» »

Nov način distribucije filmov takoj po premieri v kinematografih

1 2
3
4

Okapi ::

ker bi predvsem posamezniki bli tisti ki so filmofili in zelijo videt najnovejsi holivudski blokbaster ASAP.
Ti gredo pač v kino.

V teh 30 dolarjev za domači ogled je pač vračunano povprečno število gledalcev po domovih, ker tehnologija še ni dovolj napredovala, da bi lahko vedeli, koliko ljudi dejansko gleda film. Če bi bila cena nižja, bi s tem sami sebi najedali obisk v kinu, tega pa nihče pri zdravi pameti ne bo počel.

O.

nekikr ::

Antonija: ah daj no daj. Svojemu otroku boš pač privoščil kakšno stvar, če ga imaš rad. Koliko in kolikokrat je pa odvisno od tega a si finančno zmožen vse to plačati ali ne. Tudi če mu kupiš vse še ne pomeni, da bo otrok odrasel v nesposobneža/lenuha/barabo. In kot sem ti že zgoraj povedal, v poštev pride za družine, kjer je 30EUR bistveno ceneje kot izlet v kino oz. za pare, ki bi morda pogledali film takoj ko izide, pa ne bi radi poslušali ljudi okoli sebe. Če si to lahko privoščijo zakaj hudiča ne bi?

BigWhale ::

antonija je izjavil:

Ker eno je teorijo, drugo pa praksa.

Ine obe praksi vidim pri razlicnih starsih. Pa razliko v njihovem narascaju tud. Se pa strinjam da je menjava denar za mir verjetno ena najlazjih, to pa ja.

Uglavnem izgovor da "moras placat ker froc tuli" ne pride skozi. Izgovor da "to itak ni namenjeno posameznikom, ampak druzinam" tud verjetno ne drzi, ker bi predvsem posamezniki bli tisti ki so filmofili in zelijo videt najnovejsi holivudski blokbaster ASAP. Druzinam se po vecini jebe ce vidijo film kaksen teden/mesec kasneje, razen ce ni to slucajno pri nas status thing...


Sej ne gre za izgovor, 'ker froc tuli'. Men se otroc tud po tleh mecejo pa sobo razmetavajo, k kdaj recem ne. :>

Gre za to, da je marsikdo pripravljen placati nekaj vec denarja, da bo storitev opravljena takoj ali pa da bo produkt takoj dobavljen. One-Day shippment na Amazonu je po tvojem potem cist brez veze. Ja kdo hudica pa ne more pocakat tri dni dalj in placat manj za postnino? Kaki razvajenci.

Jah, eni smo pac razvajeni, jaz ko grem v trgovino kupit televizijo ali pa karkoli drugega me ne zanima 'nimamo na zalogi, pridite cez tri dni vprasat'. Jaz grem in kupit. Takrat in takoj.

Ja, $30 za enkraten ogled filma, ce ga gledas sam v pisarniskem stolu in monitorju je kar drago. Hkrati je pa ze povsem sprejemljiva cena, ce film pogledas v dvoje na televiziji s 120 ekranom in spodobnim ozvocenjem ter s flaso sampanjca, dimljenim lososom in sirom za prigrizek.

Ce pa gre za familiarno zadevo in film pogleda stiri clanska druzina, si pa zmagal ze brez lososa in sira. :)

CoolBits ::

Jah sej 30$ res ni drago... če mi kdo drug kupi 120cm TV, pa tv box za tole predvajat... pa hiter internet plača... pa še kej za elektriko zraven... no pa večerjo naj še prnese.
Tko pa kupim ja :)

Okapi ::

če mi kdo drug kupi 120cm TV, pa tv box za tole predvajat
Ti smola, tega pa ne dobiš zastonj na travniku, ne?>:D Ali si samo ne upaš ukrasti?

O.

CoolBits ::

Kaj pa če grem v kino raje? Ti ne pade na pamet a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

antonija ::

Ti gredo pač v kino.

