» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
45 / 51
»»

bobicek ::

lopov je izjavil:

bobicek je izjavil:

Da si sposodim temo. Nabavil bi tale USB charger s tremi USB režami:
http://www.ebay.com/itm/391033466037?_t...
Ne razumem fore zakaj je napisano gor za Galaxy tabs, na srednji za Ipad/Iphone in na spodnji za Others. A to pomeni, da hkrati ne bi mogel polniti LG G3 telefona(v bistvu se da izbrati, da ustreza temu modelu) in Asusovega Zenpada? Ne razumem tega poimenovanja rež, kaj se sploh lahko na prvi dve priključi, če nimaš Iphona ali Galaxyija?


Ugibam -- morda je povezano amperi, ki jo zahtevajo posamezne naprave. Tab S in ipad komot preživita 2A, starejše naprave so pa najbolj varne na 1A. Pomoje je tak tudi output na omenjenem polnilcu -- spodnji za "other" polni najpočasneje z 1A ali manj. Na polnilcu sicer piše output 2A ampak ni jasno, na vsakem portu ali vsi skupaj.
Če primerjam z nekaterimi, ki imajo napisano 3.1A je to maksimalna moč vseh treh portov skupaj. Tako, da tale ki ga gledam ima verjetno skupaj 2A.

Konkretno mi primankuje USB rež za polnjenje naprav. Telefon, tablica, bluetooth zvočnik, 2 drona. Najraje bi imel dodaten polnilec z več(vsaj tremi) režami, ki gre v elektro vtičnico, le teh imam več na razpolago. Obstajajo tudi razširitveni polnilci z več režami, ki se ga priklopi v USB od kompa. A imam USB reže na laptopu večino časa zasedene. Če je ta varianta bolj sigurna, tudi to vzamem.

Glih čez praznike sem skuril 3 baterije za dron, ki sem jih hkrati polnil prek polnilca za tablico. V navodilih piše, da gre lahko na bilokatero USB režo, potem se pa tole zgodi, da mi jih je napihnal in malo segrelo, seveda so zdaj fuč.

Drugače pa tudi za iphone in Samsunge vidim, da se nekateri prodajajo po 1A.
http://www.ebay.com/itm/Hot-Eu-Plug-Dou...

PrimozR ::

Samael je izjavil:

Jah ne vem ... zdi se mi da verjetno pišeš bedarije ;) Jaz svojega R4 pro filam v povprečju na vsakih 5 dni.

Tudi jaz lahko katerikoli telefon filam vsakih 5 dni. Samo zaductejpano bom imel nanj 20000 mAh baterijo. Simpl.

Ne, nikoli nikoli nikoli ne bom verjel, da 'malo iger, muske, klici, GPS, bla bla' na kateremkoli modernem smartphonu s spodobno strojno opremo drži 5 dni. Tako da ne trolaj.

next3steps ::

Gre se dlje, ce ga uporabljas kot dumbphone.

PrimozR ::

To že, ampak on je govoril ravno nasprotno od tega. Torej uporaba takšna, kot se za smartphone spodobi.

facepalm ::

Meni baterija drzi v povprecju 2 do 3 dni. Odvisno od uporabe. 2x sim, wifi/data/sync always on. Screen on time cca 8h - 9h. Uporabljam redmi note 4x, s 4000mah baterijo. Zdrzal bi tudi 5 dni in vec, ce bi lezal na polici.

lopov ::

bobicek je izjavil:

lopov je izjavil:

bobicek je izjavil:

Da si sposodim temo. Nabavil bi tale USB charger s tremi USB režami:
http://www.ebay.com/itm/391033466037?_t...
Ne razumem fore zakaj je napisano gor za Galaxy tabs, na srednji za Ipad/Iphone in na spodnji za Others. A to pomeni, da hkrati ne bi mogel polniti LG G3 telefona(v bistvu se da izbrati, da ustreza temu modelu) in Asusovega Zenpada? Ne razumem tega poimenovanja rež, kaj se sploh lahko na prvi dve priključi, če nimaš Iphona ali Galaxyija?


Ugibam -- morda je povezano amperi, ki jo zahtevajo posamezne naprave. Tab S in ipad komot preživita 2A, starejše naprave so pa najbolj varne na 1A. Pomoje je tak tudi output na omenjenem polnilcu -- spodnji za "other" polni najpočasneje z 1A ali manj. Na polnilcu sicer piše output 2A ampak ni jasno, na vsakem portu ali vsi skupaj.
Če primerjam z nekaterimi, ki imajo napisano 3.1A je to maksimalna moč vseh treh portov skupaj. Tako, da tale ki ga gledam ima verjetno skupaj 2A.

