» »

HTPC

HTPC

««
«
1 / 6
»»

cink ::

Bi bila takšna HTPC konfiguracija ustrezna:
Intel Core i3-530 (2,93Ghz, 4MB) BOX
GIGABYTE™ GA-H55N-USB3 Socket 1156 Mini-ITX Motherboard
Thermaltake Element Q 200W - VL52021N2E
Kingston ValueRAM 2GB 1333Mhz cl9 - 1.50V
Samsung EcoGreen F3 1TB 32MB
(vse sem poiskal na dinokomp.si)

Nisem glih izkušen ali gre tole lepo skupaj in ali bi prebavilo vse 1080p filme, ter zvok preko HDMI? Pa seveda kolk glasno bi kaj bilo (povsm tiho ne rabi bit, tu gor bi gledal filme, ne bi imel za muziko). Šofiral pa bi v glavnem s kakšno miško recimo logitech mx air, mogoče pa tudi z dinovo edge v prihodnosti.

Skratka vesel bom vsakega komentarja...

Aja pa če kdo sestavi kakšno AMD konfiguracijo s kakšno radeonko 5... serije, ki gre v itx ohišje (recimo tole zgornje), b bil tudi hvaležen.

kuglvinkl ::

Ma, jest sem za punco sestavu kišto okol Pentuima 2.6 GHz in G43 plate, sicer za office, pa zvezu sem jih še s TVjem. Brez vsakršnih težav prebavi 1080p (vsaj to, kar sem probal). In mi ni rekla, da bi kdaj kej štekalo. SW je pa VLC.
Your focus determines your reallity

frudi ::

Če že jemlješ nekoliko 'večje' mini-itx ohišje, se mi zdi boljši tale Silverstone. Za razliko od Thermaltaka ima prostor za 2 slota veliko grafično, tako da spraviš noter tudi Radeon 5850 (oz. prihajajoči 6870) ali nVidijino gtx 460. S Thermaltakom si omejen na največ 5670, nVidia pa itak nima nič omembe vrednega s single-slot hlajenjem.

Lahko pa greš tudi na kaj kompaktnejšega; meni se recimo zelo dopade Antec 310-150. Je sicer zelo tesno, sploh če dodaš še ločeno grafično (nizkega profila, tako da največ Radeon 5570), pa še samo 2.5" diske podpira. Ampak izgleda neprimerno lepše :).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Izi ::

Frudi, grafične kartice ne sodijo v HTPC ohišja, že tako se bo vse pregrevalo v tisti mali škatlici. Če misli uporabljati grafično kartico potem naj vzame veliko ohišje in normalno matično ploščo.

Drugače pa dobo sestavljeno.
Dodal sem še AMD kombinacije, z malo počasnejšimi procesorji ker i3 530 je za samo za predvajanje HD filmov že kar overkill :D
Povsod sem dodal še TDP porabo, ker tele mini matične plošče podpirajo največ do 95 wattne procesorje, pa še to je po moje preveč za tako majhno ohišje. Osebno ne bi šel noter tlačit več kot 65 wattnega procesorja, ker bodo poleti težave s pregrevanjem.

Intel CPU, Grafika Intel:
Gigabyte GA-H55N-USB3 (mini ITX) - 108 EUR (največ za ta denar)
Intel Core i3 530 (2933 MHz, TDP 73 Wattov) - 91 EUR (najhitrejši izmed izbranih procesorjev)
Tole je odlična in poceni kombinacija, ampak me malo skrbi kako bo z odvajanjem toplote iz tiste male škatlice.

AMD CPU, Grafika Radeon:
ASUS M4A88T-I Deluxe (mini ITX) - 130 EUR (ni poceni ampak vgrajen Radeon HD 4250 je precej hitrejši od Intelove grafike)
AMD Athlon II X2 255 (3100 MHz, TDP 65 Wattov) - 65 EUR (največ za ta denar)
ali
AMD Athlon II X2 240e (2800 MHz, TDP 45 Wattov) - 72 EUR (zelo varčen, samo 45 wattov, odlična izbira za mini ohišje)
Odlična kombinacija ampak draga Asuska pokvari dober občutek, bo ta tale kombinacija občutno bolj hladna od Intelove zgoraj.

Še zanimivost s procesorjem brez ventilatorja: (ne priporočam zaradi počasnosti)
Intel CPU, Grafika Nvidia:
ASUS AT3IONT-I - (mini ITX, 1600 MHz, TDP, 8 wattov :O) - 127 EUR (vse je integrirano in pasivno hlajeno)
Popolna tišina, procesor je integriran Intel Atom 330, ki je tako varčen, da ne potrebuje niti ventilatorja, ampak se pa pri nekaterih 1080p filmih že malenkost zatika. Tudi Nvidia grafika tega verjetno ne bo rešila, tako da je tale varianta bolj za filme do 720p.
Tukaj je predstavitev, kako se Atom 330 obnese pri predvajanju različnih filmov 1080p: YouTube - The Atom 330 on h.264 1080p