Ne, ti ne grejo v kino ker jim zvok goltanja kokic in zlampanja coca-cole ni najbolj vsec. Pa tipkanje po telefonih tud ne. Pa zvoki od druzinic ki pridejo tja zabavat svoje otroke tud ne. Ti pac hocejo res kvalitetno predstavo, tega pa v kinotih ni.

Svojemu otroku boš pač privoščil kakšno stvar, če ga imaš rad.

Predvsem ne zato ker ga imas rad. Ta del se nekako smatra za samoumevnega, ker ce svojega otroka nimas rad pol si zrel za evaluacijo. Kupis mu zato ker smatras da bo s tem nekaj pridobil, da bo nekaj novega spoznal, da se bo kaj novega naucil, da bo od tega odnesel nekaj cesar brez tega nebi mogel. Ne zato da imas ti mir in ne zato "ker ga imas rad".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

madmitch ::

antonija je izjavil:

Ti gredo pač v kino.

Ne, ti ne grejo v kino ker jim zvok goltanja kokic in zlampanja coca-cole ni najbolj vsec. Pa tipkanje po telefonih tud ne. Pa zvoki od druzinic ki pridejo tja zabavat svoje otroke tud ne. Ti pac hocejo res kvalitetno predstavo, tega pa v kinotih ni.

Svojemu otroku boš pač privoščil kakšno stvar, če ga imaš rad.

Predvsem ne zato ker ga imas rad. Ta del se nekako smatra za samoumevnega, ker ce svojega otroka nimas rad pol si zrel za evaluacijo. Kupis mu zato ker smatras da bo s tem nekaj pridobil, da bo nekaj novega spoznal, da se bo kaj novega naucil, da bo od tega odnesel nekaj cesar brez tega nebi mogel. Ne zato da imas ti mir in ne zato "ker ga imas rad".


Ti nimaš otrok, aneda? Zaradi otrok upam, da jih nimaš, res.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

antonija ::

Pol zagovarjas tisti del ki ga nisi poboldal?? 8-O
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Ne, razume, da niso vse stvari absolutne in namenjene izobraževanju ;)

antonija ::

Sej nisem napisal de je vse izobrazevanje...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

No, zakaj bi mu moral nekaj kupiti samo za to, da bo nekaj pridobil? Kaj pa če ga hočeš samo malo razvajati in mu pač privoščiš ogled novega filma?

Okapi ::

Misliš pa, da more vse imeti nek koristen namen, če otroku narediš samo veselje, ker pač rad vidiš, da se veseli, je pa že nekaj narobe. Od časa do časa ni malo razvajanja čisto nič narobe, ne otrok, ne kogarkoli, ki ga imaš rad, ali pa tudi samega sebe.

O.

antonija ::

Ce je to edina stvar zaradi katere bo vesel potem vsekakor, go for it. Ampak nekako dvomim da je najvecja zelja otrok videt film 1 dan po kino premieri...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

CoolBits ::

- Sine... ati ti bo najnovejši film kupu zdej... je drag pa glej, da se ne premakneš od tv-ja.
- ampaka atiii... js bi raje risankooo
:))

TRIROG ::

CoolBits je izjavil:

- Sine... ati ti bo najnovejši film kupu zdej... je drag pa glej, da se ne premakneš od tv-ja.
- ampaka atiii... js bi raje risankooo
:))



ROFL !

Okapi ::

Ampak nekako dvomim da je najvecja zelja otrok videt film 1 dan po kino premieri...
Seveda ni, največja želja otrok je, da film vidijo na premieri. Ampak to boš izvedel, ko boš imel otroke. ;)

O.

madmitch ::

antonija je izjavil:

Pol zagovarjas tisti del ki ga nisi poboldal?? 8-O

Se ti norca delaš, hočeš iz mene butlna delat al kaj tretjega?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

antonija ::

madmitch je izjavil:

antonija je izjavil:

Pol zagovarjas tisti del ki ga nisi poboldal?? 8-O

Se ti norca delaš, hočeš iz mene butlna delat al kaj tretjega?

