» »

valutno poslovanje (forex) ?

valutno poslovanje (forex) ?

«
1
2

stripy005 ::

Sem čisti začetnik oz zaenkrat še nezačetnik in bi rad probal kaj zaslužit preko neta, čeprav vem, da me čaka dolga trnova pot :) Prosil bi od tistih, ki že imate izkušnje za kakšen nasvet.

Zanimajo me izkušnje, če kdo ve, kako je poslovati z valutami na forexu, če so kakšne mesečne članarine ali podobno oz če se splača sploh prijavit v forex (je zanesljiv) ali je kakšna druga (tuja ali naša) stran oz borza boljša? Zanima me tudi kakšna je razlika med: forex, plus500 in fortrade, in morda še kakšna, ker se mi zdi da vse skupaj spada pod forex, a je to eno in isto al kaj, ker ne vem kje naj se prijavim da bi lahko probal trgovat z valutami, na demo verziji seveda za začetek.
Hvala za nasvete. Rok

DeeJay ::

Rajš se vrž v svet Cryptovalut. To je prihodnost.
Https://Bitcointalk.org

crystal ::

ce te zanima me kontaktiraj na dcrystalj@gmail.com . Trgujemo na forexu in delamo lep profit, ki ga lahko dnevno spremljas (vsaj 1000pipov na mesec). Uci nas profesionalni trader in signale in analize si med sabo cisto vse delimo. Lahko se skupaj z nami z majhno clanarino ucis, da bo ta trnjeva pot krajsa in zabavnejsa.
kriptovalute sem ze sam precej sprobal in odsvetujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crystal ()

#000000 ::

Zavisi, če bi rad vložil svoj težko prislužen keš, potem ti svetujem ODJEBI od vsega tega in podobnega.

Če bi rad samo zaslužil pa se da, samo moraš medtem prepričat (zajebat na koncu) vse svoje znance in žlahto ter prijatelje.

SAMO STRAN to je rešitev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

krneki0001 ::

Pri forexu rabiš vse svoje sorodnike in znance? Od kdaj?

Nakažeš si na račun 100€, potem pa na borzi probaš ujet taprav trenutek, da menjaš evre v dolarje in obratno in z "medvalutnim mutenjem" kaj zaslužiš. Kje tukaj rabiš sorodnike in znance?

#000000 ::

kOLEGA je zgubil 20k eur na ta sistem

crystal ::

veliko ljudi zgubi ker slepo vrjamejo, zaupajo na prvo zogo. sam sem tako izgubil na zacetku vlozenih 150eur.

krneki0001 ::

#000000 je izjavil:

kOLEGA je zgubil 20k eur na ta sistem


Ker je zaupal "posredniku" in mu dal denar na lepe oči, da je ta denar zapravil. Tisti denar sploh forex borze videl ni.

V Sloveniji je bilo kr nekaj takih, ki so verjeli "posredniku" in mu plačali od 20 do 50k evrov, da jim bo v enem letu naredil 2x toliko. Poznam kr nekaj takih primerov. Celo v familji imamo takega bedaka, ki je izgubil 50k na ta način. Ker ta "posrednik" je en dan samo izginil, pa ga ni več bilo.

111111111111 ::

Če imaš odveč denarja, ga vrži po cesti, da ga bo kdo pobral in bolj pametno zapravil.

Go-ahead ::

Losses can exceed your deposits ?

bluefish ::

Če se ti naokrog valja omembe vredna količina denarja, ki ga sicer ne bi pogrešal, go for it. V nasprotnem primeru pa raje najdi kaj drugega.

stripy005 ::

Če prav razumem, tisti ki so dali posredniku denar je nakako razkika, kot bi jaz delal, ko bi izključno preko forexsa, naprimer. Potem so si sami krivi. Raje sam zajebam, kot pa da bi dal denar nekomu in bi on zajebal :)

A so mesečni stroški tudi, članarine?

Adrijan0 ::

Pazi kje boš odpiral račun. Veliko brokerjev je nategunov. Tisti, ki pa zaupajo denar drugim so si sami krivi. Vsi bi radi na hitro zaslužili kot vedno.

konspirator ::

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Praktični vsi ti fx brokerji za male vlagatelje so "market makerji", igraš se v njihovem peskovniku. Če si predober, te čakajo težave.