Disk bi svetoval večji. HD filmi so precej potratna zadeva, v tvoje ohišje pa kolikor se mi zdi gre samo eden. Sicer pa se v HTPC nikoli ne daje dveh diskov ker vse skupaj postane preglasno in še dodatno temperaturo prispeva v tista mala ohišja. In zaradi 2 diskov je precej večja verjetnost, da bo ohišje začelo neprijetno vibrirati kot z enim diskom.
Ker pri HTPC prostora ni nikoli preveč je po moje 1,5 TB trenutno minimum, še posebno če pogledaš cene.
1 TB je okoli 60 EUR, 1,5 je okoli 70 EUR, 2 TB pa okoli 100 EUR
Med 1 in 1,5 je minimalna razlika v ceni v prostoru pa kar opazna razlika. Če pa si lahko privoščiš 2 TB bo pa še boljše :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

frudi ::

Izi, v Silverstonu grafična kartica zajema hladen zrak skozi stranske odprtine in vročega zadaj izpiha ven. Tako se komot lahko hladi tudi ~150W kakšne HD5850 ali gtx 460. Če že želi človek tudi igrati igre...
Nizko profilne kartice pa po drugi strani itak oddajajo toliko malo toplote, da niso problematične. Najzmogljivejša HD5570 kuri kakih 40W pod max obremenitvijo, med tipično uporabo (predvajanje videa) pa ~15W. To ni problem niti za najmanjša ohišja.

Kar se pa tiče procesorja - meni se i3 530 zdi perfektna izbira za htpc. AMD mu ne pride blizu ne po zmogljivostih, ne po porabi (še X2 240e kuri več, TDP cifre gor ali dol), v ceni pa praktično ni razlike (cpu + plošča).
Atom pa je po drugi strani enostavno preveč anoreksičen za sodoben htpc. Kvečjemu bi mogoče razmišljal o dvojedrni verziji + GPU za pomoč (video, flash...).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

IvoJan ::

Izi je izjavil:

Frudi, grafične kartice ne sodijo v HTPC ohišja, že tako se bo vse pregrevalo v tisti mali škatlici. Če misli uporabljati grafično kartico potem naj vzame veliko ohišje in normalno matično ploščo.

Drugače pa dobo sestavljeno.
Dodal sem še AMD kombinacije, z malo počasnejšimi procesorji ker i3 530 je za samo za predvajanje HD filmov že kar overkill :D
Povsod sem dodal še TDP porabo, ker tele mini matične plošče podpirajo največ do 95 wattne procesorje, pa še to je po moje preveč za tako majhno ohišje. Osebno ne bi šel noter tlačit več kot 65 wattnega procesorja, ker bodo poleti težave s pregrevanjem.

Intel CPU, Grafika Intel:
Gigabyte GA-H55N-USB3 (mini ITX) - 108 EUR (največ za ta denar)
Intel Core i3 530 (2933 MHz, TDP 73 Wattov) - 91 EUR (najhitrejši izmed izbranih procesorjev)
Tole je odlična in poceni kombinacija, ampak me malo skrbi kako bo z odvajanjem toplote iz tiste male škatlice.

AMD CPU, Grafika Radeon:
ASUS M4A88T-I Deluxe (mini ITX) - 130 EUR (ni poceni ampak vgrajen Radeon HD 4250 je precej hitrejši od Intelove grafike)
AMD Athlon II X2 255 (3100 MHz, TDP 65 Wattov) - 65 EUR (največ za ta denar)
ali
AMD Athlon II X2 240e (2800 MHz, TDP 45 Wattov) - 72 EUR (zelo varčen, samo 45 wattov, odlična izbira za mini ohišje)
Odlična kombinacija ampak draga Asuska pokvari dober občutek, bo ta tale kombinacija občutno bolj hladna od Intelove zgoraj.

Še zanimivost s procesorjem brez ventilatorja: (ne priporočam zaradi počasnosti)
Intel CPU, Grafika Nvidia:
ASUS AT3IONT-I - (mini ITX, 1600 MHz, TDP, 8 wattov :O) - 127 EUR (vse je integrirano in pasivno hlajeno)
Popolna tišina, procesor je integriran Intel Atom 330, ki je tako varčen, da ne potrebuje niti ventilatorja, ampak se pa pri nekaterih 1080p filmih že malenkost zatika. Tudi Nvidia grafika tega verjetno ne bo rešila, tako da je tale varianta bolj za filme do 720p.
Tukaj je predstavitev, kako se Atom 330 obnese pri predvajanju različnih filmov 1080p: YouTube - The Atom 330 on h.264 1080p

Disk bi svetoval večji. HD filmi so precej potratna zadeva, v tvoje ohišje pa kolikor se mi zdi gre samo eden. Sicer pa se v HTPC nikoli ne daje dveh diskov ker vse skupaj postane preglasno in še dodatno temperaturo prispeva v tista mala ohišja. In zaradi 2 diskov je precej večja verjetnost, da bo ohišje začelo neprijetno vibrirati kot z enim diskom.
Ker pri HTPC prostora ni nikoli preveč je po moje 1,5 TB trenutno minimum, še posebno če pogledaš cene.
1 TB je okoli 60 EUR, 1,5 je okoli 70 EUR, 2 TB pa okoli 100 EUR
Med 1 in 1,5 je minimalna razlika v ceni v prostoru pa kar opazna razlika. Če pa si lahko privoščiš 2 TB bo pa še boljše :D


atom 330 brez problema predvaja 1080p s pomocjo IONa. moj netbook ima ta proc, in je dual core s hyperthreadingom grafična ion pa je v bistvu 9400mGT ki brez problema poganja full HD.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Izi ::

frudi je izjavil:

Izi, v Silverstonu grafična kartica zajema hladen zrak skozi stranske odprtine in vročega zadaj izpiha ven. Tako se komot lahko hladi tudi ~150W kakšne HD5850 ali gtx 460.

