» »

GPS Travel Geotag and Sports Logger

GPS Travel Geotag and Sports Logger

Bias ::

Prav danes sem imel priložnost si ogledat tale sledilnik USB i-gotU GT-600

Zadeva je miniaturna, vodotesna in predvsem s simpatičnim programčkom. Baterija baje zdrži cca 80 ur, vse je odvsno od frekvenc oddajanja/sprejemanja. Ima pa (od drugih modelov i-gotU prednost) ker ima Vgrajen detektor gibanja s funkcijo samodejnega vklopa/izklopa (torej ko se ne gibljete se samodejno spravi v stanje stand.by in vklopi ko se začnete premikat (špara na bateriji).Priklop usb...

Obstaja pa še tale Bluetooth i-gotU GT-200e sam ne vem kaj naj bi bila prednost bluetooth-a oz. če ga rabim...



Imate kakšno mnenje o teh dveh aparaturah. Se odločam za nakup. Kaj predlagate vi?

joze67 ::

Osnovnemu namenu bosta obe napravici služili enako dobro. BTja tako ali tako ne boš uporabljal, ker si večinoma želiš čimveč avtonomije in vsak oddajnik moti. Če bi imel možnost, bi svetoval takega, ki nima nič drugega kot logger; tukaj pač model 600.

Težava ene in druge je, da lahko zabeležene točke potegneš dol samo z namenskim sw (vir. Torej moraš na pot vzeti s seboj še Windows okolje.

Una kitajska igračka pa verjetno ne vzdrži niti en dan. Sam za te namene uporabljam pač kar imam, HP Travel Companion, in po 10 urah (ko gre baterija) je precej segret - če pa je še zunaj vroče, pa se zna obesiti.

Bias ::

@sharkbu: ne potrebujem navigacije kot take, ampak miniaturno napravo ki mi bo ko pridem iz teka, pohoda, izleta z motorjem, tripa po evvropi itd. podala vse podatke katere zajema npr. USB i-gotU GT-600. Navigacijo imam, a je na maratonu (kolesarski po Dolomitih) ne morem nosit s seboj. GT-600 pa ga spraviš v žep in poleg višinskih razlik, poti ki ti jo zariše v google maps itd...

@joze67: Sem se odločil za 600-tko prav zaradi razloga manjše porabe, BT samo kuri baterijo.

No, zadeva naročena, bom poročal kako sem zadovoljen.

huelz ::

Narocil tud sam danes, se javim cez kak teden pa povem lastne izkusnje.

thramos ::

Jaz sem tudi razmišljal o temle, pa sem se rajši odločil za Android telefon ...

Bias ::

@thramos: ja telefon je fajn zadeva (ima vse in verjetno še več) a za kolesarski maraton po Dolomitih imeti s seboj telefon je rahlo odveč :)

manndika ::

živjo,

js vam prelagam tole zadevo, super stvar...na voljo so sledilniki za avto in prav tako tudi osebni slednilniki :) pa še dokaj poceni je :) http://www.gps-sos.com/main.asp

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ugašanje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
142449 (2196) DeeCoy
»

merilec srčnega utripa povezljiv na mobilnik, pros/cons?

Oddelek: Loža
92429 (2194) drola
»

GPS logger (+GPRS)

Oddelek: Mobilne tehnologije
61135 (889) Miha_T
»

Števec za kolo

Oddelek: Loža
274745 (4285) Blinder
»

Motorola droid/milestone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10313776 (11535) overlord_tm

Več podobnih tem