» »

Apple znova rekordno

1
2
»

Keyser Soze ::

nekikr je izjavil:

Hja, če ti tako praviš, potem bo že res, da je appStore dostopen samo posvečenim.

A tebe bralne sposobnosti bašejo?

V obliki pobarvanke pa res mal težko povem, kar sem napisal malo višje gor.>:D
OM, F, G!

nekikr ::

Dostop do specialnega repozitorija.
Če kupuješ aplikacije (ki dostikrat stanejo 0 dolarjev) preko appStora, potem teh težav ni, omejitve so pa točno take kot jih poznamo. Nič skritega se ne skriva v grmovju. če nečesa ni, kar nujno rabiš, potem ne kupiš tega telefona. Dosti enostavno v bistvu.

Če misliš pa repozirotije preko Cydie ali Instalousa potem je pa tvoja izjava še bolj neumna. Ne moreš trditi, da je Linux sam po sebi slab zato, ker je nek tvoj kolega napisal aplikacijo zanj, ki se sesuva na 5 minut. Ali pa za Windowse, če bo lažje prebavljivo za nekatere.

zlobcek ::

Evo kot nekajmesečni pečeni na MbP loh rečem, da je stvar lih ene tolk bugasta, kot Winsi. Da bi naredil nekaj bistveno hitreje zaenkrat nebi reku, bližnjicam na tipkovnici navkljub. V hitrosti in odzivnosti je vse isto.

Je pa fizično daleč najbolj kompaktna mašina, ki sem jo kdaj imel in zaslon je za prste obliznit. Zraven imam HP Elitebooka, oba zaslona skalibrirana in dejansko ni primerjave. Ohišje je boljše pri jabuku, osvetljena tipkovnica je ql.

Ma apple svoje čare, da bi pa branžo imel za sveto, ker je dejansko boljša... Mnjah mnjah.

Kakšen problemčič recimo: smb network sem in tja kar pade. Pomaga edino resetiranje serverja:). Če se uporablja iCal (koledar) in dodajaš drug folk iz adresarja kot participants na sestanke, ti bo meni nič tebi še manj poslalo vsem unim mejl, da so pač povabljeni. Ni varjante da se to izklop. Niti ni varjante, da se izklopi obveščanje o eventih preko default mejla v kišti. Pa še kar nekaj je šodra.

Me pa zanima mnenje od Jaka83, ker ga je tud ubodu kakšen mesec nazaj:D

mm46 ::

Keyser Soze je izjavil:

mm46 je izjavil:

Ko sem imel iPhona nisem naletel na aplikacijo, ki bi se sesuvala,

No, sej pravim. Potem imate dostop do nekega specialnega repozitorija. Ker s tem, dostopnim navadnim smrtnikom, so težave in bizarne omejitve.

Ja pri applu imajo bedne omejitve in aplikacije delajo, na androidu teh omejitev ni (razen tega, da moram fejkat da sem prijavljen v USA t-mobile, da lahko kaj kupim) in je pač mal večja šansa da se bo aplikacija sesuvala ali žrla baterijo v ozadju..., oba sistema imata svoje + in - in vsak se sam odloči kaj mu je bolj pomembno pri taki napravi:)

MrStein ::

McGregorSL je izjavil:


Si pa smešen... pri nas kupimo maca zato da gor naložimo windows 7 in putmo majcene težavice pri tem. Poleg tega računalnik z istimi zmoglivostmi in ne MAC stane 50% ceneje in je bolj nadgradljiv.

Zakaj pa potem sploh kupite Mac?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

McGregorSL ::

MrStein je izjavil:

McGregorSL je izjavil:


Si pa smešen... pri nas kupimo maca zato da gor naložimo windows 7 in putmo majcene težavice pri tem. Poleg tega računalnik z istimi zmoglivostmi in ne MAC stane 50% ceneje in je bolj nadgradljiv.

Zakaj pa potem sploh kupite Mac?


Čist po resnici... ker je lep... (šefom)

nekikr ::

Se pravi, da ste povsem zavestno postavili izgled pred vaše potrebe? In potem jamrate, da to ni to, kar se vaših potreb tiče?
Ah, brez veze sploh.

Gregor P ::

Večina ljudi postavi izgled pred dejanskimi potrebami:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

Ja, ampak ne moreš reči: kupil sem novega Audija A5, sedaj pa ne morem 6 palet robe z njim prepeljat! Kakšen beden avto! Mi je pa lep....

