» »

Radeon HD 6870 & 6850

Radeon HD 6870 & 6850

««
«
1 / 12
»»

Tr0n ::

glistovje ::

bom kr počakal z nakupom grafične, mogoč bo kej ati zdej ugodnejši od nvidie (460 gtx) :)

Tr0n ::

ABX ::

Cat figth se je začel.

http://www.hardocp.com/news/2010/10/20/...
Yesterday we got an email from NVIDIA about a new H.A.W.X. 2 benchmark and the company encouraged us to use it on upcoming reviews. Today we got an email from AMD asking us not to use it on upcoming products.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

_koki_ ::

Neuradna primerjava med radeoni 6870/6850 in gtx460 1gb/786mb:
http://www.guruht.com/2010/10/radeon-hd...

Odgovor zelenih:
http://www.fudzilla.net/graphics/item/2...

ncc2000 ::

:))

Pesimist ::

kaj te so to neke cifre? 1fps? wtg

_koki_ ::

Pesimist je izjavil:

kaj te so to neke cifre? 1fps? wtg

To so procentualne vrednosti razlike med karticama (1.2 pomeni da je kartica 20% hitrejša oz. 20% več fps)

Pšenični ::

GTX 460 1gb postaja počasi dostopna navadnim smrtnikom. To je "nova gf9800gt".

Hočem rečt širši množici dostopna kartica-zadosti dobra. Menda bo 130-150 evrov. Morda še manj. Meni se zdi to odlično.

Zgodovina sprememb…

_koki_ ::

Lepo bojo padle cene grafičnim karticam, tudi radeoni bi naj bli cenejši kot je bilo sprva načrtovano ravno zaradi danes napovedanih pocenitev s strani nvidije, samo da ne bo mogla nvidia začet z izgubo prodajat da bojo konkurenčni, kot se je že to dogajalo...
http://www.hartware.de/news_50241.html

ncc2000 ::

Kdaj naj bi tole prišlo na trg?

_koki_ ::

Evo še prvi uradni test ki sem ga našel:
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...
Še izkoriščenost v vezavi CFX
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

galu ::

Mislim da lahko popolnoma mirno rečemo da je HD6870 = HD5870, ter HD6850 = HD5850. Vsaj kar se tiče performanca. Ni praktično nobenih razlik. V Crysis testi, se graf 90% točno prekriva, edno HD5870 je malo močnejša tam, v enem delu...
Če bo cena za HD6850 200EUR, pomoje ne bo velik bang. Ker že zdaj dobiš HD5850 za 230-240EUR v Dinokompu...
Tako to gre.

Enron x86 ::

Hilbertu z Guru3d.com jo je zgleda zagodel koledar:) Vsebina spletnih strani s testi je že umaknjena.

P.s: Za neučakane je tukaj link do arhiva:
http://www.mediafire.com/?m5qgbb35ysutw...
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Zgodovina sprememb…

galu ::

Tu pa še slikce Crysis testa..

CF:




VSE:

Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Kenshin ::

galu je izjavil:

Mislim da lahko popolnoma mirno rečemo da je HD6870 = HD5870, ter HD6850 = HD5850. Vsaj kar se tiče performanca. Ni praktično nobenih razlik. V Crysis testi, se graf 90% točno prekriva, edno HD5870 je malo močnejša tam, v enem delu...
Če bo cena za HD6850 200EUR, pomoje ne bo velik bang. Ker že zdaj dobiš HD5850 za 230-240EUR v Dinokompu...


Priporočene cena naj bi bila 159€ za 6850 in 209€ za 6870. Seveda je pač potem tudi odvisno od povpraševanja in raznih marž ...

galu ::

Naj bi bila, je pri ATI-ju kar pogosti mit, glede cene...:D

P.S. Te cene ki si jih navedel, so kao realne cene, ampak ne potrjene iz strani ATI-ja...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Pšenični ::

"According to some rumors (hummm...) the TDP of the Radeon HD 6970 would be 300 watts. The Radeon HD 6970 is based on the Cayman XT GPU and should come with 1GB of GDDR5 memory clocked at... 7000MHz effective. HD 6970 board will have a 6-pin + 8-pin power connectors.

Radeon HD 6970 has been designed to be the GeForce GTX 480 killer... and should be released at the end of 2010!

And what about the TDP of the Radeon HD 6990"

Mislim, da bo letošnja jesen in delno zima zelo zanimiva. Vsi bojo dobili svoje. Le poraba nekam drvi navzgor.