Pozabljaš, da imajo ta mini ohišja že vgrajene napajalnike, ki so največ 200 Wattni in to z razlogom. Noben tak napajalnik me prižge HD 5850 ali GTX 460. Sem testiral kar nekaj teh malih ohišij in poleti ko je zunaj 30 stopinj se je prav pri vseh procesor pregreval do zmrzovanja sistema brez vsake grafične kartice. Je pa res, da sem uporabljal 95 wattni procesor. Zato sem napisal, da jaz nebi uporabljal več kot 65 wattni procesor. Če pa daš v tako ohišje dodatno grafično pa se bo procesor pregrel tudi sredi zime.

frudi je izjavil:

Kar se pa tiče procesorja - meni se i3 530 zdi perfektna izbira za htpc. AMD mu ne pride blizu ne po zmogljivostih, ne po porabi (še X2 240e kuri več, TDP cifre gor ali dol)

Je perfektna izbira in sem tudi napisal, da je konkretno bolj zmogljiv od najšibkejših Athlonov, ampak glede gretja pa tiste DTP cifre še kako pomenijo. X2 240e v večjem zračnem ohišju sploh ne rabi ventilatorja, dovolj je samo hladilnik, pa kljub temu uspe poganjati novejše igre, če je zraven dobra grafična kartica. Intel i3 se je v enakem ohišju brez ventilatorja zablokiral še predno sem lahko v Windows pognal program za merjenje temperature.

frudi je izjavil:

Atom pa je po drugi strani enostavno preveč anoreksičen za sodoben htpc. Kvečjemu bi mogoče razmišljal o dvojedrni verziji + GPU za pomoč (video, flash...).

Atom 330 je dvojedrn. 2 jedra, 4 threadi. Problem je samo nizka frekvenca.
Če si si pogledal video na YouTube, se vidi, da uspe večino 1080p filmov predvajati v redu, pri nekaterih se pa zatika, kar je verjetno odvisno od stopnje kompresije. Tisti bolj močno kompresirani filmi rabijo več procesorskega dela za dekompresijo.
1600 MHz je le premalo za 1080p čeprav ima 2 jedra. Sega pa brez problemov navije na 2000 MHz, kjer brez problemov opravi z vsakim HD filmom, ampak potem pa se pojavi problem pregrevanja, ker ta procesor nima ventilatorja.

frudi ::

Pozabljaš, da imajo ta mini ohišja že vgrajene napajalnike, ki so največ 200 Wattni in to z razlogom. Noben tak napajalnik me prižge HD 5850 ali GTX 460.

Zato pa sem mu predlagal Silverstona, ki ima 300W napajalnik :). + prostor za dual-slot grafično, tako da je očitno namenjen tudi zmogljivejšim konfiguracijam. Je tudi dovolj velik, da lahko na cpu daš kak boljši hladilnik. Za hlajenje je ključen tudi 12 cm ventilator na sprednji strani ohišja.
Mislim, da bi to ohišje moralo zdržati sistem z i3 + HD580, tako kar se tiče napajanja, kot kar se tiče hlajenja.

glede gretja pa tiste DTP cifre še kako pomenijo. X2 240e v večjem zračnem ohišju sploh ne rabi ventilatorja, dovolj je samo hladilnik, pa kljub temu uspe poganjati novejše igre, če je zraven dobra grafična kartica. Intel i3 se je v enakem ohišju brez ventilatorja zablokiral še predno sem lahko v Windows pognal program za merjenje temperature.

Nimam izkušenj ne z enim, ne z drugim, tako da se pač orientiram po spletnih testih (v kratkem si nameravam sestaviti ravno en podoben htpc, tako da sem v zadnjih dneh pregledal precej testov porabe procesorjev). In v testih, kjer so primerjali 240e z i3/i5, se je pokazalo, da Athlon kuri več elektrike, v mirovanju in pod obremenitvijo.
Mogoče pa Athlon boljše prenaša višje temperature in zato lahko deluje brez ventilatorja?

atom 330 brez problema predvaja 1080p s pomocjo IONa. moj netbook ima ta proc, in je dual core s hyperthreadingom grafična ion pa je v bistvu 9400mGT ki brez problema poganja full HD.
Atom 330 je dvojedrn. 2 jedra, 4 threadi. Problem je samo nizka frekvenca.
Moja napaka... iz nekega razloga sem kar privzel, da je 1C/2T. Verjetno ne pomaga cela poplava 'različnih' modelov, ki se med seboj razlikujejo za bolhin k***c.

