» »

trenutek resnice...pa Jonas

trenutek resnice...pa Jonas

LordTado ::

kako se vam zdi oddaja?
jaz mislim da je to še en dokaz naivnih slovencev:)

Tak človek naj bi se degradiral?Mah,prizna vse pa gre domov bogat!
Se mu je_e za druge,saj se je lepo vidlo...

Ne vidim logike,če te prej vprašajo ista vprašanja,pač pol poveš isto,iskreno...

Drugo pa bi blo če bi ženo spraševali eno serijo pol pa moža isto serijo enakih vprašanj,da bi skupej mogla govorit resnico,seveda eden brez druzga,in bi tko več zaslužla bol ko bi poznala...

Če pa si sam pa si iskren in je to to!

PaX_MaN ::

Koliko jih je pa dobilo glavno nagrado pri miljonarju? Bolj malo, kajne?

bluefish ::

najbolj hecen je bil posnetek ameriške verzije oddaje, kjer je nagrada še veliko višja. Ženska je do konca vse odgovorila po resnici in se ni ustavila tudi pri bolj kočljivih vprašanjih, nazadnje pa se je obrisala pod nosom za denar, ker je na zadnje, precej trivialno vprašanje, odgovorila "narobe".
Bi bilo fino videti zakulisje.

subby ::

jaz osebno sploh ne morem gledat takih stvari, kjer si ljudje delajo totalno sramoto. tako da sem tv ugasnil po nekaj minutah oddaje

tsh2 ::

zveni zanimivo :) ima kdo kakšen link, kjer bi se to oddajo (lahko tudi ameriško verzijo) dalo pogledati kje na netu?

BALAST ::

Za moje pojme je vsa oddaja zdolgočasena, brez dobre zvočne podlage brez pravega življenja, skoraj tako kot pri pogrebu. Jonas je pa kot hudič, ki v roke sprejema pokojno dušo.

Svinjsko, nagravžno in brez okusa po Jonasovem miljonarju, ki je vsaj imel pozitiven ambient. Njegove šale so pa tako neumesne, da se ti dvigne pritisk.

V glavnem BEDNA oddaja !

tomaz- ::

+1

tsh2 ::

lol sem si pogledal. bedno je edino to, da so ga zajebali. dobili so zastonj šov od njega , brez da bi mu moraliplačati visok "honorar". kje pa ima ena tv3 10.000 evrov da bi talali usak teden? bo raje direktor oz. jonas pokasireal ta denar, če ga imajo res. :) točno so vedeli, kako bo odgovarjal in kdajmorajo vprašanje postaviti, da bodo zastonj skozi prišli: pogledali so kdaj se poligraf ni ujemal z njegovim odgovorom, potem so pa zastavili tisto vprašanje. lahko bi tako vprašanje postavili že kot prvo ampak potem ne bi bilo šova.

jonasu se je pravi videlo, da so se zmenili za načrt, da ne bo stari nič odnesel: ko je stari na začetku govoril, da bi rad pokasiral 5, 10 jurčkov je bilo jonasu kar nerodno in je spremenil temo. ko je stari rekel da bo odnehl in vzel 10 jurjov je jonas kar ponorel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Invictus ::

Brezvezna oddaja. Dolgočasna. Sprašuje brezzvezne stvari.

Na Hrvaškem je prepovedana, ker so spraševali preveč svinjske stvari :D. pri nas bo najbrž samo dolgočasna, ker si TV3 ne upa postavljat svinjskih vprašanj.

LP I.

zile ::


bluefish ::

zveni zanimivo :) ima kdo kakšen link, kjer bi se to oddajo (lahko tudi ameriško verzijo) dalo pogledati kje na netu?
Lahko si oddaje na tv3 ogledaš kar na njihovi strani.

opeter ::

Se spomnite oddaje Najšibkejši člen? Kaj menite, kateri je večji "hudič", tista ženska, ali pa Jonas v tej novi oddaji?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kopriwa ::

Kaj pa (ne)zanesljivost poligrafa? Recimo, da je njegova zanesljivost 95%, pri vsakem vprašanju imaš 0,95 možnosti, da če si že govoril resnico, je to poligraf pravilno zaznal. Če je teh vprašanj 10 pol vemo kje smo. Skratka, tudi če govoriš resnico, ni nujno da boš denar zares dobil, tako da je to še ena igra na srečo več(ob kateri se lahko še fajn osramotiš, spet odvisno od osebe).

ShowDown ::

Sem edini, ki se mi zdi da je trenutek resnice slabo zaigrana oddaja? Nevem, ampak tisti starček se mi je zdel slab igralec in velik idiot. Zraven tega pa to, da je njegova žena bila v kmetiji smrdi do stropa. ;) Ampak to je samo moj občutek.

WarpedGone ::

Kaj pa (ne)zanesljivost poligrafa? Recimo, da je njegova zanesljivost 95%, pri vsakem vprašanju imaš 0,95 možnosti, da če si že govoril resnico, je to poligraf pravilno zaznal. Če je teh vprašanj 10 pol vemo kje smo. Skratka, tudi če govoriš resnico, ni nujno da boš denar zares dobil, tako da je to še ena igra na srečo več(ob kateri se lahko še fajn osramotiš, spet odvisno od osebe).

Zgleda, da si še preveč "radodarn". Wikipedia pravi
Despite claims of 90% - 95% reliability, critics charge that rather than a "test", the method amounts to an inherently unstandardizable interrogation technique whose accuracy cannot be established. A 1997 survey of 421 psychologists estimated the test's average accuracy at about 61%, a little better than chance.[18] Critics also argue that even given high estimates of the polygraph's accuracy a significant number of subjects (e.g. 10% given a 90% accuracy) will appear to be lying, and would unfairly suffer the consequences of "failing" the polygraph.