Najboljše je potem odpret forex futures račun pri kaki ugledni hiši, trguješ na CME. Ampak tam se ne trguje z mikro loti in tudi ni guaranteed fillov ipd. Pod 20k€ je brezveze. Vem, vložil bi kakih 100€ za začetek. Pozabi :)

crystal ::

komot lah zacnes s 50eur. kdor pravi da rabis vec je nateg. ce imas dost profitabilno strategijo sploh ni problema. in ce ves sploh kako zadeva deluje.

bluefish ::

In koliko časa bo potreboval, da bo s 50 € kaj dejansko dosegel? Neupoštevaje morebitne izgube seveda.

crystal ::

glej, prvo leto pricakovat dobicek je neumnost, zato je smiselno dat sam 100eur ker jih bos sigurno popushil. ko enkrat vidis da si spremenu 100eur v 1k eur bi pa bilo smiselno vec vloziti da hitrej kaj dobis ane? ampak vecji zneski zahtevajo vecjo custveno stabilnost. Za info. moj mentor je v zadnjih 3 mesecih povecal osnovni polok (3k eur) za 1000%. Ampak to je profi z 8 let izkusenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crystal ()

D3m0r4l1z3d ::

A je na Apokryphonu?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

crystal ::

as ti na skoljki?

c3p0 ::

crystal je izjavil:

komot lah zacnes s 50eur. kdor pravi da rabis vec je nateg. ce imas dost profitabilno strategijo sploh ni problema. in ce ves sploh kako zadeva deluje.


Za malo namočit noge je, boljše kot demo. Demo le za čiste osnove, da se naučiš kaj je pip, SL itd.

Aja, ti si tisti, ki dela 1000 pipov na mesec s pomočjo mentorja. Se klanjam. Kateri je tvoj broker, ki trpi take izgube?

D3m0r4l1z3d ::

Čungalunga, da ti ne bo še kdo verjel, mala članarina, a?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Rok Woot ::

bluefish je izjavil:

Če se ti naokrog valja omembe vredna količina denarja, ki ga sicer ne bi pogrešal, go for it. V nasprotnem primeru pa raje najdi kaj drugega.


Pa kaj ti to resno? Bill Gates nikoli nebi gemblal na forexu. In je minus EV za navadnega zemljana. V izjemnih situacijah je sicer lahko +EV, takrat ko je za nihanje veliko možnosti, pa nima nobeden dovolj denarja, da to pokrije (npr brexit). So pa take situacije redke. Za kratkotrajna nihanja si pa že v osnovi predaleč od borze in ideja, da boš ti sam doma pametnejši od recimo The Goldman Sachs Group je za lase privlečena.

Crystal, če ste tolk hudi v forexu, vam posodim denar (ne investiram) z 8-10% obrestmi. Če nisi za mi razloži zakaj ne.

chrush ::

Sam trgujem na GKFX brokerju. Zaenkrat nobenih težav. Še nobenega sorodnika nisem potunkal, kot tukaj eni klobasajo. Trgujem večinoma EUR/USD in Zlato. Razlika med nakupno in prodajno je 18 točk pri EUR/USD in 5 točk pri zlatu. Članarine ni nobene, ne vem pa koliko je minimalni polog, jaz sem začel s 1.500€. Prej sem trgoval že drugje. Zaenkrat nobenih težav tako s polaganjem denarja na račun (SKRILL) kot izvzemanjem iz računa. Če dovolj hitro sprožim izvzem denarja iz računa, ponavadi dobim na trr še isti dan. Možnost tudi demo računa, seveda brezplačno. Tudi samo trgovanje nima nobene naročnine. Možnost imaš trgovanja preko browserja, preko aplikacije na računalniku in trgovanja preko telefona. Možnost imaš tudi kopirati pozicije drugih trgovalcev. Sam sicer delam vse na MT4. Brezplačno tudi dobivaš novice, ki te zanimajo in njihove pozicije, ki pa so nekako 50/50, jaz jih uporabljam zato, da vidim, kar mogoče sam ne vidim. Povečini se navezujejo na Podpora/Odpora, Fibonacci, MACD, MA in Momentum. V glavnem s samim brokerjem nimam nikakršnih težav in izpolnjujejo vse moje zahteve.