Konkretno mi primankuje USB rež za polnjenje naprav. Telefon, tablica, bluetooth zvočnik, 2 drona. Najraje bi imel dodaten polnilec z več(vsaj tremi) režami, ki gre v elektro vtičnico, le teh imam več na razpolago. Obstajajo tudi razširitveni polnilci z več režami, ki se ga priklopi v USB od kompa. A imam USB reže na laptopu večino časa zasedene. Če je ta varianta bolj sigurna, tudi to vzamem.

Glih čez praznike sem skuril 3 baterije za dron, ki sem jih hkrati polnil prek polnilca za tablico. V navodilih piše, da gre lahko na bilokatero USB režo, potem se pa tole zgodi, da mi jih je napihnal in malo segrelo, seveda so zdaj fuč.

Drugače pa tudi za iphone in Samsunge vidim, da se nekateri prodajajo po 1A.
http://www.ebay.com/itm/Hot-Eu-Plug-Dou...


Hja, zoprno, a tko je :)

Pri laptopu je jasno -- USB 2.0 port ti brez dodatnih programov in če laptop to podpira polni s 500mA kar je popolnoma varno, a počasno.

Tudi polnilci so včasih zajeb -- recimo original polnilec za tablico LG G Pad 8.3 noče polniti Samsung Galaxy Tab S2. IMO je fora v kablu, tko da ob priliki probam z drugim.

Pred časom je bila Nokia tista, ki je "komplicirala" z USB standardom in striktno upoštevala USB profile. V praksi to pomeni, da mora imeti polnilec nekaj pameti in ko priklopiš napravo, se naprava in polnilec "dogovorita" o polnenju. No, potem se je zgodil Apple in smo kjer smo. Danes dobiš poceni USB kable, kateri imajo aktivne pine za napajanje, podatkovni so pa mrtvi.
Ravno tako polnilci -- dummy nimajo nadzora oz. je zelo slab nad tem, kaj si priklopil -- samo da je nekaj na drugi strani pa polni. Z dummy kablom in dummy polnilcem komot skuriš baterije :)

Polnilec z več režami je prava stvar. Google, youtube itd. kaj uporabljajo drugi in kupi tak polnilec + ne šparat, IMO je 20 EUR za dobro robo premalo.

Nek noname polnilec take sorte imam, a mu ne zaupam, tko da samo nabira prah -- ima 5 portov, namen je bil uporaba na potovanjih za polnenje telefonov, tablic, baterij oz. vsega, kar gre na USB. Uglavnem, katastrofa -- nekaj polni, nekaj ne, pa še tisto kar polni traja full časa. Deklariran je za 4x 1A in 1x 2A. Malo morgen ...

hojnikb ::

d4vid je izjavil:

Hja, na iphone pac nastavis in pozabis. Mam vklopljeno vse, bt, gps, mobilne podatke in wifi. Pa kar traja baterija. Medtem pri androidu pazis, da mas vklopljen samo wifi ali podatke, bt ravno ce je nuja, gps mam pa ponavadi izklopljen na androidih.

Pac, baterija je res majhna, specifikacije so nasploh precej uboge proti androidom. Ampak po parih dneh uporabe sem vec kot zadovoljen.

So much this. šele ko sn se znebil androida vidim kako je to res. Bedni specsi japke na papirju se absolutno ne prevedejo v bedn user experience.
#brezpodpisa

next3steps ::

Specifikacije so boge, ker jih ne razumeš.
p10 tukaj. LTE always on, WiFi pravtako, lokacija pravtako, sinhronizacija svega i svašta pravtako, pa appov v ozadju nonstop laufa, igračka aktivno uporabljena 5 ur na dan (heavyweight kategorija aktivno uporabljenega) zdrži slab dan.
Enako je in bi bilo na Applu.

Samael ::

PrimozR je izjavil:

Samael je izjavil:

Jah ne vem ... zdi se mi da verjetno pišeš bedarije ;) Jaz svojega R4 pro filam v povprečju na vsakih 5 dni.

Tudi jaz lahko katerikoli telefon filam vsakih 5 dni. Samo zaductejpano bom imel nanj 20000 mAh baterijo. Simpl.

Ne, nikoli nikoli nikoli ne bom verjel, da 'malo iger, muske, klici, GPS, bla bla' na kateremkoli modernem smartphonu s spodobno strojno opremo drži 5 dni. Tako da ne trolaj.



