» »

Postavitev zvočnikov??

Postavitev zvočnikov??

Golden eye ::

Kupil BOM zvočnike cretive inspire 5300 in sedaj me zanima kako naj jih postavim??
Moja soba: (ali naj dam v vsak kot enga čeprav ne sedim na sredini sobe ampak bolj v enem kotu sobe)

-------------------------------------------------------
I V tem kotu imam mizo
I in računalik, kjer tudi sedim
I
I
I
I
I
I
I
I
I
-------------------------------------------------------

jest10 ::

Če so to kakšni dobri zvočniki jih ne imeti v kotu ali ob steni ampak kake pol metra od nje. Če so pa to neki povprečni zvočniki je pa čisto vseeno kje stojijo. Glej samo da si enako oddaljen od obeh

eee ::

em mam enake probleme...no še celo na enakem mesti sedim za računalnikom in imam Creative 1500 (4 sateliti + woofer)...zadevo je res zajebano postavit, vendar problem ni da se pri tebi slabo sliši (kar se ne!) ampak kako se zvok odbija...

------- PC------------------------------
s------ w ------ s----------------------
----------------- s----------------------
s----------------------------------Vhod-

s = satelit
w = wofer

najbolje je da so v obliki kvadrata, no seveda je odvisno od sobe, saj bos imel zraven zvocnikov navodila kako se postavlja...povedati hocem da moram jaz imeti zadnji desni satelit nekoliko spredaj (glej kao sliko)...sliši se dobro tam kjer jaz sedim, a na drugem koncu sobe čisto nič...ko stopim izven sobe se sliši bolje kot če sedim za računalnikom, potem se pa zvok nekao odbije po hodniku 1 nadstropje nižje...tako da folk k čaka pred vhodom v hišo sliši zvok enako dobro kot jest za računalnikom....

seveda je pol vazno se kako satelit obrnes....

eh saj bos videl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eee ()

jRk0 ::

Hm, s tem problemom sem se jaz sreceval preden sem kupoval zvocnike.Sem se pol odlocu rajsi za ATP3 (2.1 sistem:)) mogoce pa bom nabavil se en kompet atp3, da bom mel 4.2 sistem, pol bo pa sekalo:D
You fuck up once, you loose two teeth.

gappee ::

Zdravo! Včeri sem kupil Geniousov 5.1 sistem. Najprej me je mučil center pri filmih, ampak pol sm to poštimu, pr mp3jih center pač naj ne bi delal.

Me pa še ena stvar muči. Postavitev zvočnikov. Problem je majhna soba in natrpanost. Spodaj je slika moje sobe - SLIKA1 . Filme gledam nekak iz rdečega trikotnika, tako da mam noge na stolu.

Na drugi spodnji sliki - SLIKA2- so že vrisani center, sprednja dva zvočnika in woofer. Center bi postavil na monitor, sprednja dva zvočnika na mizo ob monitorju, woofer pa v kot na polico na višino 130cm pa do stropa.
Zanima me pa, če bi bilo smiselno da bi center usmeril malo navzdol proti moji glavi; in a je kej narobe, če je woofer nekje zgoraj na polici? Trenutno ga mam pod mizo, ampak se itak pri vratih bolj trese kot pa pri stolu.
Sprednja dva zvočnika sta verjetno kr vredu?

Najbolj problem je pa za surround zvočnika. Nimam pojma, kam naj ju postavim. Desnega bi lahko dal tja, kjer je plutasta deska, levega pa edino nekam na strop sredi sobe ali pa na desna vrata od omare, pa oba dol obrnt?

SLIKA1


SLIKA2


Prosim, svetujte, ker vem, da vas ima veliko 5.1 sistem in imate verjetno več idej.
Gappee

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gappee ()

gappee ::

Ok, na netu sm najdu še tole stran: http://www.bilocation.co.uk/settingup.htm

Tuki je slikca, kako naj bi bli razporejeni zvočniki.




Slišu sem, da se da en zamik na zvočnikih nardit, tko da dobiš občutek, da zvočnik ni čisto zraven ali pa tako daleč kot je v resnici. Tko bi lahko zvočnike nekak po teh kotih razporedil, razdalja od zvočnika pa do ušes pa zarad tega ne bi bla preblematična - glede na to, da bi bil zadnji desni precej bližje kot levi.

Se da kej o tem povedat? S katerim programom bi lahko to naredu, kolk velik zamik itd... prosim.
Gappee


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016059 (9998) FlamE#7
»

Velikost diska (namesto 200GB 130 GB)

Oddelek: Strojna oprema
91105 (1027) bigm
»

Kje pogledati ram speed (mhz)

Oddelek: Strojna oprema
91325 (1228) Pro2Type
»

Zvočniški sistem 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
101297 (1170) Slasher
»

dobri 2.0 PC zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
161665 (1493) jRk0

Več podobnih tem