» »

Multifunkcijska naprava

Multifunkcijska naprava

«
1
2

Nuke_H2 ::

Živjo,

kupujem multifunkcijsko napravo (printer + skener) in me zanima, če mi lahko kaj priporočite? Mogoče poveste tudi lastne izkušnje, kakšne so povprečne cene kartuš itd..

Hvala!

Zheegec ::

Če bi printal fotke - Canon z ločenimi kartušami, MP630 ali boljši (novejši MG5xxx)
Če bi veliko tiskal - HP OJ 8500A, cenejši izpis, 3 leta garancije ob registraciji
Če bi printal samo črnobelo - Samsung SCX-3200 ali kaj podobnega, saj je vse praktično isto pri lasercih :)
Če bi printal precej malo pa rabiš barvno - nekaj poceni, recimo Canon MP250, MP280 ali kaj podobnega
Če bi printal zelo veliko - imaš 500EUR? :)

Ja, moraš malo bolj izraziti želje, kaj sploh rabiš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Nuke_H2 ::

Ja, res bi lahko mal več povedal... :D

No ja. Sprintal bi max. 30 strani na teden, črno belih (je to veliko?), am rabim pa za faks. Se mi bolj splača hodit v fotokopirnico (cenovno?)? :)


Lp

Griffith ::

Če ne rabiš bravnih kopij je pomojem najbolje en ČB MF laserc. Naprimer nekaj takega http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Potem pa, ko se ti izprazni toner, kupiš kompatibilnega in prišparaš še kak evro.

kmetek ::

Še vedno ceneje pride skozi z HP OJ 6500....

Gutjerez ::

Moram si sposoditi tole temo ker imam probleme :D

Namreč kupil sem tiskalnik Canon MG 5150
Tako piše na njem gor in na računu.
Ampak ko sem ga priklopo je pisalo Canon 5100 in Cd z driverji je tudi 5100

in vse je lepo in prav. Dokler nisem hotu scanirat nekaj.

Taktar mi javlja napake. Da naj izberem pač navigator za scaniranje.
In sem že dve verziji tega naložo in vedno se pojavi problem. Zaradi serije 5100 in 5150 ?

Naj povem da imam windows 7 64 bit
In ko sem priklopo printer je avtomatski naložilo driverje. tako da lahko printam in kopiram.
za scaniranje rabim Navigator. in nevem kako naj usposobim da bo delalo normalno
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

kmetek ::

jao bog pomagaj, na cdju imaš 100% kakšen program itaq. mp navigator tako, kot jaz na mp540.

Bias ::

Nuke_H2 je izjavil:

Živjo,

kupujem multifunkcijsko napravo (printer + skener) in me zanima, če mi lahko kaj priporočite? Mogoče poveste tudi lastne izkušnje, kakšne so povprečne cene kartuš itd..

Hvala!


Jaz ti predlagam tole: http://www.biring.si/trgovina/pregled-i...

Odličen izpis, ugodna cena aparata.V kolikor potrebuješ predvsem za čb izpise, ne kupuj brizgalnega tiskalnika, temveč laserskega.

-žiga- ::

Mene zanima, če ima kdo to multifunkcijsko napravo in če je vredna nakupa.
Samsung SCX-4623F za 160 eur

BCSman ::

http://www.harveynorman.si/oddelki/racu...

Tale epson za 36€ s 4 ločenimi kartušami zgleda ugodna zadeva.
Zanima me ali je treba obvezno kupit novo kartušo ko ena zmanjka da te pač sploh pusti printat naprej?
So epsoni tud tako nadležni kot canoni, kjer ti utripa da je prazna kartuša če daš neoriginalno noter?

Zheegec ::

Epson ima ponavadi tako, da je potrebno kupit takoj novo, samo s temi novimi še nimam izkušenj.
To, da lučka utripa ko daš neoriginalno notri je še najmanjša težava :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BCSman ::

fak to da morš kupit takoj novo je pa bedno da ni za verjet, pol rajš dam še 15€ in vzamem tega hp-ja?
http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

kmetek ::

EPSON že zgleda ugoden, samo kartuše potem :D

Pravilo: poceni tiskalnik = drago tiskanje, dražji tiskalnik = ugodno tiskanje

6500A zmaga ali še več 8500PRO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

BCSman ::

pa ja za 155€ vzamem raj multifunkcijskega laserca :)
drgač do zdaj sem imel canon pixma mp140 pa je začel požirat po 5 listov in škripat, ampak zgleda da bom še enkrat poskusil s canonom: pixma mp250 http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

gojka ::

Če tiskate malo potem je laser prava odločitev.
V primeru večjega tiskanja potem se raje poslužite inkjet tiskalnika. Nujno z ločenimi kartušami.

kmetek ::

Kar kupujte poceni printerje.

