» »

Spletna prevara??

Spletna prevara??

«
1
2 3

Relanium ::

Po e-mailu dobim tole neko pošto, zraven pa naslov
http://associationffx.org/

V prilogi e-maila je bilo točno to kar piše tudi na strani.

Seveda gre gotovo za neke vrste prevaro ker nikoli nisem vlagal v neke investicijske sklade (bedarija), pravtako nimam nobene veze sploh s španijo (razen tega da sem že dolgo nazaj tla šel na maturanca)
Me pa vseen mal zanima, kaj je to zdaj so pevaranti postali tako dovršeni al kaj, da so se (skoraj) naučili lepe slovenščine? ker google translate tu ni bil uporabljen.
Ali pa so mogoče kar naši državljani to začeli?

s1m0n ::

Vse kar pride iz Španije al gre za loterijo al kar koli je ena velika nap**dancija ne nasedat :)
Večinoma pa je vse povezano z Nigerijo!

In posebaj z Špansko loterijo, da ljudje zadenejo v resnici pa nasedejo prevarantom, ki poberejo veliko denarja.
V nemčiji so imeli en primer, ko je starejši par plačal čez 500kEUR (nevem zakaj ampak kot zgleda se starejše, da lepo okoli prenest), da bi dobila 2miljona, ki sta jih "kao" zadela na Španski loteriji. Če se nekje nisi res prijavil ali udeležil ne nasedaj!

amigo_no1 ::

Si dejansko pogledal, za kaj na strani gre ?
http://www.associationffx.org/datoteke/...

Je pa res, da nikjer ni nikjer na strani kakih konkretnih podatkov o društvu.

Eden od "oglaševalcev" na njihovi, katerega podatki so:
http://poliglot.si/kontakt/

ajpes podatki
http://www.ajpes.si/prs/podjetje.asp?s=...

Glede na raznovrstnost jezikov, ki so navedeni v ceniku, dvomim da imajo toliko ljudi, ki obvlada vse te jezike iz/v slovenščino.
http://www.e-prevajanje.com/cenik.html

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Preveč manjkajočih podatkov in zato je vsaj z moje strani težko dvomit, da gre za resno podjetje/stvar!

Relanium ::

No saj, kjerkoli sem kliknil zmeraj samo tisto brezvezno obvestilo, nič drugih informacij.

Pač malo me je zanimalo, ker so dobili moj še skoraj neokrnjen g-mail naslov (zgleda da ni več tako)
pa še taka slovenščina lepa je bila (ponavadi je kak google translate ali pa kaka druga bedarija)

Če se te stvari tako izpopolnjujejo potem ne bo nič dobrega čez kakih 10 let recimo.

bluefish ::

Ne vem sicer, kako so prišli do tvojega maila, vendar je razlaga za sporočilo v slovenščini morda ta, da pri nas dejansko obstaja neko društvo, ki združuje člane z namenom podaje tožbe v Španiji proti osebi/podjetju, ki je oglaševalo neko shemo vlaganja oz. nekaj podobnega. Zadeva je bila kako leto nazaj v časopisu.

St235 ::

Kot kaže ne gre za spam kot tak, oziroma nigerijce. Zakaj točno si pa ti dobil njihov email je pa druga zgodba. V vsakem primeru pazi preden kaj podpišeš ali da ne boš pošiljal kakšnega denarja.

Tukaj je novica o tem društvu:
http://www.skladi.com/novice.php?novica...
Društvo je tudi registrirano v Sloveniji, vključno z slovensko predsednico, ki ji greš lahko trkat na vrata kako in kaj. http://www.bizi.si/DRUSTVO-ZA-MEDNARODN...

kales ::

Preko mojega oglasa za avto me je kontaktiral nek Jim Huston, ki naj bi bil ameriški častnik v Afganistanu. Tam naj bi v času službovanja zaslužil z vlaganjem v nafto 16 milijonov dolarjev. Poslal mi je tudi svojo sliko in od družine. Bil je zelo kredibilen, a vseeno sem bil previden in na koncu se je izkazalo, da je le prevara. Udeležen je bil tudi Simon Cousby, diplomat v Londonu. Bodite previdni. Njun mail: Captain Jim Huston [captainjimhuston@yahoo.com] in Simon Cousby [dip.simoncousby@gmail.com]

amigo_no1 ::