Še to. Če misliš trgovati in to tako, da bi samo malo poizkusil, je podobno, kot če greš v kazino na avtomate. Če pa si pripravljen veliko časa vložiti v učenje in si pripravljen na to, da lahko tudi vse izgubiš, potem se tega loti. Imaš pa kar nekaj strani, kjer se lahko začneš učiti od osnov, do naprednejših tehnik. Sam sodelujem tudi na nekaj portalih, kjer si s traderji izmenjujemo mnenja in tako lahko vidiš tudi, kaj drugi mislijo in vidijo in se nato odločam za pozicijo.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

#000000 ::

Predvsem treba bit pripravljen na SLEDEČE

in si pripravljen na to, da lahko tudi vse izgubiš

crystal ::

sago raje ne pisi ce kvasis neumnosti. ce si tok naiven da si sel direkt na market makerja je pa tvoj problem.

premafx ::

Za trgovanje na Forexu bi priporočil Oando ali FXPro, razni plus500 in fortrade so majhni in nestabilni brokerji, ki se želijo prebiti na trg. Kar se pa tiče investiranja denarja nekemu trejderju, pa pozabi. Dober trejder ne rabi tujega denarja.

crystal ::

oanda in fxpro sem tudi sam slisal da so ok. oanda je ql ker imas python knjiznice za njihov api narjene ce hoces kaj sam pocarat.

Rok Woot ::

premafx je izjavil:

Za trgovanje na Forexu bi priporočil Oando ali FXPro, razni plus500 in fortrade so majhni in nestabilni brokerji, ki se želijo prebiti na trg. Kar se pa tiče investiranja denarja nekemu trejderju, pa pozabi. Dober trejder ne rabi tujega denarja.


Zakaj dober trader nebi rabil tujega denarja. Prosim obrazloži. Glede na to, da imaš malo morje investicijskih bank, me res zanima tole.

Če investiraš 10k, je bolje kot inverstirati 10 miljonov, ki si si jih sposodil z 8% obrestmi, računaš pa na donos med 20-40% na primer?

Adrijan0 ::

Zakaj bi rabil denar od drugih? Če je dovolj dober ima svoj kapital. ;((

OrkAA ::

Torej ima ves denar na svetu? Če je odgovor ne, potem ne razumem zakaj ne bi hotel vzet dodatnega denarja in si še povečat donos.

Adrijan0 ::

Vprašaj Warren Buffetta, če vzame malo drobiža. :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

OrkAA ::

Point je v tem, da vsi majhni nateguni "garantirajo" donos, če jim dovoliš, da tvoj denar investirajo namesto tebe, nihče pa ne bi vzel kredita z vnaprej določeno obrestno mero.

Očitno ta donos le ni tako "garantiran" ane?

Adrijan0 ::

OrkAA, se popolnoma strinjam s tabo. Nikomur ni za dati denarja. Najbolje je, da se naučiš sam investirati. Izgubiti so ti ga sposobne tudi banke in ostale "profi" finančne institucije (ne vem kako bi se izrazil). Saj to smo že veliko krat videli ane?

Zato je bolje, da se naučiš sam. Pa naj bo to katera koli oblika investicije (ne govorim samo za omenjeno v tej temi). O tem tudi sprašuje stripy005. Kdor se nategne si je pa sam kriv.

Rok Woot ::

OrkAA je izjavil:

Point je v tem, da vsi majhni nateguni "garantirajo" donos, če jim dovoliš, da tvoj denar investirajo namesto tebe, nihče pa ne bi vzel kredita z vnaprej določeno obrestno mero.

Očitno ta donos le ni tako "garantiran" ane?


