» »

Igranje borze z dobickom

Igranje borze z dobickom

Odin ::

Tema "Igranje rulete z dobičkom!" mi je dala idejo za nekaj koristnejsega, nekaj kar je nekoliko manj prepusceno golemu nakljucju.

Pravila:

1 Tekmovalci zacnejo z namisljenimi $10,000.
2 Tekmovanje se zacne 1/1/2011.
3 Tekmovanje se konca 1/6/2011.
4 Vsak tekmovalec mora najkasneje 2min po tem ko kupi/proda delnice na NYSE to postat v temo (posti se ne smejo spreminjat). S tem se prepreci goljufanje.
5 Vsak tekmovalec mora naredit najmanj 200 tranzakcij. S tem se odvisnost od srece zmanjsa.
6 Vsaka tranzakicija (kupiti/prodati) stane $10.
7 Sodeluje lahko vsak z modelom ali brez.
8 Zmagovalec je seveda oseba z najvecjim dobickom.

- Vsa zgornja pravila se lahko spremenijo najkasneje do in vkljucno z 31/10/2010 po vecinskem konsezu kandidatov ob casu predloga.
- Dodatna pravila se lahko dodajo do in vkljucno z 31/10/2010 po vecinskem konsezu kandidatov ob casu predloga.

Kaj pravite?

Trenutni kandidati:
Odin

Isotropic ::

študentska borza

chrush ::

Predlagam, da se uporabi demo verzija programa tradeport, ki jo lahko uporabljaš 20 dni brezplačno in se v njej trguje na vseh večjih svetovnih borzah, ter lahko trguješ tudi z valutami ali cfdji. Tako tekmovanje je v lanskem letu organiziralo podjetje Poteza. Pa ne da reklamiram karkoli, ampak sam to koristim tako demo ko realno verzijo in sem zato priporočal.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

amigo_no1 ::

Demo account dela drugače kot real one. Vsaj pri Forex trgovanju je tako.Tako pravijo ljudje, ki so preizkusili oba.
Ne vem zakaj bi bilo tukaj drugače.

chrush ::

Jaz uporabljam oba, s tem da pri demo accountu imaš pri analizah 15 minutno zakasnitev razen forex je real time.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Valentin ::

Odin je izjavil:


6 Vsaka tranzakicija (kupiti/prodati) stane $10.



Tranzakicija ?

Je to transakcija ali kak nov izraz?

Hardstyle ::

Ja, te moti? Pritoži se na sončno upravo. Doben izmed uporabnikov, ki so povedali nekaj konkretnega se ni obesil na to napako, ti pa moraš zakomplicirat.

Tisti, ki uporabljate demo in plačljivo verzijo, zakaj uporabljate obe?

chrush ::

V bistvu ni plačljive verzije. Za pravo verzijo je pogoj, da položiš na njihov račun najmanj 2000EUR, ki pa ostane tvojih, se razume. In s tem denarjem potem trguješ brez posrednikov, ki ti 'solijo' pamet, kaj je prav in kaj ne. 90% trgujem s forexom, 9% s CFD-ji in 1% ostalo. Vse trgujem na kratki rok, max. 3dni
Demo verzijo pa uporabljam za študije in potem te študije tudi preverim, vendar s tem ne izgubim/zaslužim denarja.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

c3p0 ::

> Demo account dela drugače kot real one. Vsaj pri Forex trgovanju je tako.Tako pravijo ljudje, ki so preizkusili oba.
> Ne vem zakaj bi bilo tukaj drugače.

Predvsem psihološko je povsem drugače. Kdor misli da je to zanemarljivo, še ni tradeal v živo.

Drugače pa na demo ponavadi ni slippage oz. kakšnih delayev ali requoteov.

zlobcek ::

chrush kolk pa imaš donosa od oka, če ni skrivnost?

Se to splača glede na vložen čas?

chrush ::

