» »

Prepisani, nadaljevanka vseh nadaljevank?

Prepisani, nadaljevanka vseh nadaljevank?

kihc ::

Čudi me da še ni odprte teme:

Prepisani, nadaljevanka vseh nadaljevank.

IMO je Jonas spet pokazal, da spada v malo višjo ligo kot Djuro ipd scena. Ja, saj so klišeji in že videne fore, toda vseeno, kot parodija za moje pojme izpade odlično.

Komentarji?
x

BALAST ::

Neka tretjerazredna nadaljevanka, brez pristnega okusa. Vse že 100x prežvečeno, dialog je na podnu, še stražarja sta kot dva retardiranca, ki bi ju lahko zaigrala Zrnec in Bizovičar v živo 100x bolje. Godler zna bolje angleško in slovensko, kot pa srbohrvaško, zato je ta scena popolnoma zgrešena.

popster ::

Lepo da dela v browserju ceprav samo 8 minutk:)

PaX_MaN ::

Pa slovenska (= lesena) igra. Tistega generala al' kajježebil.

Lion29 ::

BALAST je izjavil:

Godler zna bolje angleško in slovensko, kot pa srbohrvaško, zato je ta scena popolnoma zgrešena.


bi blo fajn malo premislit preden klobasas neumnosti...govoril je srbo hrvasko, ker je bil takrat to univerzalni jezik v jugi... da pa ima tako narecje pa je logicno, saj pove, da ni srbin ali hrvat ampak iz maribora...

torej igra mariborcana ki govori srbo hrvasko... za moje pojme zelo pristno...

sploh pa je potrebno pogledat se kaksen del in ne samo prvega, da si lahko ustvaris eno konkretnejso sliko... sploh ker so zelo kratki
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

pogledal vse 4 dele, ki so bili predvajani...

tako bom rekel... srednja zalost

opazu sem kar nekaj napak in tudi post produkcija je klavrna... se zelo opazi, da je snemano v studiu...

ta finta s pasjo kamero, da se ne vidi obrazov je debilna...

pa to oponasanje rodeta in turka se mi tudi zdi bedno

pogledal bom se ene 3 dele, pl pa bom vidu... zaenkrat me ni prepricalo...

dan ljubezni mi je recimo velik boljsi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bananovec ::

Eni res pričakujete Hollywood.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Lion29 ::

ma kaksen holivud neki... poglej serijo dan ljubezni, kaj se da narediti z minimalnim budgetom
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

donfilipo ::

Pogledal 3 dele. SIOL sem doslej poznal le po občasnih paralelnih dopisih, infrastrukturi in imenu. Zdaj ga bom poznal tudi kot družbo, kjer imajo poleg dveh elektronikov in 6 elektrikarjev, dejansko tudi ljudi, ki znajo razmišljati tržno. Ker če pogledam na kako bazo podatkov, se bojim, da je število zaposlenih precej večje od 8, ne? In to vpliva na položnice! No za takle 'strošek' sem hvaležen! Zakaj konec koncev tudi SIOL kot provider, ne bi smel ponujati tudi vsebine. Predvsem novih konceptov?

Jonas je od nekdaj kontroverzen intelektualec. Vedno išče nove koncepte. Ko mora nafutrati prašička, namesto da bi krampal seveda zaigra tudi vlogo TV voditelja. Ampak pravo srce mu leži v eksperimentu. In tole je nekaj novega kot koncept. Kratko, v tak koncept lahko daš triler, ali reklamo. In vse skupaj(igrani strip?)je tudi nabildano z podvprašanji. SIOL-u vsaka čast, jonas in ekipa upam da vedo da so dobri, se pa zdaj sprašujem, kaj hudiča je serija dan ljubezni. A sem res v glodanju filozofije, postal že slep? Grem preverit. Za skeptike, ki so bolj skopi v razmišljanju, naj povem, da je jonas nedvomno tudi umetnik, ki bi bil sposoben katarino čas pripraviti do tega, da bi pokazala levo joško. To je joško svobode;(( Še enkrat hvala bogu, siolu, in ž-jevi ekipi. Borbat je treba. Tudi na novih frontah. Ali predvsem tam!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Lion29 ::

donfilipo...webisodes oz. web serij je veliko in to ni jonasov koncept, se zdalec ne

dve aktualni web seriji pr nas


Dan Ljubezni

Model Fnt Prjatu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

webisodes oz. web serij je veliko in to ni jonasov koncept, se zdalec ne
In teli Prepisano so krneki. Saj ko so jih snemali, so se fantje in punce sigurno zabavali, Katarina je mogoče komu tudi joško pokazala v backstageu, in nekaj cekinov je menda padlo v mošnjo, gledalce so pa na suho brez vazelina;((

O.

harvey ::

Jonas je od nekdaj kontroverzen intelektualec.


