» »

Telefon z izjemno dobrim signalom

Telefon z izjemno dobrim signalom

profii ::

Pozdravljeni!

Kolega doma skoraj nima GSM signala, sedaj pa bi zaradi poslovnih potreb potreboval telefon, na katerem bi bil dosegljiv.
Torej kateri telefoni dobro "lovijo"? Lahko je tudi "stacjonarni" GSM aparat, samo da ima dober sprejem.

LP

MadMicka ::

Lahko je važno tudi, ali gre za simobil ali mobitel, ker imajo pač nekoliko različno pokritost signala v odročih krajih, tako da si naj sposodi od kolegov par gsm aparatov in proba enega in drugega operaterja.

Okapi ::

Doma si lahko kupi zunanjo GSM anteno.
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata...

profii ::

Z različnimi operaterji ni neke sreče, Mobitel je pokrit slabo, Simobil še slabše.
Kam se priklopi to anteno? Če gre to na GSM aparat odpade, razen če se dobi "stacionarni" gsm aparat.

js osebno ::

Kaj pa ojačevalec GSM signala? AFAIK se ga da dobiti pri Mobitelu..

mojca ::

Jaz sem pri Iskra Tela kupila anteno, ki jo namestiš na balkon ali na streho, ima nekje med 10 in 20 m kabla, na drugi strani pa jo vklopiš v GSM aparat (lahko tudi stacionarni :). Jaz sem jo imela namen uporabljati za brezžični internet (priklop na wireless router), vendar jo bom nesla nazaj. Antena sicer dela točno to, kar pravi: za 15dB ojača signal, vendar se v mojem primeru na prenosu podatkov to ne pozna, sploh če router obesimo na okno. (Počasi dela zaradi zasedenosti oddajnika, ne zaradi švoh signala.)

Signal pri GSM-u pa skoraj gotovo reši, če je v hiši prešvoh, pa na strehi za silo lovi. (Čez vikend lahko posodim anteno v testiranje, če je konektor kompatibilen z mojim.)

profii ::

stacionarni GSM aparati imajo konektor in anteno cca. 5 dbi kot vidim. to bi bilo že dost vrjetno. najprej bi to probali, če bi se dalo to kje dobit. Potem pa še tako anteno če bi bilo potrebno kot praviš mojca.
Torej se v slo dobi kje stacjonarne gsm aparate(take kot se prodajajo na kitajskem)?

Lion29 ::

toplo priporocam mobitel komunikator storitev ali simobil Si.naIP....

pr obeh dobis PC klienta, prek kjerega se potem lahko pogovarjas normalno z vsakim ki te klice na tvojo GSM stevilko... zelo podobno kot skype...

jaz imam tudi zlo slabo pokritost s signalom... tak da zdaj furam prek IP telefonije!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

profii ::

Lion29 dobra ideja! tole se bom pa pozanimal. Potem samo slušalke z mikrofonom in je?

Lion29 ::

tako je... jaz mam prek prenosnika, tako da niti slusalk in majka ne nucam (integrirano)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Kam se priklopi to anteno?
Če ne dobiš pravega konektorja, lahko uporabiš avtomobilski komplet.

O.

Furbo ::

Tile iz mobitela so tudi komedijanti, pri nas cela vas telefonari zunaj hiš, oni so pa na pritožbe o signalu rekli, naj počakamo da odpade listje iz dreves??
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

boogie_xlr ::

Šalabajzerji.

dmk ::

profii je izjavil:

Lion29 dobra ideja! tole se bom pa pozanimal. Potem samo slušalke z mikrofonom in je?


kolega fura skype z brezžičnim telefonom ki je priključen na usb (oddajnik). mogoče bi se dalo kakšno tako varianto zrihtat tudi za to Mobitel povezavo. Potem ti nebi bilo treba bit stalno pri računalniku.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

Lion29 ::

dmk je izjavil:

profii je izjavil:

Lion29 dobra ideja! tole se bom pa pozanimal. Potem samo slušalke z mikrofonom in je?


kolega fura skype z brezžičnim telefonom ki je priključen na usb (oddajnik). mogoče bi se dalo kakšno tako varianto zrihtat tudi za to Mobitel povezavo. Potem ti nebi bilo treba bit stalno pri računalniku.


seveda... za android je vec sip klientov... ki delujejo tako..simobil ponuja neka navodila zanje...jaz mam sipdroid in se kar dobro obnese... zdalec od optimalnega ampak zadovoljivo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

lukaz ::

Za M@ imaš tudi nastavitve na moj.mobitel.si. Drgač pa lahko tudi kakšen cordless domač telefon z podporo SIPa (cisco vem da jih ma neki).

Aleš pt ::

Glede telefonov predvsm motorole in to starejše verzije . Če jih še kje dobiš . Sam sem imel d 520 lovila je v vsaki lukni .

PeternelG ::

Tudi jaz iščem tak telefon. Do 100EUR. predlogi?

Yoxi ::

Nokia E51
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

boss-tech ::

A ta komunikator omogoča tudi priklop bluetooth slušalke namesto običajnega mikrofona ter slušalk?
http://tovornik.info

koyotee ::

6310i zmaga:)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se sevanje mobilnega telefona širi po žičnih slušalkah?

Oddelek: Mobilne tehnologije
455196 (4175) TheBlueOne
»

Sevanje mobitelov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8211784 (10818) jype
»

ADSL naprej prek zraka

Oddelek: Omrežja in internet
283463 (2314) Audi
»

Bo skype nadomestil stacionarene telefone?

Oddelek: Loža
193099 (2492) Tear_DR0P
»

Škodljivost EM valovanja!

Oddelek: Znanost in tehnologija
101900 (1626) CaqKa

Več podobnih tem