Zakaj meniš, da trollam ne da bi pred nadaljnim pisanjem bedarij ti sam naredil domačo nalogo? Tu nas je kar nekaj uporabnikov tega dotičnega modela telefona. Si med njimi tudi ti? V kolikor je odgovor ne, ti predlagam, da narediš domačo nalogo in mi oporekaš, ko boš imel na to temo dejansko kaj konkretnega za povedati.
In ko boš poznal predmet pogovora malo bolje lahko nadaljujeva debato. Do takrat boš pa samo bluzil v tri krasne, ker pač kaj... nekaj domnevaš?

Predlagam, da začneš z branjem te teme, slej ko prej se tudi drugi razgovorijo o njihovi izkušnji s tem telefonom:
xiaomi telefoni in ostale naprave

In nadaljuješ tu:
http://www.gizchina.com/2016/12/06/xiao...

I also did some lab testing with the battery (do I even need to?), and the phone was able to browse the web for almost 16 hours straight and it could play back video for 19 hours in total. Who would have thought that the new Snapdragon 625 was that power efficient? I wanted to do more battery tests but because each battery test took up the better part of a day I was not able to perform more tests on this incredible battery.


http://www.gizbeat.com/review/xiaomi-re...

Xiaomi Redmi 4 Prime battery life SOT screen on time

Everything’s been great up to this point. And now it gets only better. The battery on the Xiaomi Redmi 4 Prime lasted an incredible 14h 46m, beating out the previous champion, the 6000mAh Innos D6000.
To put further light on this, the Redmi 3 with Snapdragon 616, the same 4000mAh battery, and same size display lasted 10h 30m. That’s a huge 40% increase in battery life over its predecessor.
The increase in battery life can mostly be attributed to the new Snapdragon 625 SoC, which is 14nm process in comparison to 28nm.





http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_...

The Redmi 4 Prime's chipset should be the most efficient one to date, as it's built on a 14nm process.

Starting off with talk time, the Redmi 4 Prime will happily last over 29 hours on a 3G call. More impressively, though, it can also do 20 full hours of web browsing over Wi-Fi with the display set to 200nits. Video playback endurance isn't as spectacular, but the phone still averaged about 10 hours on the task.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

next3steps ::

Imaš za Šaomije namensko temo, ne rabite smetiti pol foruma s to znamko.

Samael ::

next3steps je izjavil:

Imaš za Šaomije namensko temo, ne rabite smetiti pol foruma s to znamko.


Zdi se mi ok, da človeku odprem oči, da ne bo naprej klatil neumnosti. Četudi me to stane nekaj truda in prostega časa.
Sicer pa, a je ta tema rezervirana samo za dve, tri popularne znamke?

PrimozR ::

Samael je izjavil:

Zakaj meniš, da trollam ne da bi pred nadaljnim pisanjem bedarij ti sam naredil domačo nalogo? Tu nas je kar nekaj uporabnikov tega dotičnega modela telefona. Si med njimi tudi ti? V kolikor je odgovor ne, ti predlagam, da narediš domačo nalogo in mi oporekaš, ko boš imel na to temo dejansko kaj konkretnega za povedati.
In ko boš poznal predmet pogovora malo bolje lahko nadaljujeva debato. Do takrat boš pa samo bluzil v tri krasne, ker pač kaj... nekaj domnevaš?


Ne bom se trudil z iskanjem po internetu za nekaj, kar fizikalno ni mogoče.

FullHD, 24/7 GPS, aktivni dve sim kartici, wi-fi, nekaj klicev, kakšen sms, kakšna fotka, malo muske, kakšen space invader... pač neka "normalna" dnevna uporaba = filanje po petem dnevu uporabe.

Strinjam se, da je tole normalna uporaba. Nexus 5X bi mi recimo takšne uporabe zdržal cel dan, torej dobrih 12 ur, čez palec. Na 2700 mAh baterije. Govora je o RedMi nekineki, ki ima 4000 mAh baterije, če sem prav razumel? Torej zadeva bi morala zdržati še do jutra. Če bi imeli RES optimiziran OS (pa govorimo o kitajcih s preobleko vs. sam Google), bi RECIMO zadeva zdržala še drug dan čez dan. Ne pa govoriti o polnih petih dneh uporabe no. Za to potrebuješ 15000 mAh.

Nekje je pač en problem. Je res, da se je hardware izboljšal (že Nexus 5 je imel koprocesor za glasbo, novejši ga imajo verjetno prav tako), ampak Nexus 4 je v eni uri poslušanja glasbe (in _ničesar_ drugega) požrl skoraj 10 % baterije. Samo stand-by cel dan, brez displeja in nekaj malega glasbe bi mogoče preživelo 5 dni. Ne pa "normalna" uporaba. Vsi reviewerji govorijo, da telefoni z recimo 4000 do 5000 mAh lahko celo preživijo polni drugi dan (normalne do rahlo zahtevne uporabe), ampak da to ni bistvo takšnih baterij, temveč da si popolnoma brez skrbi čez en cel dan (in vseeno vsak dan polniš). Ti pa govoriš, da je možno s takšno baterijo in 'normalno uporabo' zdržati praktično 3x dlje.

