» »

Radeon 9000 --> PRO

Radeon 9000 --> PRO

Saruman1 ::

Ali je možno grafično kartico Radeon 9000 naviti oz. kako drugače transformirati v Radeon 9000 PRO, brez da bi obstajala velika možnost pregretja grafičnega procesorja? Hvala.

kuglvinkl ::

Kateri RAMi pa so gor? 4ns? Za GPU načeloma ne bo težav, če je voltaža enaka kot pri Pro izvedbi. Če se pregreva, si omisliš boljše hlajenje!

Vsekakor pa, Airflow je jako priporočljiv.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

5ns rami so gor, ker dela na 200mhz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tha_man ::

Ko smo ravno pri pregrevanju R9000 :D Kaj pravite, bi R9000 Pro deloval če bi mu izklopil ventilator? Slednji je namreč edina ovira da ga takoj ne tečem kupit.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

morphling1 ::

Ja bo, po podatkih ki jih imam ati 9000 series max heat dissipation 3.56W Max T case 85°C , zadeva se praktično ne greje.
9700 ja pa malo druga zgodba, Pmax 27.8 Tcase max 125°C
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tha_man ::

Na Xbit Labs so napisali da se je R9000 (navaden) segreval na 50-70 stopinj brez venta, kar se mi zdi kar dost. Ampak tebi morphling1 vseeno zaupam :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

morphling1 ::

Tudi stari gf2mx so se greli brez venta, pa recimo Matrox g450 pa so jih vseeno prodajal brez. Zadeva bo stabilna samo če bo eno rebro gor za pasivno hlajenje, tisti orb z izključenim ventom ni najbolj primeren saj nima praktično nobene površine. Se spomnite kakšen je bil cooler na tistih dveh prej omenjenih karticah, aluminij okoli 10mm visok 4x4cm s pini, nekaj podobnega je zalmanov za nb. ta ti bo to kartico brez težav hladil pasivno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

A.J. ::

Glede temperature: moj R9000 ni vroč na otip (pa me rado hitro peče).

Kako bo pa zdaj ko je navit bom pa še videl.

PassTrough ::

Ker Overclocker pa je najboljši oz. stabilen za tele Radeončke, sem že 3 sprobal med njim tudi Herculesovega , ki je priložen na CD-ju pa so tu še vedno problemi da ti po parih sekundah meče frekv. nazaj na default !?

lp Primož:\

tha_man ::

A.J., poročaj :) Na kolk si ga pa navil?

Aja, opazil sem da ima R9000 Pro vsaj na pogled bolj uboga rebra kot navaden 9000. Ventilator je v bistvu znotraj reber, podobno kot pri orbih in na njegovem mestu reber praktično ni :(
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

A.J. ::

Sem ga navil gpu na 275 rame na 260 pa je delal cist uredu. Tudi vroc ni bil prevec.
Če je bil pa gpu na 280 pa rami na 260 so pa ze stvari letale po zaslonu :| .
Zdej me pa radeonator zaj....a pa noce delat:'(.

tha_man ::

275/260 je čist kul, skoraj hitrost pro verzije. Od katerega proizvajalca pa pravzaprav imaš tegale Radeona?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

A.J. ::

Mislim, da je direktno od ATI-ja.

Pa en 4x4 vent sem dal gor da se hladi, rami so pa brez hlajenja pa malo topli.

undefined ::

> Ali je možno grafično kartico Radeon 9000 naviti oz. kako drugače transformirati v Radeon 9000 PRO

Clock je mogoče naviti, ne more bit pa kartica nikoli enaka Pro različici, zaradi same strukture in števila cevovodov.

tha_man ::

9000 in 9000 Pro sta arhitekturno popolnoma enaki kartici, razlika je samo v frekvenci rama in gpu-ja.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

undefined ::

True. Sem zamešal z 9500 vs. 9500 Pro razlikami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9000

Oddelek: Navijanje
391319 (1058) The B
»

Pregrevanje R9000 PRO HIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
914092 (2827) kuglvinkl
»

Grafična prosim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
794361 (3338) C_maniak
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754518 (3735) c3R4R
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327086 (5077) ferjan

Več podobnih tem