» »

Naša mala klinika

Naša mala klinika

pivmik ::

Povejte vaše mnenje o tej novi nadaljevanki polni 'obetajočih' igralcev....


Jaz kot prvo lahko povem,, da ta tema ne spada pod sekcijo "Sedem umetnosti" ker ta nadaljevanka ni umetnost ampak skrpucalo.
Nisem gledal popolnoma celega dela, predvsem začetek sem zgrešil.
Naštel bom samo nekaj stvari, ki me motijo:
-Igralci igrajo kot da bi bili v gledališču
-Zvok odmeva tako da se sliši, da je v studiu (pa tudi osvetljava)
-Nadaljevanka nima nobene postprodukcije (razen rezanja in lepljenja scen)
-Fore/štosi, ki so noter so bedni (goveji 'humor')
-Še tistih par štosov, ki so dobri so slabo izvedeni/izkoriščeni (fora z lešniki, npr)
-Dostavljalec pic si izvlekel račin iz popka, če sem pravilno videl (WTF?), cela scena je bla krneki.
-Bolnica je prazna, kje so statisti? Več je doktorjev kot pa pacientov.
-Japonec mi je najedal... non-stop neki jokal kot en otrok in kar pustil da delajo z njim ko z enim zgubljenim otrokom.

...toliko zaenkrat.
pa ne zagovarjat nadaljevanke zaradi znanih igralcev in režiserja, zaradi tega lahko nadaljevanko le bolj pograjamo.

[Navkljub mnenju avtorja teme je predmet razprave delo vizualne umetnosti, in kot taka tema spada v Sedem Umetnosti. Prestavljeno. - moderator]
LP, Gregor GRE^
  • spremenil: sketch ()

mlamat ::

... ja ... čedalje bolj sem prepričan v to da slovenci nimamo nobenga smisla za humor ... na nacinalki zaposlijo enga paglavca ki hodi okol po lublan in sprasuje ljudi ker v bližini jim je antipatičen... pa da ga jst dobim ga kr na gobec

jonasu so pa skinal show, k je bil še kolkr tolk normaln, on pa zdaj po netu neke bloge piše in nag skače v bazen, jao :\

poglejte si mal kakšne v zda pokajo skor vsak dan... npr. Daily Show with Jon Stewart al pa Real Time with Bill Maher

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

Alexius Heristalski ::

Ta klinika je bolj "jaja paja" po mojem mnenju. Prav klinc, če jo režira Džuro!:|
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BlackHole ::

Jaz sem gledal in mi je bila všeč. Imam občutek, da eni gledate samo da lahko napake iščete in kritizirate Če vam je to zabavno, potem prav. Treba se je sprostit. Ok, saj vem da zadeva ni vrhunska, vendar ne moreš pričakovat neke profesionalne izvedbe, to stane. Mislim, če primerjamo NMK z prejšnjo nanizanko Pod eno streho, so v NMK profiji. Saj je bilo nekaj bednih for, ampak Veso me je nasmejal precej. Jaz sploh nisem opazil, da bi bilo kaj narobe z zvokom, res da je bila bolnica nekam prazna, ampak očitno je bilo denarja bolj malo in je pač to pomankljivost treba odmislit. Sicer sem kar zahteven, kar se tiče TV humorja, ampak zgleda, da so nekateri še precej bolj.

SodVina ::

Jaz moram reci, da sem pricakoval veliko vec. Torej sem tudi sam razocaran nad vsem. Veso je pa vseeno izstopal (tako kot je ze enkrat):D :D

Bob Rock ::

Men je blo vredu, nasmejal sn se. Treba je gledat tak ko je, ne pa napak iskat, tak ko je en ze pred mano povedal. Pa obcutek mam, da zelo velik ljudi ze ko vidi, da je kaj slovenskega, ze zacne gledat z nekimi predsodki.

BigWhale ::

> jonasu so pa skinal show, k je bil še kolkr tolk
> normaln, on pa zdaj po netu neke bloge piše in nag
> skače v bazen, jao

Tudi Jonas ni tako zelo smesen, kot nekateri pravijo da je, mogoce tudi ne tako zelo, kot sam meni da je. ;)

Je pa res, da je problem slovneskega humorja v tem, da je goveji. Obstajajo samo tri teme katerim se pri nas ljudje smejijo oziroma jih imajo za smesne.

Seks, pijaca, ... hm, no mogoce sta samo dve. Dober primer je famozni Reporter Milan od Radia City. Poslusas eno 'epizodo' in si prakticno vse slisal.