Kot sem rekel, mogoče z, ajd, ne nujno 20.000 mAh baterijo na hrbtu, s 15.000 mAh pa. Pogojno z 10.000 mAh.

next3steps ::

Saj pravim, smartphone uporabljen kot dumbphone.

Samael ::

PrimozR je izjavil:

Ti pa govoriš, da je možno s takšno baterijo in 'normalno uporabo' zdržati praktično 3x dlje.


Tako je. To trdim.
Problem pri tvojem razumevanju je tudi ta, da spregledaš dejstvo, da baterija tu in edini faktor. Če se ti ne da "iskati na internetu nekaj..." predlagam, da podrobneje pogledaš vsaj teh par quotanih stavkov zgoraj.

Hint: The battery on the Xiaomi Redmi 4 Prime lasted an incredible 14h 46m, beating out the previous champion, the 6000mAh Innos D6000.

3much5me pa itak (v skladu s svojo reputacijo tu) kot vedno klati bedarije.

klinker ::

Samael je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Samael je izjavil:

Jah ne vem ... zdi se mi da verjetno pišeš bedarije ;) Jaz svojega R4 pro filam v povprečju na vsakih 5 dni.

Tudi jaz lahko katerikoli telefon filam vsakih 5 dni. Samo zaductejpano bom imel nanj 20000 mAh baterijo. Simpl.

Ne, nikoli nikoli nikoli ne bom verjel, da 'malo iger, muske, klici, GPS, bla bla' na kateremkoli modernem smartphonu s spodobno strojno opremo drži 5 dni. Tako da ne trolaj.



Zakaj meniš, da trollam ne da bi pred nadaljnim pisanjem bedarij ti sam naredil domačo nalogo? Tu nas je kar nekaj uporabnikov tega dotičnega modela telefona. Si med njimi tudi ti? V kolikor je odgovor ne, ti predlagam, da narediš domačo nalogo in mi oporekaš, ko boš imel na to temo dejansko kaj konkretnega za povedati.
In ko boš poznal predmet pogovora malo bolje lahko nadaljujeva debato. Do takrat boš pa samo bluzil v tri krasne, ker pač kaj... nekaj domnevaš?

Predlagam, da začneš z branjem te teme, slej ko prej se tudi drugi razgovorijo o njihovi izkušnji s tem telefonom:
xiaomi telefoni in ostale naprave

In nadaljuješ tu:
http://www.gizchina.com/2016/12/06/xiao...

I also did some lab testing with the battery (do I even need to?), and the phone was able to browse the web for almost 16 hours straight and it could play back video for 19 hours in total. Who would have thought that the new Snapdragon 625 was that power efficient? I wanted to do more battery tests but because each battery test took up the better part of a day I was not able to perform more tests on this incredible battery.


http://www.gizbeat.com/review/xiaomi-re...

Xiaomi Redmi 4 Prime battery life SOT screen on time

Everything’s been great up to this point. And now it gets only better. The battery on the Xiaomi Redmi 4 Prime lasted an incredible 14h 46m, beating out the previous champion, the 6000mAh Innos D6000.
To put further light on this, the Redmi 3 with Snapdragon 616, the same 4000mAh battery, and same size display lasted 10h 30m. That’s a huge 40% increase in battery life over its predecessor.
The increase in battery life can mostly be attributed to the new Snapdragon 625 SoC, which is 14nm process in comparison to 28nm.





Pa ti si naredu svojo?
Si si lastil iPhone, ali katerei drugi highend fon nad 800€? Dejansko primerjas Audija in Dacio z duplo vecjim rezervarjem za gorivo :))
In ne pretiravam z primerjavo, saj imam doma tako iP5s, iP7, kot Redmija in nekaj Nexusov. Verjetno ti ne rabim povedat na katerem je uporabniska izkusnja najslabsa, kljub temu da baterija na njem zdrzi 3+ dni, ki pa je prav vseeno ali ga priklopis vsako noc na polnilec, ali vsako tretjo. Sej ce res nisi pretirano zahteven in imas koga v bajti, ki zna porihtat kak kiks in ti zadevo dejansko nabavit brez dodatnih stroskov je foncek top, ne pa to primerjat z nekimi iPhone-i ipd...nenazadnje imas MiMix, ki je highend od Xiaomija, pa je komaj zadnji mesec, dva padla cena iz 900$ na 600$. Ob izidu mislim da je bil celo cez jurja.
In ne pozabi kako je z garancijo tu. Kolkim mislis da se da se zajebavat s tujci in posiljat zadevo ne vem kam, ce sploh dobis ta bonus?

next3steps ::

Ne skrbi, saj ti je povedal
klinker pa itak (v skladu s svojo reputacijo tu) kot vedno klati bedarije.
Ad hominem! Živel Cezar!

