» »

Nakup novega računalnika (okoli 800-900 eur)

Nakup novega računalnika (okoli 800-900 eur)

Tmzl ::

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup novega računalnika za domačo uporabo.
Nisem najbolj domač na tem področju, zato vas prosim za nasvete pri izbiri optimalne konfiguracije (vse komponente, diski, ohišje...)računalnika.

Fokus je na video obdelavi, delu s photoshopom, avdio (amaterski kratki filmi, videospoti ipd.)... Igre me tudi zanimajo -> fino, da ne štekajo (bolj v RPG, MMO svetu...).
Cena naj se giblje okoli 800 eur (+- 100eur).
Z navijanjem se nikoli nisem ukvarjal, tudi nimam namena (me pa ne moti, mogoče kdaj prav pride).

Do sedaj sem uspel prebrati in pregledati nekaj stvari. Ob tem se mi poraja nekaj vprašanj:
- Pravijo naj ima veliko rama (16GB?)
- Kako točno funkcionira koncept SSD diska in normalnega diska (kombinacija teh dveh, za kaj se kateri uporablja oz. kako pride uporaba tega do izraza? Na SSD programi s katerimi se dela, podatki s katerimi se dela pa na trdem disku?)
- USB 3.0 -> imam še dva zunanja diska, veliko podatkov (+miš, tipkovnica, tiskalnik) -> so ohišja z vsaj 5 USB priključki? (Smiselno razmišljat o kakšem USB hubu? Kakšni predlogi? (izven budgeta))
- Kako točno je z nakupi preko neta? (Kateri ponudniki so v redu v Sloveniji; možen osebeni prevzem? (Ljubljana))
- Sam se ne čutim ravno sposobnega fizično sestaviti računalnik -> to lahko storijo pri ponudniku?
- Je smiselno nabavit BR zapisovalec/enoto? (Imam BR predvajalnik za televizijo, vendar vrjetno ne bi veliko stvari pekel zanj; DVD zapisovalec bi verjetno zadostoval)



Lp

6151 ::

1. 8gb bo dovolj
2. SSD se uporablja za programe ki jih pogosto uporabljaš+os, HDD pa za podatke. Vse se hitreje zažene, programi se naložijo takoj( recimo ko v os prides ne rabis cakat da se naloži). Ker so SSDji že kar poceni ga moraš kupiti :)
3. USB 3 bo uporaben samo za diske in usb ključke (če seveda imajo USB3), zadaj na plošči je ponavadi več kot 6 USB izhodov, na ohišjo pa še dodatna 2-4, izjemoma več
4,5. Dinokomp je večinoma najcenejši, se mi zdi da tudi sestavijo. Seveda pa je bolje kot nakupovanje prek "kataloga"
6. Cene so kar velike in je bolje da za ta denar raje priključiš računalnik na tv

Kupi pa nekaj takega

i5 2500
h67 plato z USB3 in sata 6gb/s
gtx 560ti
120GB SSD+ HDD ?GB (odvisno koliko potrebuješ)
neko ohišje po izbiri
650W napajalnik
8Gb rama

Lp
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

Janac ::

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
206.40 €
MSI Z68A-G43 (G3)
102.00 €
Patriot G2 Series 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V
84.00 €
Corsair Force Series 3 F120 - 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
153.60 €
Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB
94.80 €
PowerColor Radeon HD 6870 1GB
160.80 €
Cougar A560 - 560W - 80+ Bronze
64.80 €
SilverStone Precision PS04 Black
49.20 €


Skupaj: 915.60 €

Tmzl ::

Hvala za predloge,

nekaj razlik je med njima, zato me zanima:
- Razlika med matičnima Z68(B3) in H67(B3)?
- Razlika med predlaganim PowerColor Radeon HD 6870 1GB in npr ASUS GeForce GTX 550 Ti 1GB DirectCu TOP ? (in razlika med med TOP in ne top izvedbo pri geforcu (ASUS GeForce GTX 550 Ti 1GB DirectCu )
- 6151 si predlagal 650W, THEjanac13 "zgolj" 560W - to zadošča?
- kar se tiče optične enote, kaj takega SATA Samsung SH-S222 ali SATA Sony NEC AD-7280S bo v redu?