Sicer, za moje pojme mora cpu v htpc-ju biti sposoben sam predvajati tekoče vsak video. GPU podpora je enostavno preveč nezanesljiva; še najbolj zanesljivo deluje z nvidia grafično pod Windowsi z MPC-HC. Pa še tam zna cpu obremenitev zelo variirati, naleti pa človek tudi na posnetke, ki jih MPC preprosto ne predvaja, jih predvaja z artefakti ali pa jih predvaja pravilno le, če izklopiš gpu pospeševanje.
Če uporabljaš karkoli druga (WMP, VLC, Linux...), je pa situacija še eksponentno slabša.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

delfinus ::

Tole sem jaz sestavil aprila skupaj. Deluje super hladno in tiho, tudi poleti prav nobenih problemov niti z glasnostjo niti s temperaturo.

Konfiguracija:
Case: SilverStone LC17
Motherboard: Gigabyte GA-MA770-UD3 Rev 2.0
CPU: AMD Athlon II X2 240e, 2,80GHz, Dual Core, AM3 (45W)
HSF: Xigmatek HDT-S983 Nepartak
RAM: Mushkin Essential Series 2 x 2Gb DDR2 (800MHz)
GPU: Sapphire Radeon HD5750 Vapor-X, 1Gb DDR5, PCIE, 2xDVI/HDMI/DP Lite
PSU: Cooler Master Silent Pro M 500W
TV-Tuner: Terratec Cinergy C PCI HD CI (DVB-C + CI modul)
HDD: Hitachi Deskstar 250GB IDE
HDD Multimedia Server: 2x WD Green Power 1,5Tb 64Mb cache SATA2/300 WD15EARS, v delovni masini, sharing preko LAN
DVD-RW: Samsung SH-S183A
Mouse: Logitech MX Air
Keyboard: Logitech diNovo Edge



Vec tu. Klik.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Izi ::

delfincek, lepo si to sestavil, ampak tvoj HTPC je ravno 4-krat večji kot HTPC-ji o katerih tu govorimo.
Ni problem nerediti HTPC ki meri 40 x 40 cm, izziv je vse skupaj spraviti v kocko 20 x 20 centimetrov.

Matične plošče mini ITX so velikosti 17 x 17 cm, ohišja pa okoli 20 x 20 cm. S tako lično majhno škatlico, ki jo potem neopazno postaviš ob televizor se lahko pohvališ.
Če pa ti zraven modernega in tankega LCDja stoji pol kubika velika železna škatla pa ni nekaj s čimer bi se ravno pohvalil pred prijatelji >:D
Čeprav je uporabnost v obeh primerih enaka.

misek ::

Kaj pa kaj takega: Twintech - TwinBox Atom D525 2Gb 250Gb? Za 345 € se mi ne zdi pretirano, pa še lepo vse izgleda.

Twintech - TwinBox Atom D525 2Gb 250Gb
Koda:05603384
Izreden MINI PC za domačo kakor tudi poslvno uporabo.
Primeren za vse HD datoteke . Idealen za HTPC v vaši Dnevni sobi.
Posebnost je ION II platforma ,ki je sedaj še zmogljivejša.

Tehnične Lastnosti:
Processor Intel Atom Processor D525 1.8GHz (dvo jedern)
GPU Next Generation-NVIDIA® ION™ ( GT218)
Memory 2GB/1 x DDR2-800
HDD 250GB 2.5” HDD SATAII
LAN + Bluetooth 10/100/1000 Mbps LAN + Bluetooth
Wireless WiFi 802.11 b/g/n
6 x USB2.0 + 1 x eSATA 3.0Gb/s
1 x HDMI, 1 x VGA
1 x 6-in-1 Card Reader ( SD/SDHC/MS/MSPro/xD/MMC)
Audio ALC888 on board w/ digital 7.1 Channel output (via HDMI or S/PDIF)
Power Consumption AC/110-230V to DC/19V/3.42A/65W
Dimenzije 178.3 (L) x 36.1 (W) x 184.8 (H) m
Teža 0.9kg
Compatible OS Windows XP / Vista / 7
Za dobavni rok pokličite!
Popust: -3,00 %
Cena: 345,28 €
Za gotovino: 334,92 €

delfinus ::

Hoj izi, ne gre se ravno za hvaljenje pred prijatelji... iskal sem doloceno funkcionalnost (obcasni gaming) in pa, da ni zivckov poleti zaradi gretja in pa vsekakor tisina. Ceprav je v tej masini 6 ventov je znatno tisja kot pa prej, ko sem imel XboX na enem ventu. Venti se komaj kaj slisijo, ko prides popolnoma zraven masine. Res pa je, da imam zal ob TV se en kup zelezja CD, A/V receiver, stereo amp in sedaj se ta HTPC, ki pa je tudi najlazji od vseh teh. Vse skupaj sem le barvno uskladil.

lp, d.

antonija ::

Atom brez problema prebavi 1080p video... dokler zdeva laufa cez eno od izvedenk za uporabo Nvidia PureVidea (za *nix sisteme je to VDPAU in dela super). V tem primeru je CPU prost za druge stvari, video pa prebavlja GPU.

