» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
94 / 374
»»

CyberPunk ::

Kje se zdaj še da kupiti Mi Max po ceni, ki ima "vse dajatve vključene" >:D ? Top One je očitno šel rakom žvižgat, par dni nazaj sem na Goldwayu videl, da sta bila 32 GB in 64 GB modela po isti ceni, zdaj imajo pa samo še 64 in 128. K modelu 32 GB pa se nagibam zato, ker je zanj LineageOS na voljo, kar je zdaj pri meni ratal pogoj. :)

Dimnik ::

CyberPunk je izjavil:

Kje se zdaj še da kupiti Mi Max po ceni, ki ima "vse dajatve vključene" >:D ? Top One je očitno šel rakom žvižgat, par dni nazaj sem na Goldwayu videl, da sta bila 32 GB in 64 GB modela po isti ceni, zdaj imajo pa samo še 64 in 128. K modelu 32 GB pa se nagibam zato, ker je zanj LineageOS na voljo, kar je zdaj pri meni ratal pogoj. :)


Original Xiaomi Mi Max Prime 3GB RAM 32GB ROM 6.44" 4850mAh Mobile Phone Snapdragon 650 Fingerprint ID 16MP Official Global ROM
http://s.aliexpress.com/MbuM7RvI
(from AliExpress Android)

MrStein ::

Hmm, app Contacts ima priklic menija na dolg pritisk na hardversko tipko "Show recent apps". Namesto ikonic s tremi pikami, kot večina drugih appov.
Če bo še kdo iskal.
(v drugih ekranih iste aplikacije pa dejansko ima ikono "tri pike", razumi te dizajnere...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

Dimnik je izjavil:

Original Xiaomi Mi Max Prime 3GB RAM 32GB ROM 6.44" 4850mAh Mobile Phone Snapdragon 650 Fingerprint ID 16MP Official Global ROM
http://s.aliexpress.com/MbuM7RvI
(from AliExpress Android)

Je treba izbrati DHL in je potem tako kot je bilo na Top One?

Dimnik ::

Tako so omenjali par postov nazaj, samo nisem siguren če v tej temi ali drugi....ja dhl, poglej pod opis izdelka, kaj imajo nwpisano, verjetno bo tukaj spet fora v area remote, sicer si naročiš v večje mesto, če si slučajno z manjšega kraja

FoxKnox ::

Dimnik je izjavil:

Tako so omenjali par postov nazaj, samo nisem siguren če v tej temi ali drugi....ja dhl, poglej pod opis izdelka, kaj imajo nwpisano, verjetno bo tukaj spet fora v area remote, sicer si naročiš v večje mesto, če si slučajno z manjšega kraja

DHL NI TAX FREE.
Tonke je sicer pred časom zagotavljal "no tax for Eu with DPD - sellers shipping method" zdaj pa te opcije ni več, zdaj pravijo The price does not include the customs duty.

RutS ::

Zdravo,
mene pa zanima a še komu ne deluje 4g omrežje na REDMI 3S telefonu? Vedno imam E, H+ kdaj celo 3g.... Imam namreč izimobil operaterja, kateri podpira 4g, vendar kakor berem po drugih forumih, je možno da je napaka pri telefonu. Ima še kdo tak problem in ve kako ga rešit? Kdaj tudi dobim 4g, ampak zelo redko..
Hala

roberto1 ::

Če imaš 4g, potem s telefonom zelo verjetno ni nič narobe. Ne vem katero omrežje uporablja izimobil, ampak 3s nima polnega spektra frekvenc LTE, tako da bo tu problem kombinacije tega in pokritosti.
Mi imamo doma 3s, ampak ta mali ima Sparmobil, ki tako ali tako ne ponuja 4g. Z mojo telemach kartico pa deluje bp. Tudi s Telekom in Simobil kartico.
Pač odvisno kateri operaterji oddajajo LTE na 1800 in 2600mhz, ker LTE 800mhz Redmi 3s ne bo lovil (razen če je Special edition)


RutS je izjavil:

Zdravo,
mene pa zanima a še komu ne deluje 4g omrežje na REDMI 3S telefonu? Vedno imam E, H+ kdaj celo 3g.... Imam namreč izimobil operaterja, kateri podpira 4g, vendar kakor berem po drugih forumih, je možno da je napaka pri telefonu. Ima še kdo tak problem in ve kako ga rešit? Kdaj tudi dobim 4g, ampak zelo redko..
Hala
Someday never comes!

roberto1 ::

DHL vzame 18€ za postopek in 22% znese davek. Če vzameš zavarovanje dajatev, ti povrnejo davek, ne pa stroške postopka. Vsaj tako je bilo ta teden pri Efox, kjer sem imel dobropis in sem moral nekaj vzet.
DPD in "customs free" vedno redkeje vidiš. Očitno so tu nekaj poostrili zadeve. Grossoshop zaenkrat še ima, prav tako Goldway.