McGregorSL ::

nekikr je izjavil:

Se pravi, da ste povsem zavestno postavili izgled pred vaše potrebe? In potem jamrate, da to ni to, kar se vaših potreb tiče?
Ah, brez veze sploh.


In kdo pravi, da ne zadostuje potrebam?

Jest sam pravim, da je za svoje potrebe preplačan in to zelo mastno... in na sploh je apple stuff precenjen...

Nevem za katere potrebe naj bi bil mac bolj primeren od navadnega PCja? po vsaj podobni ceni

Gregor P ::

Seveda lahko to rečeš, če je v bistvu zares iskal prostornega karavana, potem se pa preprosto ni mogel upreti audijevi lepoti (+ "šarmu" prodajalca), sedaj pa vsak dan preklinja ker mora dvakrat transportirati robo :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

trnvpeti ::

zmeraj vec ljudi misli,da apple ni precenjen(vsaj po prodaji tko kaze)

uporabljam in maca in pcja, tako win kot linux
po par let ne pipnem maca
pcja pa moram pipat vsake toliko casa

nekikr ::

Dejstvo je, da Apple "just works". Če moram za to plačati 10 ali 15% več od "konkurence", potem to storim z nasmeškom na obrazu.

madmitch ::

nekikr je izjavil:

Dejstvo je, da Apple "just works". Če moram za to plačati 10 ali 15% več od "konkurence", potem to storim z nasmeškom na obrazu.


Stvar ki se sesuva na MACih je office. pa še to ni kritično. Vse ostalo, kar rabim, dela.

PS: menda je novi Office veliko bolj stabilen.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Gregor P ::

V življenju še nisem plačal za nič z nasmeškom na obrazu:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zmajc ::

nekikr je izjavil:

Dejstvo je, da Apple "just works". Če moram za to plačati 10 ali 15% več od "konkurence", potem to storim z nasmeškom na obrazu.


Apple "just works" dokler delaš vse v njihovem zaklenjenem okoju. Ko enkrat pokukaš iza ograje je en velik clusterfuck.

Zanimivo dejstvo... OS X se vedno ne prepozna windows omrežij. Če pokrivaš 10% trga je to malo bedasta odločitev.

Zanimiv članek pred kratkim objavljen na Ars Technica The 21st century guide to platform trolling: Apple edition

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

madmitch ::

Gregor P je izjavil:

V življenju še nisem plačal za nič z nasmeškom na obrazu:|


Šuft.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Icematxyz ::

Kaj pa če bo Apple preveč tržišča pokrival. Pa samodejno ne bo več "posvečencev" in "ne posvečencev".

Kaj pa potem? Strašljiva misel.

frudi ::

Sicer se mi večina Applovih izdelkov dopade, ampak noben resen človek ne bo uporabil 'iTunes' in 'just works' v istem stavku.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

roli ::

Zanimivo dejstvo... OS X se vedno ne prepozna windows omrežij. Če pokrivaš 10% trga je to malo bedasta odločitev.
Čisto odvisno kaj si s tem mislil. Če si mislil na SMB share je bila tale izjava bedasta. Meni se namreč čisto lepo trenutno prižgani računalniki v omrežju pojavijo ob strani in se lahko brez težav povežem na njih.

In kot vsaka stvar v življenju ima zadeva določene pluse in minuse. Delal sem z veliko OSi in splošno zadovoljstvo ob uporabi je pri mac OS največje pa če se mi na glavo postavi kdo. Na macu preprosto dobim občutek nekega tekočega delovanja v primerjavi z naprimer Win 7. Pa to ni glih neka stvar, ki jo lahko pokažem s prstom ampak je čisto tako splošno. Morda zaradi animacij (ki niso le šminka), morda zaradi postavitve GUI elementov...

iTunes za Mac dela čisto spodobno. Menda pa je windows verzija precej buggasta. Ne bom trdil, ker ga na win ne uporabljam, na macu pa tudi ne dosti. Nisem glih fan glasbe.
http://www.r00li.com

PrimozR ::

Gregor P je izjavil:

V življenju še nisem plačal za nič z nasmeškom na obrazu:|

Očitno si nisi kupil še ničesar, kar bi si močno želel :P

Gregor P ::

