» »

TOSHIBA satellite L650-11r WLAN driver

TOSHIBA satellite L650-11r WLAN driver

pajkec ::

Zdravo!

Kupil sem tohibo satellite L650-11r in na novo naložil win7 (kolikor sem bral po forumih bi si moral prej ustvariti nek obnovitveni disk...tega nimam)
nikjer na medmrežju ne najdem driverju za točno ta model (ostale driverje sem dobil od podobnih modelov a WLANa nemorem dobiti nikjer(poskusil sem večino driverju ki sem jih našel...nekaterih mi sploh noče inštalirati, tiste ki mi jih pa pa sploh ni efekta))

Zanima me če ima kdo slučajno kakšno idejo kako bi dobil driver (ali pa obnovitveni disk -zastonj)
Bi se dalo kar z recovery toolsi obnoviti določene datoteke in jih skopirati na sedaj nameščen win7?

Hvala :D
Pajkec

butec ::

a si probal
http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais...

če nisi izbrisal particije z obnovitvijo je še vedno na disku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butec ()

pajkec ::

ja nič ne dela :S
inštairam lahko samo:
- Realtek Wireless LAN Driver for Windows 7 (32/64)(v2007.1.1002.2009; 05-12-2010; 18.29M) (po normalni inštalaciji)
- Atheros Wireless LAN Driver for Windows 7 (32/64) (tako da extractam vse v mapo in nato zaženem mapa/win7drv/setup.exe) pri tem mi med inštalacijo javi da naprava ni priklučena in da naj jo priklučim, vendar ko kliknem ok še parkrat javi isti problem nato pa inštalira naprej...po končani inštalaciji še vedno nimam možnosti dodajanja brezžične povezave :/

mogoče veš katere datoteke so obnovitvene? in kako jih zagnati ( našel sem neko datoteko boot.sdi v mapi Recovery vendar nevem če je to to in kaj narediti s tel )

grofsi ::

@pajkec
..ne poznam očno tvojega modela vendar kolk vem toshiba ima ponavadi na ohišju stikalce s katerim fizično vkopiš brezžično povezavo..boo :D

pajkec ::

ne...ima hotkey ( [fn]+F8 ) pa pol šaltaš tam on/off ... tle maš slikce ;D



pa še device manager:




upam da vam kej prav pride ker men je že zmankalo idej kaj bi lahko naredil (če kdo ve kje lahko vidim točno kateri model kartice mam bi blo tut fajn da bi mogoče lahko kar ročno izbal iz seznama....)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

butec ::

1. Make sure the computer is turned off.
2 Press and hold the 0 (zero) key on your keyboard while
powering on the computer.
3 If your system offers a choice of Windows(R) 7 32-bit or 64-bit
operating system, select one at this time. If not, skip to step 4.
4 A warning screen appears, stating that when the recovery is
executed all data will be deleted and rewritten. Click Yes to
continue.
......

navodila na strani 61 ....

pajkec ::

ne dela :/ ... ko držim tipko dol mi začne piskat ko nor....pol pa spustim se pa normaln zažene :S

kje si bral to?? daš link prosim?

errhec ::

Klikni lastnosti, podrobnosti in pod ID-ji strojne opreme bi moral videti nekaj takega:
PCI\VEN_168C&DEV_001C&SUBSYS_3067168C&REV_04

Če to daš v google dobiš kateri proizvajalec in kateri model wifi-ja imaš.
Greš na proizvajalčevo stran in snameš gonilnike.
Preprosto. :)
dd

unit3d ::

Obrneš prenosnik na hrtbno stran in pogledaš "part no", kjer piše PSKxXx in potem odsurfaš na http://eu.computers.toshiba-europe.com/..., izbereš svoj prenosnik in preneseš najnovejše driverje. Simple as that ;)

pajkec ::

@united: part no. psk1je-00f00py4 .....ne razumem ka nej zej s tem???

@errhec ( pci\ven_1969&dev_2060&subsys_ff1e1179&rev_c1 )najdu tole sam mi noče inštalirat driverju ki sm jih googlav (večina jih ni za 32-bitni sistem...če pa so mi pa javi error... a moram prej odstranit driverje ki jih imam zdaj gor??)...(mislim pa da je itak to samo za LAN kar pa mi deluje...)
pri Network controller mam pa ( pci\ven_14e4&dev_4727&subsys_7175144f&rev_01 ) za tega pa ne najdem podatkov (če sploh je to to kar iščem)

daj če lahko mi prosim pobarvaj na onem printscreenu kaj naj kliknem z desno ali pa če imaš teamviewer pa se jaz povežem na internet s prenosnikom preko LANa pa poskusiš ti to uredit? (če ja, mi prosim napiši uro kdaj bi lahko pa bom prišel online :D ... )

unit3d ::

klikni link, ki sem ga postal in najdi svoj laptop ;)

pajkec ::

aha zaj pa kapiram uno foro z PSK1JE xD...
naj bi bilo tole: http://eu.computers.toshiba-europe.com/... vendar ne morem downloadat ker mi javi napako (ne odpre mi strani) bom poskusil še kasneje/jutri ... upam da bo delalo :D

hvala!

pajkec ::

ne dela :/ .... zdaj bom poskusu če bo delalo z win XP ...

unit3d ::

kaj pa, če bi preko windows update poskušaj dobiti ta driver ?

errhec ::

Izgleda da imaš Broadcom BCM4313.
Poizkusi tele :

http://www.laptop-driver.net/broadcom-w...

Drugače pa malo poišči po netu.

Lahko si pa poiščeš EVEREST HOME, ki ti bo točno pokazal katero strojno opremo imaš.

LP
dd

Stupo ::

pajkec je izjavil:

Zdravo!

Kupil sem tohibo satellite L650-11r in na novo naložil win7 (kolikor sem bral po forumih bi si moral prej ustvariti nek obnovitveni disk...tega nimam)
nikjer na medmrežju ne najdem driverju za točno ta model (ostale driverje sem dobil od podobnih modelov a WLANa nemorem dobiti nikjer(poskusil sem večino driverju ki sem jih našel...nekaterih mi sploh noče inštalirati, tiste ki mi jih pa pa sploh ni efekta))

Zanima me če ima kdo slučajno kakšno idejo kako bi dobil driver (ali pa obnovitveni disk -zastonj)
Bi se dalo kar z recovery toolsi obnoviti določene datoteke in jih skopirati na sedaj nameščen win7?

Hvala :D
Pajkec

Si zrihtal?
Drugače imaš vse gonilnike na Toshibini evropski strani www.toshiba-tro.de
Recovery medij lahko narediš, če imaš že prednaložen operacijski sistem. V tem primeru zaženeš ikono Toshiba recovery disc creator na namizju, vstaviš DVD medije in zapečeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3x wlan driver ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
6595 (515) Gutjerez
»

LAN WIFI drivers pomoč problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8692 (644) miha2512
»

Toshiba L505-13N

Oddelek: Pomoč in nasveti
111081 (780) kduh
»

Toshiba wlan drivers problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141577 (1411) lreijsfkn
»

Program za premikanje particij

Oddelek: Programska oprema
6943 (885) FireSnake

Več podobnih tem