» »

OS Bada

OS Bada

meXem ::

Pozdravljeni,

Pred kratkim se kupil Samsung Wave na katerem je seveda operacijski sistem Bada. O telefonu sedaj nebom izgubljal besed ker bi ga lahko hvalil celo noč :) , zanima pa me kako ste drugi zadovolni z bado in kako je kaj z aplikacijami v Samsung shopu? Nekje sem prebral da jih je za bado veni že okoli 5000 vendar jih jaz v trgovini najdem samo kakšnih 200 ...

p.s: poznate kakšne dobre programe oz. aplikacije za ta telefon ?

LP

lisjak ::

Ti kr pohvali .. če je kaj za pohvalit :) in obratno

meXem ::

Če je kaj za pohvalit?

... telefon je stroj, bolšega na tržišču ni ! Galaxy S je povsem identičen razen po izgledu in OS. Fotoaparad ma celo od galaxya wave dosti bolši da o HD videokameri ne govorim ...

Skratka bomba, rabil bi edino par dobrih programov in navigacijo ampak na spletni trgovini ne najdem ...

denabiker ::

brezveze da tu sprasujes, imas bada page in forume in na tisoče aplikacij, prijavi se na te znane forume in malo pobrskaj in povprašaj. Kolega ima tega in nič ne sprašuje, vse najde:) Na slovenskih forumih pa ni skoraj nič, žal.

meXem ::

a lahko rečeš kolegu za kakšen link prosim :) ?

Elemen_T ::

http://www.mysamsungwave.com/
http://www.samsungwaveforum.com/

precej podobna foruma, ampak se mi zdi da je na prvem več majstrov.

drugač je pa bada topšit. težko primerjam ampak predenj sem nabavil telefon sem naredu cel doktorat in mnogi pravijo da po uporabniški izkušnji prekaša iphone in android. jasno se po številu (uporabnih) aplikacij ne more niti primerjat ampak saj veste kako je z novimi operacijskimi sistemi - čez noč se prav veliko ne zgodi. ampak glede na to, da je samsung namenil cel kup denarja za razvoj aplikacij in da obljublja nove telefone z bado, se vse to lahko hitro spremeni in čisto možno je da bo v letu ali dveh korakal s trenutno najbolj popularnimi OS-i.

v glavnem - si predstavljam da bo za tiste, ki ste se navezali na aplikacije ki jih prinaša android in iphone, bada šodr, ker dejansko ni skoraj nobenega pametnega programa! niti za navigacijo!!! ampak za folk ki prvič kupuje smart phone kot touch telefon za klicanje, z mega avtonomijo baterije (2 dni+ ob hardcore uporabi), odličnim touchscreenom (jest sm šleva s temi zasloni na dotik ampak wave je adijo pamet, res simpl. Dela!), z vrhunskimi multimedijskimi funkcijami (mp3 predvajalnik, kamera, fotkič) in res preprostim GUI-om - no je to telefon/os za vas.

Aja, navigacija od samsunga pride še to leto ven. nek sem gledu na youtube en video in zgleda zlo obetavno!

ma ja jebote, nisem bil nikoli geek na telefone ampak tale me je pa prvi doslej res prevzel. se prov trapast počutm ko še zdej, en mesec od nakupa mal unlockam in pobrskam levo desno po meniju k se tko fajn vse premika in šajna lol.

LuGi ::

Navi od Sygica..Navteq/teleatlas mape, baje da kmalu..

hotlips ::

Jaz sem o tem telefonu slišal same pohvalne stvari. Me pa zanima kako je z office uporabo? Nekje sem prebral, da sicer podpira odjemalec pošte, samo da pa nima podprtega programja za bolj poslovno rabo (razni office programi ipd,). Zelo zanimiv telefon, sploh za 220EUR kokr ga ma Simobil v Orto v nulo paketu, sam če že dam tolk za telefon pričakujem popolno "smart phone" uporabnost.

lp.hl

Elemen_T ::

@hotlips
Gledaš lahko vse. Urejaš lahko s programom Piscel, ki je sicer plačljiv (6$), sigurno pa bo na kmalu na voljo kej zastonjskega.
Email odjemalec dela super. Push email - POP/IMAP ali gmail.
Men je še uspel usposobit nekaj kar sem si od nekdaj želel - pokonektat desktop koledar na kompu (rainlendar) preko google calendra z koledarjem na mobitelu. deluje v obe smeri like a charm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

agwa ::

Telefon je res super in praktično nima slabosti. Kar se pa tiče aplikacij, jih je pa trenutno na voljo okoli 800 za našo regijo in pa na žalost trenutno samo neplačljive. A zna se zgoditi, da se trg kmalu razvije, saj je najavljenih dosti novih mobilnikov, in pa tudi dosti developerjev prehaja iz androida na bado, ker je ta OS nekaj svežega in trenutno lahko veliko več zaslužijo na samsung marketu kot pa na android marketu.(bral sem, da je nek developer zaslužil v 4ih dneh na badi toliko kot na android marketu v 4ih tednih.)

meXem ::

Kaj pa garmin mobile nebi šlo gor naložit/zakaj ne?

js osebno ::

Ker ga ni. Simpl kot pasulj.

Gandalfar ::

@agwa: v katerih drzavah pa je mogoce kupovati bada aplikacije ter ali imajo operator billing

pleomax ::

agwa je izjavil:

Telefon je res super in praktično nima slabosti. Kar se pa tiče aplikacij, jih je pa trenutno na voljo okoli 800 za našo regijo in pa na žalost trenutno samo neplačljive. A zna se zgoditi, da se trg kmalu razvije, saj je najavljenih dosti novih mobilnikov, in pa tudi dosti developerjev prehaja iz androida na bado, ker je ta OS nekaj svežega in trenutno lahko veliko več zaslužijo na samsung marketu kot pa na android marketu.(bral sem, da je nek developer zaslužil v 4ih dneh na badi toliko kot na android marketu v 4ih tednih.)