NOT...

in 6500A ni 155EUR ampak je 159,90EUR - 20% akcija....za 130EUR ENKRATEN printer....tiskanje zelo poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Griffith ::

gojka je izjavil:

Če tiskate malo potem je laser prava odločitev.
V primeru večjega tiskanja potem se raje poslužite inkjet tiskalnika. Nujno z ločenimi kartušami.

hmmmmmmm :/
Jaz bi pa skoraj rekel da je ravno obratno. Laserc za večje količine, inkjet pa za manjše.

logit ::

hmmmmmmm :/
Jaz bi pa skoraj rekel da je ravno obratno. Laserc za večje količine, inkjet pa za manjše.

+1

BCSman ::

kako pa je z obnovljenimi kartušami pri novih hp-jih, le utripa lučka da je prazno kot pri canonih ali je prav onemogočeno printanje?

mat xxl ::

Tole je top multifunkcija ink jet trenutno, je na isti platformi, kot printer IP4850, ima zadnje kartuše od Canona in dobi se že reseter (ga imam dela super) in poceni seti na Ebayu za polnenje in po resetiranju tudi količino prav kaže !

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/tisk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

kmetek ::

kaj pa 512/513 se dobi kaj falš?

BCSman ::

BCSman je izjavil:

kako pa je z obnovljenimi kartušami pri novih hp-jih, le utripa lučka da je prazno kot pri canonih ali je prav onemogočeno printanje?


kaj noben ne ve al kaj

@nny ::

Gledam Canonove multifunkcijske brizgalne tiskalnike. Sem pa tja moram natisniti kakšno stran, kaj kopirat, skenirat...faksa ne potrebujem, večje količine tiskam drugje. Fajn bi bilo,da ne zasede pol mize. Budžet od 50-100 €. Katerega priporočate?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.mimovrste.com/artikel/283000...

http://www.mimovrste.com/artikel/283012...
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

dottor ::

Priporočam ti nakup multifunkcijske naprave, ki uporablja vsako barvo posebej (4 kartuše). Pri tem glej ceno kartuš (posameznih, kompletov in konkurenčnih). Če maš namen kupit Epsona naj te opozorim, da ko ti zmanjka ena od barvnih kartuš ti ne pusti printat niti črno-belo (preverjeno na 3 tiskalnikih, eden je celo najnovejši model), zato je dobro imet kartuše doma v rezervi (vsaj jaz sem se tako navadu da imam en komplet vedno doma).
Lahko ti povem za Epsona (za druge naj kdo drug pove), da se kartuše skoraj da ne morejo posušit, saj so tudi po par mescih pripravljene za uporabo, je pa pri Epsonu to, da njihove naprave nimajo zalogovnika za papir (edino dražji modeli). Delajo super fotokopije, tiski so uredu, prav tako tiskanje na fotopapir je zadovoljiv.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

@nny ::

dj dottor, hvala za koristne informacije.
Katerega Epsona imaš ti? Tudi Epson bi bil ok, ne bi pa HP ja, zaradi gonilnikov in blazno dragih kartuš.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

dottor ::

Epson Stylus SX205, ampak ni več v prodaji (ga mam že ene 3 leta). Poglej cene kartuš (original in konkurenčnih) pa se pol odloči kaj ti odgovarja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dmok ::

Kaj pa ti HPji, ki imajo Ink Advantage kjer npr. črna kartuša v BigBang-u stane cca. 10 EUR, zadostovala pa bi naj za 500-600 strani ? Jaz imam s HPji bolj slabe izkušnje, ampak me vleče ta cena kartuš...

d.

@nny ::

Hja, kartuša bi še šla skozi, ampak ne da se mi zaj..z goniliniki, ker je OS Linux.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

@nny ::

Odločila sem se za tega Epsona:

http://www.mimovrste.com/artikel/283013...
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

kmetek ::

napaka: drage kartuše.

@nny ::

Žal res,sem pogledala. Imaš boljši predlog?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

kamuee ::

ja seveda, najcenejše kartuše ima epson najdražje pa zahojen HP pa še troši jih zlo. TKo da imaš v biro oprema 4 kartuše XL v kompletu za ene 34 eur, pa nardiš z njimi ene 800 kopij če ne še več, okrog 1000.

izberi raje tega link tale ima ziher poceni kartuše, preverjeno, XL 4 kartuše cca 34 eur.

