» »

Izbira CMS

Izbira CMS

Jackass ::

Živjo!

Potrebujem CMS za spletni portal. Želim naslednje funkcionalnosti:
- Možnost dodajanja lastnih modulov
- Relativno enostavno (za programerja) ustvarjanje in dodajanje lastnih modulov
- uporabniške strani, uporabniške skupine, torej login/registracija
- obstajajo 3-je pomembni dodatka (add-ina, extension-a):
- Instantno AJAX iskanje (predlogi med vpisovajnem v iskalno okence)
- Napredni koledar
- Galerija slik

Večkrat sem že delal z WordPressom, kjer je dodajanje dodatkov res preprosto. Vendar pa mislim, da ni uporaben v primeru uporabniških skupin.

Razmišljal sem o Joomli, kaj pravite?
Kaj pa Drupal?
Kateri portal je najpogosteje uporabljen in obstaja zanj največ dodatkov ter podpore na netu?
jAcKaSS

Gandalfar ::

wordpress cisto lepo podpira access groupe

Jackass ::

To ja, vendar ko se logiraš te vedno preusmeri na nadzorno ploščo. Jaz bi pa želel, le da je določen sklop strani dovoljen le eni uporabniški skupini. Torej ko želiš dostopati na zaprt oddelek se moraš logirati.

Drugače pa bi rad opcijo kot je npr pri Wordpresovih dodatkih, da dodaš "galerijo" oz. bolj prav bi bilo reči "sklop slik" na posamezno stran ali novico z npr. nekim [slika....] tagom.
jAcKaSS

Gandalfar ::

noben od teh http://pennybutler.com/wordpress/plugin... ter se kupa drugih ne ustreza?

Jackass ::

Zanimivo. Na to niti pomislil nisem. Sem vzel kot privzeto, da mora imeti to portal že v osnovi podprto. ...saj vem, neumno. :|

Torej meniš, da bi bil WP ustrezen za navedeno?
jAcKaSS

Gandalfar ::

seveda

HardFu ::

TYPO3 FTW! :)
http://codeable.io

Gandalfar ::

samo skoda, da ni tako enostavek kot wordpress

Lion29 ::

wordpress je po mojem najboljsa izbira
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jackass ::

Wordpress strani imam že nekaj postavljenih, tako da lahko precej hitro preverim delovanje raznih dodatkov kot so membership, koledar, ajax predlogi pri iskanju...

Aja pozabil sem še omeniti, da imam izkušnje tudi z DotNetNuke portalom, vendar se mi zdi odločno preobsežen, predvsem pa prepočasen tako s strani razvijalca kot tudi administratorja. Poleg tega mi je PHP ljubši od C#. Je pa res odlično razširljiv.

Kolikor berem po forumu se zdi, da nihče ni preveč navdušen nad Joomlo oz. je vsaj ne priporoča. Čemu?
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Lion29 ::

ker je wordpres lepši, elegantnejši, boljši... ni bloated...bi pa predlagla joomlo na drugem mestu oz. na prcem, če nebi bilo wordpressa :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

lexios ::

Z uporabniške izkušnje je Wordpress definitvno bolj simpl in morda tudi bolj enostaven kot joomla za modifikacije (webpodpora), če poznaš le osnove html, css, php... Za bolj advance/profi uporabnike pa je wordpress mogoče že preveč simpl in premalo kompleksen. Predvsem odvisno od potreb, i guess!

HardFu ::

Gandalfar je izjavil:

samo skoda, da ni tako enostavek kot wordpress

Drzi, ima pa vso zeljeno funkcionalnost out of the box.
http://codeable.io

Jackass ::

Sem malo pregledal te brezplačne member dodatke...


Sedaj preizkušam 3. opcijo, vendar nisem optimističen...
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Jackass ::

Tole neki ne dela pravilno. Sem želel zbrisati ali popraviti svoj post... =/
jAcKaSS

Jackass ::

Sem malo pregledal te brezplačne member dodatke... od 3eh preizkušenih sta 2 brezplačna delovala, 3. plačljiva opcija pa ne.

Torej ali je vse skupaj zelo osnovno, ali ni podpore uporabniškim skupinam, če pa že, pa je zadeva plačljiva.

Ni omejitve dostopa do datotek...

Večina rešitev pa pravzaprav ni namenjena celovitemu membership managementu, temveč le dodaja neko možnost (sliko, plačilo, dodatna polja pri registraciji...).
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Jackass ::

Mislim, da sem našel nekaj, kar bi lahko zadovoljilo moje želje glede Membershipa. To je Member Access.