Sam je baje neka fora med ION in ION2. Al je ION2 sam nateg in nic boljsi od enke, al pa clo nekaj dela slabse. So pa IONi trenutno najboljsi za tih (silent) HTPC (ki ne dela velik drugega zdraven; za kaksen mythTV backend za 1080p kodiranje glih to ni, predvajanje (dekodiranje) pa dela BP).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zavajon ::

Ne vem, kako ima tip iz tistega posnetka na Youtube stvar skonfigurirano, ampak pri meni pri predvajanju 1080p na ION Atom 330 z CoreAVC poraba procesorja nikoli ne preseže 20%.

Edit: A ja, najbrž nima ION.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

huelz ::

Zgleda sem eden redkih, ki si je sestavil gamerski HTPC :)) Ubistvu to sploh ni, razen HTPC ohisja.
Pa se mi zdi, da je projektor bolj glasen kot sam racunalnik, definitivno pa ni neslisna zadeva, pa dalec od motece (spet, kakor za koga).
Bolj kot teli atomi se pomoje (vsaj za igre) splaca vzet amd kobinacijo v navezi s kako 5xxx serijo grafike.
Ce pa iger ne bo, pa ja, atom varianta, manjsa, tisja, pa predvsem manj porabi.

T-Majo ::

Bi bilo tole ok za 1080i:

AMD Athlon™ II X2 255

ASUS M4A88TD-M/USB3

Exceleram PC3-10600 2048MB 1333 MHz DDR III

Samsung HD103SJ "Spinpoint(R) F3" 1000GB 7200RPM 32MB Serial ATA II

Samsung SH-S223L BEBE LightScribe™ Črna

Skupaj
270,10EUR

+ OHIŠJE 350W: http://www.mimovrste.com/artikel/241002...


Ohišje že ima 350W napajalnik, matična pa Radeona HD4250 z HDMI ter 7.1 zvokom, za povrh še pa USB 3.0

Bilo kdo kakšen nasvet? Mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

camalotz2 ::

Zanima me kaj mislite o naslednji konfiguraciji za HTPC:

ohišje: THERMALTAKE SD100 MINI (vgrajen napajalnik 120W)
matična: AT5IONT-I (vgrajen procesor Atom D525 in grafika NVIDIA Ion)
pomnilnik: KINGSTON DDR3 1333MHZ 2GB
trdi disk: WD 500GB 2,5˝ SATA 8MB WD5000BEVT (5400 obr)
optična: NEC OPTIARC AD-7700S, SLIMLINE

skupaj cca 330€

Namen: multimedija (muzika, HD filmi...) in nekaj brskljanja po netu

Bi to teklo tako kot treba?

antonija ::

Na softwareu ki podpira nvidiin VDPAU bi mogla vsa multimedia delat kot urca. Brez tega bo zadeva skripala pri visjih locljivostih. Muziko in brskanje po spletu ti pa omogoca ze racunska moc mobitelov ;)

Pazi da bo stvar dost tiha da ne bo motece, grelo se pa verjetno ne bo kaj zlo glede na komponente.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nanoleet ::

Iščem ustrezno mamo ploščo za svoj bodoči server/HTPC. Zgradil bi si en all-in-one mlinček. Če kdo pozna ploščo, ki bi čim bolj ustrezala spodnjemu seznamu zahtev, naj to pove naglas :). Mogoče sem prezahteven, saj sem jo iskal kar nekaj časa in ne našel.

-dvojedrni atom
-nvidia ION
-podpora DDR2 in ne DDR3, saj imam dve palici DDR2 že doma
-HDMI in DVI izhod
-S-video izhod zelo zaželjen (dokler ne nabavimo modernega televizorja, bi stvar rad nekako gledal na katodnem)
-pasivno hlajenje

WLAN in n USB priključkov so dokaj nepomembni faktorji.

Se opravičujem za nesramen vpad v pogovor.

janezek67 ::

http://www.mini-itx.si/Mini-ITX-plosce/...

Ima S-Video žal ni ION. Drugače si boš moral pomagati s kakšnim vga - s video pretvornikom.

Drgač si pa res nasilen glede vpada, ja ...:D

antonija ::

podpora DDR2 in ne DDR3, saj imam dve palici DDR2 že doma

To bos pol prsparu 30eur na ramu in dal 40 eur vec za plato al pa kej tazga... premisl ce se ta zahteva res splaca.

Sicer si pa tukej obkljukej zahteve in bos videl kaj je na voljo v EU. Pol pa pristej tam 20-50% pa dobis SI cene s slabo dobavljivostjo. ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klemen1972 ::

delfinus je izjavil:

Tole sem jaz sestavil aprila skupaj. Deluje super hladno in tiho, tudi poleti prav nobenih problemov niti z glasnostjo niti s temperaturo.

Konfiguracija:
Case: SilverStone LC17
Motherboard: Gigabyte GA-MA770-UD3 Rev 2.0
CPU: AMD Athlon II X2 240e, 2,80GHz, Dual Core, AM3 (45W)
HSF: Xigmatek HDT-S983 Nepartak
RAM: Mushkin Essential Series 2 x 2Gb DDR2 (800MHz)
GPU: Sapphire Radeon HD5750 Vapor-X, 1Gb DDR5, PCIE, 2xDVI/HDMI/DP Lite
PSU: Cooler Master Silent Pro M 500W
TV-Tuner: Terratec Cinergy C PCI HD CI (DVB-C + CI modul)
HDD: Hitachi Deskstar 250GB IDE
HDD Multimedia Server: 2x WD Green Power 1,5Tb 64Mb cache SATA2/300 WD15EARS, v delovni masini, sharing preko LAN
DVD-RW: Samsung SH-S183A
Mouse: Logitech MX Air
Keyboard: Logitech diNovo Edge



Vec tu. Klik.