Če je le mogoče, si ne kupim nič, kar si samo "zelo želim", ampak vedno zadevo prespim in nekajkrat razmislim, če zadevo tudi dejansko rabim in če je sam nakup ekonomsko smotrn. Občasno si seveda dovolim tu in tam kakšen "prekršek", vsekakor pa tudi v tem primeru težko zaslužen denar predam brez kakršnegakoli posebnega nasmeška na obrazu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

opeter ::

Gregor P: pametno. Se strinjam. Preden v bilokaj investiraš, je vredno večkrat premisliti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ph4nt0m ::

Sam imam Mac-a, prej sem dolgo uporabljal Windows in ni varjante da grem nazaj. Če veš za kaj ga kupiš, je vreden tega denarja. Kdor si ga kupi za to, da bo dal gor Win je pa (žal ne najdem druge besede) idiot!
www.kartusatoner.si

Mavrik ::

Gregor P je izjavil:

Če je le mogoče, si ne kupim nič, kar si samo "zelo želim", ampak vedno zadevo prespim in nekajkrat razmislim, če zadevo tudi dejansko rabim in če je sam nakup ekonomsko smotrn. Občasno si seveda dovolim tu in tam kakšen "prekršek", vsekakor pa tudi v tem primeru težko zaslužen denar predam brez kakršnegakoli posebnega nasmeška na obrazu.


Življenje v samostanu mora očitno biti grozno.
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Vsi ne kradejo denar...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Življenje v samostanu je hujše, ker tam si ne kupiš nič in je vse skupno dobro ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

madmitch ::

MrStein je izjavil:

Vsi ne kradejo denar...

Torej, kdor ima več kot ti, krade. Dobra tolažba, ni kaj.
Nikoli nisem kradel pa imam dovolj, da si lahko privoščim, kar hočem, ne da bi moral vsako stvar prespat in premislit, a jo res rabim.
Očitno se ne znaš dovolj dobro prodati al pa zanič delaš in ti nihče noče več plačati.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

nekikr ::

Ali je pa tipičen Slovenec. Saj veš, tisti, ki edini pošteno in trdo dela od 6-14 za tekočim trakom za minimalca. Vse ostalo so, kako se reče, tajkuni in prihvatizatorji. On že ve, ker dela pošteno in trdo v tovarni za tekočim trakom.

madmitch ::

Nošenje drv v gozd je tudi garaško delo, zelo garaško, samo efekt je bolj čuden. Jap, težko fizično delo je pri nas še vedno neprecenljiva vrlina, medtem ko je intelektualno delo samo podpiranje glave na mizi in kraja. Zeh.

Grem ženi naročit iPada, da bo nehala gnjavit.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

McGregorSL ::

Ph4nt0m je izjavil:

Sam imam Mac-a, prej sem dolgo uporabljal Windows in ni varjante da grem nazaj. Če veš za kaj ga kupiš, je vreden tega denarja. Kdor si ga kupi za to, da bo dal gor Win je pa (žal ne najdem druge besede) idiot!


Se zavedaš, da ne govorim o osebnih računalnikih MAC za doma in internet? Preden pa zmerjaš za idiote pa še zdaleč ni tako preprosto uporabljat MAC OSX v windows server okolju. Prav tako ima velke probleme s plotanjem že osnovnih datotek.

In arogantnost MAC userjev je na višku.

In če maš kako težavo je odgovor: kaj se pritožuješ, saj dela. Bolj kot mu tolmačiš da NE dela slabše je.

Keyser Soze ::

McGregorSL je izjavil:

In če maš kako težavo je odgovor: kaj se pritožuješ, saj dela. Bolj kot mu tolmačiš da NE dela slabše je.

So kdaj skušal Jehovovo pričo prepričat v nasprotno kar on trdi? No, ne se preveč trudit. Jaz v teh temah enostavno odneham po par poizkusih.
OM, F, G!

nekikr ::

McGregorSL: sploh nima veze za kateri segment govoriš. Dejstvo je, da ste kupili računalnike na podlagi tega, kateri vam vizualno najbolj ustrezajo. Da kakšna stvar ne deluje kot mora (ali deluje slabše kot na Win/Linux sistemu) je izključno vaša krivda. In če bi kupili Win, ker vam je lepši, rabili bi pa MacOS, bi ti govorili isto. Neumnost in kretenizem je v vas in ni odvisen od sistema, ki ga uporabljate.

McGregorSL ::

Ok Keyser Soze maš prav vidm, da nekaterim ni jasno. Tole je moj zadnji post. V tej temi.

