» »

PC ne boota po vstavitvi 4GB rama

PC ne boota po vstavitvi 4GB rama

suntrace1 ::

Kupil sem 2x 2GB Patriot DDR2 800MHz in jih vstavil v PC. Uspelo mi jih je bootati in igrati STALKER za par deset minut, nakar je igro prekinil BSOD, ki se je nato pojavil po vsakem bootanju. Update-al sem BIOS, ne pomaga. Sedaj če vstavim obe palčki, ne pride niti v BIOS in piska v dolgih tonih. Če vstavim katerokoli palčko, samo v prvi slot, dela normalno, če jo vstavim v drug slot, pa ne dela. Sumim da je napajalnik - koliko se dvigne poraba, če imam namesto 2x1GB po novem 2 x 2GB? Plošča je delala do včeraj brez problema, sistem pa ni navit.

Imam sledečo konfiguracijo:
C2D E6400
Gigabyte G31-M-S2L
8800GTX
2 x 320GB diski
DVD-RW
LC Power 550W

Predvsem me zanima, ali je napajalnik dovolj za tak sistem in koliko se dvigne poraba? Hvala za pomoč.

PacificBlue ::

Napajalnik je čisto dovolj dober. Preveri kaksno voltažo ima ram v biosu.

eg0ist45 ::

Poraba je ista. Če ti piska pomeni, da je nekaj narobe z rami. Tvoja plata podpira samo 4Gb rama mogoče so dal kaka bajt preveč gor :)) In verjetno te tudi tole, da je maximalna vrednst mal heca. Drugače pa na ta procesor in to matično bi ti raje priporočal 667Mhz rame, ki so tudi manj občutljivi.

Preveri tudi če so sploh kompatibilni:
http://www.gigabyte.com.tw/FileList/Mem...

spletni naslov od matične:
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot...

suntrace1 ::

Voltažo kaže v BIOSu 1,92V, ko imam eno palčko. Mojih ramov ni na seznamu, sam sem mislil da pač to ni ravno obvezujoče, saj sem imel pred tem rame iste znamke, samo da so bili 667MHz. Predvidevam da so rami ok, ker vsak posebej dela brez problemov

Torej napajalnik ni kriv? Moram potem menjat rame?

Valvoline ::

Ne verjamem da podpira samo 4gb.
Če je procesor navit ročno nastavi frekvenco na vsaj približno 800mhz in latence 5-5-5-15.

eg0ist45 ::

Ne verjamem da podpira samo 4gb.


če ne vrjameš poglej link, ki sem ga dau prej :)) so tud take plate ja :))

suntrace1: napajalnik bi mogu bit uredu čeprov sm zračunu d bi tvoj sistem rabu skor 400w. Slišu sem pa da tale LCjev zmore glih nekje okoli realnih 400w. Lahko pa preveriš če maš kakega kolega, ki ima kakšen bolši napajalnik, če ti ga posod pa sprobej samo mislim, da v tem ni problem.

Najbolje je, da stopiš do prodajalca in ga lepo prosiš če ti rame za menja za ene 667mhz, ki so na seznamu. Za vsak slučaj še enkrat probaj vstaviti rame in preveri, če so dobro pritrjeni. Možost je tudi, da ti je plata šla :) Upam, da imaš še garancijo in račun :)

link za zračunat kok prbližno ti računalnik kuri.
http://extreme.outervision.com/psucalcu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eg0ist45 ()

ru7 ::

Ne menjat ramov za počasnejše brez razloga...

Poberi si dol memtest iso, speči pri kakem kolegu in probaj zalaufat prvo tale test. Če ti z obema palčkama ne dela poskusi eno po eno stestirat. Če ti bo kake errorje metalo, pol je neki narobe z rami (garancija kliče).

EDIT: Kot je že en napisal, za vsak slučaj preveri latence in jih nastavi tolk visoko, da jih lahko izločiš kot problem (5,5,5,15).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

logout ::

Plus to, da je pametno rocno nastaviti voltazo za RAM v BIOSu, ce so z avtomatsko nastavitvijo tezave.

L.p., Kloko

suntrace1 ::

Mal bom obudil spet temo, ker problema še nisem odpravil. :(

Nove PATRIOT pomnilnike sem zamenjal za Kingstone 2x2GB 667MHz (KVR667D2N5/2G), ki so na uradni strani Gigabyte podprti za dotično ploščo, vendar pa se PC še vedno noče zbootat z obema pomnilnikoma v režah. Napajanje sem dvignil tudi do 2,0V, vendar to ni pomagalo. PC dela brez problema, če ima samo en pomnilnik (katerikoli od obeh) vstavljen v prvo režo.

Sedaj sumim, da je nekako šla po gobe druga reža, vendar ne vem, ali se bi moral PC načeloma zbootat tudi, če bi vstavil samo en pomnilnik v drugo režo, prvo pa pustil prazno?
Naj poudarim, da je plošča delovala brez problemov s zasedenimi pomnilniškimi režami pred menjavo pomnilnikov.

Vsem se zahvaljujem za izkazano pomoč.

Mimogrede, tako majhnih pomnilnikov, kot so Kingstoni, do sedaj še nisem videl - dejansko so več kot polovico ožji od ostalih pomnilnikov in se komaj kaj dvigajo nad pomnilniško režo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

eg0ist45 ::

Kje imaš prvotne rame ? Vstavi stare rame not in če dela edina možnost nadgradnja biosa, če ne dela pa je plata šla verjetno, ker se nisi razelektril pred vstavitvijo ramov ali pa moraš imeti manj kot 4gb rama :) Na uradni strani piše:
2 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory


edit:Dej preveri, če imaš zadnjo verzijo BIOS-a, če nimaš nadgradi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eg0ist45 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram problem

Oddelek: Strojna oprema
111390 (1087) OZZY
»

Kupil 2gb in zdaj mi rač. šteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5710088 (9229) Xserces
»

Zamenjava procesorja, matične, spomina

Oddelek: Kaj kupiti
291364 (1147) Valvoline
»

Intel Core 2 Duo E4300 naviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
585941 (4888) wethepeople
»

Izkušnje z G31 chipsetom?

Oddelek: Kaj kupiti
111931 (1574) opeter

Več podobnih tem