Ne vem ce morm jaz kaj delat... sam lepo sem te vprasal.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gregor P ::

ker bi predvsem posamezniki bli tisti ki so filmofili in zelijo videt najnovejsi holivudski blokbaster ASAP.
Ti gredo pač v kino.
... in ostali komentarji o prihodnosti kina

Sem se malo pogovarjal z nekim ekonomistom na to temo in mi je dejal, da verjetno kino ne bo "izumrlo" tudi zaradi tega ne ker gredo ljudje med drugim tja, da najamejo prostor za ogled filma in skupno druženje; torej npr. mladi nimajo svojih stanovanj, prostorov, kjer bi se lahko skupaj z vrstniki (sami) zbrali pred dragim HD TV-jem itd. ... nekako podobno naj bi mladina hodila na koncerte, v lokale (čeprav je pijača, alkohol cenejši v trgovini), ker se cit. "pač nima kam dat".

Čisto tako v razmislek.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

antonija ::

Ampak lokali so zastonj (za vstop), pa po dveh urah te noben ne nazene ven. Sej vem da tud v avlah od kinotov visijo, sam ce nimajo dnarja se od njih ne da nic zasluzit.

Ko pa dobijo dnar je pa vecja verjetnost da ima kdo od njih svoje/najeto stanovanje in bigscreen tv in spet ne hodijo v kino.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tarzan ::

Gregor P. se v veliki meri strinjam, po drugi strani pa vseeno upam, da mladi povsod dobijo možnost najema ali celo brezplačne pridobitve prostora mladinskega/kulturnega centra na ravni občine. Ponekod je to že zdaj urejeno, drugod bi se moralo mladini tovrstno druženje šele omogočiti.

Dopolnil naknadno: Seveda ne mislim, da bi se tovrstne centre uporabljalo le za ogled filmov, to naj kar počno kar v kinodvoranah, dejstvo pa je, da mnogi otroci in mladina nimajo več prostorov, kjer bi se lahko v domačem okolju kulturno udejstvovali. Predvsem to velja za predele, kjer je že knjižnica luksuz. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

KaRkY ::

Glede kina in druženja lahko iz lastnih izkušenj rečem, da je dejansko tak da hodimo v kino zaradi tistih 2 ur druženja v dvorani pa potem še na kaki pijači.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

3p ::

Bolj kot berem te vedno iste in ponavljajoče debate, ko se nekdo prodaja neko digitalno dobrino za nek denar, in se oglasi kup ljudi, ki jim je vse predrago in tega že ne bodo kupili ampak "se bodo uprli zlobnemu sistemu ki hoče od njih zaslužiti denar" in zadevo spiratizirali, se mi zdi, da so se ljudje enostavno razvadili z zastonjskimi mediji (na internetu je pa pa ja vse zastonj) in možnostjo lahke kraje, pri kateri te nihče ne vidi in obstaja zelo mala možnost, da te bojo zasačili (sicer pa tako vsi to počnejo).

Evo analogija. A je zdaj čisto ok, če vsi v temni ulici posilijo slepo žensko? Videla jih ne bo, nihče vas ne bo ulovil, s tem, pa tudi nič manj ne bo imela (kako priročno, kot pri piratizirani robi).

Lastnik avtorskih pravic seveda hoče s filmi zaslužiti, če pa so biznis. Pa ne tako zelo dober, kot si marikdo misli, ko bere o zaslužkih Avatarja. Na en tak film je pač kar nekaj polomov, ki zaslužijo manj kot so stali.