Pozdravljeni,

koliko pa je bilo vse skupaj?

Ali je kdo uspel sestaviti fanless htpc?

kuglvinkl ::

Fanless zadeva je nonsense (beri drago). Še posebej v HTPC. Lahko pa pripraviš skoraj neslišno zadevo, ki bo tišja od hrupa, ki mašino obkroža.

Edino, še ti je Atom + ION dovolj. tega ne poznam kolk se gre točno in če bi blo dovolj gor nalimat ene velika rebra. Morš vedet, da so HTPC ohišja majhna.
Your focus determines your reallity

IvoJan ::

tudi ce mas rebra potrebujes nekaj prepiha da ohladi ta rebra. fanless ohisje in fanless komponente je imho fail ker se bo pregrevalo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

antonija ::

Fanles z ionom ni tak rpoblem. Sam ga sicer se nisem spravis skupaj, ampak ena lepa miniITX plata z ionom, SSD za sistem in mrezna do NASa in se nima kaj pretirano gret. Samo ohisje naj bo bolj oprte sorte (vsaj reze ali mrezice da lahko topel zrak uhaja).

Ce bos malo pogooglal jih bos najdu kar nekaj od razlicnih proizvajalcev, drugace pa se mi zdi da na forumu od XBMC in MythTV tud najdes konfiguracije ki jih je sestavil folk za HTPC/MythTV frontend.

Ohisje imas pa lahko nacelno kero hoces. Skrijes ga nekam kjer se ne vidi in potegnes IR sprejemnik (vsaj sklepam da bos imel na daljinca) do TVja. Vzames eno vecje ohisje (se vedno brez ventilatorjev) z dovolj odprtinami da gre vroc zrak ven in je problem resen. Razen ce "rabis" ohisje imet zdraven TVja da je na ogled gostom.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

IvoJan ::

govorim za nek spodoben PC iz pravih komponent :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

antonija ::

Odvisno kaj je zate sposben HTPC. Ion lahko mirno prikazuje 1080p vsebino, zdrevn pa verjetno se downloada torrente, servira simple webs trani (majhnemu stevilu oseb), itd. Ce bi pa rad comp ki bo poganjal MythTV za vsak frontend v tvoji bajti, na kerih bos simultano snemal TV program in ga on-the-fly konvertiral v kaksen strasno skompresiran format, potem je pa verjetno najbolj vzet kaksen 8 core i7. Good luck with fanless on that.

Vse je odvisno od tega kaj sploh hoces. Fanless HTPC ni noben problem. Fanless gaming comp s katerim bos vcasih pogledal kaksen film pa je.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

delfinus ::

@klemen

Vecino zadev sem kupil pri sestavi.si, tako da lahko za aktualne cene pogledas tam. Nekaj pa tudi preko Ebaya.de - to je ohisje in pa TV tuner, ki sta bila cenovno zelo ugodna. Komponente so vecinoma budget, nekaj jih je pa drazjih. To sta tipkovnica in miska, ampak sem zelel prav to. MX AIR mis pri HTPC je pa iber ales. Kasneje sem dodal se Asus Xonar STX zvocno. Kar se tice hrupa v tej masini. Ga ni. Masina je tisja od Xboxa. Vec o gradnji, konfiguraciji in instalaciji ter izkusnjah pa tukaj. lp, d.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

klemen1972 ::

Pozdravljeni,

imam Asus AT5IONT-I Atom D525 z ion II, 4 ram ter 500 gb 2,5 sata. logitech air (je res zakon)

na zalost se zadeva pregreva zlasti pri mkv filmih. Tudi 100% gladko ne tece
tako da sedaj razmisljam o ventilatorju
oziroma o novem sistemu

lp k

Primoz78 ::

@klemen a si pogledal kake so temperature? Ker program pa uporabljas za predvajanje? Jaz mam tudi to plato doma in je sistem se v sestavi, ohisje ima v osnovi en 60mm vent montiran a bom verjetno se en 120 ali 140mm vent namontiral na vrh za odvajanje zraka...Nalozil bom pa Windows 7 z media centrom, v kolikor ne bom zadovoljen pa XMBC katerega ze testiram na MAC-u...moti me le, da pri HD in FHD filmih podnapisi ne prikazujejo sumnikov.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

delfinus ::