A res misliš da bi nekdo, bi bi zaslužil 16 milijonov dolarjev še hotel početi karkoli drugega kot lenariti v toplih krajih ??
Zakaj za vraga bi kupoval tvoj avto (itak so preko luže dosti cenejši kot v Evropi) ?

misek ::

Ampak eni se pa res imate veselje ukvarjati s takšnimi zadevami :|

LuGi ::

misek je izjavil:

Ampak eni se pa res imate veselje ukvarjati s takšnimi zadevami :|


Tudi jaz se čudim 8-O

KoMar- ::

kales je izjavil:

Njun mail: Captain Jim Huston [captainjimhuston@yahoo.com] in Simon Cousby [dip.simoncousby@gmail.com]

Nima smisla dajat "njunih" mejlov, ker scammerjem ni problem narediti novih z novimi imeni.

boogie_xlr ::

Tole ni nič drugače kot tole.

suzle ::

kales je izjavil:

Preko mojega oglasa za avto me je kontaktiral nek Jim Huston, ki naj bi bil ameriški častnik v Afganistanu. Tam naj bi v času službovanja zaslužil z vlaganjem v nafto 16 milijonov dolarjev. Poslal mi je tudi svojo sliko in od družine. Bil je zelo kredibilen, a vseeno sem bil previden in na koncu se je izkazalo, da je le prevara. Udeležen je bil tudi Simon Cousby, diplomat v Londonu. Bodite previdni. Njun mail: Captain Jim Huston [captainjimhuston@yahoo.com] in Simon Cousby [dip.simoncousby@gmail.com]


Tudi mene je kontaktiral en kapitan in sicer pod drugim imenom,je pa bil soudeležen ta diplomat Simon Cousby. Kapitan mi je tudi poslal sliko od sebe in eno, na kateri je s svojo družino. Glede na to, da je soudeležen isti diplomat iz Londona me zanima, če je kapitan tudi isti,le da pod drugim imenom. Ta se imenuje Edem Pitch. Resnično bi vas prosila, da bi mi, če je le mogoče, poslali to sliko tega kapitana z družino, da vidim ,če bo ista. Resnično prosim,da me kontaktirate na email suz.le@hotmail.com.

Good Guy ::

dejte delat še večje budale iz sebe..

mornar iz anglije ki je v afriki in kupuje avto ki je v sloveniji.. pa kje vi živite:)):))

KoMar- ::

Resnično prosim

Zakaj? :) Kaj boš dosegla? Pobriši in pozabi na vse skupaj.

Relanium ::

Da prilepim mal smeha:

od: morin_rejoicemarkus@yahoo.com
Zadeva: Re: Bok dragi
Odgovor-za: rejoicemorin4u@yahoo.com
za: agne_barasa1@hotmail.com

Pozdravljeni, dragi sem videl vaš e-poštni naslov, na www.avtoakustika.com in sem se odločil, da stik z vami, jaz sem nov tukaj in niso našli nobenega prijatelja še, ampak sem imel občutek, da ste prijazna oseba po tem, ko sem videl vaš oglas in hočem nas, da se prijatelji ali več, če želite. Moje ime je Agnes in jaz sem eno mlado dekle, nikoli poročen in nima fanta moje življenje je tako osamljen tu in želim, da bi prijatelji in vedo le malo ljudi. Pišem vam z mojo punco e-mail naslov, vendar hočem, da odgovorite na moje osebne e-poštni naslov, ki je (agne_barasa1@hotmail.com) i vam poslali moje slike in še več o meni skozi svoj ​​e-poštni naslov (agne_barasa1@hotmail.com). Bom pričakoval, da slišim od vas tam. Agnes.

Bedaki :))
Drugač pa kot opomba: a so ljudje res včinoma taki zafrustrirani bedaki, da sam padajo že če piše mlada samska dečva?

Bananovec ::

Kje majo zdaj USA tiste nuklearke, da bi jih enih par 10 komadov spustili na Nigerje? Kje ?!
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

suzle ::

KoMar- je izjavil:

Resnično prosim

Zakaj? :) Kaj boš dosegla? Pobriši in pozabi na vse skupaj.