S to ceno za domače predvajanje pa je tako, kot so že vsi ugotovili. Nočejo si hoditi v zelje s kinom, pa pavšalno so ocenili, da film pogledajo recimo v povprečju trije. Cena pa je kar visoka, se mi pa zdi logično, da bo s časom padala. Saj že imamo podoben primer pri igrah. Ko pride nova igra, recimo, na Steam, stane 50€. Kar precej. Kako leto po izidu pa jo v aciji gotovo že uloviš pod 10€, in po moje bo podobno s filmi. No, saj že je. Tudi novi DVDji so dragi, kak paket starih filmov pa dobiš za drobiž. Po mojem pride v poštev še kaka sponzorirana varianta, kjer bodo pač vmes parkrat reklame, pa bo cena nižja - ali pa bo zadeva celo "brezplačna" (boste že plačali, ko boste kupili always ultra).

Skratka, upam, da se zadeva čim prej prime, da mi ne bo treba recimo vlačiti zadnjega Dextra s torrenta (čakati mi pa res ni dve leti da pride na POP), ampak bom lepo dal evro ali dva za ogled, pa bo.

BigWhale ::

Jest dam tud pet evrov na teden za epizodo. To je drobiz. Ce gres enkat 'na kavo' v lokal, das vec denarja.

Icematxyz ::

Največ denarja bi prinesla globalna "instant" mreža. Instant slaba produkcija sicer. Ampak bolje kot slaba distribucija z zamikom. Heh.

S tem, da tako imam občutek. Da vsa velika podjetja, ki si želijo svoj kos "interneta". Že intenzivno delajo na tem. Za to pa je "internet" iz dneva v dan bolj komercialno, kot kakršno drugo omrežje. Problem je samo, da vsaka komercialna mreža. Zahteva veliko pravil in nadzora in drugih nečednosti. In ne vem če nam bo to všeč. Bomo videli.

Keyser Soze ::

Jebo te. To ti pa je ljubav na kubik. Da frocu privoščiš film za 30 flik v dnevni sobi. Da ga kolegi ne bodo je** v glavo, ker še ni videl najnovejšega Harryja.:D

? Se lahko samo praskam po glavi ob večini postov v tej temi. In se potem sploh ne čudim zakaj so "pamži", ki jih vidim in srečam na cesti ena obična "gamad" po obnašanju.

Sej ni panike, je pač čisto legitimna odločitev lastnika, kako bo tržil svoje izdelke in seveda za kakšno ceno. Ampak pazi, ne potem jambrat, v stilu slovenskih trgovcev, da nič ne morejo prodat, ker vsi rajši kupijo pri cenejših sosedih. Analogija gre v filmsko oz. glasbeno industrijo. Po njihovem trpijo ravno zaradi razloga zahajanja folka na travnike.

To, da 3/4 starejših ljudi, ki jih poznam, ni kupilo glasbe/filma oz. šlo v kino, ker je zadeva za njih nedosegljiva(težko dobavljiva-vezana na uporabo določene tehnologije)/predraga pa nikogar ne zmoti oz. mu ne da mislit.

Tole industrijo bo pokopala nefleksibilnost. Pa če se 100 folklov tule not razpoči, kako je obelodanjeni poslovni model "oh in sploh terna", to ne spremeni dejstva, da je edini pravi vzrok jamra zabavljačev ravno njihova zaplankanost in sprejemanje takšnih genialnih poslovnih modelov. IMO ofkors.

Pa da ne bom samo pametoval. Naj nas nekdo čez dve leti opomni, kaj smo se pogovarjali v tej temi. Da vidimo, kolk folka res rajši "pelje mulca za 30 flik v dnevno sobo, namesto v kino".

P.S.: Sam itak bo neuspeh tudi takrat posledica piratstva. Kaj pa druzga.
OM, F, G!

Okapi ::

Da vidimo, kolk folka res rajši "pelje mulca za 30 flik v dnevno sobo, namesto v kino".
Še en, ki nima otrok, pa se vseeno dela pametnega>:D
Ti je Kit lepo razložil, da je to veliko ceneje in za starše udobneje. Zgoraj nekje je tudi računica - 80 dolarjev kino, 40 dolarjev doma (če prišteješ še 10 dolarjev za kokakolo in popkorn).

O.