FoxKnox je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Tako so omenjali par postov nazaj, samo nisem siguren če v tej temi ali drugi....ja dhl, poglej pod opis izdelka, kaj imajo nwpisano, verjetno bo tukaj spet fora v area remote, sicer si naročiš v večje mesto, če si slučajno z manjšega kraja

DHL NI TAX FREE.
Tonke je sicer pred časom zagotavljal "no tax for Eu with DPD - sellers shipping method" zdaj pa te opcije ni več, zdaj pravijo The price does not include the customs duty.
Someday never comes!

matobeli ::

Sem imel 3s na izimobilu in imel tudi 4G večino časa.

Novo vprašanje: Redmi 4 pro, po updejtu (stable global) se mi je začelo dogajati da me včasih sogovornik ne sliši. Niti ne cel klic, ampak kot da bi malo ven metalo mikrofon. Povezava se ni prekinila.

Danes videl to še pri ženi z enakim telefonom in operaterjem (izimobil).

Dogaja se mi tudi da nenadoma signal zgine, potem pa se kmalu spet vrne.

Samael ::

Sam z Redmi 4 pro teh težav nimam. MIUI EU weekly. Telekom.

roberto1 ::

Opazil tole na Redmi Note 3 Pro (zadnji Global Developer), ampak dogaja se mi to samo ob pogovoru z eno osebo, ki ima Telekom. Gre pa za isti telefon z istim romom na obeh straneh. Včasih me za kakšno besedo ali dve bojda zmanjka.
Prej je bil telefon na oktobrskem weekly eu romu in ni bilo nikakršnih težav.
Mogoče je kak glitch v zadnjih romih, čeprav padca signala pa nisem opazil.

matobeli je izjavil:

Sem imel 3s na izimobilu in imel tudi 4G večino časa.

Novo vprašanje: Redmi 4 pro, po updejtu (stable global) se mi je začelo dogajati da me včasih sogovornik ne sliši. Niti ne cel klic, ampak kot da bi malo ven metalo mikrofon. Povezava se ni prekinila.

Danes videl to še pri ženi z enakim telefonom in operaterjem (izimobil).

Dogaja se mi tudi da nenadoma signal zgine, potem pa se kmalu spet vrne.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

DeusB ::

RutS je izjavil:

Zdravo,
mene pa zanima a še komu ne deluje 4g omrežje na REDMI 3S telefonu? Vedno imam E, H+ kdaj celo 3g.... Imam namreč izimobil operaterja, kateri podpira 4g, vendar kakor berem po drugih forumih, je možno da je napaka pri telefonu. Ima še kdo tak problem in ve kako ga rešit? Kdaj tudi dobim 4g, ampak zelo redko..
Hala


Imam 3S in sem prav tako imel izimobil, 4G je bil občasno, tak kot praviš. Sedaj sem šel na Simobil in 4G dela skoraj vedno. Po moje ni problem v telefonu. Je pa res, da sem ga izklopil, ker se mi zdi , da je bila poraba baterije kar občutno večja.

LP

scipascapa ::

Če bodo Kitajci imeli drago pošto, se bo skoraj splačalo vzeti pri nam :P

kumer ::

Xiaomi Mi Pad 3 and Mi Pad 3 Pro Details Revealed: Two of Each
https://www.gizmochina.com/2017/03/18/x...