Tisti ki misli, da bo danes položil 2000EUR gor, jutri pa bo že frajer in imel 4000EUR se močno moti. Tako kot je sago napisal, je predvsem tukaj ogromna razlika v psihologiji in tukaj je tudi veliko matematike. Zato je zelo pomembno, da najprej na demo verziji preizkušate vse variante, da berete tudi kakšne knjige oz. spletne članke na to temo. Tudi Poteza vsake toliko organizira brezplačne webinarje in seminarje na temo trgovanja, kjer se lahko potem pogovarjate tudi z ljudmi, ki se preživljajo samo od tega. Jaz bi vam lahko o svojih izkušnjah napisal cel roman, ampak tukaj lahko rečem, da sem se sam učil samo iz svojih napak, pa to ne na demo verziji. Ampak lahko rečem, da so bile to dobre in drage izkušnje.
Začel sem s 3000EUR in v 14 dneh sem pridelal 500EUR neobdavčenega, vendar potem mi je to vstoplo v glavo in sem mislil, da sedaj pa zadevo obvladam in zakaj bi delal poglobljene analize, če pa mi tako lepo gre. No, kaj hitro je ta kupček začel kopneti in ob koncu meseca sem imel ogromne težave, ker si nisem nastavljal limitov in nisem si znal dobro preračunati koliko se lahko izpostavljam. Naj povem, da sem začel s trgovanjem v času ko se je začela v svetu pojavljati ta naša znana kriza. In potem nam je naša predraga vlada obdavčila dobičke s 40%, razen FOREXa. Do takrat sem izključno trgoval s CFDji. Sedaj je bilo potrebno narediti preskok na Forex. Moja velika napaka takrat je bila tudi, da sem hotel delati na silo. Nujno sem želel vsak dan doseči nek donos in zato sem si tudi postavil tak cilj. Napaka. Na koncu sem prišel do verjeli ali ne 230EUR. To je v roku pol leta. Na srečo sva trgovala oba s prijateljem in oba sva delala iste napake. Potem sva se ustavila in se dobila s profesionalnim traderjem. Jaz sem začasno ustavil trgovanje s pravim denarjem in začel spet na demo verziji, ter se vsakodnevno posvetoval z obema, da smo iskali priložnosti. Obiskal sem tudi vse brezplačne webinarje, ki so jih takrat organizirali pri Potezi in tako se je začela nova zgodba. Od takrat naprej se je precej spremenilo, saj sem si znal nastaviti limite in izpostavljenost. Bral sem tudi različne študije ostalih profesionalcev na spletu in jih primerjal s svojimi. Predvsem odlična napoved padca EURa napram USD-ju mi je konec lanskega leta prinesla toliko dobička, da sem prišel na vsoto 3500EUR poleti 2010. Takrat sem začasno ustavil trgovanje s pravim denarjem, tudi demo verzijo sem dal nekaj časa na stran. Zdaj pa sem ponovno v igri in lahko rečem da z bogatimi izkušnjami, kaj ne smem delati. Medtem sem se udeležil tudi tekmovanja v mesecu decembru lani, kjer sem v mesecu dni naredil 110% donos. Ampak nisem bil med prvimi petimi. Nič zato vseeno lep donos. Vsak, ki bi trgovanje probal, mu svetujem, da ko se odloči za pravi denar, naj bo to res denar, ki ga ne bo potreboval, da v primeru izgube, ne bo za to preveč oškodovan. Tisti, ki vam obljubljajo ne vem kakšne donose, pa kako je to enostavno, vam 100% lažejo.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

chrush ::

sorry zlobcek, nisem ti odgovoril,
na kratek rok se ne splača, vendar z vajo in če se znaš držati določenih pravil, se da s tem zelo lepo služiti.
moj zaslužek = štartal v začetku leta 2007 s 3000EUR, danes imam na računu nekaj čez 4500EUR neto.
Trgujem z majhnim tveganjem.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Okapi ::

Zdaj pa še povej, koliko ur si okvirno porabil za trgovanje v treh letih, da si pridelal teh 1500 evrov.

O.

chrush ::

V začetku odkrito povedano tudi več kot 8 ur dnevno (nočno). Danes pa, ko uporabljam avtomatske stop loss naročila po eno uro na dan, plus kdaj pa kdaj se nas več vlagateljev usede, da malo podamo svoja mnenja. To kar se tradeporta tiče, v ta čas pa ni všteto branje drugih blogov in raziskav.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Okapi ::

Skratka, karkoli drugega bi delal, bi zaslužil več.>:D

O.

neki4 ::

chrush je izjavil:

Medtem sem se udeležil tudi tekmovanja v mesecu decembru lani, kjer sem v mesecu dni naredil 110% donos. Ampak nisem bil med prvimi petimi. Nič zato vseeno lep donos. V


Predvsem srečen donos da v enem mesecu toliko zaslužiš,vendar v tem primeru to ni trgovanje ampak igra na srečo.

Okapi je izjavil:

Skratka, karkoli drugega bi delal, bi zaslužil več.>:D

O.


