» »

5 milijonov Galaxy S-ov

5 milijonov Galaxy S-ov

Samsung Galaxy S

vir: HotHardware
HotHardware - O vedno večji popularnosti Androida in povišanju dobička HTC-ja na njegov račun smo že poročali, dodatno potrditev pa nam je dal Samsung. Povedali so namreč, da so njihovih najzmogljivejših telefonov, Samsung Galaxy S, prodali že 5 milijonov, od katerih jih je bila večina, več kot 2 milijona, prodanih v štirih različicah za različne operaterje v ZDA. Izredno navdušeni nad Galaxy S so očitno še v Južni Koreji, kjer jih je Samsungu uspelo prodati več kot milijon. 5 milijonov prodanih kosov so objavili le en mesec po najavi, da so uspeli prodati prvi milijon naprav, kar lahko primerjate z Applovimi 3 milijoni iPhone 4, sicer prodanih v prvem mesecu. A Apple prodaja le eno izvedenko mobilnega telefona ter ima izredno fanatično skupino uporabnikov, kar pomeni, da je 5 milijonov prodanih Galaxyjev vseeno zavidanja vreden dosežek. Prodajne številke so objavili skupaj z najavo, da bodo mobilni telefon splavili na Japonskem, kjer bo na prodajne police prišel opremljen z Android 2.2, najnovejšo različico, na katero obstoječi lastniki po svetu še čakajo.

34 komentarjev

Keyser Soze ::

da je 5 milijonov prodanih Galaxyjev vseeno zavidanja vreden dosežek


Ne "vseeno", ampak "absolutno". Fenomenalen dosežek.

Sploh glede na to, kako je zadeva izdelana. Čisto kitajsko. Tole drobovje v bodyju kakšne Nokie višjega ranga, ali tanovega iFona bi bil še bolj absoluten win.
OM, F, G!

antonija ::

O.o iPhone killer o.O

8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pegasus ::

Meh, firmware bo pa uporabno deloval nekje čez eno leto al kako ... It's so buggy it hurts. In najbolj boleči bugi so samsungovo maslo, ostali android 2.1 terminali jih nimajo.

PacificBlue ::

It's so buggy it hurts.


Imam ga že skoraj 3 mesece in nimam pojma o čem govoriš...resno.8-O

bf4ed ::

Jaz ga mam mesec in pol pa tudi ne vem o čem govoriš....

Keyser Soze kaj pa je tebi kitajskega?
Najboljši display? hiter procesor? dovolj rama?

Keyser Soze ::

bf4ed je izjavil:

Keyser Soze kaj pa je tebi kitajskega?

Sej ni težko doumet. Samo prebrat je treba kar napišem. Enkrat, dvakrat, morda trikrat.:P
OM, F, G!

JohanP ::

Verjetno ga ohišje moti....
Ko sem prejel mojega sem delil isto mnenje. Predvsem zadnji pokrov na izgled deluje krhko in lomljivo. Vendar po 3 mesecih nimam več pripomb glede tega saj ohišje kot celota, le ni tako občutljivo, kot izgleda na prvi pogled na posamezne kose.

Se pridružujem mnenju ostalih v temi, ki nimajo težav. Moteče je le, da dodatki za galaxija prepočasi kapljajo na police.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

Keyser Soze ::

Ma ja, a veš kako, če daš malce več penezov za telefon, pričakuješ kaj več kot na pogled ceneno plastiko (pa čeprav ni cenena).

Plus dizajn je "sooooooo two thousand and five". Mi je že bolj všečna Captivate verzija.
OM, F, G!

nUUb ::

Keyser Soze je izjavil:

Ma ja, a veš kako, če daš malce več penezov za telefon, pričakuješ kaj več kot na pogled ceneno plastiko (pa čeprav ni cenena).

Plus dizajn je "sooooooo two thousand and five". Mi je že bolj všečna Captivate verzija.


