» »

Kje pogledati ram speed (mhz)

Kje pogledati ram speed (mhz)

Pro2Type ::

Lep pozdrav! V svojem računalniku imam DDR ram, 512mb / 400 mhz, pa me zanima kje bi lahko pogledal če resnično laufa na tej frekvenci.

Ker sem sedaj dokupu ram in bi rad vidu če bo res laufal na frekvenci 400mhz tud drugi, ki je isto 400mhz / 512 mb DDR.

Matična je pa abit-IC7

Ali obstaja za to kak program!

Sem še nov v tem tko da brez zamere!!!

HVALA!

veteran ::

Good Guy ::

everst,sandra, cpu-z....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Pro2Type ::

Hvala za odgovore!

Evo screenshote iz programa



]




Ker oba rama sta 400 MHZ, dal sm jih v dual verzijo, se pravi v slot 1 in 3. Matična je abit-ic7.
Jaz upam da delata na 400 MHZ, ker na sliki ena piše pod timings -> Frequency -> 167.0 MHz, kar je 333 mhz.

Ima kdo idejo zakaj ne laufa na 400 mhz! Sem probal sam tega novega geil ram, 512 mb /400mhz, samga met not pa je isto pokazal! Je treba kej v biosu naštimat!

Najlepša vam hvala za odgovore

aha981 ::

v biosu najdi FSB...pa daj na 200...pa upaj da se bo PC zbudu oz. prisel v WIN...pa tam se FSB:DDRAM daj na 1:1...bi blo priporocljivo:D
//ni podpisa sploh!

Pro2Type ::

FSB sm najdu sam od procesorja, pa če dam tam iz 133 na 200 piše da bo procesor delu z 3.6 ghz. HEHE. To pa raj nebi!

Any idia what to do?

Good Guy ::

spusti množilnik procesorja
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Pro2Type ::

Kaj pa če tega množilnika ni, oz v navodilih piše da če ga ni da je procesor zaklenjen!??

veteran ::

Imaš SoftMenu v biosu? Nastavi razmerje FSB:DRAM tako, da bo ram na 200; torej če je FSB na 133, nastavi razmerje 4:6.

Pro2Type ::

Pa ne bo to nič škodovalo ta razmerje 6:4

Sam nism pa najdu nastavitve da bi ročno spremenu razmerje, so zmer sam naprej dani, in to zmer na procesor več :S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

partition magic 8 error

Oddelek: Programska oprema
10963 (845) zee
»

skuril procesor

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101476 (1193) Reaper
»

Glede ramov

Oddelek: Strojna oprema
251656 (1377) Jan987
»

Velikost diska (namesto 200GB 130 GB)

Oddelek: Strojna oprema
91109 (1031) bigm
»

Postavitev zvočnikov??

Oddelek: Zvok in slika
52919 (2784) gappee

Več podobnih tem