» »

wireless, kvaliteta signala in zdravje

wireless, kvaliteta signala in zdravje

vir ::

Zanimam se kaj se da naredit da se poveča moč wirelessa in obenem zmanjša škodljiv vpliv na zdravje zaradi sevanja.

Jaz imam dve ideji:

1. na rutarju je možna izbira med nekaj frekvencami...od nižje proti višji frekvenci. Mislim da so nižje frekvence bolj prodorne, zato tudi bolj škodljive zdravju?

2. ojačanje antene s kovinskim zaslonom (konzerva, tetrapak)
Več na tem je prikazano na tem linku: http://www.elektron.si/forum/viewtopic....

Če upoštevam obe točki, potem na rutarju nastavim najvišjo frekvenco, ker ni toliko prodorna in k anteni dodam zaslonko (konzerva, tetrapak).
Kar se tiče zdravja bi bilo morda najbolje če bi imel signal 2 do 3 črtice, kar pomeni da signal oddajne antene ni zelo močan (sevanje), obenem pa sprejem na sprejemni anteni še zadošča da bo uporabnik zadovoljen.
(Ob slabšem signalu dela sprejemnik pri višji moči kar poveča sevanje (vsaj pri mobitelih je tako) , je pa tudi res da je ta računalnik uporabljen samo par ur na dan, oddajna antena pa dela 24ur na dan in blizu je tudi spalnica)

Prav mislim?

Zanima me še kaj se dogaja na zadnji strani konzerve oz. tetrapaka... ni tam nobenega sevanja?

Nisem elektro foha zato kar mirno kri če sem kje preveč udaril mimo :)

Spajky ::

Frekvence za wifi so tako skupaj, da ni bistvene razlike med kanali. Poleg tega pa so moči na defoltnih antencah zelo švoh. Hkrati pa imajo wifi ruterčki ponavadi vgrajen "power saving", ko gre oddaja signala "v spanje", če dlje časa kdo ni gor priklopljen. Treba malo nastavitve pogledat - Manual naprave.

Kar se tiče "sprejemnika" je ponavadi podobno (odvisno od drajverjev). Ja, ponavadi se moč na ruterčku naštima samo toliko, da zadeva v vseh pogojih še dela BP (čeprav večina pusti kar tovarniške nastavitve), poglej upor.priročnik ...

Kar se tiče "zaslona" za antenco, minimalno sevanje je še direkt za njim, vendar zanemarljivo (sto in večkrat manjše kot v sprednjo stran ... mislim, da se zaradi zdravja preveč sekiraš; par minut telefoniranja z mobitelom na dan, boš dobil več EM sevanja v tvoje telo kot z wifi-jem čez cel dan. Kje je pa še vse ostalo : TV, radio, razni napajalci ipd ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ELEKTROLJUB ::

@Spajky par minut telefoniranja z mobitelom na dan, boš dobil več EM sevanja v tvoje telo kot z wifi-jem čez cel dan.

Jaz pa celo mislim da že ena ali dve sekundi ko pritisneš "kliči" in prisloniš na uho mnogo presegajo dnevno dozo EM sevanja ki jo dobiš z wi-fi_jem oddaljenim meter ali več.
LED svetloba je prihodnost...

glinik ::

Jaz imam konstantne probleme, ko telefoniram dlje časa. Glava boli itd ...

Nekateri kolegi, ki telefonirajo vsaj 5x več kot jaz, pa nič ne opazijo, pojma nimam zakaj ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

ender ::

Wireless router je omejen na 42mW (0,042W). GSM aparati na 900MHz območju zmorejo 2W, na 1800MHz pa 1W - če te torej skrbi za zdravje pri WiFi routerju, potem se ne približuj nikomur, ki vzpostavlja klic z GSM aparatom (GSM telefoni z največjo močjo oddajajo med klicanjem - ko se začne pogovor, zmanjšajo jakost oddajanja na minimalno možno, da je zveza stabilna - je pa ta jakost še vedno nekajkrat višja od WiFija, poleg tega pa si telefon ponavadi tiščiš k ušesu).

glinik: poizkusi uporabljat bluetooth slušalko - njen signal je precej šibkejši, telefon imaš pa lahko med pogovorom v žepu (samo ne blizu reproduktivnih organov :)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zheegec ::

moč telefona je bistveno večja kot WIFI, pa še pada s kvadratom razdalje, tako da dokler si routerja ne tiščiš k glavi moraš upoštevati še ta faktor.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Spajky ::

... ender je napisal : Wireless router je omejen na 42mW (0,042W)...

Pa še to je preveč večinoma (če bi uporabniki znali skonfigurirat zadeve zaprav), saj lahko že te male moči z defolt antenco nesejo res neverjetno daleč ob predpostavki močne antene na drugi strani (govorim o vsaj večkilometrskih razdaljah) >:D in še kar "lepi" vidni liniji :D ... se vam niti ne sanja koliko daleč :8) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

poweroff ::

na rutarju je možna izbira med nekaj frekvencami


Reče se "pri Rutarju", če misliš trgovino. Če pa misliš na napravo se pa reče "pri routerju", oziroma slovensko je router usmerjevalnik.
sudo poweroff

glinik ::

ender:

Bom razmislil o tem v prihodnosti, hvala ...
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

vir ::

1. V spodnji sobi se računalnik redko takoj poveže čeprav kaže 2 črtici. Laptop je treba večkrat odnest na hodnik kjer se poveže potem pa ga odneseš nazaj v prostor. Zanima me kakšne so moči teh v laptopih vgrajenih sprejemnikov in ali bi bil sprejem boljši če bi kupil drug sprejemnik za latop če se to da?

2. In na začetku je bil omenjen "power saving", ko gre oddaja signala "v spanje", če dlje časa kdo ni gor priklopljen
Tu me zanima kako se potem aktivira router....je treba jit fizično do njega in ga dvakrat okol kepe al kako?

ZGI ::

zadeva naj bi se sama "zbudila" ko zazna priklop.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Truthseeker - nevarnost mobinih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212016 (10324) Unknown_001
»

Kitajske antene 10dbi+

Oddelek: Omrežja in internet
276317 (5339) krop
»

Brezžična optična miška brez baterij

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
425615 (3847) neres
»

Sevanje gsm oddajnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7515385 (13911) Luka Percic
»

SEVANJE (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
526192 (5306) para-site

Več podobnih tem