Si kdaj računal koliko časa si na forumih. Za začetek je treba več časa, potem ne rabiš več veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

chrush ::

Okapi, se strinjam. Ampak nekdo, ki je recimo avtomehanik rabi tudi na začetku več časa, da se nauči, potem pa z manj truda doseže enak efekt. Enako pa je pri tradeanju.

neki4, na forumih nisem samo zaradi tradanja, tako da nisem računal, koliko časa sem mogoče samo zaradi tradeanja.
Recimo, zanima me predvsem pričakovanja valute EUR/USD, ker veliko dopustujem v državah, kjer se plačujejo storitve v Dolarjih. Pomeni da, če je treba plačati za hotel 1000USD je to lahko 800EUR ali pa 500EUR in samo na taki banalni fori dobim dopust ceneje. Enako recimo gledajo firme, ki poslujejo s tujimi državami s tujimi valutami, morajo biti na to zelo pazljivi.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Vikking ::

chrush je izjavil:


Recimo, zanima me predvsem pričakovanja valute EUR/USD, ker veliko dopustujem v državah, kjer se plačujejo storitve v Dolarjih. Pomeni da, če je treba plačati za hotel 1000USD je to lahko 800EUR ali pa 500EUR in samo na taki banalni fori dobim dopust ceneje. Enako recimo gledajo firme, ki poslujejo s tujimi državami s tujimi valutami, morajo biti na to zelo pazljivi.


Čudna izjava sicer, da bi dopust načrtoval glede na gibanje denarja. Verjamem da razmišljaš, da boš v prihodnjem letu odšel nekam če bo ugodna valuta, kaj več pa ne. Boš pa precej več prišparal na drug način, kot pa na valuto.
Mislim če se že ukvarjaš resno s tem, potem bi pričakoval da poznaš povprečja gibanje tečajev in razlika je v zadnjih petih letih minimalna. v povprečju 20-30€ razlike med leti. Mislim da če pogosto letuješ v tujini, kjer je valuta USD neverjamem da zaradi 20€ (na 1000USD), se boš v dveh dneh odločil da šibaš v tujino, medtem ko lahko 100€ in več v trenutku prišparaš, če se odločiš z nizkocenovnim letom.

Je pa razmišljanje v skladu s tistimi ljudmi ki so trgovali s FOREXOM, se opekli ali pa preprosto prenehali, ker zadeve nekako najbolje ne funkcionirajo.

Imaš pa prav o tistih ljudjeh ki obljubljajo neverjetne donose, potem pa se naplahtani ljudje jočejo ko jih okoli prinesejo.

neki4 ::

chrush je izjavil:

O

neki4, na forumih nisem samo zaradi tradanja, tako da nisem računal, koliko časa sem mogoče samo zaradi tradeanja.


Sej pravim, da nima veze koliko časa za eno stvar porabiš, če se nekaj učiš. Verjetno se za hobije, ki jih imaš nikoli ne sprašuješ, koliko bi vmes lahko zaslužil, če bi delal kaj drugega. Celo super da se na začetku igraš z majhnim zneskom. je pa seveda priporočljivo, da se ne ukvarjaš preveč z nekimi informacijami in si kompliciraš trejdanje z 8 urnim delovnikom, ker je to enostavno preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

chrush ::

vikking, včasih je pametno za poletni dopust plačati v februarju ali januarju, včasih pa je pametno tak dopust plačati 14 dni pred odhodom. In to samo na račun valutnih nihanj. Meni je na tak način uspelo privarčevati 400EUR v treh letih. Če je to malo, potem se opravičujem, da sem kaj takega sploh omenil.

Da pa forex in podobne zadeve ne funkcionirajo, to lahko rečeš samo, če se na to ne spoznaš. Oprosti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

amigo_no1 ::

1500 plusa na 3 Leta (36 mes) = 77,76 Eur /mesec
Če zraven prišteješ še tvoj porabljen čas, elektriko pomoje ni ravno da bi vriskal od sreče.. Koliko časa ti vzame dnevno sedaj ?

1500/ 3000 = 0,50 na 3 leta

16,6 % yielda letno.. Nekaj je.

c3p0 ::

Ni sploh problem, če se je v tem času zadevo naučil in zdaj to znanje aplicira na večje vsote. Mnogi v tem času že 3x bankrotirajo, nato pa itak odnehajo. Da je sploh profit, je že uspeh.

chrush ::

Točno tako sago. Mnogi obupajo. Če bi sam zapravil vseh tri tisoč evrov, bi tudi obupal, ker sem si zastavil cilj, da več denarja ne bom nalagal zraven. Danes mi je dovolj od pol ure do ene ure na dan, da lahko mesečno ustvarim med 300 in 400EUR, kar pa ni malo, glede na to da delam res nizko tvegane pozicije.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Okapi ::

No, boš čez eno leto povedal, ali res ustvariš 300-400 na mesec. Ker doslej si jih v povprečju manj kot 50 na mesec.

O.

neki4 ::

Z nekaj kosi boš težko karkoli naredil. 10% na mesec? To ne bo dolgo trajalo. Edina možnost da manj tvegaš oziroma trguješ z vsaj 10x več denarja, da boš lahko vsaj po vrednosti na mesec več služil, ker pri procentih se hitro vse konča. Čisto kmečka logika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

korenje3 ::

jaz sem začel pred 3 dnevi na demo accountu z 10k usd. 1. dan 10%. drugi dan pa ostalo... upam da je realno isto, ker praktično gibanje dolarja/evra instinktno zelo dobro predvidim.

 forex

forex

c3p0 ::

Zdaj pa naloži pravi denar in ponovi...

chrush ::

če bi bilo tako enostavno, bi bili vsi milijonarji. s pravim denarjem pa se zadeva zaplete. sam trenutno že nekaj dni čakam na izrazitejši trend pri AUDJPY
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

neki4 ::

korenje3 je izjavil:

ker praktično gibanje dolarja/evra instinktno zelo dobro predvidim.