škoda da ne bo večji z androidom, ampak win 10 + intel

JanPa ::

zdravo,

bom izkoristil temo in vprašal..
kako je z Xiaomi telefoni? ste zadovolni? so ok?

ker se odločam za nakup..recimo Mi5..oz kaj bi priporočili za cca eur 200.

hval

roberto1 ::

Tole bo kr vredu, jaz osebno sem iz Nexus 7 šel na Ipad Mini in potem na MIpad in mi je 7.9 perfektno. 10-ka je že malo prevelika, pač odvisno za kaj uporabljaš. V roki je večja zmaga 8, če pa priheftaš zraven keyboard pa je seveda 10-ka boljša.
Nisem pa nikole nekak prav začutil teh 10" windows tablic s tipkovnicami. Laptop naj bo laptop, te na pol tablice-na pol laptopi mi nikoli niso bili všeč. Še surface je zelo neroden s tistim standom ampak - kakor komu seveda.


kumer je izjavil:

Xiaomi Mi Pad 3 and Mi Pad 3 Pro Details Revealed: Two of Each
https://www.gizmochina.com/2017/03/18/x...

škoda da ne bo večji z androidom, ampak win 10 + intel


Če pogledaš število strani v temi, ti bo jasno da nekaj že mora bit ok s temi telefoni:)))

Za 200 boš težko dobil mi5, prej kak Note 3/4/X ali Redmi 4 Pro/Redmi Pro. Če boš pa dal še kakšnih 50-60 evrčkov zraven bi pa znal dobit že mi5, ki je že malo druga liga telefona od zgoraj omenjenih.
Vprašanje preference velikosti zaslona, dizajna, namena uporabe itd. Kitajci imajo zelo veliko modelov telefonov s zelo podobnimi specsi, tako da je včasih prava zmeda:)

JanPa je izjavil:

zdravo,

bom izkoristil temo in vprašal..
kako je z Xiaomi telefoni? ste zadovolni? so ok?

ker se odločam za nakup..recimo Mi5..oz kaj bi priporočili za cca eur 200.

hval
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Karlos ::

Jaz tudi gledam Mi5. Ima kdo izkušnje?
Za 237EUR s poštnino se mi zdi kar vredu.


JanPa je izjavil:

zdravo,

bom izkoristil temo in vprašal..
kako je z Xiaomi telefoni? ste zadovolni? so ok?

ker se odločam za nakup..recimo Mi5..oz kaj bi priporočili za cca eur 200.

hval
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

JanPa ::

no 250 bi še dal več pa res ne.
sej to, ker imajo zelo različnih modelov pod mi5 in ne razuemem nič

facepalm ::

Vzames Mi5 s 3gb rama in 64gb storage.
Imenujejo ga Mi5 pro / prime. Telefon je bomba in v Slo ne dobis boljsega za ta denar - niti rabljenega.

JanPa ::

Kaj pa recimo redmi 4?
In kje kupiti?

roberto1 ::

Brez davka z dpd imaš na voljo zgolj Goldway ali pa grossoshop

JanPa je izjavil:

Kaj pa recimo redmi 4?
In kje kupiti?
Someday never comes!

MrStein ::

Mimogrede, zakaj top-postaš? Je zelo nepregledno, sploh ko odgovarjaš na več kot eno sporočilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roberto1 ::

@MrStein, če ti je nepregledno pač ne beri. Forum je tako zasnovan kot je, ali te moti ker preveč postam? Pol povej in ne bom več:)))
Someday never comes!

JanPa ::

roberto1 je izjavil:

Brez davka z dpd imaš na voljo zgolj Goldway ali pa grossoshop

JanPa je izjavil:

Kaj pa recimo redmi 4?
In kje kupiti?


Kako pa da je brez davka če je iz Azije?

MrStein ::

Šverc-komerc.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JanPa ::

MrStein je izjavil:

Šverc-komerc.


Ok če gre z dpd bi se verjel. .Ker od kar pošta carini sama o carini vse kar se da..
DHL enako

Kako pa je z garancijo? Verjetno ne obstaja?

roberto1 ::

Šverc-komerc ravno ni. Oni to ocarinijo v eni EU državi (kar na količino pokrije teh 11EUR ki jih vsak plača). Potem, ko je blago v EU pa carine oz. davka ni več potrebno obračunavat.
Verjetno je kakšna birokratska luknja, ki jo kanijo kmalu zakrpati, ampak zaenkrat z DPD še to funkcionira.
Drugače pa, če kdo hoče plačat 22% davek na ceno z poštnino (kar je vrhunska neumnost) + storitev carinjena cca 20EUR - potem vzameš DHL ali pa "free shipping". Lepa cifra je potem za doplačat.
Garancija pa - isto kot da je ni:)
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