Pa naredi boljšega pa prodajaj....
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

3p ::

Kitajsko ohišje... hmm. Kje je že iPhone narejen? >:D Narejen na Kitajskem, samo ima nekitajsko ohišje.
V bistvu Galaxyju S manjka japka na ohišju, pa bi bil "tanajtartabolši telefon". (Čeprav se strinjam da je design blaga kopija starih iPhoneov).

opeter ::

Če že govorimo o iPhone-u. Vse do prihoda iPhone 4 so imeli starejši telefoni za zadnji strani steklo, ki se je seveda lomilo, opraskalo in še kaj:

iPhone - polomljeno steklo na zadnji stran

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tilen ::

Me zanima, kaj bi se zgodilo s temle Galaxy S, če bi se približno enako potrudili ga razbit kot tega na zgornji sliki.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

3p ::

Tilen: z obema bi se zgodilo kaj hujšega, kot s kako čigumi Nokio/Samsungom za 30EUR...

buneech ::

Tilen: Več al manj isto:
iPhone - dober meter: http://gizmodo.com/5559977/first-broken...
Galaxy S - 1,60 m:

LuGi ::

Na ekranu logicno.. ohisje je in tact kar seveda ni isto pri japki ker ima fensy smensi stekleno

Japka se je dobesedno razbila

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

PrimozR ::

opeter je izjavil:

Če že govorimo o iPhone-u. Vse do prihoda iPhone 4 so imeli starejši telefoni za zadnji strani steklo, ki se je seveda lomilo, opraskalo in še kaj:

iPhone - polomljeno steklo na zadnji stran


Misliš s prihodom štirke imajo na zadnji strani steklo, ki se lomi, opraska in še kaj? Stari so seveda imeli plastiko, nov je veliko bolj oglat od prejšnjih treh, ki so imeli tako lepo zaobljeno plastično banjico, v katero so nametali drobovje in čez dali display.

Dr_M ::

Sama kvaliteta izdelave je res bolj uboga pri SGS.
Moj je star cca 1 mesec, pa ze celo ohisje nekaj skriplje in poka, baterija skace...
Bugov je pa toliko, da niti nevem kaj so vse poskrili :))
Resno upam, da bodo software malo postimali, drugace bo ta telefon konkurenca Omnii za najslabsi telefon ever.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

antonija ::

Zdej more pa en ekvivalent apple fanboya povedat da kvaliteta in bugi niso vazni, vazno je kako se prodaja, ane? :D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

M-XXXX ::

Moj je star cca 1 mesec, pa ze celo ohisje nekaj skriplje in poka, baterija skace...

Jaz ga imam od čisto prvega dne kar je bil v prodaji pa nič ne škriplje, ne cvili, ne skače... Tak kot nov. Pa mi je že ene 2x konkretno lobutnil po tleh. Tako da bo problem kar v tvojem koncu ne v telefonu.

Dr_M ::

Tako da bo problem kar v tvojem koncu ne v telefonu.


Seveda, jaz sem kriv, da samsung ne zna delat telefonov.
Ti si pa res en smesen poba :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Tako da bo problem kar v tvojem koncu ne v telefonu.


Seveda, jaz sem kriv, da samsung ne zna delat telefonov.
Ti si pa res en smesen poba :))

Če 100 lastnikov (številka je izmišljena) nima nobenih problemov z kvaliteto izdelave (črički, skakanje baterije,...) 3 pa imajo je ponavadi problem v lastniku oziroma njegovemu odnosu do telefona. Razen če misliš da si dobil defekten primerek: potem pa kar na servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

3 pa imajo je ponavadi problem v lastniku oziroma njegovemu odnosu do telefona.


Na telefon zelo pazim, se nikoli mi ni padel na tla, imam ga vedno v torbici.
Je rahlo predrag, da bi ga unicil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

V tem primeru, pa bi se oglasil na servisu. Ker stvari, ki jih opisuješ niso normalen pojav. Kot sem že rekel sam ga imam od prvega dne, prav tako imam 3 frende, ki imajo omenjeni telefon pa nihče drug nima takih problemov!

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Tako da bo problem kar v tvojem koncu ne v telefonu.


Seveda, jaz sem kriv, da samsung ne zna delat telefonov.
Ti si pa res en smesen poba :))

Če 100 lastnikov (številka je izmišljena) nima nobenih problemov z kvaliteto izdelave (črički, skakanje baterije,...) 3 pa imajo je ponavadi problem v lastniku oziroma njegovemu odnosu do telefona. Razen če misliš da si dobil defekten primerek: potem pa kar na servis.

Ne ni. Je lahko problem v določeni seriji.

PacificBlue ::

To tudi mozno, ker se resno čudim takim cvetkam..heh slaba karma?:D

opeter ::

PrimozR je izjavil:

Misliš s prihodom štirke imajo na zadnji strani steklo, ki se lomi, opraska in še kaj? Stari so seveda imeli plastiko, nov je veliko bolj oglat od prejšnjih treh, ki so imeli tako lepo zaobljeno plastično banjico, v katero so nametali drobovje in čez dali display.


