» »

XFX prekinja sodelovanje z nVidio

XFX prekinja sodelovanje z nVidio

Fudzilla - nVidia je zadnje čase precej na udaru, po zaprtju enega izmed partnerjev, BFG, ki sicer ni bil med največjimi, a je bil pri kupcih priljubljen zaradi doživljenjske garancije, so izgubili še enega partnerja, XFX. Udarec je tokrat večji, sploh zaradi dejstva, da XFX ne zapira vrat, temveč se bodo zaenkrat posvetili izdelovanju le AMD-jevih Radeonov. Zgodba se je začela že lani, ko so pri XFX-u začeli z izdelovanjem Radeonov. nVidia jim posledično ni dala dovoljenja, da lahko prodajajo na arhitekturi Fermi osnovane kartice. Geforce so sicer prodajali vse do zdaj, a je šlo za starejše modele.
Po drugi strani EVGA očitno ostaja pri grafično-zelenih, saj pravijo, da na vrhu najpomembnejših partnerjev ne pričakujejo sprememb, kljub nVidiinim lastnim grafičnim karticam. Ob podatku, da bodo le-te omejene le na Best Buy, se jim za vodstvo verjetno ni za bati. Tržni delež znotraj nVidiinega deleža se jim bo najverjetneje še povečal, predvsem na račun BFG-ja in XFX-a.

29 komentarjev

maratonec5 ::

tako se je zacelo s 3Dfx

nocutius ::

Čudno, da so se odločili tako odžagat XFX, so pa ja bili ena boljših znamk v ZDA. To je bila ena prednosti Nvidie, sedaj pa imajo samo še enega 'prestižnega' partnerja.

opeter ::

Kdo jim je še partner?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nocutius ::

Saj je v novici, EVGA.

Tarzan ::

Pričakovano. Po španoviji s tvrtko Best Buy jim to kratkoročno celo prav pride. Ampak res precej kratkoročno. Preskakovanje podjetij v verigi, kjer se je prej uveljavil specifičen ekosistem. Če bodo sposobni izdelat kartice, ki bodo parirale AMDjevim produktom in bodo sami sposobni furati zraven še marketing, potem bravo - dobro ste se odločili. Če pa bodo deležni upad na račun tega, bodo pa že sami dovolj kaznovani, da bi jim drugi pamet solili. Osebno se mi zdi tole podobno, kot da bi se band odločil brcnit moneyžerja ali založbo in po desetih bolj ali manj uspešnih albumih začeti izdajati v samozaložbi. Opcije so odprte prav vse. S propadom vred.

legice ::

vsi večji proizvajalci presedajo na ati...umm amd radeone...zdej ne vem kaj nvidia sanja,ampak hmal nj h seb malo pridejo
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

FireSnake ::

legice: podnapise, prosim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

destiny ::

Mah tale nVidia ga pošteno serje. Včeraj sem prijatelju povezal laptop z nVidia gpu-jem z LCD TV-jem. Cilj je bil da bi lahko filme gledal v celozaslonskem načinu na sekundarnem zaslonu, problem pa se je pojavil, ko nikjer nisem našel primerne nastavitve. Po malo googlanja sem ugotovil da se ta feature pri nVidii imenuje Full Screen Mirroring in so ga odstranili iz novejših gonilnikov. Podn!

opeter ::

nocutius je izjavil:

Saj je v novici, EVGA.


Ajej, pa res. Sem samo bežno preletel ... hvala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_Enterprise_ ::

Zgodba se je začela že lani, ko so pri XFX-u začeli z izdelovanjem Radeonov. nVidia jim posledično ni dala dovoljenja, da lahko prodajajo na arhitekturi Fermi osnovane kartice.
to so pa bli kreteni, lahko bi oni posledično boljše kartice delal in si take firme nazaj pridobil

Jst ::

Sedaj pa moram malo bolje premisliti te zadnje akcije Nvidije.

