» »

Google Instant prihaja na Android

Google Instant prihaja na Android

Google Instant na mobilnih telefonih z Androidom

vir: engadget
engadget - Nekateri srečni uporabniki mobilnih telefonov z Androidom iz ZDA poročajo, da med iskanjem po Googlu rezultate vidijo takoj, že med pisanjem iskalnega niza, kar se seveda sklada z obnašanjem Google Instant Search iz polnih brskalnikov z osebnih računalnikov. Srečneži so seveda prejeli obvestilo, da gre za preizkušanje beta različice Google Instant, namenjene za mobilne naprave. Med srečneži so zaenkrat izključno lastniki nekaterih mobilnikov iz Verizonove serije Droid, poimensko prvotnega Motorolinega Droida in nekoliko novejšega, večjega brata Droid X ter HTC-jevega Droid Incredible. Poleg iskanja na Googlu, podprtega v Firefox 3, Internet Explorer 8, Safari 5 na Macih in Chrome 5 (ter seveda novejših različicah teh brskalnikov), v kratkem lahko pričakujemo instantno nalaganje spletnih strani, kamor spada tudi iskanje v različnih iskalnikih, medtem ko pišemo internetni naslov v brskalniku Chrome (delovanje si lahko ogledate v spodaj pripetem videoposnetku). Razvijalska in beta različica to funkcionalnost že podpirata, a je še daleč od popolnoma delujoče.

18 komentarjev

barakus ::

Gogole Instant prihaja na Android
made me laugh :D

vorantz ::

po moje je bil pipi vceraj na brucovanju :D (je blo se par takih hecnih napak v drugih novicah)

js osebno ::

OMG, Google Instant deluje na Androidu :DD
Seriously, na Nokii N900 je bila funkcija omogočena že takoj ob predstavitvi. Pa ni bilo zato nobene "omgbreakingwhatsoever" novice..

MrStein ::

Sem vam tudi (na PC) dogaja, da včasih po tipkanju se rezultati pojavijo, čez pol sekunde pa izginejo?
Ostane prazen ekran (razen iskanega polja in gumba zgoraj). Treba enter ali gumb pritisnit, da se spet pojavijo rezultati.
(ne gre za zadevo s "cenzuriranimi" besedami)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Se mi je že zgodilo, ja. Napišeš, ti pokaže rezultate in ko že hočeš kliknati na izbranega se ti izbrišejo in moraš enter pritisniti.

ikeman ::

https://encrypted.google.com/search?com...

tako se ga lepo in ucinkovito znebis ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ikeman ()

PrimozR ::

vorantz je izjavil:

po moje je bil pipi vceraj na brucovanju :D (je blo se par takih hecnih napak v drugih novicah)

Ne ne ni bil. Predvidevam da ciljaš na napake v naslovu? Za to je simpl razlog - vsebina je spellcheckana, naslov ne ;)

MrStein ::

Če pišeš v FF, je to en desni klik, da vklopiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Koliko ljudi pa sploh uporablja google.com na mobilnikih? Verjetno večina samo napiše v iskalno polje niz in potem išče z privzetim iskalnikom. Tisto iskanje pa že tako verjetno podpira suggestions.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Jah instant deluje tudi ko popravljaš search hite. Takrat pa valda uporabljaš Google.com ane.

No po drugi strani ne vidim pointa, da bi uporabljal npr. Bing na Androidu :D

MrStein Spellbound.

MrStein ::

PrimozR je izjavil:


MrStein Spellbound.

???
Predzgodovisnki plugin?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Kaj ma to veze?

MrStein ::

Ne vem, to v bistvu jaz sprašujem.
Članke pišeš v Firefox 1.0.0 in imaš ta plugin?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Ne, 3.6 pa ta plugin, deluje pa tudi v beti 4 (sicer ni deloval v beti 1, ampak dela od bete 2 naprej).

MrStein ::

Zdaj mi je še manj jasno.
To govoriš o tem: http://spellbound.sourceforge.net/ ?

Ker FF ima po defultu spellchecker not. In po opisu na zgornjem linku je ta plugin že del FF.
Sicer pa tako en kot drugi preverja tudi text field-e.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Ja samo je obnašanje različno. FF ima tipičen spellchecker, Spellbound je pa enak tistemu iz Offica, ko pritisneš F7. Ne vem, men paše tkole.

MrStein ::

Ja, ampak v opisu spellbounda piše, da po defoltu preverja tudi text field-e (enovrstične).
Zato mi je z vsakim postom manj jasno ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Desn klik v fieldu -> spellbound. Ne checka avtomatsko pri vsakem inputu tako kot builtin spellchecker.

No loh si daš tut v toolbar knofek, ampak point je nekako isti :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome 9 na voljo tudi običajnim uporabnikom

Oddelek: Novice / Brskalniki
84734 (3819) filip007
»

Mobilni Google Instant gre po svetu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
52505 (2089) CaqKa
»

Iščite v slovenščini, instantno!

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
236020 (5124) MrStein
»

Google predstavil instantno iskanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6816312 (13201) Gandalfar

Več podobnih tem