Pregrevanje je lahko problem, sploh v majhnih in kompaktnih ohisjih, ki niso dovolj prezracena. Zato sem se jaz odlocil za vecje ohisje. Poleg svobode pri izbiri komponent je HTPC hladen kot spricer. Venti vsi prek Zalman fan matov na minimumu ali pa kontrolirani avtomatsko. V kisi imam 1x intake, 2x outake, 1x CPU vent, 1x PSU vent in 1x GPU vent torej skupaj 6 ventov in je zadeva tisja kot ze receno od Xboxa, kjer je samo 1 vent. Vse komponente so tudi vpete ali prisraufane preko gumic, ki blazijo vibracije. Ko sem sestavil zadevo skupaj me je presenetilo, ker sem pricakoval vecjo glasnost. Da masino slisim, moram priti cisto zraven nje, pa se to takrat najbolj disk. Kar se tice moje konfiguracije je prezivela poletje tudi ob gamingu Just Cause 2 in zadeva deluje gladko in hkrati tudi nobenega dretja ventov nikoli. Kot, da jih ni. Zelo pomembno je tukaj dejstvo, da Xigmatek HSF direktno vlece zrak od zunaj (ob strani je namrec temu primerna reza) in potem takoj na zadnji strani sta dva venta, ki topel zrak takoj vrzeta ven iz ohisja.

lp, d.

Primoz78 je izjavil:

moti me le, da pri HD in FHD filmih podnapisi ne prikazujejo sumnikov.

Lp


Hoj si nastavil v nastavitvah v XBMC tudi naso kodno tabelo za Subtitles-e? Central European (Windows). Meni na XBMC deluje vse bp. Ali je problem morda zgolj MAC... tu pa zal ne vem odgovora.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

antonija ::

klemen1972 je izjavil:

Pozdravljeni,

imam Asus AT5IONT-I Atom D525 z ion II, 4 ram ter 500 gb 2,5 sata. logitech air (je res zakon)

na zalost se zadeva pregreva zlasti pri mkv filmih. Tudi 100% gladko ne tece
tako da sedaj razmisljam o ventilatorju
oziroma o novem sistemu

lp k

Ker SW pa laufas gor?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zavajon ::

antonija je izjavil:

Fanles z ionom ni tak rpoblem.

Po mojih izkušnjah je problem, vsaj v itx ohišju.
Ker sem ventilator ohišja nastavil na premajhne obrate, se mi ob zbujanju iz sleepa ni zagnal, jaz pa tega nisem opazil. Torej sem imel fanless, procesor je pasivno hlajen. Sem štartal film, po cca. 10 min je začel štekati, medtem ko sem tuhtal, kje bi bil problem (sem mislil da je v mkv-ju), se je mašina restartala in se ni hotela več pobrati. Nakar sem ugotovil, da ventilator stoji. Po cca. pol ure hlajenja se je mašina zbootala normalno. Edino v SMART diska mi zdaj piše, da je presežena max. airflow temp.

klemen1972 ::

Tudi sam sem instaliral fan pa je zadeva glede pregravanja resena
seveda pa to ni vec fanless

iscem tih nizkoprofilen ventilator - 10 - 15 mm visine

z ventilatorjem 80 80 10 (kupljen ebay, glasen) pade tem na 40
drugace pa skoci preko 80 - merjeno z asus probe

drugace pa delam z win 7 64 za gledanje pa uporablajm izkljucno gomplayer

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Ce hoces da ti Ion predvaja 1080p vesbino rabis SW ki podpira VDPAU. Sklepam da obstaja tud ekvivalent za Win okolje.

Pa ce imas not HDD (vrtece magnetne plosce) moras vedet da se to kar ornk greje. Ce hoces v majhni skatlici (mITX ohisje) imet cel comp pol moras izbrat "hladne" komponente (SSD, Ion, TV tuner (ce rabis) pol pa ze pocas konec). Pa fino je da ima zgornja stranica dost lukenj da gre vroc zrak ven (in spodnja dost lukenj da gre hladnejsi zrak not).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klemen1972 ::

Pozdravljen,

lukanj je dosti

sem pa bral na forumih da bi morla tudi win 7 delati ok

antonija ::

Fora je da ce nimas SW ki podpira VDPAU more vse delo opravit CPU. Ce delas preko VDPAU se vecina prenese na graficni cip (vsaj pomojem) in folk poroca o do 30% obremenjenosti CPU pri predvajanju 45gb avatarja v 1080p mkv. Pa tisti transformerji (ki so baje kar lep zalogaj za dekodirat) tud delajo tekoce in procesor ne preseze 30%.

Probej xbmc-live (ni treba instalirat) ce bo video delu brez zatikanja, tist 100% zna uporabljat VDPAU.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zavajon ::

Na ION + Atom 330 dela ta xbmc-live bp. Neka novejša verzija pa ne.

GeForce ::

Pozdrav! No mene pa zanima če mogoče obstaja kakšna stran/forum/tema kjer je bolj podrobno razložena sestava HTPCja, z vsemi "haklci" za to katero grafično izbrati da video dekodira grafična, o tv tunerjih,... Kot nekakšen HTPC for dummies :D
hvala

kuglvinkl ::

Verjetno. Če je pa ne najdeš, jo lahko pa ti ustvariš in jo bomo nafilali ;)
Your focus determines your reallity

antonija ::

Jst sm najvec nasel na forumu od XBMCja, sam tam so usmerjeni bolj na ta kos SWja (ki pa laufa na vseh vecjih OSjih in kot standalone verzija). Drugace bi pa znal silentpcreview.com kej povedat na to temo (tam so fantje cist ubrisani na neslisne (silent) racunalnike), pa verjetno se kej takega. Google is your friend.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

