» »

merilec srčnega utripa povezljiv na mobilnik, pros/cons?

merilec srčnega utripa povezljiv na mobilnik, pros/cons?

recikliran ::

Ali obstaja kakšen downside pri merilcih srčnega utripa, ki se povežejo na mobilni telefon v smislu kvalitete meritev in uporabnosti? Uporabljal bi z endomondo aplikacijo, oziroma kakšnim primerljivim appom. Ali ima kdo izkušnje s i-gotU, ki stanejo samo 30€? Nepraktično se mi zdi vleči zraven še eno napravo, če imam že GPS in glasbo na telefonu, pa bi brez problema lahko dodal še heart rate monitor. Ampak nekako nikjer ne najdem kakšne diskusije na to temo, opažam samo da se večinoma prodajajo samostojne naprave, ki imajo senzor na zapestju pa me zanima zakaj.

CrustyDOD ::

recikliran je izjavil:

Ali obstaja kakšen downside pri merilcih srčnega utripa, ki se povežejo na mobilni telefon v smislu kvalitete meritev in uporabnosti?

Ne. Telefon ti samo izpiše vrednost, ki jo dobi iz pasu oz. druge naprave, tako da ti priporočam, da rajši kupiš kvaliteten pas za okoli prsi, samo preveri, da je kompatibilen s telefonom in aplikacijo, ki jo uporabljaš.

tt2advanced ::

recikliran je izjavil:

Ali obstaja kakšen downside pri merilcih srčnega utripa

v vsakem primeru rabš bluetooth wearlink transmitter za endomondo aplikacijo..
pa ne za okrog zapestja, k pomoje tist ni tok natančn (nimam sicr izkušenj) drgač je pa cca.60 eur men se zdi od Polarja..
What Else Is There?

recikliran ::

ja mislim, da bom vzel tega od polarja.

nitro2 ::

Na kakšen način boš pa spremljal pulz?
Ker, če imaš telefon v žepu ali v torbici okoli roke ti skoraj da nič ne koristi, če ne vidiš vrednosti. Pulz je treba kontrolirati sproti ne pa po vadbi.

itak37 ::

Polar H7 imam, pa se kar dobro obnese zaenkrat. Uporablja smart bluetooth, ki jo ima zaenkrat malo telefonov,
tako da se prepricaj pred nakupom. S telefonom se avtomatsko poveze, in je podprt v vecini programov. Poveze se pa tudi z ostalimi napravami ki podpirajo standardno Polarjevo povezavo. Baterije se nisem menjal po letu uporabe.

tt2advanced ::

nitro2 je izjavil:

Na kakšen način boš pa spremljal pulz?
Ker, če imaš telefon v žepu ali v torbici okoli roke ti skoraj da nič ne koristi, če ne vidiš vrednosti. Pulz je treba kontrolirati sproti ne pa po vadbi.

Polar wearlink sploh ne obstaja za okrog zapestja.. mislm jst ga se nism vidla v 10 letih kar uporabljam polar.. drgac pa men osebno z mobitelom to ni ql, ta endomondo sm probala.. skoz pol ne ves kje bos padu, kdaj te bo dez dobil, cist neuporabno je gledat gsm med sportno aktivnostjo - sploh kazga note-a.. nimam kam dat mobitela med sportanjem oz. Mi bi blo cudn in skoda to nosit s sabo tako da mi je ura top.. rs 200 al pa 300 je spodobna ura pa jo je meu hervis zadnc za 80 eur, pa se ti ni treba se s kupovanjem pasu ukvarjat.. razn, ce res hocs bluetooth pas..
What Else Is There?

itak37 ::

tt2advanced je izjavil:

nitro2 je izjavil:

Na kakšen način boš pa spremljal pulz?
Ker, če imaš telefon v žepu ali v torbici okoli roke ti skoraj da nič ne koristi, če ne vidiš vrednosti. Pulz je treba kontrolirati sproti ne pa po vadbi.

Polar wearlink sploh ne obstaja za okrog zapestja.. mislm jst ga se nism vidla v 10 letih kar uporabljam polar.. drgac pa men osebno z mobitelom to ni ql, ta endomondo sm probala.. skoz pol ne ves kje bos padu, kdaj te bo dez dobil, cist neuporabno je gledat gsm med sportno aktivnostjo - sploh kazga note-a.. nimam kam dat mobitela med sportanjem oz. Mi bi blo cudn in skoda to nosit s sabo tako da mi je ura top.. rs 200 al pa 300 je spodobna ura pa jo je meu hervis zadnc za 80 eur, pa se ti ni treba se s kupovanjem pasu ukvarjat.. razn, ce res hocs bluetooth pas..


Se strinjam, od vrste sporta je odvisno ce se da gledat med aktivnostjo, pri kolesarjenju ga pritrdis na krmilo in je super. Pri teku pa je najbolj primerna ura na zapestju, gsm imas pa opcijsko pritrjen na roki ter doma pogledas podatke.

recikliran ::

nabavil sem polar h7, ker imam ravno kompatibilen telefon. Zaenkrat stestiral toliko da dela, morm pa še nardit en stress test ;)

drola ::

Jaz na svoji Xperii Ray uporabljam Garminov pas, ki se na telefon povezuje prek ANT+ vmesnika.
https://drola.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078162466 (2939) GupeM
»

Pametna športna ura

Oddelek: Kaj kupiti
183300 (2006) Heisenberg
»

Prsni merilec srčnega utripa z blutooth povezavo na telefon

Oddelek: Šport
164375 (3976) Alamar
»

Merilec srčnega utripa

Oddelek: Loža
4712058 (6376) #000000
»

Kje bi pri nas kupil tole zapestnico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
537504 (5497) polde66

Več podobnih tem