Poceni kartuše pa dobiš na www.biro.si
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Goody ::

Dej no dej, ta novi HPji imajo original kartuše ceneje kot so tele nadomestne...

kmetek ::

hp 3525 89,99
kartuše po 10€

lahko pa že večkrat omenjeni canon mg5350 in pa kompatibilne 525/526 kartuše :)

kamuee ::

poceni kartuše link

hp vam odsvetujem, sam sem ga imel doma in sm ga prodau kr jew jedu kartuše pa še drage so.

epson SX ali BX serija MFC-jev ima najcenejše kartuše.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

epson večfunkcijski link in vse 4 kartuše XL velikosti link

Kartuše na tej strani so ful pocen mal si poglej. Prvi link je printer, tadrugi so pa kartuše.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

dmok ::

kamuee je izjavil:

hp vam odsvetujem, sam sem ga imel doma in sm ga prodau kr jew jedu kartuše pa še drage so.

Kateri HP si imel doma ? Tega 3525, ki ga je omenil kmetek ? Ti novi modeli tudi po Monitorjevih testih dosegajo zelo ugodno ceno izpisa. Mene sicer mika 5525, samo ne vem če se splača dat dobrih 20 EUR več v primerjavi s 3525.

d.

kamuee ::

ma vsi imajo drage kartuše

ne vem točn kter model je bil, moslim da f2480, barvan in ČB kartuša ene 40 eur, pr epsonu pa lahk zamenjaš vsako posebi, pa jih dobiš za 26,82 eur vse 4 XL v kompletu, halo!!:D

Pejt si pogledat kolk so kartuše na www.biro.si
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kmetek ::

dmok: vzemi novo serijo hpjev, če se ne misliš hecat z kompatibilnimi kartušami.....f2480 so stara jajca....
5525 je boljši od 3525...

kamuee ::

ma jes sploh nimam doma več printerja, kr je brez veze za tiste 5 papirjev ko jih sprintam na mesec, mam na šihtu 42 col ploter in barvni laserski printer a3,a4 tko da mam en strošek manj. [:-)]
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kmetek ::

blagor tebi ;)

dmok ::

kmetek, pa ti HP printerji (3525, 5525) tiskajo, če so barvne kartuše prazne, črna pa je polna (pa ne pričakujem v tem primeru barvnega izpisa) ?

d.

birtija ::

Kaj pa Lexmark Pro209?
A je to kaj vredno?

kamuee ::

ODMISL!

EPSON AL PA CANNON, najcenejše kartuše, mogoč še brother
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

jnovak ::

Sploh ne razumem čemu taka debata - še posebej sedaj je povsem jasno, da so novi HP-ji z Ink Advantage kartušami razred zase.

kamuee ::

ma HP je bil zmeraj požrešn s kartušami in tonerji pri lasercih, tko da, ... tist ink advantage nč ne verjamem, sam še ena tržna niša.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kmetek ::

v 5 mesecih odkar so na trgu in se jih je prodalo OGROMNO, ni nihče prišel nazaj "jamrat", torej so ok.
dmok: žal vedno morajo biti vse kartuše :D

mattko777 ::

lep pozdrav. jaz pa kupujem multifunkcijsko napravo. nočem brizgalnih, ampak hočem laserskega črno-belega. cena naj bi bila od 100€-150€. največ se bo uporabljal za tiskanje, nekaj malega tudi za skeniranje. Lahko ima zraven tudi fax, ampak ni obvezno.
to sem gledal:
http://www.mimovrste.com/artikel/283010...
http://www.mimovrste.com/artikel/283010...

vsak nasvet je dobrodošel.

@nny ::

Saga se nadaljuje...če koga zanima, imajo na Petrolu Epsona XP-305 za 70 € + 140 točk v Klubu. Sicer je cena okrog 100 €.
Za HP-je čisto verjamem, da so zmanjšali porabo, a ga ne bom kupila, ker imajo z linuxom težave. Zaenkrat kolebam med XP-205 in 305. Bolj sta mi všeč od Canonovih.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

urosh ::

Jaz sem pred 6 leti nabavil HP 3380 MF napravo. Dela čist super (dodatno sem ravno 14 dni nazaj nabavil wireless printserver z ebaya za 20€ - dela tudi skeniranje). Toner imam skoraj leto dni in pride nekaj čez 30€ za 3500 strani. Zmaga.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
696140915 (337) Han
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037020 (20734) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422107 (14381) Spock83
»

Nakup tiskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6316650 (14769) SLO_Matej
»

Katero multifunkcijsko napravo kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
123115 (2855) koyotee

Več podobnih tem