» »

Boxee Box prihaja!

Boxee Box prihaja!

engadget - Končno je znan datum začetka prodaje Boxee Boxa, D-Linkovega predvajalnika ki za programsko opremo uporablja Boxee. Do zamude je, kot smo že poročali, prišlo zaradi zamenjave strojne opreme, ki poganja škatlico, saj so pri D-Linku zaradi premajhne zmogljivosti nVidiino Tegro 2 zamenjali z Intelovim procesorjem Atom, namenjenim prav uporabi v televizijskih predvajalnikih. Prve predvajalnike bodo dobili kupci, ki so jih prednaročili v ameriškem Amazonu, ameriškem in kanadskem Best Buy-u in kanadskem Future Shop-u, saj jih bodo začeli razpošiljati že 10. novembra. Splošna dobavljivost se bo pričela 17. novembra z izidom v Novi Zelandiji, Avstraliji in Evropi kmalu za tem. Po drugi strani Hexus poroča, da se bo razpošiljanje prvih primerkov v Veliki Britaniji začelo že 12. novembra, a je popolnoma možno, da gre tudi tukaj za naročila prednaročnikov.

51 komentarjev

«
1
2

Spock83 ::

Fuuuuuuu. Boxee Box ne bo še letos pri nas. Toliko prednaročil je, da ne zmorejo sfolgati vse.

Hardstyle ::

Končne specifikacije in cena?

Spock83 ::

Specifikacije: http://www.anandtech.com/show/3912/boxe...

Cena... samo bog ve :)

Okapi ::

Testni primerki so že tu. Jaz bi ga lahko šel danes iskat, ampak ta teden nimam časa se s tem ukvarjat, in se bom z njim pozabaval naslednji teden.

Kdaj točno ga bo mogoče pri nas kupiti, se še ne ve, cena pa bo pri nas predvidoma okoli 320 evrov (moram pa še preverit, da ni mogoče tiskarski škrat).

O.

Bellzmet ::

Huh 320 EUR? Za ta denar se dobi že nov comp, ki je sigurno veliko bolj zmogljiv kot tale škatlica.

LuGi ::

Ojoj kako navita cena glede nato da je pri amerikanotih 199USD, neverjetno :fu:

P.S: V avstriji 230EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Okapi ::

V avstriji 230EUR.
Saj zato sem pa napisal, da moram preverit, če ni tiskarski škrat. Zna biti, da bo tudi pri nas v resnici 230 evrov.

O.

sulaco ::

Očitno ima še veliko poporodnih težav.....
http://www.engadget.com/2010/11/16/boxe...

LP

JayKay ::

dosti stvari je bilo od takrat odpravljenih v updejtih.

Primoz78 ::

Kar zanimiva zadeva...treba pocakat da kdo sproba, potem se bom moral pocasi odlocit kaj vzet :-)
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sulaco ::

In ??
Kolikšna je prava cena v Sloveniji?
230EUR

Je že kdo probal...

Mipe ::

... hudo nepraktičen dizajn. Kako pa naj zdaj gor dam uro, vazo, magari akcijsko figurico Chucka Norrisa? :8) Omarice so že prepolne raznih gizmotov, ki jih rešuje le to, da se jih da stackati. Večinoma.

Primoz78 ::

Dizajn je res neprakticen a kar ql, cakam na kako mnenje SLO uporabnikov...Sem probal program Boxee na OS X in je kar ql, mal cudno je uprabljanje z misko a ko sprobas z iPhone Boxee remote aplikacijo je super.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Okapi ::

Evo, ravnokar sem ga dobil za par dni na pokušino.;)



Neuradno pravijo, da jih pred februarjem pri nas ne bo mogoče dobiti, koliko točno bo stal, se pa še ne ve, bo pa pod 300 evri.

O.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Primoz78 ::

Okapi hudo! Porocaj kako se obnese...iz DE in Uk se jih da dobit za cca. 230€ kar sem gledal.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gregyk ::

Ravnokar naročil Boxee Box preko Expansys - 246,62EUR ... da vidimo to čudo.

Edit: po testiranju windows verzije Boxee programske opreme ... sem si premislil in storniral naročilo :) (ja, vem - lahko bi pred naročilom stestiral, ja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

Okapi ::

Kaj ti pa ni bilo všeč?

O.

gregyk ::

Okapi je izjavil:

Kaj ti pa ni bilo všeč?

O.


Najbolj me je motilo to, da ni možno že pogledanih serij/filmov brisati z diska (kar je moja navada).

