» »

Tablični računalnik za filme do 100€

Tablični računalnik za filme do 100€

xxurban ::

Rabim tablični računalnik, ki ga bom uporabljal za gledanje filmov, torej velik ekran. Pogoj je tudi, da ima slot za SIM kartico ali neko drugo možnost za povezavo do interneta poleg wi-fi.
Zaenkrat mi je všeč tale, ampak menda nima možnosti za internet :(

Mavrik ::

Saj s ceno se zajebavaš a ne? Za to ne boš dobil nič kar bi bilo vredno plastike s kere je narejeno.
The truth is rarely pure and never simple.

xxurban ::

Za filme se mi zdi da je to dost denarja. Glede interneta sem gledal USB modem, ki bi ga priklopil prek USB OTG.

Mavrik ::

Za kerokoli uporabo, naprave ki bi imela napol delujoč touchscreen, solidno baterijo in HW dekoder, ki ti ga bodo predvajalniki podpirali, ne boš dobil. Predvsem pa se zavedaj da je 3G modem v tablici ponavadi cca dodatnih 150€ cene pri normalnih modelih.

Poglej po bolhi za rabljenimi Nexusi 7 2012 3G.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

Za kerokoli uporabo, naprave ki bi imela napol delujoč touchscreen, solidno baterijo in HW dekoder, ki ti ga bodo predvajalniki podpirali, ne boš dobil. Predvsem pa se zavedaj da je 3G modem v tablici ponavadi cca dodatnih 150EUR cene pri normalnih modelih.

Poglej po bolhi za rabljenimi Nexusi 7 2012 3G.

Razn 3Gja dobiš za 100EUR čisto spodobno stvar
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

vsaj 5 točkovne touchscreene imajo že vse jajce, brez namenskega dekoderja za video še nisem vidu tablice... Na koncu pride samo do tega, kako kvaliteten ekran hočeš, baterija in zmogljivost hardwarea (izven gledanja filmov).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

xxurban ::

Sem vedel da se da dobiti nekaj za 100€. Za 3G sem razmišljal, da bi se prek bluetootha povezal na telefon in uporabljal telefon kot modem. Tethering če se ne motim.

hojnikb ::

Tako bo še najbolje. Tablico pa vzameš to iz hoferja pa si zmagal. Za 100€ boš že težko dobil kej boljšega pri nas.
#brezpodpisa

xxurban ::

Moram it enkrat pogledat če še imajo kakšno na zalogi. Drugače pa hvala za nasvete!

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:



vsaj 5 točkovne touchscreene imajo že vse jajce, brez namenskega dekoderja za video še nisem vidu tablice... Na koncu pride samo do tega, kako kvaliteten ekran hočeš, baterija in zmogljivost hardwarea (izven gledanja filmov).


Tole je drek. Tole kar si polinkal ima Allwinnerjev SoC, ki ni vreden faba s katerim jih delajo. Predsem imajo resne probleme s stabilnostjo 3D OpenGL gonilnikov (kar od Androida 4.x+ pomeni da se ti usuva kjerkoli, ker se OGL uporablja za renderiranje vmesnika) in MediaCodec driverji (kar pomeni da je gledanje filmov krasno nestabilno in polno artefaktov vsake toliko - še posebej kak hitro stopiš ven od najpreprostejšega Baseline formata. Jasno, piraterijo nihče ne kodira v H.264 baseline.)

Čeprav se sicer ukvarjam z razvojem softwara za Androide, mi ni treba verjet. Sem te pa opozoril - tole je še nekoliko slabša situacija kot Prestigio. Raje vrži denar čez okno, ker bo bolj koristno porabljen. Ali pa nehaj srati in daj malo denarja zraven za Nexus 7 3G, ki ima vsaj široko podprt Tegra SoC.

Ali pa Nexusa 7 2013, ki ga stetheraš na telefon in je za ušivih 30€ (ja, eno noč zuni na pivu) dražji in je dve generaciji in par svetlobnih let pred tem Medionom.

Dajte se naučiti da niste tako bogati da bi poceni crap kupovali no.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:



vsaj 5 točkovne touchscreene imajo že vse jajce, brez namenskega dekoderja za video še nisem vidu tablice... Na koncu pride samo do tega, kako kvaliteten ekran hočeš, baterija in zmogljivost hardwarea (izven gledanja filmov).


Tole je drek. Tole kar si polinkal ima Allwinnerjev SoC, ki ni vreden faba s katerim jih delajo. Predsem imajo resne probleme s stabilnostjo 3D OpenGL gonilnikov (kar od Androida 4.x+ pomeni da se ti usuva kjerkoli, ker se OGL uporablja za renderiranje vmesnika) in MediaCodec driverji (kar pomeni da je gledanje filmov krasno nestabilno in polno artefaktov vsake toliko - še posebej kak hitro stopiš ven od najpreprostejšega Baseline formata. Jasno, piraterijo nihče ne kodira v H.264 baseline.)