Hvala bogu se vsake toliko najde kdo z zdravo kmečko logiko.

crystal ::

na vseh straneh ki imajo karkoli z FX pise na veliko da je rizicno! zakaj sploh kdo pomisli potem da je garnatirano? mors bit mal budala da preberes kontra pomenu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crystal ()

#000000 ::

Zakaj to piše, če je jasno da je opasno ?

Rok Woot ::

crystal je izjavil:

na vseh straneh ki imajo karkoli z FX pise na veliko da je rizicno! zakaj sploh kdo pomisli potem da je garnatirano? mors bit mal budala da preberes kontra pomenu


Glej če imajo tvoje odločitve +EV(v kar dvomim) boš z zadostnim številom njih dobil garantiran plus, torej boš premagal "varianco". Torej nebi smelo biti rizično. Iz tvojih komentarjev je sicer očitno, da ne veš kaj dosti o statistiki, ki je osnova na tem področju, pa še zdaleč ne dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

#000000 ::

Se pravi če jest vložim mojih 1000 € ni rizika če pa gre trader na banko in vzame 30k kredita in GEMBLA, potem pa JE rizično :)

#000000 ::

Okay @crystal bom ti dal mir z vsem bulšitom. Razen tem, je čas krize folk nima za jest dobesedno nekateri oz dosti njih, stradajo, zakaj hudiča bi nekdo razgljabljal kako fajn se da zaslužit z nečim kjer ne delaš praktično NIČ, le denar je treba vložit in KAO biti informiran ???


Pa to isto stvar bi lahko delala NLB ajde ne z miljardami ampak recimo 10 mio euričev pri tolk zgube se jim nebi poznalo, so strokovnjaki precej večji kot VSI forex traderji skup, čeprav še vedno zajebejo ITAK. AMPAK če bi to dejansko nosilo KEŠ, OSEBA KOT JEST IN TI do tega NEBI IMELA PRISTOPA.

Logika je ta da bi celo Severna Koreja lahko služila več keša kot si ga zamislit moreš, pač vsakemu bi kr pobral nekaj keša in se igrali, če gre skoz mamodenar, če ne bo pač tolk več folka umrlo od lakote to leto, sej je itak samo statistika ane.


FOREX NE PIJE VODE

Adrijan0 ::

#000000 je izjavil:

Okay @crystal bom ti dal mir z vsem bulšitom. Razen tem, je čas krize folk nima za jest dobesedno nekateri oz dosti njih, stradajo, zakaj hudiča bi nekdo razgljabljal kako fajn se da zaslužit z nečim kjer ne delaš praktično NIČ, le denar je treba vložit in KAO biti informiran ???


Pa to isto stvar bi lahko delala NLB ajde ne z miljardami ampak recimo 10 mio euričev pri tolk zgube se jim nebi poznalo, so strokovnjaki precej večji kot VSI forex traderji skup, čeprav še vedno zajebejo ITAK. AMPAK če bi to dejansko nosilo KEŠ, OSEBA KOT JEST IN TI do tega NEBI IMELA PRISTOPA.

Logika je ta da bi celo Severna Koreja lahko služila več keša kot si ga zamislit moreš, pač vsakemu bi kr pobral nekaj keša in se igrali, če gre skoz mamodenar, če ne bo pač tolk več folka umrlo od lakote to leto, sej je itak samo statistika ane.

FOREX NE PIJE VODE


Od tvoje genialnosti si verjetno že miljarder. Pa a veš, da je forex velik trg na katerem se dnevno obrne čez 5000 miljard $. Banke to počnejo vsak dan. A si že šel iz Slovenije? Recimo, če si bil kdaj na Hrvaškem si plačeval v naturalijah? 8-O

Vedno spremljam te teme na slotechu, ko kdo sprašuje kam investirati denar in dobi samo genialne odgovore. :O Verjetno je že marsi kdo dal kam denar in se pustil nategniti, kako bo zaslužil. Tipično genijalsko, na hitro, fajn zaslužiti. Če bi blo tako enostavno potem bi lahko to vsak delal.