Od kdaj je Jonas intelektualec, to bi pa res rad vedel. Kontroverzen pa še manj.

Lion29 ::

k4....

jonas je intelektualec in to zelo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Znaš mogoče navesti kakšno njegovo intelektualno delo?

O.

donfilipo ::

harvey je izjavil:

Jonas je od nekdaj kontroverzen intelektualec.


Od kdaj je Jonas intelektualec, to bi pa res rad vedel. Kontroverzen pa še manj.


Jebi ga. Intelektualec je relativen pojem. Slučajno vem njegov IQ, izobrazbo in ja, če pripraviš kljub budžetu (malo) €, kolikor toliko zanimivo zadevo, si vsaj zame intelektualec. Se pa zavedam, da pri nas velja obratno. IQ ne čez 125, doktorat, budžet par miljonov € in rezultat NIČ! Abosluten nič, na najmanj 14589 straneh a4 formata;(( Tu se skriva cel koncept kontroverznega intelektualca;((

Ok tukaj popustim, da pa je zadeva zanimiva, PA NE!

In jasno. Vem tudi, da je spustil sonček v srce mladine, ko je zastavil videošpon, v nasprotju z sivino in doktrino siceršnje RTV inteligensie:) Zame dovolj. Če pa bo pisal učbenike, ga bo pa treba soditi tudi drugače!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

bluefish ::

Ima svoje momente, vendar je nadaljevanka vseh nadaljevank pretiran pojem za tole.

donfilipo ::

bluefish je izjavil:

Ima svoje momente, vendar je nadaljevanka vseh nadaljevank pretiran pojem za tole.


En mali trik:)
Ampak tudi dan ljubezni je zanimiv. Opažam da sem zamudil porajanje novih 'tu pa tam' oblik. No ja. Takale oblika, vsaj po moje številnim nadebudnim pusti krila in lahko se pojavijo čisto štosne zadeve.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

O kdo slučajno ve kdo je Miha Reiner? Dan ljubezni ima celo dober flow, bi rekli še ni zastrupljen, z našo akademijo.;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Takale oblika, vsaj po moje številnim nadebudnim pusti krila in lahko se pojavijo čisto štosne zadeve.
Vsekakor, ampak to tudi v pravo luč postavi kakovost Prepisanih, ki naj bi bili vseeno (skoraj) profesionalna produkcija, vsekakor megaproračunska v primerjavi s pravo gverilo.

O.

donfilipo ::

Ja se posipam s pepelom no. Pri Prepisanih me je pritegnila štorija, ker obeta UDAR, in ne bajke in povesti iz naše uradne polpretekle zgodovine. Poleg tega ima za low budget vseeno zahtevno scenerijo, ki jo reši po stripovsko;(( Moram priznati, da od tele low budget produkcije, poznam neke nagrajene spake (če se prav spomnim, več kot 500.000 ogleda na youtube) Tisti nagrajenci, so v primerjavi z dan ljubezni poden. Ne vem, ali sem subjektiven...ampak tako je moje iskreno mišljenje. Pa naj povedo še drugi. Ker sem svoje čase s filmom posredno imel opravka, vem, da so okusi hudičevo relativna reč. Celo pri samemu sebi boste lahko zaznali, da vam nek davno pozabljen film, pri ponovnem ogledu, da čisto druge osnove za osebno oceno kot prej. Mood pač.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Izi ::

Meni se zdi odlična nadaljevanka. Na kupu so zbrani najboljši slovenski igralci, tako da igra pač dosti boljša niti ne more biti, zgodba je stvar okusa, izvedba pa stvar vloženega denarja. Glede na ostale slovenske nadaljevanke sodi v sam vrh.
Zna pa biti, da povprečni obiskovalec Slo-Techa, zaradi svoje specializacije v tehnologijo, ne bo dojel večine "for", ker je satira na precej višjem nivoju kot v "lepo je biti sosed" in "pod eno streho". Je treba biti malo bolj intelektualen >:D

Poldi112 ::

Komentiranje Odiseje v prvem delu je bilo posrečeno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Looney ::

Vsi, ki sem vam pobrisala poste, tema je o nadaljevanki, ne pa o Jonasovem IQ-ju.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Lion29 ::

looney, cisto tko by the by... jonasov IQ je zelo relevanten za to nadaljevanko, saj je on pisal scenarij, in ravno s tem se ponasa, da naj bi bila inteligentna in ne sit...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

donfilipo ::