Čeprav se sicer ukvarjam z razvojem softwara za Androide, mi ni treba verjet. Sem te pa opozoril - tole je še nekoliko slabša situacija kot Prestigio. Raje vrži denar čez okno, ker bo bolj koristno porabljen. Ali pa nehaj srati in daj malo denarja zraven za Nexus 7 3G, ki ima vsaj široko podprt Tegra SoC.

Ali pa Nexusa 7 2013, ki ga stetheraš na telefon in je za ušivih 30€ (ja, eno noč zuni na pivu) dražji in je dve generaciji in par svetlobnih let pred tem Medionom.

Dajte se naučiti da niste tako bogati da bi poceni crap kupovali no.


Od kje ti informacija, da stvar koristi Allwinnerja ?

Ker tole skoraj gotovo ni Allwinner, ker oni nimajo quadcore A9 rešitev.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

xxurban ::

Verjamem da je Nexus 7 veliko boljši od Mediona. Prej tega oglasa nisem našel in vidim da se vsekakor splača(tega za 130€). Bom še premislil. Čeprav po mojem Medion tudi ni tako slab...

hojnikb ::

Če stvar res nima Allwinnerja (kar domnevam da skoraj gotovo ni, glede na specse), potem je kul. Če ima pa allwinnerja, pa beži stran.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:


Od kje ti informacija, da stvar koristi Allwinnerja ?

Ker tole skoraj gotovo ni Allwinner, ker oni nimajo quadcore A9 rešitev.


Res je, eni Medioni imajo Allwinnerje. Tale ma verjetno MediaTeka, ki je malenkostno boljši, samo še vedno so bistveno bolj problematični SoCi (predvsem zaradi katastrofalno slabih driverjev) od Qualcomma, Samsunga in nVidie.
The truth is rarely pure and never simple.

Alfa Dog ::

OP je napisal da potrebuje tablico z velikim ekranom za gledanje filmov, vsi po vrsti pa mu mečete naprej 7" zadeve. WTF?
Jaz za povsem isti namen uporabljam skoraj 3 leta staro kitajsko 9,7" tablico Teclast A10T s prastarim Alwinner A10 SoCom, pa mi čisto lepo in tekoče predvaja dvx filme na 1024x768.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Od kje ti informacija, da stvar koristi Allwinnerja ?

Ker tole skoraj gotovo ni Allwinner, ker oni nimajo quadcore A9 rešitev.


Res je, eni Medioni imajo Allwinnerje. Tale ma verjetno MediaTeka, ki je malenkostno boljši, samo še vedno so bistveno bolj problematični SoCi (predvsem zaradi katastrofalno slabih driverjev) od Qualcomma, Samsunga in nVidie.

Moj glas gre za tole zadevo .. http://www.rock-chips.com/a/en/products...

Sicer pa tudi te večje firme niso nč kej boljše. Ajde driverji so bolj kvalitetno narejeni, sam podpora je pa v kurcu. To ciljam predvsem na Nvidijo (ja, mi z 2012 flagshipi nebomo nikol dobil več kot 4.2.2).
#brezpodpisa

Mavrik ::

Alfa Dog je izjavil:

OP je napisal da potrebuje tablico z velikim ekranom za gledanje filmov, vsi po vrsti pa mu mečete naprej 7" zadeve. WTF?
Jaz za povsem isti namen uporabljam skoraj 3 leta staro kitajsko tablico Teclast A10T s prastarim Alwinner A10 SoCom, pa mi čisto lepo in tekoče predvaja dvx filme na 1024x768.


Preprosto zato, ker kvalitetnih 10" stvari ni pod 350€. Ne morem mu predlagati stvari, ki je zanič :/

Na žalost so vse poceni 10" zadeve:
1.) Zelo zelo slabe s stališča zaslona (zrnati 10" 1024x768 TN panel, ki je pretemen in ima preslab vidni kot, da bi kaj videl od strani, je pač grozna ideja za filme)
2.) Večina zadev ki mi ležijo okoli ima zelo zelo slabe touchscreene in jih je zato frustrajoče uporabljati
3.) Na 10" tablici si želiš malo več kot 1GB rama, ker drugače Android teče zelo počasi. Za gledanje filmov si želiš imeti dovolj moderen Android, da ti delajo MediaCodec APIji (HW dekodiranje se ZELO pozna na bateriji in segrevanju), kar v praksi pomeni idealno 4.3+ ali pa vsaj 4.1.2. Večina cheap shit 10k ima 4.0.3, ki ne bo nikoli posodobljen.
4.) Večina poceni 10k, ki jih imam je že pokazala težave pri zagonu (ki jih je težko reševati, ker se ne držijo obveznega(!) fastboot protokola) in s slabim ter grozno počasnim flashem. Če ti v tablico dajo počasen flash se lahko kar pripraviš da bo operacijski sistem muka uporabljati (glej recimo ASUS Transformerje in Nexus 7 2012 pred 4.3 posodobitvijo).

hojnikb je izjavil:



Sicer pa tudi te večje firme niso nč kej boljše. Ajde driverji so bolj kvalitetno narejeni, sam podpora je pa v kurcu. To ciljam predvsem na Nvidijo (ja, mi z 2012 flagshipi nebomo nikol dobil več kot 4.2.2).


