» »

Wireless kartica ne zazna domačega omrežja

Wireless kartica ne zazna domačega omrežja

ranmaSA ::

Imam zelo nenavaden problem katerega nikakor ne znam rešiti. To traja že tako dolgo da sploh ne vem od kdaj v bistvu ta problem imam.

Torej,
imamo amisov brezžični internet. Vsem računalnikom v hiši internet deluje, poveže se brez problemov. Le na enem računalniku nikakor noče najti našega routerja. Najde mi vse ostale, ki jih zazna okoli nas. Tako da problem s signalom skoraj ne more biti. Sklepam da mora problem tičati v nastavitvah brezžičnega interneta na tem računalniku, ampak nikakor ne morem ugotoviti kaj ali kje naj bi to bilo.

popster ::

Čudno to, probaj zamenjat kartico z drugim računalnikom..alpa poglej nastavitve za SSID

ELEKTROLJUB ::

Poglej na katerem kanalu imaš router. 1-13ch

Obstaja možnost da imaš router na 12 ali 13 kanalu, ter,da je Wireless kartica v računalniku, ki ne dela nastavljena oziroma narejena za Ameriški trg, ki podpira samo kanale od 1 do 11.


Za začetek brez, da bi kar koli drugega gledal zamenjaj kanal na wireless routerju na enega od 1 do 11.
LED svetloba je prihodnost...

ranmaSA ::

Kanal je bil na 1 in je označen za evropski trg tako da mi je bilo čudno da ni delalo. Prestavil sem na 11 kanal in sedaj dela kakor more. Upam da bo sedaj teh težav konec.

Pa hvala lepa! :)

ELEKTROLJUB ::

No super sam da si rešil brez materialnih stroškov.
LED svetloba je prihodnost...

KruceFix ::

Zdravo!

Imam podobni problem, kot predhodnik!
Imam siolov router ter usb ključ, Belkin Wireless G USB NetWork Adapter. Driver imam naložen. Vse lepo in prav. Sledi pa problem, windows ne zazna moje povezave z routerjem (brezžične). Zazna vse okoliške, samo moje ne. Moram mogoče še kje nastaviti ponovno svojo povezavo?
Router deluje normalno, vse lučke so tako kot mora biti.
Oprostite za bedasta vprašanja in hvala za odgovore!

KoMar- ::

Če zgornja rešitev ne deluje, potem na routerju preveri, če imaš slučajno skrit SSID?

KruceFix ::

@KoMar
Vem, da sem ko sem inštaliral driver nekje označil Europe. Je to mogoče narobe?
Oprosti, ampak nevem kako menjati kanale. Lahko razložiš na kratko?

popster ::

Vem, da sem ko sem inštaliral driver nekje označil Europe.

ja evropski kanali so lahko izven tvojega routerja,
kanalov ne menjavaš k iščeš omrežja ampak zaznavaš,

-lahko pa provaš z prenosnikom od prijatla.

KruceFix ::

Že deluje, najlepša hvala obema, KoMar-ju in popster-ju!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

ranmaSA ::

Torej, sedaj mi deluje, poveže in dela, ampak. Vse skupaj ima zelo slab signal, na čase me samodejno odklopi od routerja ker je tako slab signal, oz. ko sem povezan je tako slab signal da mi odpira npr. google ali kako drugo stran pre-dolgo ali mi ga pa sploh ne odpre.

Razmišljam da bi poskusil vse kanale, ki so možni za evropo (1-13) ali pa o nakupu nove omrežne kartice, ki bi imela večji zaznavni doseg.

Obstaja še kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ranmaSA ()

popster ::

ja lahko poizkusiš z drugo anteno. pošlji mi sporočilo ti posodim panelco..

Spajky ::

Zadosti bi bila možnost na onem problematičnem laptopu nastaviti wifi na B-Only, če se da; ali pa na ruterčku podobno 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev dodatnega routerja kot AP

Oddelek: Pomoč in nasveti
153234 (2847) Selotejp
»

Brezžična povezava računalnik - router ali router - router

Oddelek: Omrežja in internet
143095 (2879) ropo009
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418209 (11146) Hayabusa
»

kabelski internet..vzpostavitev wireless povezave neuspešno

Oddelek: Omrežja in internet
172425 (2247) BigSexy
»

Domača mreža in bridge mode

Oddelek: Omrežja in internet
101680 (1619) OmegaBlue

Več podobnih tem