Samael ::

PrimozR je izjavil:

Vsi reviewerji govorijo, da telefoni z recimo 4000 do 5000 mAh lahko celo preživijo polni drugi dan (normalne do rahlo zahtevne uporabe)


Noben reviewer dotičnega modela telefona ne govori tega. Tisti, ki trdi to, naj postreže z nekaj linki. A boš?

@klinker irelevantno. Debata teče o tem, kar si potrdil tudi sam. Hvala.


klinker je izjavil:

kljub temu da baterija na njem zdrzi 3+ dni, ki pa je prav vseeno ali ga priklopis vsako noc na polnilec, ali vsako tretjo. Sej ce res nisi pretirano zahteven in imas koga v bajti, ki zna porihtat kak kiks in ti zadevo dejansko nabavit brez dodatnih stroskov je foncek top, ne pa to primerjat z nekimi iPhone-i


Kdo je primerjal? A si zgrešil temo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

klinker ::

@primoz
Baterija na Redmiju dejansko zdrzi vsaj 2dni kar hevy uporabe, normalne 3. Meni npr. 5X drzi cel dan in ko ga dam filat imas se ene 25% v povprecju, medtem ko mi je Redmi drzal polne 3 dni.
Moji je npr. 5X crknu ze ob 17-18h, Redmi pa ji drzi polna 2 dni.
Tako da tudi Miui sploh ni slabo optimiziran, ker fon dejansko drzi ene 2-3x vec od 5X.

next3steps ::

Samael je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Vsi reviewerji govorijo, da telefoni z recimo 4000 do 5000 mAh lahko celo preživijo polni drugi dan (normalne do rahlo zahtevne uporabe)


Noben reviewer dotičnega modela telefona ne govori tega. Tisti, ki trdi to, naj postreže z nekaj linki. A boš?


Bom!
Jah ne vem ... zdi se mi da verjetno pišeš bedarije ;) Jaz svojega R4 pro filam v povprečju na vsakih 5 dni.

Samael ::

@3much5me na sumu te imam, da imaš težave z razumevanjem. Razen če linke še iščeš :)

next3steps ::

Funkcionalna nepismenost je problem vas in ne mene. Takšni nesmiselni prepiri o vaši najljubši znamki pa sodijo v za to namenjeno temo.

klinker ::

Mislim da je naslov nakup mobitela, kamor spadajo vse znamke, se strinjamo?
Problem fanboyev je pac ta, da mislijo da so oni cel svet in ne razumejo da se ne mislijo vsi zajebavat z nekimi kitajskimi foni, jih fleshat, raziskovat par dni kje sploh zadevo kupit, vprasanji z garancijo ipd

Samael ::

next3steps je izjavil:

Funkcionalna nepismenost je problem vas in ne mene. Takšni nesmiselni prepiri o vaši najljubši znamki pa sodijo v za to namenjeno temo.


Priljubljeni znamki? Saj se zavedaš, da sem imel do danes tu, v celi obsežni temi, eno samo objavo, ter da je tole danes zgoj repliciranje nekomu, ki me je nepoučeno oklical za trola :)

Glede priljubljene znamke pa - to je v nekako 20ih letih moje uporabe mobile telefonije moj prvi telefon Xiaomi znamke. Še zdaleč mi ni tako ljub, kot mi je bil recimo mnogo lun nazaj kakšen drugi. In tudi ko bom nabavljal (upam, da kar se da pozneje) novo napravo, bom prekleto pogledal kaj dobim za svoj denar, ne da bi mi bilo treba za to zastaviti desno ledvico in še kaj.
Veš, ko človek pride v moja leta, ga boš težko oklical, da je fanboy nove znamke, ki jo nosi v žepi recimo celega pol leta.