Vidim, da je dinokomp največkrat omenjen.

Razmišljam tudi o zamenjavi monitorja - bežno sem ujel omenanje nekih matrik, da veliko povejo, kakšna bo kvaliteta monitorja - bi me pa zanimal okoli 22'-24'

Janac ::

- maticna s cipovjem z68 je vsekakor dobra izbira saj izkorisca vgrajeno grafiko in z njo lahko lepo navijas,
- graficni sta primerljivi in z nobeno nebos zgresil- poglej si se 560GTX,
- kvaliteten 560w je povsem zadosti za mojo zgornjo konfiguracijo,
- opticno enoto vseeno katero vzames- glej da je cenejsa,

dinokomp je okay trgovina, DA.

Janac ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php... napajalnik vzemi tega, za rezervo

klinker ::

Sam priporocam vsaj nekaj takega...je pa solidno overbudget, ampak se splaca stegnit. Grafo vsekakor Nvidio ker tvoje programje lepo izkorisca Cudo, 550Ti bo pa cisto dovolj za RPG in MMO.

 dinokomp.si

dinokomp.si

kmetek ::

300k za proc je bedarija, potem lahko že gre na i7-3820 recimo ki je 285€ cca....

djordjevic ::

Sam nekaj po malem razmišljam o refreshu, pa bi vzel nekaj takega (ohišje, hdd, pekač, wi-fi kartico in card-reader bi obdržal):

http://www.dinokomp.si/shopping_cart.ph...

Bi bilo kul? Ali priporočate kaj drugega? Trenutno imam Asus M2N-E, X2 5600+, 6GB RAM, HD3850.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Nwanko ::

Nič ne kaže not,morš naret printscreen al pa napiši... :P

klinker ::

kmetek je izjavil:

300k za proc je bedarija, potem lahko že gre na i7-3820 recimo ki je 285€ cca....


Plata za i7-3820 je 200€ in vec, razen ce kupis kako "poceni" z samo 4imi sloti za ram, kar pa je nesmisel ce gres na LGA2011, ker performance je tam tam. LGA2011 se kupi za workstation, ne pa za home use.

djordjevic ::

Aha, evo:

No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

djordjevic: amd loverboy ;)

djordjevic ::

Čuj, meni se p/p za moje delo ne zdi slab. Sej komot sprejmem argumentirano kritiko, zakaj bi bil intel boljši. Takoj. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

klinker ::

Enostavno...ker je od FXa se Ph2 boljsi kaj sele SB.
Poglej si par Cinebench testov v Buldozer temi...Ph2 X6 cisto povozi FX8...v igrah in programih kjer se ne koristi tolko jeder ga se i3 povozi.
FX je trenutno srot, zal.

djordjevic ::

Check. Kaj bi torej bila v mojem primeru najbolj optimalna izbira?
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

cenovno? kak i3 2105 ali i5 2500k v hoh.de za 184 ojro.
tam so isti rami 40€.
namesto OCZja vzemi Samsunga?

klinker ::

 dinokomp.si

dinokomp.si



Sam bi sicer izbral Samsung SSD, ampak z Agilityjem kot berem ni nekih problemov kot z Vertexi tako da bo tudi Agility verjetno vredu.

djordjevic ::

OK. Kul, fantje. Hvala.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Blindeye ::

Vertex 3 so ok. Neke težave so imeli Vertex 2, če se prav spomnim. Z Vertex 3 MaxIOP pa ziher ne zgrešiš (preverjeno hitre zverine), samo so pa 100 € dražji po kosu... :/
Definitivno pa raje Agility 3 kot Vertex 2.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi gaming PC (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17833333 (27703) Siddh
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
453959 (3194) Venum
»

Komponente za Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5413139 (11613) 69charger
»

Računalnik za 3Dmodeliranje +igre (do700€)

Oddelek: Kaj kupiti
232662 (2186) Janac
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
234390 (3876) Freaxx

Več podobnih tem