vzmeti za baterije. V dodatni opremi je tudi 'dno' za na stativ - ga imam kar privitega gor - če bi slučajno pokrovček za baterije popustil, bi ga dno držalo na mestu.
- baterije so NiMH. Prejšnji modeli so imeli litijevo.
- priloženi polnilec je zanič. Ne zna se izklopiti in sem skoraj sežgal baterije. Kupite GP-jev polnilnik, večja škatla, a zanesljiva.

Glede Nikona nisem našel nobene graje. Kaj Vi priporočate?

Hvala za odgovore in lep pozdrav,
Blaž

blazTHEmiš ::

Fotoaparat bi potreboval za slikanje, saj veliko obiskuje tuje kraje. Rad pa tudi slikam naravo kakšne rože itd. Seveda pa bi se ukvarjal tudi z urejanjem slik čim večje resolucije. Pri tem ne bi potreboval toliko zooma saj je 15x zoom čisto vredu. Rad bi imel tudi velik in pregleden ekran s protiodbojnim premazom da lahko tudi na soncu gledam slike. Pri Kodaku me moti edino to da ima video v MOV formatu kar mi glih ni všeč, bolje bi bilo v MP4 itd. Glede megapikslov nimam pojma vem samo to da je to vbistvu velikost slike. Hvala za link. ;)

Zgodovina sprememb…

Bias ::

Glede na tvoje potrebe in cenovni razred katerega si izbral ti predlagam samo eno:

Sony Cyber-Shot DSC-HX5 z dodatno baterijo

Opise si preberi na netu in youtubu. Panoramo ima fantastično, fotke so odlične, nočni posnetki enaA, video v HD z delujočim zoomom... Zagotovo ti ne bo žal!

blazTHEmiš ::

Hm....bom premislil, ima še kdo kakšen nasvet?

69charger ::

Imam Kodak z981 in je zakon,na nivoju boljših fotoaparatov.

blazTHEmiš ::

No tale komentar mi je pa všeč. Ali dela kvalitetne slike, kako je kaj s zoomom in ali je res tako hiter da je neuporaben pri videu. Kako kaj s polnilcem baterij?

Bias ::

blazTHEmiš je izjavil:

Hm....bom premislil, ima še kdo kakšen nasvet?


Zakaj sem ti predlagal Sony-ja? Ker je relativno ugoden za kvaliteto ki ponuja in priročen za potovanja. Ni velik fotkič, da pa ogromno.

echoman ::

Predlagam ti Nikon Coolpix P100 ;) Zares dober fotoaparat za svojo ceno, pred SLR-jem. Slike so sicer zelo vredu na normal opciji, zaenkrat fine opcije nisem testiral. Če te na splošno zanima kakšni so + in - pri fotoaparatu, si lahko prebereš moj komentar na mimovrste. Če želiš kratek opis fotoaparata in predogled slik (niso full size), mi piši na ZS.

Pred nakupom kateregakoli fotoaparata ti priporočam ogled testov na YouTube, ker se boš tako lažje odločil.

69charger ::

Kodak je zakon,slike so kvalitetne če znaš pravilno nastavit,zoom 26x optičen je dober,pri videu je v redu samo zvok je malo slabši zaradi majhnega mikrofona. Polnilec baterij je dober,4 baterije naenkrat polni in še 4 baterije 2100mAh NiMH dobiš zrave,polnijo se res 16 ur ampak držijo tudi po en teden.

blazTHEmiš ::

Glede cenovnega razreda še nisem omenil: tam nekje do 240EUR

16 ur?
To se mi zdi ogromno.

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Ja te vrste baterij se polnijo kar dolgo ker so navadne AA ampak so posebne NiMH ki zdržijo 10x več kot kakšne alkalne.

blazTHEmiš ::

Sem ugotovil sem si na njihovi strani marsikaj prebral =) Verjetno bom kupil kar kodaka.

69charger ::

Ena od mojih slik narejenih z Kodakom:

Slika

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Bias ::

Moja prva fotka ko sem doma prižgal Sony DSC-HX5 (brez PhotoShopa).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

blazTHEmiš ::

69charger je izjavil:

Ena od mojih slik narejenih z Kodakom:
 Slika

Slika


Slika je kar kvalitetna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Solidne alkalne baterije ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213164 (9344) mat xxl
»

Polnilne baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
448394 (6180) darkolord
»

Katere baterije za "digitalca"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556065 (5178) Zdravko
»

Digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
141446 (1105) Heisenberg

Več podobnih tem