Kot sem sam rekel v prvi objavi te temi, nikar ne dvomim, da bi za 100, 200, 300 in več eur dobil kaj boljšega. Jasno da bi. In kot je klinker slepo domneval nikjer nisem primerjal 170 eur telefona s flagshipi v rangu 800 in več eur.
Glede baterije je pa tako kot pravim. Primožu je dovoljeno dvomiti, trolam pa ne. Razložil sem, kot je. Povedali so ti tudi drugi v tisti dotični temi, kjer greš ljudem s svojim bluzenjem tako na jetra. In seveda tako pravijo tudi vsi rewievi tega telefona. Ampak ne, tisti, ki ga niso nikoli držali v roki, spet vedo več, a? :)

PrimozR ::

Evo, domača naloga:
Telefon - Talk time - Web browsing - Video Playback
LG Nexus 5X - 16:57h - 8:32h - 6:25h
Xiaomi Redmi 4 Prime - 29:15h - 20:00h - 9:48h

Redmi 4 Prime torej omogoča dvakratni talk time, več kot dvakratni web browsing (iz nekega razloga), video playback je pa samo 50 % daljši, kolikor je večja baterija. Dam roko, da zdrži od ponedeljka zjutraj do torka zvečer, nikoli pa ne bom verjel, da zdrži 5 dni normalne uporabe. Razen če je, kot je bilo že omenjeno, zate normalna uporaba na ravni dumb phone. Kar je bilo zgoraj napisano pa ni to. Nekaj pač ne gre skupaj.

Samael je izjavil:

Noben reviewer dotičnega modela telefona ne govori tega. Tisti, ki trdi to, naj postreže z nekaj linki. A boš?

Ko tako rad govoriš drugim o razumevanju, nisem napisal za RedMi, govoril sem o telefonih s tako velikimi baterijami na splošno. Zdaj seveda ne najdem nobenega pametnega primera (ker itak, ko nekaj potrebuješ, tega ne najdeš), razen hands-on z Droid Turbo 2 - 3760 mAh. V opisu: The Droid Turbo 2 is basically a supercharged Moto X that is shatterproof and lasts 48 hours.


48 ur ni niti 50 % od 5 dni uporabe, procesorji od takrat niso napredovali praktično nič (vse, kar se je privarčevalo na porabi glede na frekvenco in z manjšim procesom, se je vrnilo z višjo zmogljivostjo), displeji prav tako, potrebujejo toliko in toliko logike in osvetlitve, da so svetli (razen če zate 5 dni pomeni brez osvetlitve, da se zanašaš na zunanje svetlobne vire, da kaj vidiš na displeju, kar spet ni normalna uporaba), 4000 mAh je pa 4000 mAh. Razen, če je ves svet na recimo 3,5 V in 4000 mAh, Xiaomi pa iz svojih baterij 4000 mAh izvleče pri ne vem, 5+ V. Navsezadnje delamo primerjave med mAh nekako ob predpostavki, da govorimo o baterijah z zelo podobno napetostjo, ključne so Wh. Okej, pri Androidu je po izidu Turbo 2 prišel še Doze, ampak to ti porabo baterije pri normalnem telefonu oklesti z 10 % čez noč na ranga 1 % čez noč. Torej si v dveh dneh, pri eni noči, prihranil med 5 in 10 % pri telefonu z večjo baterijo. Kar te jasno ne bo poneslo še 3 dni dlje.

Torej pod črto, ne gre mi skupaj normalna uporaba in 5 dni. Kupim 2 dni normalne uporabe, kar so drugi potrdili, 5 pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Samael ::

PrimozR 2 -3 dni mi je držala baterija prvi teden. Ko sem se non stop igral z njim, flashal, naložil novi rom, pritiskal, nastavljal, inštaliral, testiral ... to ono... saj veš, ko človek dobi novo igračko in jo težko izpusti iz rok.

Vem, da nisi napisal za redmija 4 prime, ampak v tem primeru govorimo o tem dotičnem telefonu. Tudi rewievi, s katerimi sem ti postregel se nanašajo zgolj in edino na ta telefon. Ampak kot pravim - nimam razloga, da bi lagal, tebi je pa dovoljeno dvomiti.

Samael ::

Na sumu te imam, da si spregledal tudi tale del:

Xiaomi Redmi 4 Prime battery life SOT screen on time

Everything's been great up to this point. And now it gets only better. The battery on the Xiaomi Redmi 4 Prime lasted an incredible 14h 46m, beating out the previous champion, the 6000mAh Innos D6000.
To put further light on this, the Redmi 3 with Snapdragon 616, the same 4000mAh battery, and same size display lasted 10h 30m. That's a huge 40% increase in battery life over its predecessor.
The increase in battery life can mostly be attributed to the new Snapdragon 625 SoC, which is 14nm process in comparison to 28nm.