Facts: Vse se seli na internet. Mobilne naprave so v visoki rasti in z vsako generacijo zmorejo več. To ustvarja veliko povpraševanje po low power system on a chip. Po drugi strani se pa na trgu hpc clusterjev ustvarja nov segment naprav, ki izkoriščajo veliko paralelnost. Intel je on board z Larabee2 oz MIC (Many Integrated Core) in PR poimenuje takšne naprave Intel co-processor arhitecture.

Očitno je, da je med GPU arhitekturo in Host + co-processor (če uporabim Intelovo terminologijo) arhitekturo nekaj overlapa. Le kam (finančno) se bo Nvidija bolj usmerila... Kje je BigWhale z svojo kristalno kuglo, da nam pove, katere delnice bodo bolj donosne dolgoročno. Treba na penzijo gledat.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dukenukem ::

evga je zlo vredu firma ,mi je pa glupo, da nvidia nemore nardit gonilnikov, da na njihovih kartah ne dela gothic2 na win7 ,ter še neka drugih špilov,obljubljajo da to popravjo z novimi gonilniki, v beti piše da je to porihtano, kar pa ni res

mtosev ::

haha. nvidija gre propadu na proti:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

black ice ::

mtosev je izjavil:

haha. nvidija gre propadu na poti:P

Tvoje znanje slovnice mi je zopet polepšalo dan.

bluefish ::

Slabe poteze, vendar si ne preveč vneto želeti propada.

Meizu ::

Mater sam tale xfx dela estetsko tko lepe grafe... Slin slin :) Črn PCB z rdeče-ognjeno-črnim hladnjakom = win :)

PrimozR ::

Če se ne motim je to referenčen dizajn. Če misliš kartico na sliki v novici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jakob_X ::

mtosev je izjavil:

haha. nvidija gre propadu na proti:P


Trenutno je njihova prihodnost res negotova ampak za nas uporabnike to ni ravno dobra novica. Kar poglej kako drzijo ceno 58xx kartice. Si predstavljas da tudi drugo leta ne izdajo nic konkurencnega.

Meizu ::

PrimozR je izjavil:

Če se ne motim je to referenčen dizajn. Če misliš kartico na sliki v novici.


Je referenčen ja. Sej, še najlepši od vseh hladnjakov, ki jih imajo HD4870. Mislil sem na poslikavo, ter kombinacijo barv :)

Dr_M ::

Po malo googlanja sem ugotovil da se ta feature pri nVidii imenuje Full Screen Mirroring in so ga odstranili iz novejših gonilnikov. Podn!


Sicer je bila nvidia prva s tem glupim sistemom, ampak je kmalu tudi ATI sledil.
Tako da je pri obeh podn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

destiny je izjavil:

Mah tale nVidia ga pošteno serje. Včeraj sem prijatelju povezal laptop z nVidia gpu-jem z LCD TV-jem. Cilj je bil da bi lahko filme gledal v celozaslonskem načinu na sekundarnem zaslonu, problem pa se je pojavil, ko nikjer nisem našel primerne nastavitve. Po malo googlanja sem ugotovil da se ta feature pri nVidii imenuje Full Screen Mirroring in so ga odstranili iz novejših gonilnikov. Podn!

Če okno plejerja premakneš na želeni zaslon in dvoklikneš na video (kar pomeni pri večini plejerje "daj sliko v full screen"), pol ne dela?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

@jakob x
ja tak pac je.nvidija je delala slabe poslovne odlocitve in zdaj je kar je.nvidija lahko samo sebe krivi ce propade

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

destiny ::

MrStein je izjavil:

destiny je izjavil:

Mah tale nVidia ga pošteno serje. Včeraj sem prijatelju povezal laptop z nVidia gpu-jem z LCD TV-jem. Cilj je bil da bi lahko filme gledal v celozaslonskem načinu na sekundarnem zaslonu, problem pa se je pojavil, ko nikjer nisem našel primerne nastavitve. Po malo googlanja sem ugotovil da se ta feature pri nVidii imenuje Full Screen Mirroring in so ga odstranili iz novejših gonilnikov. Podn!