Malo mi je zal, da sem kliniko zamudil ampak bom gledal naslednji teden :)

username ::

-Igralci igrajo kot da bi bili v gledališču
Standardni problem večine slovenskih filmov/nadaljevank, katerih ustvarjalci (predvsem režiser..) so bili šolani na AGRFT. Kot bi filmsko ali TV kamero postavil pred oder in zgolj zabeležil gledališko predstavo.

-Zvok odmeva tako da se sliši, da je v studiu (pa tudi osvetljava)
Tudi to spada pod slovensko klasiko. Zraven pa še obupna nespretnost s kamero, fotografijo, osvetlitvijo (ambientom)...

Resnici na ljubo je tale NMK celo ena boljših (beri: najmanj slabih) tovrstnih slovenskih produktov.

Filmskim in TV ustvarjalcem pri nas pogosto primanjkuje ustreznega obrtniškega znanja. Te osnove so bolje poštimane v vsaki tretjerazredni ameriški sitcom-crap seriji.

Izjema so le bolj amatersko usmerjeni filmi (kjer je odsotnost visoke profesionalnosti v bistvu feature, pa vseeno včasih deluje bolj zanimivo in gledljivo od SLO mainstreama - primer film Jebiga); ali pa kalibri tipa Cvitkovič. Ampak on se je menda šolal v Pragi, torej ni toliko okužen z AGRFT-jem.

Končni sklep: AGRFT je čisti promašaj. Ga lahko mirno ukinemo.(vsaj "FT" del - film in TV).


NMK se mi je zdela pa vseeno boljša od tiste blesarije Pod eno streho in celo od tiste PopTV serije (zdajle se ne morem spomniti naslova, o neki TV hiši, z onim Mercatorijem in Fato itd..)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

OwcA ::

Kakšen dober filem tu in tam še spravimo skupaj, recimo Zvenenje v glavi ali Kajmak in marmelada, se pa strinjam da povečini trpijo za preveč gledališko igro. Še ena značilnost našega filma so dolgi kadri v katerih se ne zgodi nič. To je drugi ekstrem slabe kamere, v tem primeru je preveč "artistična" in sama sebi vzrok.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

andper ::

Mislim, da je malce zgodaj za take sodbe. Dajmo jim čas, oglejmo si še nekaj epizod. Tole je bil šele prvi del, in prvim delom se kasneje smeješ, kako butasti so bili takrat.

Nimam dovolj znanja, da bi komentiral s tehnične plati, zato vam zaupam in verjamem, da v tem oziru NMK še zdaleč ne blesti. Ampak saj Teater Paradižnik tudi ni (dobro, ta je bil že z naslovom mišljen biti posnet kot teater), pa je bil vsebinsko meni osebno ena najboljših serij v zgodovini slovenske TV.

Pomoje se bodo fore še izboljšale, res pa da bi bilo lepo tudi, če bi se pojavilo nekoliko več pacientov. :D

mmmato ::

Men se pa zdi kr uredu. Sploh v primerjavi z "pod eno streho". Tista fora z lešniki je bla za crknt :D...
Zihr bolš k "mladi zdravniki" na kanalu a

pivmik ::

A misliš Scrubs?
Prosim lepo, ne moreš si primerjat NMK proti Scrubs...
A trdiš, da Scrubs so slabši od NMK??? Zgleda, da si tudi ti jedu tiste lešnike!
LP, Gregor GRE^

Iztok Smolic ::

Mene moti nekaksno zavlacevanje "for" , ce gledas neke druge humoristične serije se sploh nikol ne konacas smejat ...

mmmato ::

Ja nmk je MENI bolš k mladi zdravniki (sej si u 1. postu spraševau za naša mnenja a ne? ne me zdej z lešniki napadat). scrubs je samo ena od zafnanih ameriških humorističnih nadaljevank.

ta nadaljevanka ni umetnost ampak skrpucalo.

moraš priznat da je bolša kot marsikatera slovenska nadaljevanka, ne moreš pa od slovenske produkcije pričakvat da bojo posnel neki tko dobrga kot so friends al pa katera druga nadaljevanka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmmato ()

Bramac ^^ ::

Meni je bil prvi del še kar v redu.

Eden zgoraj je rekel.. hm mislim da je usename .. da je tv dober dan slabši od te serije .. meni je bil zelo dober sicer pa je bil Tv Dober Dan na začetku tudi nezanimiv na sredini pa za umret.

počakejmo par serij ... mogoče tudi 10 .. kdo ve

aja scrubs so pa carji, v vsaki nadaljevanki imajo hude fore.