In da, Redmi 3 je poznan kot telefon, ki brez problema zdrži 2 - 3 dni normalne uporabe. Baterija na nasledniku (R4 prime) pa naj bi zdržala kar cca 40% dlje. Groza ... kako ti vsi lažemo, ane :(
Skratka, iskreno, se ti še vedno zdi da trolam? Ali pa mogoče celo mešam število dni v tednu?
Kakorkoli pač že, potrudil sem se in ti na hitro navedel linke, ki potrjujejo to kar sem rekel, pa si se jih odločil gladko prezreti in mi postreči z linki, ki nimajo nobene veze z dotičnim telefonom. Ok - it be.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

next3steps ::

Definiraj normalna uporaba. Ker ga bom v maksimalno dveh dneh izpraznil - pri moji uporabi, ki recimo smartphone izkoristi do 70% njegovega potenciala.

Dimnik ::

Nebom vsega bral, ampak dejstvo je da na xiaomijih držijo baterije dlje časa pa se lahko na glave postavite....trenutno imam s7edge pa ni primerjave z redmi note3...sploh pri igranju iger....
Toomach, če ti xiaomija sprazniš v dveh dneh, potem tvojega huaweia v enem dnevu oz. še prej...razumeš foro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

next3steps ::

Razumem. Svojega spraznim prej kot v dnevu, kar sem tudi omenil.

Tinaamalaa ::

Brezveze razpravljate
Ze pri enakih modelih se razlikuje poraba...pri identicni uporabi, kaj sele pri razlicnih modelih z razlicno uporabo. Lahko imas drain ze zaradi slabega signala, ali pa, ker ti skozi preklaplja omrezje.
Nihce do zdaj pa ni dal svojih slik porabe.
V standbyu ti lahko RN3 al pa kateri drug model zdrzi skoraj dva meseca. Mislim, da je bolj pomemben SOT

facepalm ::

Jaz sem dal gor slike porabe od RN4X (first full charge).
https://slo-tech.com/forum/t670401/p547...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Samael ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem dal gor slike porabe od RN4X (first full charge).
https://slo-tech.com/forum/t670401/p547...


Če si vsaj približno takšen navdušenec kot jaz, ko dobiš novo igračo, se mi zdi za prvo polno polnjenje to odličen rezultat. Zlasti ob, kot praviš, robu civilizacije s slabim 4G signalom, kjer je za pričakovati večji battery drain.
Meni R4 pro prvo polno polnjenje v dneh, ko sem vrtel telefon non stop po roki in nekaj spreminjal, nastavljal, raziskoval itd ... niti približno ni preživel tako dobro :)

PrimozR ::

Ko je bila debata o bateriji, danes sem skoraj celo baterijo pustil na šihtu. Sicer je bil 'težak' dan (precej Instagrama, ker je bilo eno nekajurno brezvezno izobraževanje), nasploh pa je signal v službi precej slab, ampak vseeno. Nexus 5X, 5", 1080p, ~2700 mAh.

https://goo.gl/photos/baqyGQBHXZDtvQfd8
https://goo.gl/photos/FNV74uXrKdh66VcNA
https://goo.gl/photos/5nNzbmjz2ybEyqC3A (tole sem naredil šele zdaj)

Flat del porabe baterije je vklop battery saverja in pot domov.

PeterGriffin ::

Pozdravljeni, ker se mojemu Lg optimus G izteka zivljenska doba, me zanima kateri tel bi priporočili za nekje do max 300€?
Nekako se odločam med: Moto g5 plus, Honor 6x, P10 lite, morda tud Samsung a5 2017(na amazonu je 300€), oziroma še kakšen predlog če ima kdo.

lopov ::

Preveri še xiaomi telefoni in ostale naprave

Recimo Mi 5s dobiš za 300 EUR in če se ne braniš tovrstnih kitajcev je super zadeva :)

PeterGriffin ::

Kakšna je pa kamera napram ostalim omenjenim telefonom, oziroma ne vem, če se mi da "zajebavati" z garancijo v primeru kakršnihkoli težav ter posodabljanjem teh "Romov", itd :D

Zgodovina sprememb…

lopov ::

V službi smo kupil več Redmi 4 Pro 3/32 in kot telefon je super. Za kamero pa kolegica pravi, da je slabša kot na iphone 5. Osebno telefona nimam, sem ga pa kupil za drugo osebo in ta oseba je navdušena predvsem nad baterijo, ki zdrži 3 dni normalne uporabe (če si YOLO generacija pol računaj na 1,5 dni :)

To z romi je čisto tvoja odločitev -- uporabljaš kar ne naloženo ali pa se igraš z daily buildi, nikakor pa to ni pogoj, da ti vse skupaj dela. Garancija je druga stvar a če nisi res hlod, ne bi smelo biti problem.

Za detajle raje vprašaj na linkanem forumu, bodo še lastniki drugih modelov povedali svoja mnenja.

Infusion ::

Za svojo babico bi naročil en cheap telefon iz Slovenije za do 30€, ne bi ji rad kupoval tistega na 9 velikih tipk ampak raje nekaj bolj normalnega v takem stilu:

https://www.enaa.com/oddelki/telefonija...