#000000 ::

Defekt, ne govorim je forex slab ali dober, govorim le o tem ZAKAJ bi nekdo RAD oplemenitil TUJ denar, ko ima na voljo svojega samo na banko stopi. Govorim o tem, da folk dejansko izkorišča recimo ajde forex za nek svoj scam. Da pa obstajajo tečajne razlike in se z njimi da zaslužit pa ve tudi stara mama, a za to ne potrebuješ niti forex-a le dovolj gotovine in malo potovanja in občasno tudi malo švercanja.

c3p0 ::

crystal je izjavil:

sago raje ne pisi ce kvasis neumnosti. ce si tok naiven da si sel direkt na market makerja je pa tvoj problem.


Glavca, naštej mi par fx brokerjev, ki niso market makerji.

Dokler ti centkaš s svojimi 50€, ne bo nikjer problemov, to je res.

crystal je izjavil:

na vseh straneh ki imajo karkoli z FX pise na veliko da je rizicno! zakaj sploh kdo pomisli potem da je garnatirano? mors bit mal budala da preberes kontra pomenu


Malo prej prej pa si napisal, da delate vsaj 1000 pipov na mesec. Vseeno iščete nove člane za malo članarino. Kaj tu ne gre skupaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

c3p0 ::

> Pa a veš, da je forex velik trg na katerem se dnevno obrne čez 5000 miljard $. Banke to počnejo vsak dan.

Banke večinoma ne špekulirajo, ampak uporabljajo fx za zavarovanje pred valutnim tveganjem.

#000000 ::

c3p0 je izjavil:

>

Banke večinoma ne špekulirajo, ampak uporabljajo fx za zavarovanje pred valutnim tveganjem.


Kako to misliš ? Da če se jim ne izide, izgubo poktije FX oz tisti ki tam spušijo ?

crystal ::

c3p0 je izjavil:

crystal je izjavil:

sago raje ne pisi ce kvasis neumnosti. ce si tok naiven da si sel direkt na market makerja je pa tvoj problem.


Glavca, naštej mi par fx brokerjev, ki niso market makerji.

Dokler ti centkaš s svojimi 50€, ne bo nikjer problemov, to je res.

crystal je izjavil:

na vseh straneh ki imajo karkoli z FX pise na veliko da je rizicno! zakaj sploh kdo pomisli potem da je garnatirano? mors bit mal budala da preberes kontra pomenu


Malo prej prej pa si napisal, da delate vsaj 1000 pipov na mesec. Vseeno iščete nove člane za malo članarino. Kaj tu ne gre skupaj?


Clanarina je simobolicna da pridejo samo resni ki jim je kaj do tega. To te malo prisili da se bolj potrudis. Ce nisi pripravljen dat za 2 kosili v ta namen pokazes da nimas interesa. Meni je skoda zgubljat cas z ljudmi ki se nocejo potruditi da bi skupaj nekaj dosegli.

Adrijan0 ::

Sago, verjetno si v življenju že veliko denarja izgubil. Prav je, da to deliš z ostalimi, da se ne bodo opekli podobno kot si se sam.

Rok Woot ::

Če imaš dobro strategijo in delaš plus EV odločitve, limitiraš verjetnost zgube na nič. In točno vem kako forex deluje. Koliko miljonov že imaš, ko je skoz tolk prilk za 150 pipov, ter zakaj ne jemlješ kreditov?

Adrijan0 ::

Rok Woot, a to mene pošiljaš po kredite al koga? :O Jaz ga res ne potrebujem :)) Če ga pa ti, pa pojdi do banke. Bom vesel, če ti ga odobrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

crystal ::

Rok Woot je izjavil:

Če imaš dobro strategijo in delaš plus EV odločitve, limitiraš verjetnost zgube na nič. In točno vem kako forex deluje. Koliko miljonov že imaš, ko je skoz tolk prilk za 150 pipov, ter zakaj ne jemlješ kreditov?

0 miljonov nimam. A jih imas ti ki tolk tocno ves :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396457 (26222) chrush
»

Zaslužki preko interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10050427 (17925) next3steps
»

Forex, TradeRobot in podobne zadeve za služenje preko neta - ali je tole nateg?

Oddelek: Loža
2812420 (9767) btree
»

Igranje borze z dobickom

Oddelek: Loža
428094 (6206) kopachke

Več podobnih tem