Keyser Soze ::

Okapi je izjavil:

Še en, ki nima otrok, pa se vseeno dela pametnega>:D

Nimam svojega otroka, sem pa vseeno sodeloval pri vzgoji kakšnega drugega in ga s tem kdaj pa kdaj tudi peljal v kino.

Od res majhnih otrok do težavnih najstnikov. Ampak ne bi o tem tule not. Ti, vzori in veleumni starš se pa čez dve leti spomni na to temi in pridi naokoli. Pa da takrat kakšno rečeva na tole tvoje utemeljevanje pravilnosti "novega načina distribucije".

Pa probaj ne vse zagonit za filme po "30 flik", samo da bi dokazal svoj prav.>:D
OM, F, G!

BigWhale ::

Keyser Soze je izjavil:

Okapi je izjavil:

Še en, ki nima otrok, pa se vseeno dela pametnega>:D

Nimam svojega otroka, sem pa vseeno sodeloval pri vzgoji kakšnega drugega in ga s tem kdaj pa kdaj tudi peljal v kino.


Pardon ampak 'sodelovanje pri vzgoji' je nekaj popolnoma drugacnega kot vzgoja otrok. Sem tudi jaz pred tem ze kje sodeloval.

Samo dokler nimas abonmaja je bolje biti tiho. ;>

Pa tudi prej so ti lepo razlozili, da ne gre za princip 'samo da bo otrok tiho' ampak gre za to, da vedno bo nekdo, ki bo za neko storitev/dobrino bil pripravljen placati vec, da jo bo lahko prej izkoristil.

In, kot so tudi ze povedali, $30 ni tako zelo nerazumna cena, ceprav se na prvi pogled mogoce zdi, da je.

Keyser Soze ::

BigWhale je izjavil:

Pa tudi prej so ti lepo razlozili, da ne gre za princip 'samo da bo otrok tiho' ampak gre za to, da vedno bo nekdo, ki bo za neko storitev/dobrino bil pripravljen placati vec, da jo bo lahko prej izkoristil.

Bo bil, bo bil.

Samo je en hudič, pardon, detalj, ki vas baše.

Ni fore, da boste za profit morali te posameznike iskat najmanj z lučjo pri belem dnevu. Sam pustmo detajle, ane? Ker internet prenese še več kot običen (skret) papir.

P.S.: Beštja, sm pozabljiv. Se opravičujem. Sej vem kje je problem.... Pirati so krivi!! Je res, je res...
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Ali to, ali pa morda nisi najpametnejši pod soncem?

Keyser Soze ::

nekikr je izjavil:

Ali to, ali pa morda nisi najpametnejši pod soncem?

E, počaku pa vidu.

Dej si v kalendar. Te bo ifonič že opomnil čez dve leti na tale URL.;)
OM, F, G!

CoolBits ::

Jah seveda bojo pirati krivi, da se ne bo prodajalo... kako pa drugače? A ni to že vseskozi praksa?

RoSeR ::

Torej, bi po vaši logiki moral, recimo nek lokal, ki bi si dol potegnil 1 mp3 komad, plačat zanj najmanj 100 $, ker bo ta komad s predvidevanji poslušalo v enem mesecu, ko je najbolj popularen, vsaj 1000 obiskovalcev lokala? Če imajo lokali večji obisk ali pa manjši, se glede na to prilagodi cena enega mp3? Kaj boš na portalu odkljukal, da si lastnik lokala, ko boš komad dol potegnil? Boš pri prenosu filma odkljukal kako velika družina ste oz. prištel poleg še punco, ljubico, čistilko ter soseda? Jaz ne vidim razlike med vizualnim uživanjem v filmu in zvokovnim uživanjem pri glasbi. Ta vaša logika, da mora nek izdelek, ki ima določeno vrednost, bit za določene potrebe in strukturo dražji. Pri prenosu enega filma ne moreš in ne smeš predvidevat, koliko ljudi bo le tega gledalo. Cena mora bit postavljena 1 prenos = 1 uporabnik = 1 cena. In za to logiko je 30$ za en film navaden rop oz. nateg.