Lonsarg ::

Ne štekam čisto 6xxx serije, če naštete stvari držijo. Namreč en razlog za nove kartice mora biti. Bodisi hitrejše kartice, kar očitno ne bojo nič hitrejše od prejšne generacije. Bidisi nižji stroški izdelave, kar tudi zgleda ne bodo, če ostajajo na isti 40nm tehnologiji... Torej zakaj novo jedro naresti, zaradi rekleme?

Pšenični ::

"Ne štekam čisto 6xxx serije, če naštete stvari držijo. Namreč en razlog za nove kartice mora biti. Bodisi hitrejše kartice, kar očitno ne bojo nič hitrejše od prejšne generacije. Bidisi nižji stroški izdelave, kar tudi zgleda ne bodo, če ostajajo na isti 40nm tehnologiji... Torej zakaj novo jedro naresti, zaradi rekleme?"

Imel so prebleme z prehodom na majnši proces, zato tole. Meni se zdijo kartice res dobre, vse omenjene. Za manjšo porabo pa bo potrebno počakati še kakšno leto se mi zdi, lahko manj.

_koki_ ::

Lonsarg je izjavil:

Ne štekam čisto 6xxx serije, če naštete stvari držijo. Namreč en razlog za nove kartice mora biti. Bodisi hitrejše kartice, kar očitno ne bojo nič hitrejše od prejšne generacije. Bidisi nižji stroški izdelave, kar tudi zgleda ne bodo, če ostajajo na isti 40nm tehnologiji... Torej zakaj novo jedro naresti, zaradi rekleme?

Zakaj pa so naredli HD3xxx serijo, večja učinkovitost pri nižjih stroških izdelave in točno to se dogaja tudi tu, že pri samem jedru je 30% nižji strošek kot pri 58xx seriji...
Mater sem bil hiter pri najdbi prvih uradnih rezultatov obeh kartic ;)

Pšenični ::

"Mater sem bil hiter pri najdbi prvih uradnih rezultatov obeh kartic ;)"

Svaka ti čast. Sem pogledal rezultate, mene so navdušili.

_koki_ ::

Pšenični je izjavil:

"Mater sem bil hiter pri najdbi prvih uradnih rezultatov obeh kartic ;)"

Svaka ti čast. Sem pogledal rezultate, mene so navdušili.

Mene tudi, mainstream razred se je dvignil za 100% pri grafičnih karticah...

Pšenični ::

"Mene tudi, mainstream razred se je dvignil za 100% pri grafičnih karticah..."

To je bistveno. Super.

Tr0n ::

ABX ::

Nič posebnega, v bistvu so te kartice odgovor na GTX 460, edini segment v katerem je Nvidia konkurenčna.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M_T_M ::

Če pogledaš test na guru3d, boš videl, da je skoraj v vseh igrah 6870 boljša od gtx 470!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M_T_M ()

49106 ::

kako so lahko taka odstopanja med guru3d in anandtechom? Že na splošno so Atijeve kartice 'bolj zmogljive' na guru3d, CF pa identičen oz. boljši napram SLI.

ABX ::

M_T_M je izjavil:

Če pogledaš test na guru3d, boš videl, da je skoraj v vseh igrah 6870 boljša od gtx 470!


460, 470, tometo tomato.

Jaz sem upal da bo 6870 > 5870. Pa niti približno ni tako. No, mogoče se bo kdo zajebal in prodal svoj 5870 za smešno ceno. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mihco ::

ABX je izjavil:

M_T_M je izjavil:

Če pogledaš test na guru3d, boš videl, da je skoraj v vseh igrah 6870 boljša od gtx 470!


460, 470, tometo tomato.

Jaz sem upal da bo 6870 > 5870. Pa niti približno ni tako. No, mogoče se bo kdo zajebal in prodal svoj 5870 za smešno ceno. :)

Aja? Potem si verjetno upam tudi na to da bo cena >270EUR?? Vsak review ze na prvi strani opozarja POZABITE STARO POIMENOVANJE!!! 6850 je v cenovnem razredu 5770 ob izidu in nudi zmogljivost 5850. 6870 pa v cenovnem razredu 5850 ob izidu in istih zmogljivosti kot 5870. Prava primerjava high end kartic se bo delala pa konec novembra ko bo izsel 6970, ki pa BO boljsi od 5870 za isto ceno kot 5870 ob izidu!! Se pravi razocaranje je popolnoma odvec. Nova serija radeonov je z vidika potrosnika prinesla 20% boljso zmogljivost(ce kupis novo serijo Radeonov) ali 20% pocenitev(ce kupis Geforce). WIN WIN situation!!