Omogoča uporabniške skupine.
Omejitev dostopa do strani.
Omejitev dostopa do celotne podrejene strukture.
Skrije strani če ni pravic za ogled že v navigaciji. Tu je napaka le, da skrije tudi ime strani na 1. nivoju, do katere dostop je zaščiten z geslom. Manjka opcija, da skrije le podrejene strani.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

harvey ::

Se pribdružujem temi z vprašanjem, če ima kdo v rokavu preizkušen in enostaven CMS za spletno mesto tam do 15 strani (moduli novice/dogodki, lokalno iskanje, galerija - kaj več se ne potrebuje) in le te v večih jezikih (SLO, ENG, IT, NEM). Po možnosti, če je še lokaliziran bi bil pa sploh terna. Hvala.

Gandalfar ::

@Jackass: naredi conditional: if access: pokazi stran else: pokazi reklamo, tudi v navigaciji.

@k4harvey: wordpress z http://wpml.org/

Jackass ::

@Gandalfar: Moram preverit, kako to izvede plugin. Če obstaja kakšna funkcija s katero bi bilo moč preveriti ali je uporabnik prijavljen in ali je član določene skupine, pa bom to implementiral kar v kodi.
jAcKaSS

Gandalfar ::

Jackass ::

@Gandalfar: Na tem mestu pa ne bom našel navedenih funkcij za zmožnosti, ki jih dodajajo plugini. =)

Sem povprašal na forumu in za User Member Access ne obstaja seznam funkcij. Tako da je potreben pregled classov...

To je ubistvu ena izmed stvari, ki se je bojim pri uporabi pluginov, da na koncu pride do tega, da imaš nameščenih 20 pluginov, kjer je kaj kmalu 10 takih ki skrbijo za skladno delovanje para nekih drugih dveh pluginov, plugini, ki nekemu drugemu pluginu dodaja še 2 opciji...

V primeru, da portal že sam po sebi podpira membership, potem ponavadi že izdelovalci pluginov (npr. galerije) poskrbijo za to, da zadosti zahtevam/možnostim membershipa.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Gandalfar ::

Moj cinicen odgovor po letih izkusenj dela s CMS-ji je: 'you hope'. Zal :)

Tody ::

jackass pretiravaš :D Seveda več storitev ko hočeš, večja je kompleksnost. Ampak v tvojem primeru :

Vzameš Role Scoper in tam lahko določi katera vloga ima do česa dostop na ravni branja, pisanja urejanja in uploadanja datotek, moreš si pa vzet čas da preklikaš vso zadevo ker je huge!!

User Login Wiget za login iz prve strani

Members List za avtomatično prikazovanje liste članov in njihovih podatkov

Register Plus za custom registracijski obrazec.

Če hočeš narediti zadevo plačljivo pač dodaš še en paypal plug in in zadeva špila :)

Jackass ::

Morda kakšno priporočilo za autocomplete search plugin?

Potrebujem iskanje po naslovih in vsebini.

Zaželjeno, vendar neobvezno:
- skripto, ki uporablja kakšno bolj kompleksno iskanje kot le z uporabo LIKE %searh_query%?
- iskanje po dodatnih poljih oz. tagih za poste

Preiskusil sem jih že nekaj, vendar je večina bolj polom. Še najbolje se zdi Kau-Boy's AutoCompleter, vendar je nekoliko počasen.
jAcKaSS

Gandalfar ::

pa si ugotovil zakaj je pocasen? Morda ti samo kaksen index na bazi manjka.

Jackass ::

Glede na to, da je trenutno na testni verziji nekje 5 strani z besedilom in 5 bolj kot ne praznih strani je to nekoliko zaskrbljujoče. Tu ne vem če bi dodatni indeksi kaj pomagali.

Je pa res, da je pri WP problem, ker so vse verzije shranjene v isti tabeli. Ko bo stran končana, bo imela približno 50 podstrani, kar bo po enem letu pomenilo vsaj 500 vnosov v bazi. To bi se moral dodatno poglobit v samo kodo in izvesti nekaj meritev koliko traja sama poizvedba in se nato postopati naprej.

Malo razmišljam tudi o Google Custom Search-u... vendar le, če ga je možno vključiti v portal tako, da oblikovno ne bi stvar izstopala.
jAcKaSS

Gandalfar ::

poglej si plugine za to. Ziher je kaksen lep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izdelati spletno stran za shranjevanje datotek na Wordpress-u?

Oddelek: Izdelava spletišč
91354 (952) flyby
»

Kateri CMS uporabljate ??

Oddelek: Izdelava spletišč
317583 (6820) lexios
»

spletna stran(portal) samo za izbrane uporabnike

Oddelek: Izdelava spletišč
131465 (1140) dinozaver7
»

kateri cms izbrati

Oddelek: Izdelava spletišč
203554 (3095) FitnessBoy
»

WordPress kot spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
494316 (897) alessio2

Več podobnih tem