Drži. Nima veze z jonasovim IQ. Ampak pobrisana posta pa tudi ne:) Imata pa vezo s pojmom 'intelekutalec' uporabljenim rahlo na ven:) Kar pa je offtopic. Tako da pravilno. Čeprav strožje, kot je običaj drugje. Bo profesor hvaležen:)

Kar sem hotel tu povedati, da 'webisode' pojava, dejansko nisem dosedaj poznal. Kot nadaljevanko, pa sem jemal in še vedno jemljem nekaj drugega. Vsaj pri meni, ima epizoda 10min, učinek, kot da gre za nov drugačen koncept. Vendar efekt počasi tudi pojenjuje. Ko sem tako pogledal recimo še dan ljubezni, imam že skoraj vtis, da me bo sam koncept 10min, (ki je pač limita file-a na youtube), počasi začel celo motiti. Ne vem bomo videli. Pričakujemo nove slovenske webisode. Še vedno trdim, da so na presenetljivo dobrem nivoju.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Razlika je do neke mere podobna razliki med fotko in videom. Lažje je narediti 10 dobrih fotk nekega dogodka, kot posneti 10 minut zanimivega videa o tem dogodku. No, 10 petminutnih epizod pa je lažje narediti kot eno 50 minutno. V bistvu imaš eno foro, ali en skeč, na epizodo, s povezavo v neko gledljivo celoto pa se ti ni treba pretirano ukvarjati.

O.

dbevfat ::

Eh, še ena brezveznost, Mesto petelinov še vedno daleč daleč. :)
nvr2fat

donfilipo ::

Okapi je izjavil:

Razlika je do neke mere podobna razliki med fotko in videom. Lažje je narediti 10 dobrih fotk nekega dogodka, kot posneti 10 minut zanimivega videa o tem dogodku. No, 10 petminutnih epizod pa je lažje narediti kot eno 50 minutno. V bistvu imaš eno foro, ali en skeč, na epizodo, s povezavo v neko gledljivo celoto pa se ti ni treba pretirano ukvarjati.
O.


He Okapi, kaj pa če te Klemen Dvornik za*ebe in naredi iz webisod materiala, en soliden 90 minutni film? Ne vem če je to nemogoče:) Se bojim da ne:) Ampak ta nova 'pakunga' ima en namen. Pa gledam zdaj, kdo za vraga so ekipa poleg sivih eminenc, ker ni dvakrat za reč, da je dosti 'žmohta' tudi in ravno od njih. In??? Hja jonas je pač jonas, legenda:) Ampak ko sem pa iskal filme Klemena Dvornika, me je pa kar malce sram, da nisem videl nobenega. Pa bomo zdaj s pomočjo weba to popravili, kar se da.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Okapi, kaj pa če te Klemen Dvornik za*ebe in naredi iz webisod materiala, en soliden 90 minutni film?
Nisem rekel, da ni mogoče. Če zna, zna. Ampak veliko lažje je iz filma narediti kup malih epizodic kot iz epizodic film.

O.

donfilipo ::

Oboje bo, upam.
In ugibam štorijo. (Da ne bo kdo mislil, da imam kake veze z omenjenimi. NIX, nada:)
Ampak imamo:
skrivnostno kuverto od maršala blagojeviču, niz nepojasnjenih smrti in AI nobelovca mrtvega. Kaj je lahko iz tega? Razen da se katarini za razliko od sharon krtača sveti;((
Madona: tito je predal ovojnico, v kateri piše, da bo pravi komunizem mogoč šele z razvojem AI-ja. In se vse sile od cerkve, policije in države uprejo???? Naaa. Manjka še par iztočnic.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

Ma zakaj je slovenska video produkcija tako zanič?

Dialogi od kurca, kvaliteta snemanja nič kaj boljša, igralci...neprepričljivi. A sem to samo razvajen zarad holivudskih šovow al kako?

Izi ::

Pogledal sem še Dan Ljubezni in ModelFntPrjatu, pa moram reči, da Prepisanim ne sežeta do kolen.
Nista pa zanič, da ne bo pomote.
Dan Ljubezni je najstniška komedija in nič drugega. Vseeno všečna zadeva, čeprav igranje glavnih dveh osebkov včasih precej šepa. Se pa v eni izmed epizod pojavi profesionalni igralec Borut Veselko, ki kljub nekam ostareli faci še vedno zažiga.
ModelFntPrjatu je vsebinsko že malo bolj aktualna zadeva. Nekaj vmes med komedijo in kriminalko. Tudi tukaj gre boj za mladinski film, vseeno je tematika izgubljenih in popolnoma neperspektivnih mladeničev vedno zanimiva.
Prepisani pa je kriminalka za odrasle s profesionalno igralsko zasedbo. Za odrasle ne toliko zaradi vsebina kot zaradi velikega števila povezav, ki zahtevajo precej široko splošno razgledanost. Nujno je poznavanje "2001: A Space Odyssey" in "Basic Instinct", Slovenske zgodovine, Tita, JLA, Socializma, Cerkve, NPU in še kaj. Ker mladi večine tega ne poznajo, z izjemo Sharon Stone v Prvinskem nagonu :D, jim bo zgodba oziroma fore precej nezanimiva.