_koki_ ::

Cene so že znane, 150EUR za 6850 in 199EUR za 6870

Kenshin ::

Na Geizhalsu so že objavljene cene novih kartic...

Sapphire/PowerColor/HIS/XFX Radeon HD 6850, 1024MB GDDR5 .... ~149EUR
Sapphire/PowerColor/HIS/XFX Radeon HD 6870, 1024MB GDDR5 .... ~199EUR

edit: si me malce prehitel _koki_ :))

In še cene GTX 460 / 470 karticam so že padle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kenshin ()

mihco ::

Kenshin je izjavil:

Na Geizhalsu so že objavljene cene novih kartic...

Sapphire/PowerColor/HIS/XFX Radeon HD 6850, 1024MB GDDR5 .... ~149EUR
Sapphire/PowerColor/HIS/XFX Radeon HD 6870, 1024MB GDDR5 .... ~199EUR


HEHE, kar pomeni da je NVIDIA POVOZENA!! Imamo novi best buy kartici!! 6850 vs 460 1gb...6850 in 6870 vs 470...6870. Kdorkoli se bo sedaj kljub znizani ceni 470 odlocil za nvidio je brcnil v temo.

EDIT: in moje novo priporocilo glede najboljsega nakupa na trgu bo 6870za 199EUR. Do konca novembra>D, dalje pa verjetno 6950 za 250EUR. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

ncc2000 ::

hvala amd
tole mi je všeč

mihco je izjavil:

Kdorkoli se bo sedaj kljub znizani ceni 470 odlocil za nvidio je brcnil v temo.


zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

_koki_ ::

AMD se je dobesedno začel poigravat z nvidio, ki more nižat ceno svojim produktom da sploh so konkurenčni, vprašanje pri tako velikih jedrih kot imajo, če že sedaj spet ne prodajajo z izgubo da si povrnejo stroške izdelave...

mihco ::

ncc2000 je izjavil:

hvala amd
tole mi je všeč

mihco je izjavil:

Kdorkoli se bo sedaj kljub znizani ceni 470 odlocil za nvidio je brcnil v temo.


zakaj?

ZAKAJ??? Ker dobis za 10EUR manj kartico, ki je: nova, bolj zmogljiva, porabi manj in je v loadu vsaj 20stopinj hladnejsa. Mislim da bi odgovor moral biti samoumeven.

ncc2000 ::

6870 naj bi bila bolj zmogljiva od 470?

ne razumem, sem butl zgleda

ABX ::

mihco je izjavil:

ABX je izjavil:

M_T_M je izjavil:

Če pogledaš test na guru3d, boš videl, da je skoraj v vseh igrah 6870 boljša od gtx 470!


460, 470, tometo tomato.

Jaz sem upal da bo 6870 > 5870. Pa niti približno ni tako. No, mogoče se bo kdo zajebal in prodal svoj 5870 za smešno ceno. :)

Aja? Potem si verjetno upam tudi na to da bo cena >270EUR?? Vsak review ze na prvi strani opozarja POZABITE STARO POIMENOVANJE!!! 6850 je v cenovnem razredu 5770 ob izidu in nudi zmogljivost 5850. 6870 pa v cenovnem razredu 5850 ob izidu in istih zmogljivosti kot 5870. Prava primerjava high end kartic se bo delala pa konec novembra ko bo izsel 6970, ki pa BO boljsi od 5870 za isto ceno kot 5870 ob izidu!! Se pravi razocaranje je popolnoma odvec. Nova serija radeonov je z vidika potrosnika prinesla 20% boljso zmogljivost(ce kupis novo serijo Radeonov) ali 20% pocenitev(ce kupis Geforce). WIN WIN situation!!