JanPa ::

Sumim da je kaka Nizozemska z nizko stopnjo DDV...dajatve pa so itak enake v EU..
Ja vem da ni poceni ta hec

scipascapa ::

roberto1: nimaš nič zame še? :D

JanPa ::

A je kdo v EU k prodaja z garancijo?

roberto1 ::

V slo imaš recimo na enaa in mimovrste nekaj Xiaomi-jev. Tudi Bigang jih prodaja na spletni strani. Cene so seveda temu primerne, glede na to, da ti dajo 2 leti garancije. Note 4x imajo recimo na mimovrste trenutno za 229e, kar glede na okoliščine (takojšnja dobava in garancija) spet ni tako slab deal. Če bi lahko garantirali slo jezik (kar seveda ne morejo), potem bi že marsikdo premislil.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

JanPa ::

Hvala za info.
Morem premislite ker..?
Cena je zanimiva.

MrStein ::

Šverca se preko Velike Britanije.
Ker tam inšpektorji gledajo na te zadeve "bolj na izi".

Ko je enkrat v EU, pa "vozi miško", ni več kontrol.
Bil članek ravno pred dnevi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PacificBlue ::

.

Zgodovina sprememb…

gregor ::

Xiaomi's new manufacturing facility in India will dish out a phone each second
http://www.gizchina.com/2017/03/20/xiao...

https://www.facebook.com/manukumarjain/...

facepalm ::

Redmi Note 4x battery life - medium usage:
za prvo polnjenje sem super zadovoljen

 3dni 12h

3dni 12h



 9h screen-on time

9h screen-on time



edit: opazil sem, da ima boljsi cell coverage kot Mi5. Doma (na robu civilizacije), mi rn4x lovi 4g. signal je sibek ampak lovi 100% casa in ne povzroca gromozanskega battery draina kot na Mi5 (-7%/hr). Mi5 obcasno izgubi 4g in porabi full baterije, zato imam tam nastavljeno prednost 3g.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Ahim ::

gregor je izjavil:

Xiaomi's new manufacturing facility in India will dish out a phone each second
http://www.gizchina.com/2017/03/20/xiao...


Morda se slisi veliko, ampak to je "le" 31.5 milijona telefonov na leto, ce obratujejo 365 dni na leto, brez izpadov in zaustavitev proizvodnje.

To znese precej manj kot denimo najvecji proizvahjalec proda svojih telefonov v enakem obdobju, torej jih morajo nekje "stancati" se hitreje ...

vrossi46 ::

Jaz bol kot prebiram vse te komentarje manj razumem.
Kateri Xiaomi je zdej najnovejši (rad bi imel 5,5") , in kateri podpira to fekvenco B20, in za katere operaterje je pomembna ta frekvenca?

Najlepša hvala za vse komentarje.
Lp

stara mama ::

vrossi46 je izjavil:

Jaz bol kot prebiram vse te komentarje manj razumem.
Kateri Xiaomi je zdej najnovejši (rad bi imel 5,5") , in kateri podpira to fekvenco B20, in za katere operaterje je pomembna ta frekvenca?

Najlepša hvala za vse komentarje.
Lp

Redmi Note 4X International (za Telemach)
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

gregor ::

Ahim je izjavil:

gregor je izjavil:

Xiaomi's new manufacturing facility in India will dish out a phone each second
http://www.gizchina.com/2017/03/20/xiao...


Morda se slisi veliko, ampak to je "le" 31.5 milijona telefonov na leto, ce obratujejo 365 dni na leto, brez izpadov in zaustavitev proizvodnje.

To znese precej manj kot denimo najvecji proizvahjalec proda svojih telefonov v enakem obdobju, torej jih morajo nekje "stancati" se hitreje ...


seveda, to je samo ena izmed tovarn, sigurno jim telefone štanca še veliko drugih tovarn

stara mama ::

Tiste telefone v indiji vrjetno sploh videl ne boš, ker indijcev je miljarda.
In če vsak indijec na dve leti zamenja telefon in je tržni delež xiaomija tam 10%, še vedno ni dosti.
Ekologija™ in Trajnost™

roberto1 ::

vrossi46 je izjavil:

Jaz bol kot prebiram vse te komentarje manj razumem.
Kateri Xiaomi je zdej najnovejši (rad bi imel 5,5") , in kateri podpira to fekvenco B20, in za katere operaterje je pomembna ta frekvenca?

