» »

53-54 stopinj pri polni obremenitvi

53-54 stopinj pri polni obremenitvi

DanKick ::

V glavnem - CII 600 navit na 900 MHz, brez nobenega problema, pri default napetosti. Skrbi me le "malo" visoka temperatura proc-a (na njem stoji CoolerMaster, višina hladilnih reber cca 5 cm). Neobremenjen=43-45 stopinj
Obremenjen=52-54 stopinj
Je možno, da gre za slab kontakt (hladilnik ni imel sloja termalne paste) in ali bi termalna pasta sploh kaj pripomogla k boljšemu hlajenju?
Vem, da bi Orb verjetno opravil delo bolje, toda osebek je kupil CoolerMaster-ja in ga ne bi rad novega metal v koš.

mravla ::

sigurno imaš slab stik, vzemi dol in namaži z termalno pasto. pa kišto malo ohladi-malo ventilatorjev mu ne bi škodilo.8-)
če ga poženeš, bo letel

snajper_dzo ::

Well, jaz imam CII 600@900 z navadnim hladilnikom za jurja. Temp. pri idlanju 30-33 °C, pri polni obremenitvi pa 55- 59°C. Nimaš se kaj sekirat, če ti stvar stabilno deluje, sicer si pa poglej maksimalne temp. za procesorje na intelovi strani...:'(

msmiha ::

Jaz bi mu dal mal termalne paste, ker to je res mal visoku.:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

MadMax ::

jep, vsekakor probi s pasto, saj je temp. res prevelika! (za info-moje: C600@900, 1.5@1.75V, orig. BOX hladilnik-> 33 idle, 42 full load, 24 v sobi)

mojsterpeter ::

hladilnik ne bo prav odvajal toplote če ne bo vmes termalne paste..
ill communication

DanKick ::

O.K., že tečem po "mazilo".
Pa še nekaj; kako debel naj bo sloj oz. koliko paste naj dam gor?

MadMax ::

Tolk da je... Ne rabs vec kokr 0.5mm na CPU dat-kar je viska, ga itak izrine stran:D

Mate ::

damn! celeroncki se pa grejejo ko svinje...
SAmo vudn se mi zdi sej arhitektura je ista k pr piii, pa
mi ga ne rata spravt cez 43 stopin, z zaprto kisto!

Lith ::

Ufl, jaz mam pa tut 600@900 pri 1,9V, ker drugace na stari Abit BX6v2 ne dela s SLOT1 adapterjem, pa je idle 38°C, ko pa dela celo noc, pa 48-49°C z Golden Orbom pri 5000rpm. Je velik, pa vseen laufa OK, ceprav bi rad tut jaz nizjo temp.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

ChiefThunder ::

Namaži v debelini papirja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578230 (7049) Pro_moted
»

Previsoka temperatura procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
418727 (8237) amigo_no1
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332875 (2146) c3R4R
»

Orb? Sux...Sem danes ugotovil...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161271 (1010) Huey P
»

slab duron + temp.

Oddelek: Pomoč in nasveti
111211 (1044) Yohan del Sud

Več podobnih tem