Rade volje bi pozabila, a ne morem. Sem na žalost že preveč vpletena. :( Mlada, naivna in neumna. ;((

Relanium ::

Kje pa maš pamet?

Ka pa je blo ?

St235 ::

suzle je izjavil:

KoMar- je izjavil:

Resnično prosim

Zakaj? :) Kaj boš dosegla? Pobriši in pozabi na vse skupaj.


Rade volje bi pozabila, a ne morem. Sem na žalost že preveč vpletena. :( Mlada, naivna in neumna. ;((


Preveč vpletena? to pomeni koliko EUR?

naredi si uslugo in se sprijazni a šolnino, karkoli naprej bo zgolj še večji strošek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

suzle ::

Hm ,gre za veliko denarja. Vem,da ga nikoli več ne bom videla. Bi me pa zanimalo,kam se lahko obrnem,oziroma tipa prijavim,da se vsaj ne bo zadnji smejal.Imam njegovo sliko, njegovo telefonsko,kamor se,pomislite,še javlja, imam pa tudi njegove prstne odtise na papirju. Dokler je še dosegljiv na tel, ga je še mogoče dobit, ko bo pa izginil,bo pa konec.

KoMar- ::

Žal nimaš čisto nič - vse, kar ti je poslal, so fotke drugih ljudi in izmišljeni podatki. Kar se tiče telefona, pa verjetno veš, da obstajajo Mobipaketi, ki niso vezani na ime.

Prvi korak je, da nehaš komunicirat z njim, ker sicer bo od tebe prej ko slej izvabil še več denarja.

Sprašuješ, kam se obrnit... samo nekam se lahko - na policijo. Ampak šanse, da bo roka pravice iz Evrope segla v Nigerijo, so pa skoraj nične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Senitel ::

Hja največ kar lahko na tej točki narediš je, da ga začneš scamat nazaj in mu recimo naredit čim več stroškov.
Recimo nekaj v tej smeri.
Če imaš telefonsko (100% prepaid), njegovo sliko (really? kolk fotk je na internetu?), prstne odtise (kaj naj kdo z njimi?). Lahko seveda prijaviš policiji ampak, če bodo kaj našli bo to tako kot zadetek na lotu. Ampak € bi bilo na lotu precej več.

KoMar- ::

Tole je bil pa tako nepremišljen in škodljiv predlog, da sem ostal brez besed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

poweroff ::

suzle je izjavil:

KoMar- je izjavil:

Resnično prosim

Zakaj? :) Kaj boš dosegla? Pobriši in pozabi na vse skupaj.


Rade volje bi pozabila, a ne morem. Sem na žalost že preveč vpletena. :( Mlada, naivna in neumna. ;((

Takole je. Takoj, ampak RES TAKOJ se obrni na SI-CERT - telefon: (01) 479 88 22. Oni ti bodo znali pomagati naprej. Vsekakor bo treba tudi na policijo.

Lahko me pa tudi kontaktiraš preko zasebnih sporočil. Ker včasih je odvisno na kakšnega policista naletiš. Eni ne znajo obravnavati teh zadev. Enkrat sem imel primer, ko so tipu 3x zavrnili prijavo, šele četrtič so jo sprejeli, ko sem mu pomagal zelo natančno navesti pravno podlago...
sudo poweroff

St235 ::

Glede na to, da komuniciraš z nekom ,k islovenije niti od blizu ni videl se ne da storiti praktično nič. Če pa gre za koga, ki se fizično nahaja v RS potem imaš lahko vsaj moralno zadoščenje, če ga bo prijela policija.

Denarja v nobenem primeru ne boš videla. Slike in vsi podatki so lažni.

amigo_no1 ::

Interpol na zahtevke pod 5k E niti ne trza, imajo preveč primerov...

In plačala si preko WU ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

suzle ::

Naj povem ,da slika nikakor ni lažna, ker sem se s tipom osebno srečala v Londonu in mi je celo pustil,da ga fotografiram s telefonom. Tako,da njegovo pravo fotografijo imam! Seveda pa to verjetno ne bo kaj veliko pomagalo.

kulSMS ::

a imaš ti še kakšne "obveznosti" do njega?

suzle ::

kulSMS je izjavil:

a imaš ti še kakšne "obveznosti" do njega?