:)

Zgodovina sprememb…

andper ::

Hehe, kako so okusi različni.

Pa saj Scrubs so ravno tipa Friends. Če uporabim izisilverjeve besede, se praktično ne nehaš smejat. Nekaj so se ti zamerili očitno. :)

Sicer pa se mi ne zdijo primerni za primerjavo z NMK.

mmmato ::

ok ok........primerjava med nmk in scrubs mogoče res ni najblol primerna, gre se za to da so nekateri mogoče prestrogi do nmk zaradi "boljših" ameriških nadaljevank....

@andper: ja, zamerili so se mi ker imajo bedne fore.... niti približno tako dobri niso kot friends al pa that 70s show

pivmik ::

tyaz:
A v Scrubsih ti manjka smeh publike, ki ti pove kje se moraš smejat?

Jaz ''ocenjujem" NMK absolutno in ne relativno glede na druge slovenske nadaljevanke(ali pa tudi ameriške).
LP, Gregor GRE^

glinik ::

Za Slovenijo je nadaljevanka čist OK.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

mmmato ::

PIcnik:
Ja to bo to...... pr scrubs ni smeha publike!!!!
Zato pa jst tud grozlivk ne štekam kr noben ne cvil od strahnu pr groznih scenah!!!!!!!
Ej care, rešu si mi večno vprašanje zakaj mi nekatere nadaljevanke niso všeč

Trubadur ::

Meni je dost kul.
Berite Thomasa!

CX20RE ::

Če bi že radi primerjali NMK z kako ameriško serijo se še najbolj ponuja M.A.S.H. Dva zajebantska dohtarja, ledenohladna ženska za katero se vsi po malem mečejo in je neskončen vir seks-štosov, en rahlo nesposoben dohtar, popolnoma nesposoben vodja bolnice s konstantnimi prebliski iz zgodovine in še en marginalc, ki v bistvu ves cirkus vodi iz ozadja.

O kvaliteti produkcije in štosov pa raje nebi...

flipflop ::

Sicer nisem gledal NMK, ampak sem pa prepričan, da se z M.A.S.H. ne more primerjati niti približno.:|

cryptozaver ::

Se cist strinjam s tipicno AGRFT jevskim igranjem v slovenskih filmih. Taksnih in drugacnih. Ce gre za kaksno zatezeno dramo je to se sprejemljivo, pri kvazi komedijah pa ne pomaga niti djuro.

OK saj je res nekaj izjem (Vaso, Gojc...)

Sem pred casom na TV poslusal en pogovor z nekaj nasimi igralci . Bli so si enotni, da AGRFT jevska aliansa fura neko svojo sceno do amena in ne pusti odstopanj niti za mm. Se tiste inovativne prevec sproscene pocasi zakalupijo v ta tipicno AGRFT jevski stil ki gre zgleda vsem pocas na k....

Kar se pa tice klinike ... sem gledal en odlomk in slisal sam neke stare yugo stose. No ja preverjena formula za vecino SLO publike, tko da se bo Djuro spet lahko na Oskrjih hvalu kok dobr zasluz!

cortez ::

Kdor se vsaj malo ne smeje pri Scrubsih, ta nima pojma kaj je humor.
JD, Turk, Espinosa. Tok različnih karakterjev, pa zmiram prikažejo temo na odštekan način.
Scrubsi so mislim, da najboljša sitcom comedija trenutno na naši TV.
Reymond itak zmiri raztura, čeprav se mi zdi, da je prava zvezda brat Robert.
The 70's show pa itak seka (I said goodbye- Fez is the best)

Tiste moške zadeve so kr neki mim? A nisto to jenkiji prekopiral od angležev. Mislim ,da je bla ta angleška verzija na Slo.

Sex in the city? Yeah right, shopping in Gucci more like it.


Aja , une naše skropucalo. Nč posebnega, še bolj so mim kiksnli na nacionalki z unim kvazi Hotelom.

flipflop ::

Scrubs vsaj meni niso prav nič smešni, pa ne zato ker ni smeha zraven.

NMK bi se lahko pa kr dost popravila,majo neki smešnih, sam večino časa je pa dolgcajt.