nekikr ::

Tvoja logika je zgrešena, zato ne pije vode. V socializmu bi mogoče še šlo, v kapitalizmu pa to ne gre. Če bi ponudil filme po 5$ takoj ob začetku, bi veliko ljudi filme gledalo od doma, ker bi bilo konkretno ceneje. Kinodvorane bi praktično propadle (ni prodaje pijač, kokic, ni denarja od najemnin prostorov v kompleksu). Filmski proizvajalci pa bi dobili premalo denarja, za ustvarjanje vedno dražjih filmov (ker daš sedaj 2x 10$ za ogled, potem bi dal pa 1x5$, če imaš punco, če še kakšnega otroka prištejemo ali nekaj kolegov pa sploh).

Filmski studii in kinodvorane niso rdeči križ, niti ne delujejo na principu socializma. In prav je tako. Ko boste to dojeli gremo pa lahko naprej. Ampak hej, stavim vse kar imam, da bi bila tudi cena 1$ preveč za 90% Slo-tech uporabnikov (saj lahko ukradete kajne, noben ne vidi, noben ne kaznuje, kraja je zakon).

antonija ::

Filmski studii in kinodvorane niso rdeči križ, niti ne delujejo na principu socializma.

In zato se nam gladko jebe ce vsi po vrsti rpopadejo zaradi svojih debilizmov, ker jih nobenem od nas ni treba podpirati, za njihov obstoj nam pa tudi ni potrebno sprejemati nobenih kompromisov in sprejemat njihove trzne strategije kot edine prave.

EDIT: Pa s tem ko krsenje avtroskih pravic vedno znova enacis s krajo si ne dvigas kredibilnosti...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

madmitch ::

Čist enostavno, ponudili bodo storitev, mi jo bomo sprejeli ali pač ne, če ne, se bodo morali prilagoditi ali pač tudi ne.
Imajo vso legitimno pravico, da postavijo pogoje in cene, ki so si jih zamislili, a je to realno, se bo že pokazalo.
Kaj je tukaj še za filozofirat
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

GregiB ::

Ne vidim problema s ceno 1 prenos = 1 uporabnik = 1 cena... Poglejte analogijo z e-knjigami. Praviloma je cena za e-knjigo enaka ali celo nižja od "hard-copy". Nihče ne garantira, da bo e-knjigo prebral zgolj en bralec.
... pa knjigarne ne propadajo (nič hitreje)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nekikr ::

Ja saj, tukaj se gre pa za 1 prenos = ? uporabnik/ov = ? cena. Vstavi nekaj namesto vprašajev pa je to to. Samo bedak bi sam sebi pljuval v lastno skledo.

Keyser Soze ::

nekikr je izjavil:

Ja saj, tukaj se gre pa za 1 prenos = ? uporabnik/ov = ? cena. Vstavi nekaj namesto vprašajev pa je to to. Samo bedak bi sam sebi pljuval v lastno skledo.

Hja, prvo komentar v luči tvoje izjave, da nisem najpametnejši pod soncem. Upam, da razumeš kako smo v tole "zanko" ujeti vsi in med njimi tudi tvoja malenkost.

Kar se tiče pa citiranega. Maš tule dve spremenljivki (precej poenostavljeno). Ceno prenosa in št. posameznikov. Končni znesek pa je odvisen od kombinacije obeh. IMO je PREvisoka prva vrednost in bo posledično PREnizka druga. Rezultat si zračunaj sam.

Mal zagonetno je pa to, da se IMO ponudnikom tegale modela niti približno ne sanja v katero skledo trenutno pljuvajo. Upam samo, da jim je to jasno, in da ne trdijo o pljuvanju na način kot to trdiš ti (kakor te jaz razumem).
OM, F, G!

nekikr ::

1. Moja malenkost je seveda všteta v to. Kako pa.

2. Tvoje mnenje šteje mislim da natanko nič. Moje malenkost več, ker močno dvomim, da greš tolikokrat v kino kot jaz (ker s punco ne gledava TVja doma sva pač večkrat v kinu). In jaz sem eden tistih, ki bi plačal 30EUR za ogled filma takoj ob premieri doma (ne vsakega, se razume).