A ni pri novih neki aluminij na zadnji strani?

http://osxdaily.com/2010/08/09/apple-to...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

PrimozR ::

As for the CDMA iPhone, Pegatron Technology is expected to start mass production in December and will supply to both US-based Verizon Wireless and China-based China Telecom. The CDMA iPhone's back plate will be forged from metal materials and will feature an integrated antenna, according to Digitimes Research.


Dobro preberi tole :D

Na kratko, ne, 4ka je steklena, teli pa špekulirajo oz. so dobili info, da bo CDMA (Verizon) verzija imela ALU hrbet, v katerem bo tudi antena.

M-XXXX ::

Ne ni. Je lahko problem v določeni seriji.

Je možnost, vendar je hudičevo majhna, glede na to, da je več telefonov iz tiste serije v Slo pa nisem slišal kaj veliko pritožb ostalih...

Looooooka ::

Vazno je da so telefoni vsako leto tanjsi... Glede prask je ponavad rezultat z metra med hojo isti... Praske. Razlika je bl ce ti pade z balkona. Eni prezivijo drugi ne. Ampak ce bojo vsak let tanjsi ne bo problema dat cez gume... Ker bo se zmeri pasal v zep. Kar se pa galaxyja tice. Se en dokaz, da iphone prodaja izljucno reklamiranje. Take reklame kot jo je mel cez poletje galaxy s(se posebi v zda) je ni mel noben drug telefon.
Me prav zanima ce se bo microsoft cesa naucil in novembra udaril s kksnimi ultra over the top reklamami za windows phone 7.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

filip007 ::



iPhone klon, Samsung ima zelo kvalitetne mobilce sem imel enega...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

M-XXXX ::

iPhone klon, Samsung ima zelo kvalitetne mobilce sem imel enega...

Daj no daj, vse kar ima z Iphonom podobnega je oblika ZAČETNEGA menija. Vse ostale podobnosti se končajo (oziroma je tako podoben Iphonu, kolikor je Iphone vsem ostalim smartphonom).

PrimozR ::

iPhone skorajda nima podobnosti z npr. Desire, ne po obliki ne po izgledu SW-ja. Galaxy S je po drugi strani veliko bolj podoben. 'Samo začetni meni'? To je skoraj vse, kar večino časa gledaš. Pa ni samo podobno, zadeva je kopija.

M-XXXX ::

'Samo začetni meni'? To je skoraj vse, kar večino časa gledaš. Pa ni samo podobno, zadeva je kopija.

To se strinjam, vendar ne spremeni dejstva, da je to vseeno samo ena stvar:) Vse nastavitve, način delovanja,... Vse to pa je tipičen Android telefon.

iPhone skorajda nima podobnosti z npr. Desire

Mišljeno je bilo na način uporabe, funkcije, kamera (Oba ima recimo HD),...

Lion29 ::

taj prodajni podatki bi bili obcutno vecji, ce bi Samsung uspel dobavljat... pri nas se telefona ni dalo dobiti 2 meseca!

kar se tice same izdelave... Dr_M, tudi jaz nimam nobenih problemov ne z baterijo in ne s katerikolimi drugimi cricki... deluje mi solid, le malenkost plasticen

kar se tice bugov... edini bug, ki sem ga opazil, je da bi oazdje na desktopu vcasih kr zmanjsa in je cisto mickeno, okoli pa crno... to se kar precejkrat zgodi.... pa mogoce se to, da tezje vzspostavi gps signal...

vse ostalo je super!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung prodal že 10 milijonov primerkov Galaxy S II

Oddelek: Novice / Android
3812237 (10437) Pennywis3
»

Bo Nokia ob polletju še zasedala prestol pametnih mobilnikov?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
145850 (4395) PrimozR
»

Android uspešno v prvem četrtletju, Windows Phone 7 nekoliko manj

Oddelek: Novice / Android
84387 (3731) lurker
»

Microsoft prodal 2 milijona Windows Phone 7 licenc

Oddelek: Novice / Windows Mobile
114571 (3897) Elysium
»

Prodanih 10 milijonov najpopularnejšega androida Galaxyja S

Oddelek: Novice / Android
206544 (4574) krop

Več podobnih tem