Wow nekikr... naš IT že točno ve kateri PC bi bil boljši za nepremerljivo nižjo ceno in bi zmogel enako kot 50% dražji mac... in tut sam sem že povedal, da je absurdno kupovat MAC za windows okolje ... ko boš pa kaj kupoval svojemu delodajalcu(npr. direktorju, partnerjem oziroma nekomu višjemu) mi pa sporoči, če si ga uspel prepričat o nečem za kar so njemu drugi povedali, da je boljše ne glede na vse... (+ da je LEP)

mah nimaveze i have other problems :P

Limit-sky ::

"mah nimaveze i have other problems :P"

Uporabljaš W7, ne?

MrStein ::

McGregorSL je izjavil:


In arogantnost MAC userjev je na višku.

In če maš kako težavo je odgovor: kaj se pritožuješ, saj dela. Bolj kot mu tolmačiš da NE dela slabše je.

To je vsepovsod tako. Če ne verjameš, repliciraj enemu, ki trdi da v Ubuntu VSE DELA, da temu ni tako.
Ali za Windows.

V besedni zvezi "Mac fanatik" ni poudarek na "Mac", ampak na "fanatik".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlueRunner ::

Prvega minija sem kupil mami... sem upal, da bo manj dela z "domačo podporo" in res se nimam kaj za pritoževati.

Drugega sem kupil zase, ker je bil ravno primerne velikosti in zmogljivost za to, kar sem potreboval.

Tretjega sem kupil zato, ker potrebujem tudi Okna, pa nisem našel enako majhnega in zmogljivega paketa.

Četrtega sem kupil zato, ker sem rabil mini multi-server - spletni strežnik, datotečni strežnik, poštni strežnik, ... majhno in ravno prav sposobno in varčno.

Petega še nisem kupil. Mi prvi štirje že leta dobro služijo.

madmitch ::

Evo, jaz sem šel na Apple, ker mi je všeč, ker (vsaj meni) sedaj stvari delajo (na XP mi niso, mogoče smola) in ker emmmm sem vse skupaj dobil zelooooo poceni, ceneje, kot če bi kupoval PC in ves SW. Takrat je bila to enkratna priložnost, mašine doma so bile itak za zamenjat in sedaj res nimam namena menjat.

Ker sem se na vse skupaj navadil, je potem prišel še AIR in telefoni pa iPad.

Kaj pa vem, fanatično ga res ne bom zagovarjal, ker ima cel kup muh, enako kot vsaka druga stvar, ne bi pa menjal, ker sem se na njihove izdelke navadil in sedaj mi tudi cena ni več problem, tko da...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ph4nt0m ::

McGregorSL je izjavil:


Se zavedaš, da ne govorim o osebnih računalnikih MAC za doma in internet? Preden pa zmerjaš za idiote pa še zdaleč ni tako preprosto uporabljat MAC OSX v windows server okolju. Prav tako ima velke probleme s plotanjem že osnovnih datotek.

Wow nekikr... naš IT že točno ve kateri PC bi bil boljši za nepremerljivo nižjo ceno in bi zmogel enako kot 50% dražji mac... in tut sam sem že povedal, da je absurdno kupovat MAC za windows okolje ... ko boš pa kaj kupoval svojemu delodajalcu(npr. direktorju, partnerjem oziroma nekomu višjemu) mi pa sporoči, če si ga uspel prepričat o nečem za kar so njemu drugi povedali, da je boljše ne glede na vse... (+ da je LEP)


Saj zato pa sem napisal, da so idioti tisti, ki kupijo mac za uporabo, kjer si odvisen od M$. Če bi sam recimo bil .NET programer ne bi razmišljal o MAC-u... In kot razumem so se MAC-i nabavili zarad vašega IT strokovnjaka, ki zgleda to ni, sodeč po tvojem opisu.
Sicer pa ga sam ne uporabljam le ze doma in internet. Programi kot Final Cut, iPhoto/Aperture... nimajo resnih tekmecev, ko enkrat znaš izkoristit vse kar ponujajo. Tudi za Ruby on Rails/PHP... se izkaže kot odlična investicija. Kot se očitno strinjava pa ni najbolj primerna investicija v vseh primerih.
Kakorkoli, nisem veliki zagovornik Appla, za kar me (sklepam) imaš, ampak za svoje potrebe/delo bi ponovno kupil MAC-a, če bi se še enkrat odločal. Pač ima svoje prednosti.
Vrjetno bi imel tudi iPhon-a in ne Androidnega telefona, če bi res bil tak Applov privrženec.
Se opravičujem, če je bila prejšnja objava preveč arogantna, ampak komentarji kot so: Mac se kupi le zaradi videza, vsi z maci so Apple fani... mi gredo pošteno na živce.
www.kartusatoner.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ph4nt0m ()

techfreak :) ::

Saj zato pa sem napisal, da so idioti tisti, ki kupijo mac za uporabo, kjer si odvisen od M$

Zakaj pa? Kar nekaj uporabnikov Mac prenosnikov na njih poganja izključno Windows ali Linux ali FreeBSD ali kaj drugega. Zakaj bi naj takšni uporabniki bili idioti?