GeForce ::

no torej v naslednjih postih bom imel nekaj začetniških vprašanj tako da prosim za razumevanje če vprašam kaj neumnega :D
1-A mora potem signal za TV iti najprej v HTPC (torej je notri treba imeti kaj? Tv kartico? Tv tuner? je to ena in ista zadeva?)in potem iz HTPCja v TV?
2-Kolikor razumem lahko celoten HTPC upravljaš z daljinskim upravljalnikom (no razen izklop/vklop)? Se pravi bi rabil kupiti le daljinec in IR/bluetooth sprejemnik ali še kaj drugega?
3-Ta sistem XBMC in podobni. Ali to teče na WIndowsih ali je to namesto Windowsev ali kako?
4-Je možno kako povezati PC na katerem so filmi/glasba/slike s HTPCjem žično?(Na pcju laufa Windows7)

:D

antonija ::

1. Ce imas IPTV pol lahko z mrezno kartico dobis TV signal, ce nimas IPTV pol rabis TV tuner.
2. (HT)PC lahko upravljas s katerokoli napravo ki jo tvoj (HT)PC podpira. Pri HTPCjih so to ponavadi IR daljinci.
3. XBMC je najprej "tekel" samo na ta prvem Xboxu (hence the name: XBox Media Center - XBMC). Zdaj je portan na vse mozne platforme (win, *nix in macOS included) in pa obstaja tud live razlicica ki jo lahko probas brez da bi instaliral karkoli (in jo lahko kasneje das na disk in laufas samo XBMC ce tako hoces).
4. LAN

Za bolj spimpane variante pa lahko uporabis MythTV (tko dobis se snemalnik vsebine) ali pa katerega od njegovih derivatov. Pogooglaj za DVR software in bos ziher kej najdu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

GeForce ::

1. Ni IPTVja ampak navadni digitalni DVB-T. Od strešne antene gre kabel v TV. A potem mora iti ta kabel/signal v HTPC(TV tuner) in nato preko grafične in HDMI kabla gre slika v TV ali lahko ostane tako kot je in je HTPC brez tv tunerja oz. je namenjen le predvajanju filmov/glasbe/slik, da ko bi gledal naprimer POP TV HTPC Nebi rabil biti prižgan in bi ga prižgal le ko bi želel gledati film z diska?

antonija ::

Ce hoces samo nekaj kar bo predvajalo filme, slike in muziko iz domacega omrezja potem si lahko omislis tudi kaksen Xtreamer, WD live, ali kaj podobnega (cenejsi in veliko manj zajebancije). Ce hoces polnokrvni HTPC (z vsemi igrackami ki jih lahko HTPC pocne) potem pa pac kupis/sezidas HTPC.

Ce noces speljat signala preko HTPCja (in ti HTPC sluzi kot neke sorte predvajalnik) potem ne rabis TV tunerja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

GeForce ::

Ja sem gledal tudi Xtreamerja in pa WD TV in verjetno si bom umislil kaj takega. Za HTPC pa se zanimam ker nameravam menjati PC in sem prišel na idejo da ga nebi le pospravil v omaro ampak bi bil lahko za kaj še uporaben. Ampak bom sedaj najprej poskusil z Xtreamerjem oz. čem podobnim, PC pa bo še par mesecev služil svojemu namenu nato pa se verjetno ponovno oglasim v tej temi. :D

klemen1972 ::

antonija je izjavil:

Fora je da ce nimas SW ki podpira VDPAU more vse delo opravit CPU. Ce delas preko VDPAU se vecina prenese na graficni cip (vsaj pomojem) in folk poroca o do 30% obremenjenosti CPU pri predvajanju 45gb avatarja v 1080p mkv. Pa tisti transformerji (ki so baje kar lep zalogaj za dekodirat) tud delajo tekoce in procesor ne preseze 30%.

Probej xbmc-live (ni treba instalirat) ce bo video delu brez zatikanja, tist 100% zna uporabljat VDPAU.


Sem instaliral pa mi mkv konkretno stekajo - po celi prizori se predvajajo brez filma
ali je potrebno kaj spremeniti v settings?

antonija ::

Si instaliral kam? Ce instaliras XBMC na winse nisi nic pridobil, ker XBMC sam ne zna delat z VDPAU. XBMC-live (ki je ubistvu linux z XBMCjem) pa bi moral to poceti preko VDPAU.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klemen1972 ::

ok

sem ga potegnil dol
a se da instalirat kar preko usb kljuca?
cd pogona namrec nimam


lp k

antonija ::

Samo zbootej/zalaufej ga iz USB kljuca (mogoce bos moral kaj nastavit v BIOSu pod "boot order" ali nekaj takega). Brez winsov, brez linuxa, samo to kar je na USB kljucu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plošča ASUS AT5IONT-I

Oddelek: Strojna oprema
242136 (1216) zavajon
»

ATOM aka Varčni vrag PC. :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
425052 (3522) floyd1
»

HTPC kupiti ali sestaviti

Oddelek: Kaj kupiti
172380 (2025) bb007
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612383 (9091) CoreySteel
»

Gradim zmogljiv HTPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519081 (7116) AvtoR

Več podobnih tem