Tudi jaz imam wave-a,ki sem ga kupil 28 julija 2010,se pravi ravno takrat ko je prišel v slovenijo. Ampak do sedaj sem ful bil prepričan,da bo kaj iz bade,ampak je nekako v takem času,ko so že vsi razen symbiana zelo razviti,še vp7 je v super kondiciji,bada pa ne vem,no-upam samo,da ne bo propadla,ker če bi se pa zadeva malo zalaufala,potem pa bi lahko postal čez leta še kaj več kot android. Upam samo,da bo tistih nekaj symbian razvijalcev šlo na bado,ker jih samsung sedaj vabi,da pridejo k njim,ker bi radi od nokie odšli,zaradi tega,ker bodo na wp7 tam preklopili.

KoMar- ::

Bada nima prihodnosti. Pa Samsung naj se že enkrat odloči, kaj hoče od nje - ker ji to, da zraven štancajo še Android in WP7, nič ne pomaga.

pleomax ::

To,štancanje zraven ji res nič ne pomaga ne. Mislim,da v njo vlagajo manj,kot so za vse dosedanje projekte,kar pa je po eni strani škoda,po drugi pa ne,ampak če pogledaš po spletu,kako naj bi bila bada 2.0 dovršena,pa ne zgleda ravno,kot da je brez prihodnosti. Ko bodo aplikacije začele rasti in ko bo samsung ponudil dobro plačilo,bodo tudi za bado razvijali. Treba je biti optimističen in močno upam in samsungu tudi privoščim,ker se zadnja leta res izkazal,ne pa nokia,ki se je zbudia komaj zdaj,ko so jo vsi že povozili :D

pleomax ::

No ob tem pa sem se res razveselil-tej en dvomno velik napredek. Tako je začel svojo pot tako iOS kot android :D

koro13 ::

U..Komi čakam...
No uglavnem, vse je super, samo plačljive aplikacije za slovenski trg in bo, bada res naredila velik napredek. Drugače pa če bi vsebovala andorid aplikacije, pa bi bilo res super ;))

meXem ::

katere od aplikacij so na badi res dobre in vredne downloada?
Jih je že kar nekaj in bi rabil predolgo da vse sprobam :) ?

LP

Bolf3nk ::

kaj pa konkretno rabiš? ali bi samo imel, ker so pač dobre? čeprav pol ne rabiš?:))

koro13 ::

Okej recimo igre?
In zanima me kako naložiti angry birds java za symbian na bado?

telexdell ::

koro13 je izjavil:

Okej recimo igre?
In zanima me kako naložiti angry birds java za symbian na bado?

Poglej tu
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

Če VAs lahko malo spreobrnem od trenutnega pogovora. Kaqko se Vam kaj zdi bada 2.0 ki je prikazana v zgornjem videu?

telexdell ::

pleomax je izjavil:

Če VAs lahko malo spreobrnem od trenutnega pogovora. Kaqko se Vam kaj zdi bada 2.0 ki je prikazana v zgornjem videu?

Uradno Bado 2.0 bomo na naših telefonih videli verjetno šele septembra. Prej bodo zagotovo "ušle" kakšne verzije zgolj z namenom testiranja hroščev in pomanjkljivosti. Takrat bodo na voljo tudi prvi testi. Na osnovi videa, kateri služi bolj reklami je težko podati neko oceno. Če bi sklepal le po njem: ko le gleda monitor je procesor obremenjen 27%, večkrat mu ne prime scrool ali povečava, programi ne reagirajo...bi rekel, da je precej slabša od Bade 1.0.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

Hm...to,da mu programi ne reagirajo pa,da mu ne dela povečava vredu pa sploh nisem opazil :D Meni se vidi,da dela vse gladko-vsaj po mojem mnenju. Se pa strinjam,da je treba počakat,da pride ta stvar v naše roke in jo mi na lstni koži testiramo.

RejZoR ::

pleomax je izjavil:

Če VAs lahko malo spreobrnem od trenutnega pogovora. Kaqko se Vam kaj zdi bada 2.0 ki je prikazana v zgornjem videu?


To zgoraj je koncept in taka sigurno ne bo. Lahko poiščeš tud videote kakšna naj bi bila trenutna Bada, pa boš videl, da ogromno stvari manjka.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pleomax ::

Sem gledal neke druge videe,pa mi vedno na vseh vrža točno takšen izgled os-ja. Neki music hub ima pa ne vem kaj še vse. Sem gledal,ampak drugače je v drugih državah že lepo število aplikacij,medtem ko v Sloveniji še kar vztrajao pri brezplačnih,ki jih je seveda manj in to precej. PA nekje januarja se mi je pojavilo na samsung apps okence,kjer piše za aplikacije plačano,brezplačno,vse in ko stisneš na plačano ti napiše ta storitev bo na voljo kmalu. :O

koro13 ::

Meni se je novebra ;(
No uglavnem mal je beda, ampak bo.

pleomax ::

Je že res bilo novembra to okence?! Uau,meni se je nekako zdelo,da je od komaj letos :D Drugača pa je to res malo beda ne :S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
46164064 (37279) Xgeneration
»

Samsung bada aplikacije

Oddelek: Mobilne tehnologije
121313 (1144) BoboRobot
»

Samsung Wave (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32349260 (31182) paix
»

Neučinkovit servis za več mesecev

Oddelek: Mobilne tehnologije
454088 (2418) RejZoR
»

[Android] Slabosti in težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
131736 (1626) KoMar-

Več podobnih tem