Tale izjava je prava cvetka.

bluefish ::

Zakaj hudimana nisi že milijonar? Skromnost najbrž, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

korenje3 ::

neki4 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

ker praktično gibanje dolarja/evra instinktno zelo dobro predvidim.



Tale izjava je prava cvetka.


če je pa res. dolar se giblje vedno po istem vzorcu. v 1 mesecu bi sigurno naredil 200% profita.

bluefish je izjavil:

Zakaj hudimana nisi že milijonar? Skromnost najbrž, kajne?


nisem imel pojma o forexu. zaenkrat durgi upravljajo z mojim denarjem, ki mi da 1% na mesec. pa vidim da dajo vsakmu malo drugače. verjetno poberejo 9% zase, 1% dajo pa men.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Roadkill ::

>> če je pa res. dolar se giblje vedno po istem vzorcu. v 1 mesecu bi sigurno naredil 200% profita.

Uf, močne besede.
Taki ponavadi najhitreje ostanejo brez denarja. :D
Ü

tsh2 ::

a je tako, da kdor zna predvideti gibanje dolarja proti evru lahko s tem obogati? kupiš dolar z evri ko je poceni, prodaš ga ko je drag v evre?

Aston_11 ::

Če se na borzi igraš, se boš igral, dobiček bo imel pa drugi.

korenje3 ::

hmm še včeri sm naredu -8000EUR na demotu :p
trenutno -4000EUR. čakam da se dvigne :p

imagodei ::

Kaj, minus 8000 al plus 8000?
- Hoc est qui sumus -

neki4 ::

korenje je predvidel gibanje para in slavnostno izgubil ves denar. Je pa smešno, da nekajd ni nekdo trguje na demotu in misli, da je dober.

korenje3 ::

ah ne.. zadnji trade sem dal dal brez resmisleka in brez zgornjega limita... pa se ni zaključil ko se bil v službi. realno bi še tukaj lahko zaslužil ene 30%, glede na to da je bil leverage 1:500.

kopachke ::

Še trgujete tisti ki trgujete? Napredek, stagnacija ali obup?

chrush ::

Zdaj če z poletje priznam, da nisem odpiral niti ene pozicije, bom pa definitivno začel v roku enega meseca. Če koga zanima, bodo potekali ob koncu septembra brezplačni spletni seminarji. To ni reklama, da nebo pomote in tudi ni nobenih obvez. Sam sem vsakič prisoten pri teh seminarjih in začetnikom dajo približno sliko, kako to sploh poteka.

    Osnove CFD trgovanja 75min 27. september ob 17:00


    Osnove valutnega (Forex) trgovanja 75min 28. september ob 17:00


    Trgovanje preko TradePort platforme 90min 3. oktober ob 17:00


    S tehnično analizo do boljših trgovalnih odločitev 90min 4. oktober ob 17:30


    Temelji uspešnega trgovanja 90min 5. oktober ob 17:30
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

korenje3 ::

chrush, z tujim denarjem je najlažje služit ne? ko je dobiček, si ga deliš z investitorjem, ko popušiš ves denar, rečeš adijo investitorju...

chrush ::

Ne vem kaj hočeš s tem povedati? Jaz nikoli nisem trgoval s tujim denarjem. Nisem zaposlen v nobeni bp hiši, tako da ne vem kaj hočeš s tem povedati.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

kopachke ::

Že nekaj časa čakam na njihove webinarje. Vsako znanje z veseljem sprejemam. V sodelovanju s Študentsko borzo (neprofitna org, da ne bo dissanja) so organizirali tekmovanje, kjer je zmagovalec dobil 1 mesec plačane prakse pri njih. Seveda nisem upal na zmago, ampak sem hotel le spoznati se s platformo in trejdanjem na splošno. Od takrat me je finančni svet začel zelo zanimati. Očitno na zahodu velika večina gospodinjstev investira v različne finančne instrumente. Vsaj če jih primerjam s Slovenijo in ostalo "vzhodno Evropo".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396454 (26219) chrush
»

valutno poslovanje (forex) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821261 (14671) c3p0
»

Zaslužki preko interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10050424 (17922) next3steps
»

Forex, TradeRobot in podobne zadeve za služenje preko neta - ali je tole nateg?

Oddelek: Loža
2812420 (9767) btree

Več podobnih tem