» »

Električna in akustična kitara iz Lidla

Električna in akustična kitara iz Lidla

xabre ::

v Lidlu imajo od jutri tile dve vrsti kitar



http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si...

Že nekaj časa imam željo, da bi se malo naučil brenkat na kitaro, torej trenutno nimam popolnoma nobenega pojma okrog tega. Bi bilo to za silo, da bi se probal malo učit? Ker ne mislim ne vem kaj investirat, pol bi me pa minilo in bi šel denar čez okno :D

Bolj mi je všeč zvok akustične kitare, ampak električna me pa bolj mika, ker imam lahko slušalke gor in mi to bolj paše, sploh ko bi se še učil :D

Se da iz električne dobit nekako *klasičen* kitarski zvok, ker hard rock pa metal stil mi ne diši preveč?
  • spremenil: xabre ()

xabre ::

pa mislim wtf, kolk težko je lahko še en link zraven dat, kr neke napake mi ven meče 8-O

z00s ::

Pozdrav.

Da se dobiti nekako *klasičen* kitarski zvok tudi iz električne kitare, samo ni tolk klasičen, ni pa seveda hard rock metal ipd...

lp

Drekcpekc ::

Kar pojdi v nakup, mislim da je to dobra izbira za to, kar si ti želiš :)

Sam sem si pred časom, nekje lani avgusta kupil podobno kitaro v BigBangu v BTC v Ljubljani, za okoli 150 EUR, samo da je znamke Behringer.

Zraven sem dobil ojačevalec, isto velik kot je tu na sliki, potem par trzalic, kabel do ojačevlca, vrečo za kitaro in neke papirje.

Sem seveda pred nakupom vprašal trgovca tam, ali se splača to kupiti za ta denar, da ni mogoče to stran vržen denar. Seveda mi ni znal nič povedat, govoril mi je o nekih strunah, nekem električnem zvoku in podobno.
Skoraj sem znorel tam, ker sem ga 5x vprašal normalno, a se to splača, on mi je pa 5x govoril o nekih stvareh, ki jih nisem razumel.

Na koncu sem ugotovil, da je on to meni govoril kot nekemu že-poznavalcu električnih kitar in tega, enostavno ni hotel/mogel razumet, da kupujem iz zabave, da bi se naučil igrati še električno (akustično že znam).

Na koncu je ta prodajalec dobil nek klic, je odšel, jaz sem pa kupil kitaro, na podlagi nič (0) izkušenj in teorije. Hvala prodajalec :)

Ampak mi ni žal :D Kitara ima na trupu (tisti črni del) neko stikalo, ki ga potem premakneš gor/dol in dobiš drugačen zvok. Ima pa tudi ojačevalec nek gumb, ki točno nevem kako se mu reče, ki pa naredi zvok skoraj takšen, kot ga ima električna-akustična kitara. Torej imaš lahko električen zvok, distortion (nekaj takega) ali pa navaden, akustičen zvok.

Dosti sem napisal, upam, da ti bo kaj koristilo.

xabre ::

hvala za odgovor

verjetno se je na elktrično dost težje učit iz nule kot navadno?

galu ::

Drekcpekc je izjavil:

Ampak mi ni žal :D Kitara ima na trupu (tisti črni del) neko stikalo, ki ga potem premakneš gor/dol in dobiš drugačen zvok. Ima pa tudi ojačevalec nek gumb, ki točno nevem kako se mu reče, ki pa naredi zvok skoraj takšen, kot ga ima električna-akustična kitara. Torej imaš lahko električen zvok, distortion (nekaj takega) ali pa navaden, akustičen zvok.


Tisto stikalo je stikalo za mejavanje glasa ja... Maš rythm, lead, pa standard. Lead je ponavadi spoday, standard na sredini, rythm pa goraj.
Tisti gumb na faršterkeru pa je clean/distoriton switch.

Kitara je kitara, to v lidlu je za brenkanje, nč druzga ne pričakuj od nje..
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup kitarskih strun

Oddelek: Loža
143237 (2959) bajsibajsi
»

Razlika med kitarama

Oddelek: Sedem umetnosti
146094 (5740) Goran's Blog
»

Električna kitara

Oddelek: Kaj kupiti
495769 (4509) jype
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363251 (2252) icek
»

akustična kitara

Oddelek: Loža
65209 (5097) Poldy

Več podobnih tem