Imam 4850x2 ki je od oka tu nekje po hitrosti. Zato mi niso te kartice zanimive.
Ampak je zato kriva Nvidia, enostavno je zaspala. AMD pa se samo igra z njimi in očitno jih zanima samo kako nadlegovat Nvido.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lonsarg ::

Glede na to, da v časih pomankaja zaloge, je cena 5850 zrasla skoraj do 300EUR, in bla kar dolgo okoli 250EUR, potem ne moreš reči da je napredka malo, če se bo zdaj dobilo 6850=5850 za 150EUR, torej skoraj pol manj, kot kako leto nazaj:)

Me like it. Sam kaj k moram menjat komplet, če čm kej menjat CPU+RAM pa ful stane zdejšne čase...

mihco ::

ncc2000 je izjavil:

6870 naj bi bila bolj zmogljiva od 470?

ne razumem, sem butl zgleda

Cisto dobro si razumel. 6870 je prepricljivo boljsa od gtx470. Povsod. po vrhu pa se cenejsa in dosti varcnejsa.

M-XXXX ::

Hmmm kupi kdo 5850?

Čisto nepovezano vprašanje: kje že kaj prodajajo 6850?>:D

Tr0n ::

Zakaj bi prodal boljso graficno, ki je trenutno se vedno 5850? :)

glistovje ::

Čim cenej tem bulš :D mogoč si bom lahko kot normalen smrtnik privoščil high end kartico hehe :D

mihco ::

M-XXXX je izjavil:

Hmmm kupi kdo 5850?

Čisto nepovezano vprašanje: kje že kaj prodajajo 6850?>:D

menjava bi bila rahlo nesmiselna, kajne? Cene rabljenih HD5800 bi pa morala pasti enormno. Realna vrednost rabljene 5850 je sedaj okoli 120EUR in 5870 okoli 180EUR. Tisti, ki ste pa "se vceraj" z nasmeskom kupili GTX460 Havk za 230EUR pa lahko brez skrbi potocite kaksno solzico, zal :)

EDIT: pa ne pretiravat z nakupi novih 6800, ker boste povzrocili(ze videno) rast cen :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

M-XXXX ::

Tr0n je izjavil:

Zakaj bi prodal boljso graficno, ki je trenutno se vedno 5850? :)

Grafe so tam tam in če lahko človek s tem zasluži cca 50€ zakaj pa ne:D

mihco ::

M-XXXX je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Zakaj bi prodal boljso graficno, ki je trenutno se vedno 5850? :)

Grafe so tam tam in če lahko človek s tem zasluži cca 50€ zakaj pa ne:D

hehe, predvidevam da je danes dan ko bomo na bolhi videli mali miljon 5850k po "uber ugodni" ceni 180EUR?

ABX ::

Tr0n je izjavil:

Zakaj bi prodal boljso graficno, ki je trenutno se vedno 5850? :)


Tiho! Ravno na to računam za mojo naslednjo CF konfiguracijo. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Heh, kak se vam da. Jaz bom 5850 zamenjaj, ko bo na voljo kartica z 2x performanco za isti kes.

_koki_ ::

Cene definitivno ne bojo rasle, to si lahko privoščijo le naši trgovci, ostale bojo na istem nivoju od začetka do konca ker AMD-ju ni treba delat price-drop da je konkurenčen, imajo manjše stroške z izdelavo in ob primerljivih cenah konkurenci posledično večji zaslužek, cene 5850/5870 pa tudi ne bojo padle ampak boš enostavno kupil novejšo ter cenejšo kartico, prodajalci 5850/5870 si jo pa lahko dobesedno v tazadnjo vtaknejo ker prodali je ne bojo dražje od novih serij!!!

galu ::

mihco je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Hmmm kupi kdo 5850?

Čisto nepovezano vprašanje: kje že kaj prodajajo 6850?>:D

menjava bi bila rahlo nesmiselna, kajne? Cene rabljenih HD5800 bi pa morala pasti enormno. Realna vrednost rabljene 5850 je sedaj okoli 120EUR in 5870 okoli 180EUR. Tisti, ki ste pa "se vceraj" z nasmeskom kupili GTX460 Havk za 230EUR pa lahko brez skrbi potocite kaksno solzico, zal :)


Zakaj?:D
Meni se 2x GTX460 HAWK v SLI bolje obneseta, kot 'našminkan' test na Guru3D HD6870CF.. Zakaj vraga bi bil žalosten?;)
Tako to gre.
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove grafične (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16031174 (27742) JC Denton
»

Nakup nove grafične kartice (napajalnika)

Oddelek: Kaj kupiti
255197 (4900) fr4nc
»

Prispeli novi Radeoni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10630384 (27828) PrimozR
»

Katero grafično kartico naj kupim??? (Okol 250 evrov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17528544 (26340) Steinkauz
»

Nvidia znižala cene grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5616995 (15637) filip007

Več podobnih tem