Ne,on jih ima do mene ;((

Relanium ::

Kake vrednosti so tu okvirno?

poweroff ::

suzle je izjavil:

Naj povem ,da slika nikakor ni lažna, ker sem se s tipom osebno srečala v Londonu in mi je celo pustil,da ga fotografiram s telefonom. Tako,da njegovo pravo fotografijo imam! Seveda pa to verjetno ne bo kaj veliko pomagalo.

Ni nujno. Morda ga bodo lahko identificirali. Samo če bo šlo to preko Intepola... uh, te zadeve so počasne.
sudo poweroff

para! ::

A lahko poveš koliko denarja so ti obljubljali (oseba, ki je šla v London)? Zanima me tudi kaj te je prepričalo, da si šla v London?

lp
Death before dishonor!

suzle ::

Zneski so veliki. Zaslužila naj bi lahko 1.800.000 €, moj vložek je bil okoli ( s stroški in vsem skupaj ) 65.000 €. Na kaj sem padla? Neverjetna prijaznost, lepe besede, priseganje na Biblijo, denar so mi v Londonu že pokazali, dobila sem nekaj bankovcev, da sem lahko preverila, da ni ponarejen in to, da se je tip pustil fotografirat.

Limit-sky ::

suzle je izjavil:

Zneski so veliki. Zaslužila naj bi lahko 1.800.000 €, moj vložek je bil okoli ( s stroški in vsem skupaj ) 65.000 €. Na kaj sem padla? Neverjetna prijaznost, lepe besede, priseganje na Biblijo, denar so mi v Londonu že pokazali, dobila sem nekaj bankovcev, da sem lahko preverila, da ni ponarejen in to, da se je tip pustil fotografirat.


Ne morem mimo...

OMFG!!!!!!!!!!

Good Guy ::

haha rofl... tale tema je zajebancija...

Meizu ::

Am... Neverjetno.

amigo_no1 ::

One word: greed !

Upam samo, da nisi za teh 65k vzela kredita ali kaj podobnega.

KoMar- ::

Takim ljudem se sicer lahko smejimo, ampak človek se nauči, da se nikoli ne sme sodit prehitro. Če ni troll, je na forum prišla po pomoč in dajmo ji to tudi nudit.

Meizu ::

Se strinjam in upam, da bo nekoč teh 65k€ dobila nazaj, ker to je res...hm... ogromno denarja.

KoMar- ::

Za ta znesek bi se pa mogoče celo dalo kaj ukrenit, sploh ker ni šlo zgolj za dopisovanje, ampak tudi za fizična srečanja.

Mogoče znajo tudi tukaj pomagat: http://www.scamwarners.com/forum/viewfo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

suzle ::

Good Guy je izjavil:

haha rofl... tale tema je zajebancija...


Ne, nobena zajebancija. Vse je res.
Kredita nisem vzela,sem si pa precej sposodila. Nekaj sem že vrnila, a še zdaleč ne vsega.Dobro,ko bi šlo samo za moj denar,bi ne bil tak problem. Bi pač začela ponovno iz nule. Najbolj me jezi pač to, da sem v dolgovih zaradi tega.

Vikking ::

Good Guy je izjavil:

haha rofl... tale tema je zajebancija...


Tale suzle pošteno zaj... narod tle gor.

Come on:
- iz 65k € na 1.8mio € ne drži vode, vsaj v kratkem času ne.
- Prijazna beseda, fotografiranje in biblija pa tudi ne
- Zakaj bi ti denar že kazali, če si ti njim prinesla denar?

Ales ::

Več možnosti je: 1) nateguješ nas, 2) si nedolžna žrtev con artistov, 3) želela si postati con artist, pa si prepozno ugotovila, da si postala njihova žrtev.

Kakorkoli, če bi jaz iz kakršnegakoli razloga bil oškodovan za tako vsoto, ne bi pisaril po forumih pač pa bi se pogovarjal s svojim odvetnikom in kakim kriminalistom.

Kaj čakaš?

