» »

Core i5 430M vs i7 720QM - je razlika vredna 500€?

Core i5 430M vs i7 720QM - je razlika vredna 500€?

CyberAD ::

Kupujem nov laptop in sem odkril enega prav super kandidata, ACER AS7745G-434G64M, ki ima neverjetno grafično za svojo ceno 5850 pri ceni 960€! Me pa skrbi procesor, ki leži v precej srednjem razredu. Odkril pa sem eno alternativo, HP ENVY 17. Resnično laptop kot se spodobi, vsaj tako mislim. Ampak cena je pa tudi temu primerna, torej 1.6k€, oz. 1450€ trenutno v akciji.
Sicer je denar tu tako za enega kot drugega, ampak se mi poraja čisto resno vprašanje, ali je razlika med tema dvema procesorjema (i5 430M in i7 720QM) ter hitrejšim diskom (5400 rpm proti 7200 rpm) res vredna 500-600€ (oz. več kot 50% cene)? To, da ima HP večjo resolucijo in Bluray ROM me sploh ne gane in zato tema postavkama ne pripisujem neke resne vrednosti. Laptop bo v glavnem poganjal igre, zato me zanima, kako se bi poznala razlika v performansu med tema dvema procesorjema.
Če pozna kdo še kakšni prenosnik z grafično tega kalibra in se mu zdi boljša izbira, sem odprt za predloge :)

klinker ::

Po moje bo Acer zmoglivejsi. HP res da ima i7, ampak je QM serja 1,6Ghz medtem ko je i5 2,26Ghz, igre pa vsi vemo da imajo rade Mhz-e bolj kot st. jeder,ipd.

bedak ::

po mojem s temle ne boš falil

CyberAD ::

Hvala za predlog. Vidim, da je procesor pri tem predlogu res dober, ampak grafika pa šepa tule. Sem pogledal game bench za GT 335M (ki bi naj bil GF ekvivalent FX 1800M) in ga že HD 5730 prehiti, 5850 pa ga čisto povozi. Zaradi driverjev se bojim, da je razlika samo še večja.
Res pa je, da nisem nek poznavalec, ampak kolikor imam izkušnje iz desktopov, je GPU bistveno pomembnejši kot CPU ko se gre za igre. In bi zato rabil nekaj argumentiranega prepričevanja, zakaj raje iti v boljši procesor na račun precej slabše grafične.

amigo_no1 ::

Kaj misliš z prenosnikom početi ?

norfeks ::

amigo_no1 je izjavil:

Kaj misliš z prenosnikom početi ?

je lepo napisal... da bi igral igre :)

Steinkauz ::

klinker
Clock Speed 1.6 GHz
Max Turbo Frequency 2.8 GHz
;)

klinker ::

Steinkauz je izjavil:

klinker
Clock Speed 1.6 GHz
Max Turbo Frequency 2.8 GHz
;)


A bravo, sem pozabu na turbo :P

bedak ::

tak računalnik ima sodelavec in moram rečt da je grafika res odlična, zdej raznih testov nisem gledal, kolikor sm jaz tam gor igral je grafika res super

Pyr0Beast ::

Raje boljšo grafo kakor boljši proc. Pozna se neverjetno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

Sem pred časom bral članek na to temo. Je pisalo nekaj v tem smislu, da če računalnik uporabljaš 8 ur se pozna vsaka sekunda, ki jo hitrejši procesor prinese. Čas je namreč denar. Seveda pa je potrebno pretehtati ali so te sekunde vredne tega.

matonson ::

Jst mam 8540w, i7 620m in quadro 1800m. Za igre ravno ni. Lahko sicer igram vse novejše igre, ampak na low, nekatere na medium. Procesor je izredno hiter, dosti hitrejši od phenoma x4 955, ki sem si ga lastil prej(seveda dokler ne pridejo do izraza 4 jedra od phenoma). Grafična je v igrah nekje na nivoju hd4670(navadne, ne mobility), ampak v aplikacijah kot je maya pa pride bolj do izraza(prej sem imel 9600gt in je ta dosti boljša). Razlike med laptopi so predvsem v kvaliteti izdelave, hlajenju, zaslonu in bateriji. Če ga boš veliko okoli nosil, ne kopuj 4jedernika. Požrešna zadeva. Če že kopuješ 4jedrnika obvezno vzemi vsaj 820qm. 720qm je bogi s tisto svojo frekvenco.

3dmark06 dobim približno 7500točk.
SuperPi=12sec.

Za acerja se pozanimaj za temperature, ker tako dobre komponente za tak denar težko dobiš kar pomeni, da so nekje zelo šparali. Gotovo nočeš, da bo pečka.

Ko gledate turbo frekvence pazite. Takrat se eno jedro izklopi pri i5. Kar pomeni slabši performance.

Tudi i7 720qm ima turbo pri 2.8GHz, ampak to pomeni, da takrat deluje samo eno jedro.
Podatki so sledeči za 720qm:
1.60GHz Base
1.73GHz Quad Core Turbo
2.40GHz Dual Core Turbo
2.80GHz Single Core Turbo

Za igre ne kopuj quadro kartice. Stran vržen denar! Obvezno radeon...
Acerja ne kopuj na slepo, poizkusi ga nekje sprobat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
91407 (1164) NLight
»

Kateri procesor nižjega razreda

Oddelek: Kaj kupiti
142108 (1594) arman
»

Nakup prenosnika do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
263267 (2779) miller31
»

prenosnik z i5-430M ali I7-720QM procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
5882 (619) frnco82
»

prenosnik ASUS N61JQ ali TOSHIBA Qosmio f50-12A???

Oddelek: Kaj kupiti
81089 (1017) Fifty

Več podobnih tem