3. Kinematografi imajo vsako leto večji promet in zaslužek. Trenutno ne pluvajo v lastno skledo. Kaj bo čez 5 ali 10 let veš pa ti ravno toliko kot jaz, oni ali pa Danny.

CoolBits ::

Za kino se ni kaj bat... vedno bo delalo dovolj.

Ko so prišli cd-ji so govorili kako je to nova tehnologija in se bodo cd-ji s časom pocenili. Pa so se? Še podražili ja.
Pol so prišli DVD-ji ista zgodba... zdej se uveljavlja blueray...verjetno bo ista zgodba... kmalu pa še distribucija prek neta.
Nekako me ne prepriča, da bo s časom ceneje...
Morali bi postavit konkurenco P2P... ne pa da ga še pospešujejo s takimi cenami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

nekikr ::

CDji so se pocenili. Občutno. Če pustimo ob strani prazne CDje (po 1000 sit in več na 20 centov) in se osredotočimo na glasbene zadeve - 10 let nazaj sem dal za CD 3000 tolarjev, danes dam 15EUR-20EUR. Če potegnem vzporednico s kepico sladoleda: 10 let nazaj 50 sit, danes minimalno 1,2EUR.

Keyser Soze ::

nekikr je izjavil:

2. Tvoje mnenje šteje mislim da natanko nič. Moje malenkost več, ker močno dvomim, da greš tolikokrat v kino kot jaz (ker s punco ne gledava TVja doma sva pač večkrat v kinu). In jaz sem eden tistih, ki bi plačal 30EUR za ogled filma takoj ob premieri doma (ne vsakega, se razume).

Hh, hh, hh... :)

Sem že ene parkrat v tem letu polnil Jokerja. Pa ponavad filam kar za maks. Ker je najbolj ugodno. Tako da, glede na kolege in znance okoli mene, lahko rečem da sem krepko nad povprečjem. Če ti pa še malo več nafilaš blagajne "umetnikov" pa svaka ti čast.

Ampak... Tvoja inteligenca ni zaradi tega nič večja od moje. Kvečjemu bi rekel obratno, če ti uspe pridelat takšne zaključke kot je zgoraj citiran. V plus pa ti ni niti dejstvo, da bi odštel tak denar za ogled premiere doma.
OM, F, G!

nekikr ::

Kar potem pomeni, da so vsi lastniki avtomobilov, ki so dražji od 8kEUR totalni bedaki. Ti si jim superioren? Ker Clio namreč ustreza 98% populacije.

Keyser Soze ::

nekikr je izjavil:

Kar potem pomeni, da so vsi lastniki avtomobilov, ki so dražji od 8kEUR totalni bedaki. Ti si jim superioren? Ker Clio namreč ustreza 98% populacije.

Nope, 7.999,90EUR.
OM, F, G!

3p ::

CoolBits je izjavil:

Ko so prišli cd-ji so govorili kako je to nova tehnologija in se bodo cd-ji s časom pocenili. Pa so se? Še podražili ja.
Pol so prišli DVD-ji ista zgodba... zdej se uveljavlja blueray...verjetno bo ista zgodba... kmalu pa še distribucija prek neta.
Nekako me ne prepriča, da bo s časom ceneje...
Morali bi postavit konkurenco P2P... ne pa da ga še pospešujejo s takimi cenami.


To je res, po drugi strani pa ljudje hitro pozabimo kako gre čas in da se zaradi inflacije cse draži.
Sem na hitro preveril. Album (vinilka) je v času Beatlesov stal v ZDA tam nekje $3,49. Če ta znesek prevedeš v današnjega, nanese med $20 in $30. Na Amazonu, na primer, lahko povprečen album na CDju dobiš za dobrih $10.