Hm. Jaz bi se šel stavit, da je varianta 1) kar ta prava.

suzle ::

Ales je izjavil:

Več možnosti je: 1) nateguješ nas, 2) si nedolžna žrtev con artistov, 3) želela si postati con artist, pa si prepozno ugotovila, da si postala njihova žrtev.

Kakorkoli, če bi jaz iz kakršnegakoli razloga bil oškodovan za tako vsoto, ne bi pisaril po forumih pač pa bi se pogovarjal s svojim odvetnikom in kakim kriminalistom.

Kaj čakaš?

Hm. Jaz bi se šel stavit, da je varianta 1) kar ta prava.


Ta prava varianta bo varianta 2. Saj vem,da se sliši neverjetno,a je vse res. Celotna zgodba, kako je do tega prišlo je zelo dolga, malo preveč za forum. Na forum sem prišla po nasvet kam se bi lahko obrnila in kaj mi je storit. Sicer sem pa na ta forum prišla čisto slučajno. Na google sem vtipkala ime tega "diplomata" iz Londona in mi je vrglo ven to rubriko- Spletna prevara, kjer je ta Cousby tudi že omenjen. Zato sem pravzaprav pisala sem. Nisem pa prišla po graje in očitke, saj sem sama sebi zdaj največji kritik.
Sicer pa pravijo, vsaka šola nekaj stane.
Na napakah se učimo. :'(

ravsek ::

OK, vem da je to v tem trenutku verjetno vprasanje, ki si ga najmanj zelis slisati, ampak kaj za vraga gre cloveku po glavi, ko mu nekdo preko interneta, z imenom Captain Cock, obljublja več kot 2500% donos in temu verjames :|:| Mislim, kako lahko ob cem takem sploh za trenutek pomislis, da ne gre za nateg? Halo? Donos na drzavne obveznice je kaksnih 3-4%, na delnice recimo da lahko dobis kaksnih 15% letno, kaksna zelo uspesna tehnoloska podjetja recimo da delajo donose 30% letno, ma Warren Buffett osebno bi se ti ob takem donosu klanjal, for God's sake...

sumoborac ::

Če koga zanimajo podatki od tegale drustva - http://associationffx.org/index.php?opt...

Basic information

Address: Dunajska cesta 136, 1000 Ljubljana, Slovenia

Registracion number: 4020022

Tax identification: 51902419

Business account: 10100-0048101519

IBAN: SI-56-1010-0004-8101-519

SWIFT: BAKOSI2X Banka Koper d.d., Pristaniška 14, 6502 Koper

E-mail: info@associationffx.org
Prid sm al pa tm ostan...

poweroff ::

Si bila na policiji ali ne?
sudo poweroff

St235 ::

Suzle, mogoče ne bi bilo neumno, če imaš voljo in celotno zgodbo napišeš. Vem, da tebi to kaj dosti ne bo koristilo, ampak imam občutek, da na tem forumu mrgoli pametnjakovičev ki slepo delijo nasvete.

Hec je v tem, da jih te prevare odlično uspevajo in tudi sam po pravici povedane ne razumem kako ljudje temu nasedejo. Ampak golo dejstvo, koliko je teh prevar in o kakšnih zneskih se pogovarjamo, govori o tem, da se da z takšnimi prevarami dobro živet.

Kokretni nasveti pa so žal samo v tem, da podaš prijavo na policijo. Glede na znesek bodo zagotovo zadevo obravnavali. Možnost, da človeka dejansko ujamejo pa je pri teh primerih žal minimalna.

Drugače je na to temo Dateline posnel dve oddaji to Catch ID thief, ki so dostopne preko youtube
http://www.youtube.com/results?search_q...

V začetku se ukvarja rpedvsem z karajo kreditnih, potem pa tudi z nigerijskimi prevarami, mulami, ki prepošiljajo robo in podobno.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Objava osebnih podatkov nateguna

Oddelek: Loža
415114 (2834) St235
»

Telemach priznava kaznivo dejanje a ne ukrepa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12820358 (13360) St235
»

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319820 (15146) mat xxl
»

nateg na bolhi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420806 (15699) St235
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822251 (17132) ratkob65

Več podobnih tem