» »

zaščitno tokovno stikalo

zaščitno tokovno stikalo

dp71831 ::

Pozdravljeni!
Po pregledu podobnih tem nisem nikjer zasledil odgovora, ki bi ga potreboval.
Da pohitrim. Hišo smo dvignili za eno nadstropje v katerem sem napeljal trifazno inštalacijo v novo inštalacijsko omarico z zaščitnim tokovnim stikalom. Dovode in ničlo na zaščitno tokovno stikalo sem speljal iz omarice v pritličju mimo zaščitnega stikala. Zaščito pa posebaj na zbiralke. Ko sem vse povezal in zaščitno tokovno stikalo ter varovalke vklopil dela vse brez problema, ko pa želim vklopiti porabnike - luč ali ne vem, radio v vtičnico mi pa zaščitno tokovno stikalo vrže ven oz izklopi, varovalko, ki pa je za tisti tokokrog pa ostane vklopljena oz not. Zdaj pa me zanima, če je problem v zaščitnem tokovnem stiaklu, katerega velikost okvarnega diferenčnega toka znaša 0,03 A, ki so mi ga dali v elektro trgovini ali v čem drugem. Nikjer pa nimam stika med ničlo in katerokoli fazo ali zaščito.
Hvala za odgovore.
Lep večer oz dan še naprej.
Če se mogoče kaj ne da razbrat iz opisa kar napište bom še bolj podrobneje opisal-hvala.

balocom ::

imaš vse vtičnice že montirane? a maš kak kabel z barvo preštrihan>:D maš kje kabl štukan direkt v ometu? Ziher da nimaš kje zamešane nule pa ozemljitve v dozah? Ali pa da se ne stikajo nula pa zemlja;(( Pa si preveril z kakim ohm metrom da nimaš stika med zemljo pa nulo? Maš kako tlivko ki je vezana med fazo pa ozemlitvijo?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

dp71831 ::

Hvala za pomoč. Sem odkril napako. Ničlo sem namesto na dovod zts pripeljal na odvod, odvod pa na dovod in zarad tega mi je metalo ven. Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fid stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
147652 (584) int47
»

Enofazni - nevtralni/ozemljitev?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
211879 (1516) Ales77
»

Bojler in iskrenje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395006 (4392) All
»

zaščitno tokovno stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122621 (2416) dp71831
»

Omarica z varovalkami - neznana reč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2323295 (21323) Štromar 007

Več podobnih tem