Če je kdo slučajno spregledal Promocijo za Viktorje 2009, ki so jo naredili Prepisani: Prepisani Viktorji 2009
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lion29 ::

v dan ljubezni je cel kup profesionalnih igralcev... med drugim tudi jonas
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

STASI ::

Lion29 je izjavil:

v dan ljubezni je cel kup profesionalnih igralcev... med drugim tudi jonas

In? A če igra pa Jonas oziroma drugi profesionalni igralci, to pomeni da mora biti zadeva dobra?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

T-h-o-r ::

zadeva je meni kar kul (prepisani)


samo 5minutni klipi so daleč prekratki, da bi se lahko "vživel" v dogajanje ali karkoli


stvar bi bilo treba premontirat in narediti vsaj 20 minutne dele, če ne kar celega filma in ga razdelit morda na poglavja (kot rad dela tarantino, ker pač v filmih nima kronološkega zaporedja)

je pa res nekaj na tem, da slovenščina nekako ne paše na film, zdi se nenaravno in prisiljeno


v 1. delu, ko se 2 vojaka pogovarjata srbohrvaško se zdi vse skupaj odlično itd. ko pa v naslednjem godler govori slovensko, pa že deluje nakako hecno :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Lion29 ::

STASI je izjavil:

Lion29 je izjavil:

v dan ljubezni je cel kup profesionalnih igralcev... med drugim tudi jonas

In? A če igra pa Jonas oziroma drugi profesionalni igralci, to pomeni da mora biti zadeva dobra?


ah, kje pa! prej bi rekel obratno...kot je nekdo omenil prej gor...jih je akademija ze pokvarla


moj komentar se je nanasal na IZI-jevo pisanje


meni je dan ljubezni vsec zaradi iger in dobrih for... jaz sem se rezal full...
zaradi une fora v 2. delu z Gospa / Gospodicna sem se rezal do solz ene 10 min...

vsec mi je obrazna mimika in predvsem kadri/kamera... glede na amatersko produkcijo je vrhunska!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

hidetr ::

O bed, še eno slovensko sranje, ni je nadaljevanke, filma, oddaje, ki bi bila dobra in narejena v slo za moje pojme. Mislim samo poglejte mala klinika, pa jurija zrneca in podobne wanabe entertainerje... pathetic.

Izi ::

hidetr je izjavil:

O bed, še eno slovensko sranje, ni je nadaljevanke, filma, oddaje, ki bi bila dobra in narejena v slo za moje pojme. Mislim samo poglejte mala klinika, pa jurija zrneca in podobne wanabe entertainerje... pathetic.

hidetr, ne predaj se. Zdravstvo danes dela čudeže, zdravila in strokovna pomoč, pa boš v pol leta spet dober. Držimo pesti zate ;)

poweroff ::

Hmm, meni se zadeva zdi dobro posneta, malce je res nedodelana (postprodukcija), ampak ni sile. Moti me pa rahlo neumna zgodba. Oz. če sem bolj natančen - zgodba ni dodelana. Eni dialogi so zelo dobri, drugi pa totalno glupi. Tisti del z vlado in škofijo je čisti poden...
sudo poweroff

guest #44 ::

Ma tehnično gledano je krš. Digitalna ozadja padejo v oči kot da bi gledal igrice iz 10 let nazaj. A niso morli najt kako zaklonišče mal pomazat stene in notr posnet zadevo?

Igralci in dijalogi se mi zdijo leseni in predvidljivi. Uporaba jezika sploh ni dejansko taka kot bi bila v resnici, vse preveč umetno.

Nevem, pomankanje na vseh nivojih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strogo zaupno - slovenska animirana serija

Oddelek: Sedem umetnosti
161135 (596) terryww
»

Rebecca Black - Friday - in drugi YouTube fenomeni

Oddelek: Loža
191842 (1439) innerspace
»

trenutek resnice...pa Jonas

Oddelek: Loža
303977 (2617) Gandalfar
»

Milijonar z Jonasom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
979446 (5602) BigWhale
»

Naša mala klinika

Oddelek: Sedem umetnosti
316060 (2910) Lex

Več podobnih tem