» »

Zalman AlCu vs. Cu

Zalman AlCu vs. Cu

SasoS ::

Pred kratkim sem kupil novo mašino...2200+ tbret. Ker imam zadevo v omarici (vrata so spredi odprta, zadi so tud luknje, samo je vseeno slabši pretok kot če bi bila mašina zunaj) me je pač malo skrbelo za temperaturo. Vzel sem Chiefteca (s starnskim ventilatorjem, 2 dodatna venta - en spredaj in en zadaj) in pa Zalmana Cu. No, včeraj sem ugotovil da so se očitno zmotil in mi montiral gor AlCu...vsaj sodeč po slikah obeh ;((. S temperaturami je pa tako, da so precej nizke...prej sem imel temp sistema tam okoli 35-36 stopinj (coppermine@650, plata žal ni brala diode...), sedaj je sistem 31 stopinj, idle proc v XPjih 42, s CpuIdlom 33, 6 ur polne obremenitve 47 stopinj. Problem je v tem, ker kolker sem jaz bral je AlCu rated samo tam do 1800+ nekje...ne gre se mi tolk za tistga jurja kot je razlike (plačal sem Cu seveda ;(() kot to če je zaupat tem temperaturam da se zadeva ne pregreva (oz. da se ne bo ko bo zunaj 40 stopinj). Plata je ECS k7s6a (externa dioda na slotu...). Sej bi mašino nazaj u štacuno vleku, sam sej pravm...se mi ne da :D, pa sploh če bo še dež zuni, pa pol ko bojo pulil dol ta hladilnik, pa pasta...če je dobr bi kr pustu tko kt je :D

Matek ::

Ej če je temperatura 31 stopinj, pa tut če se poleti dvigne na 40, 45, še ne bo nič narobe, pa čeprav meri plošča z externo diodo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417996 (15119) Wofk
»

Temperatura ni prava?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201367 (1087) Keyser Soze
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222162 (1476) xenon74
»

Temperatura Athlona XP 1800+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191644 (1292) tiborrr
»

TT VOLCANO 9 (TT VOLCANO 9 CoolMod) nakup ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161155 (956) pelican

Več podobnih tem