RoSeR ::

nekikr je izjavil:

Tvoja logika je zgrešena, zato ne pije vode. V socializmu bi mogoče še šlo, v kapitalizmu pa to ne gre. Če bi ponudil filme po 5$ takoj ob začetku, bi veliko ljudi filme gledalo od doma, ker bi bilo konkretno ceneje. Kinodvorane bi praktično propadle (ni prodaje pijač, kokic, ni denarja od najemnin prostorov v kompleksu). Filmski proizvajalci pa bi dobili premalo denarja, za ustvarjanje vedno dražjih filmov (ker daš sedaj 2x 10$ za ogled, potem bi dal pa 1x5$, če imaš punco, če še kakšnega otroka prištejemo ali nekaj kolegov pa sploh).

Filmski studii in kinodvorane niso rdeči križ, niti ne delujejo na principu socializma. In prav je tako. Ko boste to dojeli gremo pa lahko naprej. Ampak hej, stavim vse kar imam, da bi bila tudi cena 1$ preveč za 90% Slo-tech uporabnikov (saj lahko ukradete kajne, noben ne vidi, noben ne kaznuje, kraja je zakon).


Lej, kot prvo, sploh nisi razumel mojega vpisa, ki je bil na koncu čisto specifičen. Torej, imaš en računalnik (beri TV na internetu), imaš en IP, imaš en film, imaš eno ceno in imaš en nakup. Pri tem nakupu ti nikjer ne bo pisalo, da moraš vpisat koliko oseb ti tisti trenutek gleda pod prste, ko plačuješ za transakcijo. Se strinjaš? Torej je pri tem nakupu cena 30$, 30€ previsoka, če lahko ta ista oseba, ki tipka, dobi isti izdelek v kinu za 5€.

Naslednje kar je, končnega uporabnika sploh ne zanima in ga nikoli ni in ga ne bo, koliko je stal film. Te podatke lahko prečita v raznih medijih, kot nek statistični podatek, kar pa spet ne pomeni, da kvaliteta filma odvisna od tega. Torej če hočejo vsi, ki so povezani s filmom zaslužiti, je to njihov problem, kako si nastavijo proračun. Včasih je film, ki stane 10(0)x manj celo boljši in uspešnejši od konkurence. Tako da primerjava z rdečim križem sploh ne drži, ker nismo mi uporabniki tukaj zaradi filmske industrije, ampak so oni tu zaradi nas. Kako bodo preživeli, je njihov problem, zaradi mene lahko propadejo, ker se bo vedno našel nekdo,ki jih bo zamenjal.

Prav tako kina ne bodo nikoli propadla, ker so socialni dogodek. Mogoče bodo propadli veliki kompleksi, pa še to ne zaradi števila gledalcev v kinih.

Zadnja stvar, ki pa je zagotovo ne boš razumel pa je ta, da sedaj dobiš filme za 30€ na mesec, ampak vse ki si jih zaželiš, v bistvu pa za njih ne plačaš nič. Zdaj pa mi povej, kdo se bo prilagajal? Industrija ali končni uporabnik? Trenutno je tako, da se gre industrija vojno s "pirati", ker se NOČE prilagodit! Kdo bo zmagal? Vedno "pirati"!

Okapi ::

Če imajo lokali večji obisk ali pa manjši, se glede na to prilagodi cena enega mp3?
Pa ti sploh več, kako lokali plačujejo, da smejo vrteti muziko? Seveda ne veš, zato pa pišeš bedarije.

O.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britanska založniška industrija angažirala Mystery Shopperje v podporo 3 strikes reži (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8224031 (20449) alphasaphir
»

Kinematografi grozijo z bojkotom filmov iz nove sheme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5718456 (16126) M.B.
»

Nov način distribucije filmov takoj po premieri v kinematografih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
17329628 (27091) madmitch
»

Mislim,pa to ni res pa je!

Oddelek: Sedem umetnosti
151733 (1354) |GrEgOr|

Več podobnih tem