Se kaj govori naokrog kaj je najboljšega v tem manjšem cenovnem rangu? Ne poznam ravno teh znamk kot so Maxcom in se malo bojim nnakupa. Telefon je lahko tak kot na zgornjem linku ali pa flip phone.

V glavnem rabi za klicat, kak sms, in kaj malega poslikat za spomin. Seveda je dobra baterija pomembna.

Pri prejšnjem flip phonu je imela probleme in ji Bobove kartice sploh ni zaznalo, Mobitelovo pa ja.

RejZoR ::

Obstaja kakšen novejši Android telefon, ki je mogoče samo quad core ampak ima zelo visoko clockana jedra? Recimo 4x 2.5 GHz ali celo več? Vidim, da je cel kup quad corov ampak z 1.2 GHz al pa 1.5GHz. Nekak se mi zdi, da nasplošno več profitiraš z manj ampak hitrimi jedri.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

globoko grlo ::

LG G3 je 4x2.5GHz
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

klinker ::

globoko grlo je izjavil:

LG G3 je 4x2.5GHz


Novejsi, ne 3 generacije staro ;)

PeterGriffin je izjavil:

Kakšna je pa kamera napram ostalim omenjenim telefonom, oziroma ne vem, če se mi da "zajebavati" z garancijo v primeru kakršnihkoli težav ter posodabljanjem teh "Romov", itd :D


Kamera je v dobrih svetlobnih pogojih dokaj ok, ko se pa stemni pa bi reku da zanic, ker barve so totalno sfukane, itd. A5 dela bistveno boljse fotke, sploh ob slabi svetlobi.
Prvic pa se bos vsekakor mogu malo poigrat, ampak poknes pac gor uradni international rom preko vgrajenega update appa in je ko vsak na androidu baziran fon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

facepalm ::

RejZoR je izjavil:

Obstaja kakšen novejši Android telefon, ki je mogoče samo quad core ampak ima zelo visoko clockana jedra? Recimo 4x 2.5 GHz ali celo več? Vidim, da je cel kup quad corov ampak z 1.2 GHz al pa 1.5GHz. Nekak se mi zdi, da nasplošno več profitiraš z manj ampak hitrimi jedri.

V bistvu najvec profitiras s stirimi hitrimi jedri in vsaj dvema low power.
Ne vidim scenarija, kjer bi bil 4xA72@2.5ghz hitrejsi ali varcnejsi od 4xA72@2.5ghz + 2x/4x A53@1.5ghz.

RejZoR ::

No sej, kakorkoli, samo ko začneš dodajat tolk jeder so pol cene hitro v 700€ zneskih. Iščem pa kaj cenejšega, hence manj jeder pri mogoče višjih clockih. Itaq se znajo downclockat, tko da itaq ne delajo skoz na polno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

facepalm ::

Cene okoli 700eur niso zaradi SoC-a.
Ce nisi nek fanatik na doloceno znamko, dobis 8 jedrni sd835 ze za 400eur.

SumTingWong ::

RejZoR ::

facepalm je izjavil:

Cene okoli 700eur niso zaradi SoC-a.
Ce nisi nek fanatik na doloceno znamko, dobis 8 jedrni sd835 ze za 400eur.


Fanatik ne, se pa nekako rad držim priznanih znamk. Miljavžent kitajskim brandom niti ne uspem sledit, od vseh mi je Huawei do sedaj še najbolj potegnil. Čeprav vem, da Kirin ni najbolj učinkovit chipset...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

facepalm ::

Torej (pre)placujes brand in stevilo jeder v SoC-u nima veze s ceno.
Zanimivo kaj ga dela marketing in konkretno visanje cen:) Me zanima, ce bi pred 3-4 leti sploh povohal Huaweia.

RejZoR ::

Eh? Sploh ne vem kaj si hotel povedat. Pač mi je steklena konstrukcija Ascend P7 bila všeč. Pa fotoaparat je zelo dober in ekran prav tako.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

facepalm ::

Kar sem hotel povedat je to, da je pred leti bil Huawei le eden izmed "miljavžent kitajskih brandov" in da se dandanes, razen supporta v EU in visje cene, ne razlikuje od ostalih kitajckov.

RejZoR ::

Sej pravim, kitajskih je tolk, da ne morem sledit. Ascend P7 mi je takrat pač padel v oči in je bil bolj kot ne impulzivni nakup. Pač mam fetish na telefone s steklom na obeh straneh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
45 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419811 (13086) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235767 (32525) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716672 (13025) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725597 (22219) zadetek

Več podobnih tem