» »

Odpoved/Odpovedni rok

Odpoved/Odpovedni rok

gtotheg ::

Zdravo, delam v tujini za slovensko firmo. Pa me zanima ce je odpoved veljavna ce je poslana preko e-poste? Osebno negre ker delam v tujini trenutno. Zanima me tudi glede odpovednega roka, ce me lahko delodajalec napoti delat odpovedni rok v tujino?

AndrejS ::

Prvo se telefonsko pogovori z njim o odpovedi. Če pa je "butl" pa pač pošlješ priporočeno pismo

fikus_ ::

E-mail velja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

gtotheg ::

fikus_ je izjavil:

E-mail velja.

Pise to v kaksnem zakonu? Ali kaj taksnega da lahko potrdim to pred njim? Hvala

kixs ::

Velja iz prve roke ;) Za kaj vec pa naj drugi napisejo.

Groot ::

Odgovor je: velja, ampak...

Na žalost pride ta ampak. Odpoved poslana po elektronski pošti, je načeloma popolnoma enako učinkujoča kot pisna odpoved. Vendar pa problem, kot vedno, tiči v dokazovanju vročitve, v primeru da se nasprotna stranka spreneveda glede tega. Zato je zlato pravilo še vedno: pisna odpoved v dveh kopijah, pri čemer ti delodajalec na eno kopijo potrdi prejem, skupaj z datumom (temu se izogneš s pošiljanjem po pošti, s povratnico).

Če pravilno razumem, bi odpovedl dal rad ti sam. V tem primeru dvomim, da se bo delodajalec šel kakršnekoli igrice glede "spregleda" emaila. Vendar pa nikoli ne veš. Bistveno več problemov je v obratnih primerih, torej ko delodajalec daje odpoved delavcu.

ligmabols ::

Odpoved pogodbe po elektronski pošti ni veljavna. ZDR-1 v 88. členu jasno našteva načine vročitve odpovedi. Za delavca prideta v poštev predvsem (A) osebna vročitev v prostorih delodajalca (v tem primeru je smiselno, da en izvod s potrdilom o prejemu, ki ga podpiše direktor, obdržiš ti), in (B) vročitev s priporočeno pošiljko s povratnico (v tem primeru je smiselno, da se pošilja s t.i. ZPP kuverto, saj se pošiljka po 15 dneh po neuspešni vročitvi vrže naslovniku v nabiralnik in se šteje za vročeno, medtem ko se pošiljka s povratnico vrne pošiljatelju).

AndrejS ::

Glede dela v odpovednem roku, pa ne vidim razloga, zakaj te ne bi smel poslat v tujino delat.

fikus_ ::

Po elektronski pošti je edina težava, kako se prepričat oz. dokazat, da je oseba prijela/prebrala odpoved.
Lahko "daš" avtomatsko potrditev prijema, ki jo mora prijemnik potrdit.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

AndrejS ::

V takih primerih se prvo telefonsko probaj pogovoriti z delodajalcem , morda bosta rešila bolje.

Zimonem ::

Pošlješ email. Pa vidiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinitev pogodbe o zaposlitvi

Oddelek: Loža
242713 (1489) Mato989
»

Redna odpoved del. razm. s strani delavca

Oddelek: Loža
163494 (2552) sslavc
»

Odpoved - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
2211508 (9755) mojca
»

Izredna odpoved iz strani delavca

Oddelek: Loža
416734 (3658) jocko
»

Takojšna opustitev službe, lahko naredim to ?

Oddelek: Loža
4813036 (9776) Mufasa

Več podobnih tem