Če okno plejerja premakneš na želeni zaslon in dvoklikneš na video (kar pomeni pri večini plejerje "daj sliko v full screen"), pol ne dela?


Ne, Full Screen se pojavi na primarnem monitorju. Sicer še vedno obstaja Clone View, torej enaka slika na obeh napravah, kar je recimo pretežno zadovoljivo.

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

nvidija lahko samo sebe krivi ce propade


No shit, Sherlock!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Senitel ::

destiny je izjavil:

Ne, Full Screen se pojavi na primarnem monitorju. Sicer še vedno obstaja Clone View, torej enaka slika na obeh napravah, kar je recimo pretežno zadovoljivo.

Če ti full screen skoči nazaj na primarni monitor, potem uporabljaš glup video predvajalnik.

g. Oden ::

Mislim, da stanje ni tako alarmantno, kot ga nekateri prikazujete. Res je, da Nvidia ni več "tata mata" na področju grafičnih čipov, kot je to bila (grobo odmerjeno) od konca leta 2006, ko so predstavili prvi DX10 čip, do nekje sredine 2008, ko so prišli Radeoni serije HD 48XX in se je začel počasen zaton. Vendar, če se samo spomnimo ATIjeve serije HD 2XXX, ki je zamujala več kot pol leta, ko pa so jo izdali je bila povsem inferiorna Geforcem 8800. Takrat smo se lahko zahvalili samo Nvidiini seriji 8600, ki je bila ravnotako slaba in predraga, da je ATI lahko prodajal svoje starejše DX9 karice tipov X1950Pro in GT in tako tudi preživel. Kar se tiče Nvidie v tem trenutku, pa mislim, da so še vedno sposobni izdelat dobro kartico, ki se zna tudi dobro prodajat. Njihov problem so katastrofalne poslovne odločitve ljudi, ki se na zadeve ne spoznajo, ko se trudijo zaslužiti tako, da po visokih cenah prodajajo kartice, ki so poceni za izdelat (npr. GT 240 skušajo prodajat za $80, kar pa ne gre). Dokaz, da znajo, če hočejo oz. ko jim teče voda v grlo, pa sta Geforca GTS 450 in GTX 460, ki se trenutno zelo dobro prodajata.

MrStein ::

Senitel je izjavil:

destiny je izjavil:

Ne, Full Screen se pojavi na primarnem monitorju. Sicer še vedno obstaja Clone View, torej enaka slika na obeh napravah, kar je recimo pretežno zadovoljivo.

Če ti full screen skoči nazaj na primarni monitor, potem uporabljaš glup video predvajalnik.

Sem probal WMP in VLC in oba delata tako, kot sem jaz napisal. Na Visti, ampak na drugih tudi 100% tak dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

destiny ::

MrStein je izjavil:

Senitel je izjavil:

destiny je izjavil:

Ne, Full Screen se pojavi na primarnem monitorju. Sicer še vedno obstaja Clone View, torej enaka slika na obeh napravah, kar je recimo pretežno zadovoljivo.

Če ti full screen skoči nazaj na primarni monitor, potem uporabljaš glup video predvajalnik.

Sem probal WMP in VLC in oba delata tako, kot sem jaz napisal. Na Visti, ampak na drugih tudi 100% tak dela.


Možno da je kriv predvajalnik. Tip pri katerem sem povezoval notebook s TV-jem ma res nek X predvajalnik. Mu bom rekel naj si VLC inštalira... Hvala ;)

xyxyxyxy ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tegra 4 prihaja, nVidia z rekordnimi dobički

Oddelek: Novice / Procesorji
237528 (5894) FlyingBee
»

nVidia in XFX se ločujeta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
595760 (4487) Jst
»

Rekordni dobiček nVidie

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344145 (3241) SavoKovac
»

Novi Forceware gonilniki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
112631 (2306) Jeronimo

Več podobnih tem