» »

Nastavitve za IMAP na iPhone 3GS - SIOL

Nastavitve za IMAP na iPhone 3GS - SIOL

celk ::

V nekem podjetju, kjer jim občasno poskušam rešiti kakšen problemček, me je uporabnica naprosila, če ji konfiguriran njen iPhone da bo imela dostop do službene pošte tudi takrat, ko je na terenu.

V podjetju uporabljajo razširjene SIOL predale, do katerih se da dostopati tudi preko IMAP protokola in zadeva lepo deluje v Outlooku.

V bistvu mi je že uspelo konfigurirati njen iPhone, da uspešno kaže pošto na strežniku. Pri pošiljanju le-te pa se zadeve komplicirajo. Ne znam prepričati siolovega strežnika, da bi sprejel pošto napisano na telefonu. Preiskusil sem vse možne avtentikacije ...

In ker ima omenjena uporabnica tudi Gmail račun (ki btw na Iphonu super deluje), se njen telefon odloči, da bo pošto - po neuspeli povezavi s Siolovim smtp strežnikom - poslal kar preko Googlovega smtp strežnika. A žal ima zadeva, kljub temu da deluje, "lepotno" napako; prejemniku se izpiše njen Gmail naslov in ne službeni - to pa je v konkretnem primeru popolnoma nesprejemljivo. Predvidevam, da bi se to dalo "rešiti" z nastavitvami v Googlu, a ne iščem te rešitve. Ne želim namreč posegati v uporabničin privatni gmail račun, ker je poslovno nesprejemljivo, da poleg rabe privatnega telefona v službene namene zlorabljamo še njen privatni gmail račun.

Torej, išče se znalec, ki ima konkretne izkušnje z na iPhonu nameščenim Siolovim imap računom. Opažal sem tudi anomalije pri sprejemanju pošte in bi rad preveril par stvari.

Hvala za konkretne odgovore in lep pozdrav v upanju, da ta tema ostane v okviru postavljenega vprašanja.

Mavrik ::

Kolikor se spomnim, Siolov SMTP strežnik prejema pošto samo s Siol omrežja, kar pomeni da ti čez 3G/EDGE povezave stvar peprosto ne bo delala, saj tisto ni Siol omrežje. Delala bo kvečjemu če bo ona povezana čez WiFi na internet čez Siol.

Vseeno je pa čudno, da ti nastavi naslov na gmail, ne na službeni. A imaš pod službenim računom nastavljen Gmail SMTP kot primarni strežnik?
The truth is rarely pure and never simple.

celk ::

Mavrik je izjavil:

Kolikor se spomnim, Siolov SMTP strežnik prejema pošto samo s Siol omrežja, kar pomeni da ti čez 3G/EDGE povezave stvar peprosto ne bo delala, saj tisto ni Siol omrežje. Delala bo kvečjemu če bo ona povezana čez WiFi na internet čez Siol.

Vseeno je pa čudno, da ti nastavi naslov na gmail, ne na službeni. A imaš pod službenim računom nastavljen Gmail SMTP kot primarni strežnik?


Ne, ni nastavljen kot primarni. Ampak, ker primarnega ne doseže, uporabi Gmail-ovega in takrat se zgodi tudi sprememba naslova pošiljatelja.

Telekom, Siol, Mobitel - to so vse povezane družbe in verjetno bi Siolovci lahko dopustili rabo njihovega smtp strežnika vsaj iz Mobitelovega GSM/UMTS omrežja? Koga in kje bi se dalo tam povprašati kako je s tem? To je tista opevana sinergija, ne?

zee ::

Predlagam ureditev preusmeritve na Gmail in nastavitev naslova posiljatelja in/ali Reply-To polja na Siolov naslov. Na Gmailu to deluje brez problemov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

celk ::

zee je izjavil:

Predlagam ureditev preusmeritve na Gmail in nastavitev naslova posiljatelja in/ali Reply-To polja na Siolov naslov. Na Gmailu to deluje brez problemov.

Ali bo Reply-To delovalo samo takrat, ko bo odgovarjala ali pošiljala s Siolovega računa ali tudi takrat, ko bo uporabljala privatni Gmail? Sprašujem, ker ne bi rad, da bi bil potem vedno izbran Siolov račun. To nastavim na spletnem vmesniku Gmaila ali na iPhonu?

T(he) Boss ::

Kaj pa če vneseš strežnik za odhodno pošto od Mobitela? (smtp.mobitel.si)

slatncan ::

bi znalo bit kaj takega...sam sem imel isti problem s triero in siol email računom...ni hotel pošiljat, potem sem dal SMTP od triere v račun in je zadeva zalaufala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL-ov mail in težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
101677 (864) OmegaBlue
»

Siol mail, T-2 internet

Oddelek: Omrežja in internet
4817917 (16265) barakus
»

Mobilni internet (Instant od mobitela - neomejeno) in poštni predal od siola

Oddelek: Pomoč in nasveti
74415 (4292) fulgur
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425265 (4654) Matko
»

MS Outlook in Gmail

Oddelek: Omrežja in internet
123824 (3652) Jan987

Več podobnih tem