Ja, nVidia driverji so tudi v kurcu kar precej. Samo za tiste se še developerji malo potrudimo da naredimo workarounde :)

Pa ja, imaš prav, Rockchip je... podobno kot ena druga 10" tablica ko mi leži okoli in je umrla po 8mih mesecih. Ker ni podpore in fastboota se je niti ne da recoverat :/
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Ja, nVidia driverji so tudi v kurcu kar precej. Samo za tiste se še developerji malo potrudimo da naredimo workarounde :)

Zadnjič da kupim Nvidio ;((
Ampak to je že rant za kako drugo temo.


Pa ja, imaš prav, Rockchip je... podobno kot ena druga 10" tablica ko mi leži okoli in je umrla po 8mih mesecih. Ker ni podpore in fastboota se je niti ne da recoverat :/

K sreči maš 3 lete garancije, tak da če gre k rakom žvižgat, jo pač neseš nazaj spotoma ko greš po solato pa mlek ;)

Šalo na stran, bi blo res zanimivo slišat kak first hand experience s to tablico. Da nebomo glih stvar v prazno dajal v nič.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

xxurban ::

Ok, vem da tole ne spada več v temo "tablica do 100€", ampak gledal sem tablice na obroke pri telekomu. Tale ima velik ekran in je zelo poceni. Mnenja?

Alfa Dog ::

Hmnja, moja ima na srečo IPS panel z dobrimi vidnimi koti. Multi touch je dobro odziven, moj 4 letni sin jo uprablja za memory in kids doodle :)
Matrika ni zrnata, imam doma tudi Ipad air in lahko primerjam.
Sem pa poudaril da gledam dvx in ne nekih 4k in HD vsebin.
Eno so pač karakteristike na papirju, drugo pa je uporabniška izkušnja. Za gledanje filmov je pač ne zamenjam z Nexus 7 in pika.

xxurban ::

Pa upam da niso zaklenjene na mobitel omrežje.

hojnikb ::

#brezpodpisa

xxurban ::

Vem da je Nexus super tablica, ampak rabim velik ekran :8). Tale Galaxy Tab ziher ni slab za filme, čeprav nima neke visoke resolucije.

Alfa Dog ::

xxurban je izjavil:

Ok, vem da tole ne spada več v temo "tablica do 100€", ampak gledal sem tablice na obroke pri telekomu. Tale ima velik ekran in je zelo poceni. Mnenja?

Haha, si pa dobro prekoračil zastavljeni budget. Za filme ti bo po moje super.
Poglej še to

xxurban ::

Drugače je, če daš 5€ na mesec, kot pa ~150 na enkrat :)

hojnikb ::

xxurban je izjavil:

Drugače je, če daš 5€ na mesec, kot pa ~150 na enkrat :)

Hja no, take rešitve so praviloma zmeraj dražje, kot če kupiš takoj, ko enkrat potegneš računico :)
Ampak ja, razumem, da je nekomu lažje vzet na obroke, kot pa dat takoj vse...
#brezpodpisa

Mavrik ::

xxurban je izjavil:

Ok, vem da tole ne spada več v temo "tablica do 100€", ampak gledal sem tablice na obroke pri telekomu. Tale ima velik ekran in je zelo poceni. Mnenja?


Tale je "ok" - sicer je že nekoliko zadaj (kot vidiš obstaja že 2014 verzija) in se ti morda splača za nižjo ceno še pogledati v smer Galaxy Notea 8.0 LTE oz. Nexusa 7 2013 LTE. Samo če želiš velikost, je to ok - a bi mogoče Xperia Tablet Z cena bila sprejemljiva? Je boljša tablica.
The truth is rarely pure and never simple.

borisk ::

http://forum.xda-developers.com/showthr...

tole je cca 150€, pa se mi ne zdi tako napačna.

Egidij88 ::

Se kar da dobiti. Ampak, kadar že kupuješ... tisti feeling, doložiš še nekaj. Jaz bi zdaj še enkrat Nexus 10 kupil. :) Drugače pa itak, dovolj za multimedijo, najnovejše bonbončke ala Android L imaš pa na telefonu. Na tabletih itak appi ne sledijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

lovro535 ::

nexus 7 2012 ma HD ekran kar se pozna pri filmih
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263024 (2754) amacar
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025010 (21048) abyssus

Več podobnih tem