STASI ::

Jest ne razumem zakaj nekdo primerja NMK z ameriškimi humorističnimi serijami. Težko je primerjati dva različna stila oziroma okolja v katerem so izdelane serije. NMK je prirejena za slovensko publiko, ki je dokaj nezahtevno če se že zadovolji s Pod eno streho ali pa Vrtičkarji. Pa tud finance nas bašejo za take stvari. Poleg tega imamo samo 2 mega ljudi, in tu je sposobnih igralcev manj kot pri 300mega kolikor jih je v ZDA.
Drugače pa je najboljše humuristične serije snemajo v VB. Meni najljubša humoristična serija Fawlty towers.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

username ::

No ja prvi del NMK mi je bil tako-tako, ampak še kar v redu. To pišem pod vtisom ogleda drugega dela, ki me je pa sploh kar prijetno presenetil.
Sicer je bil osrednji del zapleta okoli enega jugosa iz Švajcarske (meni gre pa jugonostalgija na živce, če je pretirana), ampak je za moj okus dobro izpadlo, niso pretiravali z jugovino.

Predvsem gredo čestitke za izbor igralcev - da so najeli prav te in glede na razdelitev likov. Ona Tanja Ribič je IMHO zelo bedna igralka, pa še zoprna mi je. Ampak so našli ravno pravo vlogo zanjo in jo dobro vklopili.
Janez Škof se mi zdi kar en talent (zanimiva pojava je že po videzu, pa tudi igrati za tovrstne potrebe še kar nekako zna), in so ga v redu uporabili, upam da ga bodo v nadaljevanjih še boljše.

Oni Emeršič je pa tudi kar car. Škoda ker niso zraven povabili še Gregorja Bakoviča, on je pa še večji car. Res pa mogoče ni ravno material za vlogo zdravnika. Škoda pa bi ga bilo za vlogo bolnika, ker so te po naravi stvari bolj epizodne*. Mogoče bi bil primeren za vlogo kakega odfukanega psihiatra... (kar je v bistvu že bil v tisti kuharski oddaji z Emeršičem)

* razen če bi vpeljali lik kakega hipohodra, ki bi stalno prihajal v bolnico; tudi taka vloga bi bila super za Bakoviča.

No, pa sem malo zašel v fantazijo...
:P
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Reymond itak zmiri raztura, čeprav se mi zdi, da je prava zvezda brat Robert.
Se strinjam! Tako kot Kramer v Seinfeldu. Roko na srce, v Seinfeldu je bil sam Seinfeld od taglavnih likov še najbolj omleden (relativno).

Sicer pa - IMHO je Seinfeld daleč najboljša ameriška komedija doslej, boljših je samo par angleških mojstrovin (najboljša angleška in s tem najboljša sploh je Fawlty Towers).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

pivmik ::

Seinfeld je zakon. Seinfeld v Seinfeldu je bil kot nek opazovlec, kateri sam ni nič extra naredil ali se mi nu extra ni zgodilo, je bil najbolj normalen od njih. In tudi zaradi tega je izpadlo vse skupaj boljše. Na da do vsi v nadaljevani neki prfuknjeni ali se vsem dogajajo ekstta stvari, pol je vse skupaj brezveze.
George pa je najbolj faca :) .
LP, Gregor GRE^

OwcA ::

Nemorem verjeti. Kar naprej se vračate k angleški komediji in nihče ne omeni Monty Python, packi nemarni!
... čeprav morda je to korektno, kajti oni so res razred zase.
Zelo sem se nasmejal tudi ob Smith and Jones.

Ameripške komedije, ne vem no. Saj so mestoma smešne, ampak da bi se takorekoč polulal od smeha pa tudi ne (svtla izjema so nekatere stand-up komedije, ampak to je spet čisto druga pesem, em zvrst). Morebiti parodije Mela Brooksa.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Lex ::

jap, monty python je res ena najbolših zadev kar sm jih kdajkol vidu. V ful nori luči prkažejo stvari, k se drgač zdijo za čis normalne (tista scena v meaning of life, ko sta bli krščanska pa protestantska familija mi je bla za crknt). Al pa kak sitcom z mal drugačno idejo.. npr. tretji kamen od sonca :D

tole slovensko je pa krneki.. se vid da je folk vseprelahko zadovoljit. fora z lešniki? a dajte no, stara k fosili, sam da zaigrana. niti nasmešek mi ni preleteu obraza.. :| ostalo pa tak..nwm no, sm pač pikolovski pa zahteven, torej očitno netipičn slovenc za kterga je blo tole delano.. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čista desetka (serija)

Oddelek: Sedem umetnosti
91986 (1489) IL DIAVOLO
»

House M.D. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26738511 (24161) Jst
»

Humoristične nanizanke (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6417086 (15341) Platypus
»

ČezLužne TV NaniZanke

Oddelek: Sedem umetnosti
152932 (2463) |SwightDraw|
»

Stand up komedija v SLO

Oddelek: Sedem umetnosti
111511 (1194) Nejc Pintar

Več podobnih tem