Tudi za Ruby on Rails/PHP... se izkaže kot odlična investicija.

Sploh če na njem poganjaš Linux.

Ph4nt0m ::

techfreak :) je izjavil:

Saj zato pa sem napisal, da so idioti tisti, ki kupijo mac za uporabo, kjer si odvisen od M$

Zakaj pa? Kar nekaj uporabnikov Mac prenosnikov na njih poganja izključno Windows ali Linux ali FreeBSD ali kaj drugega. Zakaj bi naj takšni uporabniki bili idioti?

Tudi za Ruby on Rails/PHP... se izkaže kot odlična investicija.

Sploh če na njem poganjaš Linux.


Točno tako, če ne uporabljaš OS X-a, Mac-a ne izkoristiš v njegovi polni moči, seveda tudi v navezi s programi namenjenimi izključno Mac-om.
Da poenostavim: Namestitev oken na Maca je vstran vržen denar ;)
www.kartusatoner.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ph4nt0m ()

techfreak :) ::

Kaj če bi še enkrat prebral moje sporočilo? Ne bi škodilo.

Poleg tega pa mi povej zakaj bi naj Windows/Linux imel na Macu slabši performance kot Mac OS?

Ph4nt0m ::

Zakaj? Ker OS-a nista tako dodelana in ker ne moreta poganjat specifičnih Mac programov, ki sem jih že ne vem koliko krat omenil ;) Nima smisla, vztrajaj na super duper Winsih... Jaz bom pa tud dalje zadovoljni uporabnik Maca...
www.kartusatoner.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ph4nt0m ()

Keyser Soze ::

Ph4nt0m je izjavil:

Zakaj? Ker OS-a nista tako dodelana in ker ne moreta poganjat specifičnih Mac programov, ki sem jih že ne vem koliko krat omenil ;) Nima smisla, vztrajaj na super duper Winsih... Jaz bom pa tud dalje zadovoljni uporabnik Maca...

Glede na to, da se vztrajno meče naokoli prodajne uspehe Appla in se s tem meri njegovo kakovost...

A je isto merilo mogoče aplicirat na MS proizvode?
OM, F, G!

techfreak :) ::

Za Linux bi še rekel, da niso vsi paketki v repozitorijih dodelani, ampak večina je na kar dobri poti do tega. Ti pa praviš, da Windows ni dodelan? Vsekakor je bolj kot pa Mac OS.

Mogoče ne more poganjati specifičnih Mac OS programov, lahko pa poganja specifične Windows programe.

kronik ::

techfrak: ne trolaj. OsX je dodelan za specifični hardware, zato tudi na slabših specifikacijah daje boljše rezultate. Ni pa mi jasno zakaj bi laufal Linux na macu, saj je baziran na BSDju, ki je itak superioren Linuxu.

techfreak :) ::

OsX je dodelan za specifični hardware, zato tudi na slabših specifikacijah daje boljše rezultate.

Veliko jih to govori, nisem pa še videl dokazov. Cross-platform programi delujejo približno enako, ostalih pa ne moreš primerjati.

Samo za primerjavo: Xcode mi na Mac OS X deluje slabše kot VS2010 na Windows 7, na isti strojni opremi. Kot sem rekel, ne moreš ju primerjati, ker sta različna programa, ampak je VS veliko bolj zmogljiv in deluje boljše.

BSD ni superioren Linuxu, ampak to je debata za drugo temo.

Zdaj pa je že dovolj z offtopicom.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple sklenil najuspešnejši prvi kvartal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7117744 (14407) zmaugy
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811923 (9714) solatko
»

Applov dobiček nekoliko upadel, investitorji razočarani

Oddelek: Novice / Rezultati
136696 (4372) nekikr
»

Apple z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73477 (2630) njok

Več podobnih tem