» »

dfi nf4 sli-d, 4gb

dfi nf4 sli-d, 4gb

Vesoljc ::

v sistemu z plosco dfi nf4 sli-d (x2 3800+, 2x1gb gskill ddr500) sem dodal se 2x1gb team extreme ddr400. po zacetnih boot problemih (team rami ocitno rabijo vec stroma), mi je koncno ratalo prebuditi sistem na defaultnih nastavitvah (200, cas 3, 2T). ampak ko se pokaze prvi boot screen, mi bios pokaze samo 2gb rama. oba para ramov delata (probal locene pare ter locene ploscice), ko pa jih dam vse skupaj, pa bios ne zazna vseega. sistem se sicer zboota in tudi XP dela normalno. hecno je to, da ko pozem cpuid, mi le-ta pokaze 4096mb rama, pa tudi SPD info kaze pravilne vrednosti za vse 4 ploscice... tudi ko pozenem memtest, mi po defaultu kaze 2gb, ko pa znotraj memtesta izberes opcijo memory size/bios (all) (namesto bios (def) ), se kar naenkrat pokaze 4gb. na plosci je zadnji uradni bios, probal pa sem tudi zadnji modificiran bios (by oscar).

kaksna ideja kaj se probat?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ModriN96 ::

to sta 2 ČIST različna rama...vsak ma SVOJE latence in SVOJO frekvenco...in je čist logičn da se ti tepeta :S

boš za naslednič vedu da se kupuje ISTE rame da dela tko kot je treba...iste v smislu z istimi latencami in če se le da isto frekvenco, ker če ni ista frekvneca se upošteva počasnejša...

Vesoljc ::

bi se strinjal, ce bi uporabljal AUTO nastavitve (SPD), ampak jih ne, ROCNO imam nastavljeno frekvenco in zakasnitve.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ModriN96 ::

probi dat na auto

ModriN96 ::

tuki gre definitivno za napačne nastavitve, ker ko ojo taprave in bojo obema ramoma pasale, pol se bo stvar normalno zagnala in ti bo zaznal 4gb rama, ne pa sam 2...

uzem si cajt in se igrej.

zee ::

Pred leti sem poskusal DFI Ultra-D maticno plosco prepricat, da bi delal s 4 GB rama, vendar ni slo na noben nacin.

YMMV.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabno samo 50 % RAM računalnika

Oddelek: Strojna oprema
274582 (3783) solo5
»

Sistem zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514673 (3938) karjolca
»

Win 7, 4GB Ram, 2 GB usable; pri boot-u zazna 2 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
232309 (2015) Tea Time
»

PC ne boota po vstavitvi 4GB rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
91232 (1017) eg0ist45
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261607 (1329) Tilen

Več podobnih tem