Najlepša hvala za vse komentarje.
Lp



International verzije Xiaomijev z B20 so zelo redke in jih je precej težje dobit. Imaš recimo Note 3 Pro, 3s, Note2, Note 4x in 4a menda tudi.

Glede LTE, jaz osebno se ne bi obremenjeval s tem, ker Telemach pridno vklaplja 1800mhz LTE, Mobitel in Simobil pa tako ali tako že dlje časa furata frekvence, ki jih kitajski telefoni lovijo.
Res je, da je B20 večina frekvenc, ampak to je pomembno v večini zgolj izven mest. Odkrito, na Telemachu nisem opazil neke ultra razlike pri browsanju s 3G in 4g, pa mi LTE nameri 50/20 trenutno

Najnovejši 5.5" je Note 4X s SD 625, ki je tudi trenutno najbolj ekonomičen nakup, če isščeš to velikost ekrana. Je pa nekdo ravno prilepil screenshot baterije, tako da najboljše da ga malce povprašaš kakšna je njegova izkušnja.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

vrossi46 ::

roberto1 je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

Jaz bol kot prebiram vse te komentarje manj razumem.
Kateri Xiaomi je zdej najnovejši (rad bi imel 5,5") , in kateri podpira to fekvenco B20, in za katere operaterje je pomembna ta frekvenca?

Najlepša hvala za vse komentarje.
Lp



International verzije Xiaomijev z B20 so zelo redke in jih je precej težje dobit. Imaš recimo Note 3 Pro, 3s, Note2, Note 4x in 4a menda tudi.

Glede LTE, jaz osebno se ne bi obremenjeval s tem, ker Telemach pridno vklaplja 1800mhz LTE, Mobitel in Simobil pa tako ali tako že dlje časa furata frekvence, ki jih kitajski telefoni lovijo.
Res je, da je B20 večina frekvenc, ampak to je pomembno v večini zgolj izven mest. Odkrito, na Telemachu nisem opazil neke ultra razlike pri browsanju s 3G in 4g, pa mi LTE nameri 50/20 trenutno

Najnovejši 5.5" je Note 4X s SD 625, ki je tudi trenutno najbolj ekonomičen nakup, če isščeš to velikost ekrana. Je pa nekdo ravno prilepil screenshot baterije, tako da najboljše da ga malce povprašaš kakšna je njegova izkušnja.






Roberto HVALA,
zakon si,ko se bom res odločil za kak nakup,a te lahko kontaktiram potom ZS?

Lp

bLoL ::

Imam vprasnje za note 4 owner-je.
Mojega sem kupil na ena-a. Trenutno je gor global rom 8.0.5.0.0 stable.

Imam občutek, da moj updater ne dela. Recimo v sekciji "Whats new" mi piše "can't connect to internet"... Zadnji rom na uradni strani se ne ujema z mojim.
Zanima me torej na kateri verziji ste drugi (brez flashanja) ?

Karlos ::

A to imaš mtk SoC? Če ja, potem je to zadnja verzija.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

bLoL ::

Da je mtk.

Potem bom vedel če mi dela OTA šele ko bo 8.2 update (nekoč) :D

sbor ::

Tole imaš neko čudno verzijo - običajno so x.x.x.x, ti pa imaš še eno ničlo naprej. Ponavadi je to kazalo na verzije romov, ki so bile spremenjene s strani proizvajalca. Drugač je zadnji global stable fastboot rom za note 4 MTK verzije 8.1.6.0. Lahko si ga potegneš dol in naložiš preko miflash s telefonom v fastboot načinu.

broken/link ::

kot je sbor rekel - to, kar imaš nameščeno, ni original verzija.
+ original je vedno dostopen preko uradne strani. če tam verzije ne najdeš, potem ...

YesPeace ::

Narčam xiaomi redmi 4 pro na gloldway (seler shipping methood) Rad bi nasvet kateri room naj izberem, da bo za nekoga, ki se na flashanje ne spozna in da bo zadeva čimbolje funkcionirala. kteri je njbolj primeren.

Lp, YesPeace
««
94 / 374
»»