Pri taki zelo optimistični 95% zanesljivosti, je verjetnost da poligraf potrdi 10 zaporednih iskrenih odgovorov kot iskrenih, le kakih 60%.
Pri tej statistično ugotovljeni povprečni 61% zanesljivosti pa ima serija 10ih potrditev odgovorov le še 0,7%. Torej, v praksi to pomeni, da bo ta odaja skoraj vse nastopajoče razglasila za lažnivce, kljub temu da so vsi povsem iskreni.

V času, ko smo ljudje nagnjeni, da tehniki slepo zaupamo, je tole direkt sprevrženo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gandalfar ::

jonasu se je pravi videlo, da so se zmenili za načrt, da ne bo stari nič odnesel: ko je stari na začetku govoril, da bi rad pokasiral 5, 10 jurčkov je bilo jonasu kar nerodno in je spremenil temo. ko je stari rekel da bo odnehl in vzel 10 jurjov je jonas kar ponorel :)


Jonasova glavna naloga je, da zadrzi clovek gor kolikor casa se da. Za TV je najvecja zmaga, ce uspe zgenerirati ogromno (praznih) vsebin z istim clovekom. Ce clovek obupa po parih vprasanjih je to Jonasov fail in nima s to tvojo teorijo zarote nic.

AmokRun ::

Kako jim je pa ratal Jonasa za tako traparijo dobit, mi pa tud ni jasno.:D

bluefish ::

Money, Money, Money.

thexfale ::

Problem je v vprašanjih, ne v poligrafu. Pri vprašanjih "Ali ste kdaj udarili ženo?", je enostavno odgovoriti z da ali ne. Pri vprašanju, kot je bil pa zadnji, je pa precej dvoumno. Tu pa dela podzavest in je vprašanje, če sam sebe dobro poznaš. Tako se bodo zajebali vsi, ki ne bodo spizdl pri desetem vprašanju oz. 10 min pred koncem oddaje :).

Sicer pa, ljudje jemljejo TV veliko preresno. Človk ve kakšna vprašanja dobi, tko da...

bajsibajsi ::

100% zrezirano!

LordTado ::

ja tukaj še je večja manipulacija z ljudmi...

pri miljonarju si jih lahk zajebal ker niso mogli nardit napačnega odgovora...

tukaj pa lahko komot nardijo da si se zlagal in gre!

kako bedno :))

blackbfm ::

Ideja je dobra, izvedba pa slaba. Na tv bi se mogu vidt okenček kjer bi kazal poligraf al pa kej nevem..Zdej če jonas reče da laže, kako lahko to kot gledalec veš. Pri miljonarju si loh preveru podatek, tuki pa res na koncu izpade zrežiran.

PaX_MaN ::

Security, eee, scam through obscurity! ;((

hokuto ::

se en malo bolj zabaven link (zabavna je druga polovica z insertom iz nanizanke lie to me) v podkrepitev dobrega warpedovega posta:

jonasove oddaje sam sicer nisem gledal, ampak so pomisleki tistih, ki dvomite vanjo, gotovo upraviceni, ker tole detektiranje lazi pusca ogromno prostora za interpretacijo.
doke!

c3p0 ::

Kot prvo bi moral biti test s poligrafom od neodvisne tretje osebe, s primernimi certifikati in kar pač sodi zraven. Pa je?

T0RN4D0 ::

Eh včeraj je blo kao smešna oddaja, pa me je minilo po petih minutah. Skrajno dolgočasna stvar.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mtosev ::

Jonas je taka faca. milijonarja sem rad gledal zarad Jonasa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

slowie ::

Po mojem mnenju je s to oddajo najbolj nizko padel ravno Jonas, ker se je za denar (očitno mu ga že primanjkuje) prodal na najnižji možen nivo - nižjo od nivoja Big Brotherjev in Kmetij. Bogi Jonas. Nikoli si nisem mislil, da bo prodal svoj stil...
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

tomaz- ::

ja, tud Jonas se stara in pač očitno zgrabi vsako rešilno bilko, da se proba obdržat nad gladino.. Čeprav je tale bilka že prekleto globoko v vodi in mu ne bo nudila kisika za njegov obstoj...

Okapi ::

Pri tej statistično ugotovljeni povprečni 61% zanesljivosti pa ima serija 10ih potrditev odgovorov le še 0,7%.

Tu je treba dodati še dvoje. V poskusih, ko so merili (ne)zanesljivost poligrafov, so sodelovali vrhunski strokovnjaki za poligraf, pa so prišle ven nizke številke. Kaj se šele zgodi, če to počno neki televizijski kekci, ki jim pomaga kakšen samozvani privatni detektiv.

Poleg tega pa je oddaja skoraj zanesljivo režirana, kar bi se verjetno dalo dokazati, glede na to, po katerem vprašanju detektor v povprečju zazna laž. Za napetost oddaje bi bilo slabo, če bi tekmovalec odpadel že kar recimo po prvem vprašanju. Če tekmovalci vedno odpadajo proti koncu, je to hudo sumljivo.

O.

Gandalfar ::

2 sample pointa seveda to potrjujeta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova oddaja Miljonar na planet TV

Oddelek: Sedem umetnosti
293315 (1754) opeter
»

Prepisani, nadaljevanka vseh nadaljevank?

Oddelek: Sedem umetnosti
396534 (5351) guest #44
»

Milijonar z Jonasom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
979480 (5636) BigWhale
»

Nov milijonar

Oddelek: Loža
221817 (1132) Predator
»

Tech in Lepo je biti milijonar

Oddelek: Loža
482512 (2005) blue96

Več podobnih tem