PrimozR ::

A ima sicer še kdo problem, da jim ne prepozna filmov in/ali serij na disku? Torej da je treba brskati po mapah namesto da bi Boxee (brez box) rekel 'imaš toliko in toliko sezon oz. epizod te-pa-te serije'?

gregyk ::

PrimozR je izjavil:

A ima sicer še kdo problem, da jim ne prepozna filmov in/ali serij na disku? Torej da je treba brskati po mapah namesto da bi Boxee (brez box) rekel 'imaš toliko in toliko sezon oz. epizod te-pa-te serije'?


Ko sem danes testiral mi Boxee of 30-ih filmov in kakih 200 delov različnih nadaljevank, ni prepoznal samo 6 datotek.

Okapi ::

Najbolj me je motilo to, da ni možno že pogledanih serij/filmov brisati z diska (kar je moja navada).
Ja, to je res, na Boxee Boxu sem iskal možnost brisanja, pa nisem nikjer našel. Nisem pa še bral navodil:-) Ampak meni se to zdi precej obrobna pomanjkljivost.

Resnejša utegne biti, da pri avi-jih, posnetih s fotoaparatom (Canon Ixus), ne predvaja zvoka.

O.

gregyk ::

Okapi je izjavil:

Najbolj me je motilo to, da ni možno že pogledanih serij/filmov brisati z diska (kar je moja navada).
Ja, to je res, na Boxee Boxu sem iskal možnost brisanja, pa nisem nikjer našel. Nisem pa še bral navodil:-) Ampak meni se to zdi precej obrobna pomanjkljivost.

Resnejša utegne biti, da pri avi-jih, posnetih s fotoaparatom (Canon Ixus), ne predvaja zvoka.

O.


Ne boš našel v navodilih, ker enostavno funkcije brisanja Boxee (in Boxee Box) ne poznata. :)
Meni to ni obrobna pomankljivost, ker sem pač navajen da stvari ko jih pogledam izbrišem - in me take stvari zmotijo, nimam pa namena delati kake večje zbirke. :)

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

LuGi ::

Lahko bi dodali le kaksno oznako ki kaze ce si ze dolocen film/serijo pogledal.. brises pac enkrat ko ti zmanjka prostora ;)

ABX ::

Vse skupaj nima smisla.

Jaz bi rad imel 1 kišto za vse.

Internet modem, Wireless router, switch, firewall, file server, media streamer, Internet TV, ...

Iz hardwareskega vidika je dovolj 2-4 leta star PC. Samo program ki podpira odličen UI in daljinca pod Linuxom rabim.

Daljinc seveda naj se da programirat, tako da jih ne bom rabil 10 da začnem gledat film.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

gregyk ::

LuGi je izjavil:

Lahko bi dodali le kaksno oznako ki kaze ce si ze dolocen film/serijo pogledal.. brises pac enkrat ko ti zmanjka prostora ;)


Ta opcija obstaja - lahko označiš datoteko kot pogledano, potem se na spisku pokaže v bolj temni barvi (sivi) kot nepogledane (bela barva).
Ampak še vedno potem ko bi npr. pogledal 3 dele prve nadaljevanke iz ene mape, 5 druge iz druge, 2 tretje iz tretje, itd. ... ti nič ne pomaga če si jih označeval in ti zmanjka prostora - moraš si zapisati kaj si že pogledal in jih potem ročno brisati preko PC-ja ...

PrimozR ::

Oh cmon, diski so danes poceni - 1,5 TB ECOGreen za manjk kot 70 EUR. Pač pogledaš celo sezono in jo zbrišeš.

gregyk ::

PrimozR je izjavil:

Oh cmon, diski so danes poceni - 1,5 TB ECOGreen za manjk kot 70 EUR. Pač pogledaš celo sezono in jo zbrišeš.


Kot komu paše, ane? :)

sg23 ::

ali ima kdo informacijo kolk je zadeva glasna??, oz. ali ima pasivno hlajenje??

PrimozR ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

sulaco ::

In? Bi lahko kakšen lastnik boxeebox-a napisal še kakšen vtis...npr. veliko se govori o posodobitvah, ki so prišle predkratkim (čez 800 popravkov) ?!?

Z ceno 230eur bi bil lahko njegov konkurent A-210?


tule pa še link do "teardown-a": http://www.ifixit.com/Teardown/Boxee-Bo...

...pa spet ventilatorji :)

LP

Spock83 ::

Zadeva je ql in ima dobro podporo. Updati prihajajo non stop. Jaz sem ga par tednov testiral. Bistvo te kocke so online servisi, ki so za europo večinoma limitirani (vsaj tisti dobri, hulu, netflix itd.). Je pa zadeva zelo odprta in vsak, ki malo pozna programiranje lahko naredi servis. Bilo bi fajn, da bi npr. T2, Amis, Telemach ponujali Boxee Box kot konkurenco Siolovem boxu. Če bo zadeva imela dobre servise (Recimo meni je kar ql uporabljati Flick, youtube, gledanje zadnjih trailerjev v HD) za naš trg bo zadeva vredna svojega denarja. Sama škatla in daljinec so super, vmesnik je super. Samo še malo morajo spolirati samo delovanje in to je to.

