» »

Nakup računalnika

Nakup računalnika

compost ::

Pozdravljeni,

sem v procesu nakupa računalnika. Ker se v široki ponudbi hardware-ra ne znajdem najbolje vas prosim za nasvet. Računalnik bi uporabljal za obdelavo fotografij (photoshop), morda tudi filmov. Zanj sem pripravljen odšteti cca 1000 evrov.

Za nasvete glede izbire strojne opreme se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Lp

Squeazer ::

Uh za jurčka dobiš že konkretno mašino malo. Bom poiskal malo pa ti napišem. Kakšne posebne želje?

compost ::

V bistvu bi rad, da bi mi nemoteno laufali photoshop, dreamweaver, ilustrator in podobni. Pa da bila mašinca uporabna tudi čez kakšno leto :-D.

Hvala za res hiter odziv!

LP

Squeazer ::

Ok, skupaj sem dal eno kr konkretno konfiguracijo za 980EUR brez ohišja. Ohišja pa so tam okoli 30-50EUR. Tukaj imaš vsa, ki bi bila primerna za tvoj PC, izberi si enega, ki ti je všeč, saj ga boš dolgo imel :)

http://www.mimovrste.com/katalog/index....

Mašina pa ti bo držala krepko čez eno leto :) Grafična kartica edino ni najboljša, ampak si tudi rekel, da rabiš PC vglavnem za PS in DW, ki pa niso grafično zahtevni

Squeazer ::

https://docs.google.com/fileview?id=0B2...

Tukaj je še ponudba za vse komponente (razen ohišja). Presenečen sem, da je 2000mhz ram za 140EUR, kar je zelo dobra cena. Disk je sicer malo dražji, ampak podpira hitrost 6 GB/s medtem ko večina drugih podpira 3 GB/s. Matična plošča pa nudi podporo za 6 GB/s, zato sem tega dal not. Za napajalnik še moram edino izračunat, če bo 600W dovolj, ampak mislim da bo. Procesor pa je bog in batina 3ghz i7, kar ni kr tak (4 fizična -> 8 virtualnih jeder, kar skupaj nanese na 24Ghz, kar je ogromno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Squeazer ()

compost ::

Squeazer - res najlepša hvala za pomoč!!! Dam za pivo :-D.

Squeazer ::

Heh, ni za kaj :) Napajalnik sem prevero in bi ti mogo zdržat. Če še kaj rabiš pa napiši.

TOP ::

2ooomhz rame zakaj hudiča jih pa rabiš.In 24ghz kje si dobu tole cifro,kaj si množil 3*8 menda ja ne.Ker če bi tvoja trditev držala potem ne bi rablo 8 jedrnih.

Squeazer ::

Ej če dobiš 2000mhz rame jih kupi, šibali bodo fajn, bootanje (skupaj z 6gb/s diskom) bo izjemno hitro. Glede procesorja pa ja no ok ni glih 24 ghz, pač intelov hyper threading ima i7.... Kar je za multitasking dobro. In če pogledaš v task manager boš videl 8 jeder, ne štiri...

TOP ::

Ja videl jih boš,sam samo kazalo jih bo in nič drugega.Tisto so navidezna jedra,ki se poznajo samo v rendanju in video obdelavi drugače ne.Daj pokaži celo konfiguracjo.

Squeazer ::

In kot je rekel, bo PC lahko potreboval tudi za video obdelavo. Pa ni res da se poznajo samo v rendiranju in video obdelavi... nasploh so dobri za multitasking. Konfiguracijo pa imaš 6 postov zgoraj.

TOP ::

Ne govori kje se pozna in kje ne sem ga mel in vem.

Squeazer ::

Ne zgleda tak... jaz ga imam in vem. Sicer pa sem končal z debato.

compost ::

Squeazer: meni si zelo pomagal in bi se ti rad še enkrat zahvalil za pomoč.


Lp

Squeazer ::

ni za kaj compost. In hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599716 (8522) Nummy
»

Računalnik do 600€

Oddelek: Kaj kupiti
466319 (5020) klinker
»

Računalnik za foto/video obdelavo za ~600€

Oddelek: Kaj kupiti
353724 (3035) Han
»

Photoshop racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
445735 (5165) MK99
»

Nakup novega računalnika (okoli 800-900 eur)

Oddelek: Kaj kupiti
191392 (1179) Blindeye

Več podobnih tem