MrStein ::

Spock83 je izjavil:

Zadeva je ql in ima dobro podporo. Updati prihajajo non stop.

A to pomeni:
- vsak dan nova funkcija
ali
- toliko bugov, da bo normala nekje junija 2011?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Spock83 ::

Jaz sem mel še verzijo firmwera 1.0. In je zelo dobro delal. Seveda je tudi nekaj bugov, ki pa niso bili kritični. In seveda nove funkcije. Saj nekje je lista popravkov in dodatkov teh zadev z vsakim novim firmwerom.

gregyk ::

Spock83 je izjavil:

Saj nekje je lista popravkov in dodatkov teh zadev z vsakim novim firmwerom.


http://blog.boxee.tv/

MrStein ::

Aha, torej bolj možnost 2. :(
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spock83 ::

Skoraj pričakovano glede na to, da so kar zamujali s prodajo teh zadev. Na srečo je Google TV odpovedal.

Evo en zanimiv link: http://www.techbargains.com/news_displa...

gregyk ::

Spock83 je izjavil:

Evo en zanimiv link: http://www.techbargains.com/news_displa...


"Zanimiv" samo za američane.

OldSkul ::

kako se zdej ta stvar obnese z najnovejšim firmwarejem?

Spock83 ::

Jaz še čakam na svojega. Upam, da bo kamlu zaloga.

Primoz78 ::

Skoda da se ne da IPTV gledat (SIOL TV) drugace bi tudi jaz vzel kar boxee-ja namesto HTPC...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Spock83 ::

Bo tudi to bo. Potrjeno s strani D-linka :)

Primoz78 ::

Malo dvomim v to, ker je to front end program (baziran na XBMC) in ne more pretvarjati TV signala ampak ga lahko samo prikaze. XBMC za predvajanje IPTV rabi Mediaportal server da laufa v ozadju tako da...mal dvomim da bo to tako hitro porihtano brez back end programa...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

fpbs ::

Če prav razumem, gre pri tem Boxee Boxu za podobno zadevo, kot LGejev box ST600 http://stuffmideast.com/2011/01/20/1102... , ki omogoča sprejem SmartTV.
Nekaj o tem je na tem naslovu Internet in TV s kavča

dmok ::

Primoz78 je izjavil:

XBMC za predvajanje IPTV rabi Mediaportal server da laufa v ozadju tako da...mal dvomim da bo to tako hitro porihtano brez back end programa...


Za T2 IPTV to ne drži. XBMC/Windows predvaja T2 IPTV brez Mediaportal serverja ali česarkoli drugega. Jaz sem mu dal samo playlisto od T2 in to je to.

Spock83 ::

Primoz78 je izjavil:

Malo dvomim v to, ker je to front end program (baziran na XBMC) in ne more pretvarjati TV signala ampak ga lahko samo prikaze. XBMC za predvajanje IPTV rabi Mediaportal server da laufa v ozadju tako da...mal dvomim da bo to tako hitro porihtano brez back end programa...

Lp



So mi povedal (Sicer jih nisem dobro razmel). Da bodo dodali player podobno VLC-ju. Kako bodo to naredili in kako bo to izgledalo nimam pojma.

Primoz78 ::

To bi blo superca ce bi kaj takega naredili...ker sedaj je edina spodobna varinta Windows 7 MCE.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Spock83 ::

A kdo zna programirati? Ali pozna kakšnega programerja? Namreč za OK storitev se dobi brezplačno Boxee Box. Za orenk storitev tudi plačilo ;) (Dobil pa sem tudi navodila in napotke za ustvarjanje aplikacij oz. storitev za Boxee Box.).

zavajon ::

Hočeš reči, da naj bi nekdo programiral, ti pa bi dobil zastonj Boxee? :D

Spock83 ::

Tisti, ki bo programiral bo dobil direktno od D-linka. Jaz bom svojega itak dobil (Je že naročen) ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huaweijeva finančna direktorica Meng Wanzhou bo na odločitev počakala na prostosti

Oddelek: Novice / Ostale najave
285417 (2305) MrStein
»

V Boxee Box prihaja Atom

Oddelek: Novice / Ostale najave
113770 (2796) JayKay
»

Boxee Box šele novembra

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
458028 (6371) Spock83
»

Pošiljanje SMS in klici v ZDA in Kanado

Oddelek: Mobilne tehnologije
306479 (5848) slitkx

Več podobnih tem